Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 23 Авг 2020, 19:14

Задължително е само в тъмната част на деня или при намалена видимост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от RaiN » 23 Авг 2020, 19:23

:yes:
Той и катаджията така каза,ама шофьора започна да се оправдава с това,че съм бил без жилетка ,пък колелото било черно.. :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 23 Авг 2020, 19:31

RaiN написа::yes:
Той и катаджията така каза,ама тоя шофьора започна да се оправдава с това,че съм бил без жилетка ,пък колелото било черно.. :dummy:

Да го духа,съди го!А тва с колелото изобщо няма да го коментирам.И розово да беше,като го погледнеш отзад какво виждаш :kuku:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 23 Авг 2020, 23:03

RaiN написа:...


Бързо оздравяване! Според мен си търси правата/обезщетение. Застраховка имаш ли?

Моджо написа:Пп, вчера с каката врътнахме 17 км от воле. Баси кат дете не съм карал толкова много на 1 каране. На 5 с прилично въртене съм на около 20 км. ч. С 6 скорости толкоз може. Тук там мога да съм и по-бърз, ама все пак детето не може. Та в общи линии около 15-17 средна ни е максимума.
Повече ще ни е зор.


По-важно е да карате с желание, пък скорост и т.н. са второстепенни неща. Аз днес минах 78 км с един приятел със средна скорост 19 км/ч, не си давахме зор изобщо, спирахме за по някоя друга снимка и километрите минаха като нищо. Другия уикенд пак :)

bum_bum написа:Завоите не са проблем, ако не те е страх да го накланяш сериозно и си сигурен в гумите. Добрите шосейни гуми държат адски много.


Моите гуми са за gravel, но мисля да си взема едни шосейни гуми с капли направо. Иначе при завои с по-висока скорост и накланяне точно се усеща как поомекват гумите от към страната на завоя

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 24 Авг 2020, 11:01

Е, караме за удоволствие. Коко можем-толкова. Това са ни първи стъпки в колоезденето още сме нула като форма. По пътищата (главни) не смеем много, че карат кат изоглавени.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 25 Авг 2020, 10:43

Тази година за мен специално си беше личен рекорд а именно минах разтоянието от Пловдив до Поморие което са си 277 км по стария път .Все по-уверен се чувствам на дълги разтояния.Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от astrapower » 25 Авг 2020, 16:20

Браво човече, ако се качиш на някоя карбонова шосейка....ще правиш и по 500 км. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 25 Авг 2020, 21:15

ggb написа:...


Браво! Има нещо различно в карането на дълги разстояния - чувството на свобода :)

Аз замислям идния уикенд да направя 100+ км каране, но все още не съм си направил точен маршрут.

п.с. Колеги, вчера ми се стори че предната гума е малко мека и викам ще я напомпам с новата помпа дето си взех:

Изображение

Пфффф...няма помпане с това нещо. Аз ли нещо съм кекав или наистина е супер трудно? Слязох до мазето след това и взех голямата помпа - за нула време напомпах гумата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 26 Авг 2020, 7:37

astrapower написа:Браво човече, ако се качиш на някоя карбонова шосейка....ще правиш и по 500 км. :yes:
Не харесвам шосейните .
500 км ще ги направя и със моето.
Просто следващото ще бъде с около 2 кг по леко от сегашното ми.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от astrapower » 26 Авг 2020, 9:05

Не ги харесваш, но са точно за такъв тип каране. :) Имам познат който върти по 200-250 км. редовно в рамките на деня, но с подходящ шосеен велосипед. Аз търкалям един хибрид и съм ОК, но все пак повече от 30-40 км. не правя, по-скоро е разходка отколкото сериозно каране. Какво включва багажа за такъв преход, и за колко време го измина, дай малко подробности. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 26 Авг 2020, 9:12

sindssygt написа:
п.с. Колеги, вчера ми се стори че предната гума е малко мека и викам ще я напомпам с новата помпа дето си взех:

Изображение

Пфффф...няма помпане с това нещо. Аз ли нещо съм кекав или наистина е супер трудно? Слязох до мазето след това и взех голямата помпа - за нула време напомпах гумата.

Единият вариант е помпата да не може да направи нужното налягане за твоите гуми (предполагам поне 4-5 бара). Друг вариант е да помпаш с грешен накрайник и да не влиза въздух в гумата.
С повишаване на налягането е нормално да става по-трудно помпането с малка помпа.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 26 Авг 2020, 9:19

astrapower написа:Не ги харесваш, но са точно за такъв тип каране. :) Имам познат който върти по 200-250 км. редовно в рамките на деня, но с подходящ шосеен велосипед. Аз търкалям един хибрид и съм ОК, но все пак повече от 30-40 км. не правя, по-скоро е разходка отколкото сериозно каране. Какво включва багажа за такъв преход, и за колко време го измина, дай малко подробности. :yes:
Няма и да ги харесам 200 км не са проблем на ден да ги въртя с моето правя ги редовно.
Иначе относно багажа нищо особенно тулчето което е със инструменти и винаги с мен тениски и други за плаж и това е.
Водата поне за мен е особенно важна.
Времето беше към 13 часа.
Пак казвам байка не е критерий за мен и няма да се кача на шосейка.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 09 Сеп 2020, 8:54

ggb написа:
astrapower написа:Не ги харесваш, но са точно за такъв тип каране. :) Имам познат който върти по 200-250 км. редовно в рамките на деня, но с подходящ шосеен велосипед. Аз търкалям един хибрид и съм ОК, но все пак повече от 30-40 км. не правя, по-скоро е разходка отколкото сериозно каране. Какво включва багажа за такъв преход, и за колко време го измина, дай малко подробности. :yes:
Няма и да ги харесам 200 км не са проблем на ден да ги въртя с моето правя ги редовно.
Иначе относно багажа нищо особенно тулчето което е със инструменти и винаги с мен тениски и други за плаж и това е.
Водата поне за мен е особенно важна.
Времето беше към 13 часа.
Пак казвам байка не е критерий за мен и няма да се кача на шосейка.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Естествено че всеки си има предпочитания и уважавам твоето. Не мисля че и някой те кара на сила, но ако не излизаш от шосето (да не кажа че с един gravel/cx и черните пътища не са проблем) с МТБ .... защо? Не се вижда много, но предполагам че гумите ти са поне 2.3 широки, предницата и да я заключиш пак "носиш" излишно тегло и още куп такива нещица, които работят срещу теб. Карам си шосейката много рядко, но за мен колелетата са като инструментите - всяко си има предназначение. Естествено не всеки може/трябва да има всеки вид колело, но ако си се ориентирал към преходи от 200+ км може би трябва да смениш инструмента :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 14 Сеп 2020, 9:58

Не желая да сменям типа на байка просто ще си взема по-висок клас и съответно по-лек.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от b00st » 14 Сеп 2020, 10:25

ggb написа:Не желая да сменям типа на байка просто ще си взема по-висок клас и съответно по-лек.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ако държиш много да имаш вилка и да го караш по асфалта огледай Trek Dual Sport. Но според мен най-добрия вариант е да имаш 2 байка едното шосейка другото MTB, че хибридния е ни едното ни другото.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook