Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 18 Авг 2020, 15:03

BMW_POWER написа:Браво! Благородно звиждам ...

Аз не бях чупил седалка, и това се случи. Добре, че имам пет резервни :roll:

Изображение

Явно карантината добре ти се отразява :mhihi:
пс.sindssygt евала и аз ти завидЕх колега.Интересно ми е това ли ти беше багажа?Който се вижда на колелото?

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 18 Авг 2020, 22:03

От чисто любопитство, каква ви е средната скорост? Аз определено не съм от най-бързите, пък и принципно карам за кеф без да си давам много зор, но за сега заеблязвам, че при каране около 50 км средната ми скорост е около 25 км/ч (без особена разлика дали има баири). Това е извънградско разбира се, градско при мен е доста по-зле заради всички светофари.

kiko написа:пс.sindssygt евала и аз ти завидЕх колега.Интересно ми е това ли ти беше багажа?Който се вижда на колелото?


Да, това е всичкия багаж, който имах с мен. Може би на снимките чантите на колелото не изглеждат достатъчно големи, но всъщност наистина събират доста багаж. Даже бях взел повече неща от необходимото.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 19 Авг 2020, 2:26

Аз също не съм от бързите. Скоростта според последното ми компютърче е около 22-24км/ч. Имам питане към багажника, закачен към тръбата на седалката. Не ти ли "опъва", докато караш? Аз имах такова и го изхвърлих. Седалката ми се движеше при всяка неравност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 19 Авг 2020, 9:51

16-18 при мен при голяма денивелация, 20-25 като е равно. Наличието на скорости дава голяма разлика явно :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 19 Авг 2020, 12:09

Защо лъжеш? Я дай пак видеото, дето задминаваш колите :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 19 Авг 2020, 12:13

Мноу сте бързи бре. Ние като се возим с каката я докараме 12-13 км/ч средна, я не.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 19 Авг 2020, 15:59

BMW_POWER написа:Защо лъжеш? Я дай пак видеото, дето задминаваш колите :OT:


На спусканията съм номер 1, ма по баирите съм си бавен, сравнено с шосейка или дори МБ със скорости.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 19 Авг 2020, 19:45

Е ся се возих с каката. 12 км и малко за 1 час. Като сме си карали как си трябва не сме били хептен като охлюви. И пак средна 12 км/ч. Максимална 28 по баир надолу. Кат за 9 годишно + динозавър, добре е. Догодина мое да си купа по-яко колело, ако ме мина на мотор междувременно. Ма треа изкарам категория първо.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 19 Авг 2020, 22:19

Моджо написа:Догодина мое да си купа по-яко колело, ако ме мина на мотор междувременно.


Аз не съм в топ форма, но не съм им и зле в момента, но въпреки това тези със състезателните колела направо ме разминават, даже и по баирите.Иска ми се да вярвам, че разликата е в колелото :mhihi:

Иначе в неделя постигнах топ спиид 65.2 км/ч и честно казано си беше направо опасно :oops: С голям зор изкачих най-тегавия баир по който някога съм минавал - 14.2 процента и после на спускането стисках спирачките яко, иначе сигурно щях да стигна доста по-висока скорост, но вероятно сега нямаше да пиша тук... Даже не знам дали с моите гуми е безопасно да се двигат такива скорости

BMW_POWER написа:Имам питане към багажника, закачен към тръбата на седалката. Не ти ли "опъва", докато караш? Аз имах такова и го изхвърлих. Седалката ми се движеше при всяка неравност.


Не, всъщност е доста стабилно, но е важно да наредиш нещата в чантата плътно и по-тежките да са по-близо до тръбата на седалката. Освен лепките дето държат чантата на пръта на седалката, има и закопчалки които се прекарват под седалката. В интерес на истината бях малко скептичен първоначално, но наистина съм доста доволен. По-скоро чантата отпред пречи малко когато ползваш долната част на дръжките, но при МТБ например няма такъв проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 19 Авг 2020, 22:26

Тия фиксита голема работа , требва да пробвам на стари години :lol:
https://www.youtube.com/channel/UCtTU3c ... JB5nnOB5mQ
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 20 Авг 2020, 11:48

Готино клипче и музика, чак ми домъчня малко за близкия изток.. ама малко :mhihi:
Моята средна скорост в София е около 20, максимална до към 45, МБ 29ка, 20 скорости

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nickstorm » 20 Авг 2020, 14:18

Поне един път да беше минал на зелено.... :mhihi: Бая шамари ще яде в София с тоя стил на каране :lol:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 20 Авг 2020, 14:48

Скоростта е много относително понятие. Зависи какво ви е колелото, съотношение на предавките, колко багаж имате, посока на вятъра, времето ако щете. По-точно би било, какви обороти държите н педалите. Аз карам с около 60-65 постоянни оборота. Скоростите в 90% от случаите са 3-4-5 на най-големия венец. Евридейката има 18 скорости и по същество е МТВ с 1.50 гуми за асфалт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 20 Авг 2020, 15:14

sindssygt написа:Иска ми се да вярвам, че разликата е в колелото :mhihi:


Не е. Разликата между 10 годишно колело от Метро и ултра байк за 20к при еднакво добра подготовка в реалния живот практически е без особено значение. Оня със скъпия байк ще те мине винаги, но разликата ще е метри, секунди, минута.. нищо съществено. Карбонови колчета, седалки, ултра леки гуми, капли и спици имат значение само в състезателни условия. Всичко останало идва от дробове, сърце и нозе :mhihi: Та ако някой си мисли, че ще си купи по-хубаво колело и ще полети, да не се надява на много. Това, което ще ти помогне е карания от тоя тип. Всеки следващ път ще си по-бърз и всеки следващ баир ще ти е по-лек.

65км за шосейка не са много, още повече че имаш и две дискови спирачки. Аз само с предна, челюстна и с малка плоча с която не мога да го засиля добре съм правил 82 или 86, не помня точно на телевизионната кула. По-скоро разните дисаги по колелото ти пречат.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 20 Авг 2020, 16:33

bum_bum написа:
sindssygt написа:Иска ми се да вярвам, че разликата е в колелото :mhihi:


Не е. Разликата между 10 годишно колело от Метро и ултра байк за 20к при еднакво добра подготовка в реалния живот практически е без особено значение. Оня със скъпия байк ще те мине винаги, но разликата ще е метри, секунди, минута.. нищо съществено. Карбонови колчета, седалки, ултра леки гуми, капли и спици имат значение само в състезателни условия. Всичко останало идва от дробове, сърце и нозе :mhihi: Та ако някой си мисли, че ще си купи по-хубаво колело и ще полети, да не се надява на много. Това, което ще ти помогне е карания от тоя тип. Всеки следващ път ще си по-бърз и всеки следващ баир ще ти е по-лек.

65км за шосейка не са много, още повече че имаш и две дискови спирачки. Аз само с предна, челюстна и с малка плоча с която не мога да го засиля добре съм правил 82 или 86, не помня точно на телевизионната кула. По-скоро разните дисаги по колелото ти пречат.


Ела ми на гости зимата. Ще те пусна 12км с чип МТВ на Х години. При -25С, -30С ще си поне 20мин по-бавен, отколкото аз с пак чипо колело лятото. Ще ти правя минута на километър със сигурност. С чипо колело съм се докарвал само на първа и втора зимата. Лагерите (доколкото могат да се нарекат така) са се удървили....

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook