Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Велосипеди

Мнение от Vasko_G » 30 Мар 2024, 13:54

Благодаря, ще го посетя.

Изпратено от моят moto g(60) с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Велосипеди

Мнение от drago_pavlov » 01 Апр 2024, 9:11

Вчера закрихме ски сезона и сега идва време за ново колело за малкия... Погледнах няколко сайта и съм по-объркан отколкото очаквах :mhihi:
Малкият е на 10, караме предимно в Южния парк и из града, и няма изгледи да почне да се спуска от Черни връх скоро, но все пак колелото ще е MTB.
Трябва ли му амортисьор отзад за тия бабуни в парка? Тия с два амортисьора са ми извън бюджета... Мислех си за нещо около 1000-1500 лв, но поне да е с преден амортисьор и дискови спирачки.
Нещо конкретно да препоръчате като модел?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Велосипеди

Мнение от nero_ » 01 Апр 2024, 9:45

То и МТБ не му трябва принципно... Но в държава (и свят), в който се купуват джипове за ходене до магазина и каране по магистрала, предполагам че МТБ за парка и за града е ок. Виж Cube Acid 240 Disk.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Велосипеди

Мнение от drago_pavlov » 01 Апр 2024, 18:07

Това ще му е малко. Той и сега си кара 26", но е някакъв раздрънкан Крос, изостанал от братовчед му...
По-скоро това:
https://www.bikecenter.bg/product/velos ... sc-grn-blu

или това:
https://www.bikecenter.bg/product/velos ... t-dknv-xxs

От този размер имат много малко в наличност... Казаха, че тази седмица ще получават. Дано има повече избор.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Велосипеди

Мнение от mirko0 » 01 Апр 2024, 19:26

Много тъпа идея ли ще е да си купя single speed велосипед?Харесват ми на визия и си мисля че в града ще ми свърши работа. От вкъщи до работа е почти изцяло равно. Другият въпрос е за размера. Аз съм 1.7м и доколкото се ориентирам ще трябва да е размер М/52 см. рамка. На първо време ми попаднаха тези двата:

https://dragzone.bg/velosipedi/28-stere ... rav-ko2019

https://www.decathlon.bg/p/306292-17823 ... WvEALw_wcB

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Велосипеди

Мнение от b_u_b_o » 01 Апр 2024, 22:36

Абе я кажете според вас тва колело колко може да е смачкано от каране, за да е на тая цена като го гледам тоя модел, че е 2К+ ново. :dunno: Че се оглеждам да сменя моя буклук, че е все сдал багажа, а въртя по едно 80тина км на седмица тука около нас по баирите готвейки се за триатлон след 2 месеца :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Велосипеди

Мнение от dhtj » 02 Апр 2024, 1:02

mirko0 написа:Много тъпа идея ли ще е да си купя single speed велосипед?Харесват ми на визия и си мисля че в града ще ми свърши работа. От вкъщи до работа е почти изцяло равно. Другият въпрос е за размера. Аз съм 1.7м и доколкото се ориентирам ще трябва да е размер М/52 см. рамка. На първо време ми попаднаха тези двата:

https://dragzone.bg/velosipedi/28-stere ... rav-ko2019

https://www.decathlon.bg/p/306292-17823 ... WvEALw_wcB


Аз съм 1.80, колелото ми е cross grx9 27.5, с рамка размер L = 20" = 510мм и като дойде ми беше леко голямо. Седалката лесно се коригира на височина, но е проблем когато кормилото ти е твърде напред и се налага да си много наведен. Коригирах го с една по-къса лапа, но един размер по-малка рамка сякаш да ми пасне по-добре.

За single speed-a, не знам какво да ти кажа. Зависи дали ще го караш по наклони. 4 години живях в Холандия и карах типично градско колело с една скорост. Не ми пречеше, но Холандия е равна. В България не бих карал такова колело. Виж някое mtb с един зъбак отпред и десетина скорости отзад, хвърлил съм око на trek marlin например

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Велосипеди

Мнение от mr_petroff » 02 Апр 2024, 6:29

b_u_b_o написа:Абе я кажете според вас тва колело колко може да е смачкано от каране, за да е на тая цена като го гледам тоя модел, че е 2К+ ново. :dunno: Че се оглеждам да сменя моя буклук, че е все сдал багажа, а въртя по едно 80тина км на седмица тука около нас по баирите готвейки се за триатлон след 2 месеца :mhihi:

Ако няма да го вземаш, аз го отнасям :D Според мен си е попадение - май не знае какво продава :yes: Каквото и да му има се оправя, рамката да е здрава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Велосипеди

Мнение от nero_ » 02 Апр 2024, 7:19

Този Cube Acid е на 15 години сигурно с тоя монтаж :D Не знам защо решихте, че е някакво “откритие”.
Продавам Cube Acid 29” размер L с актуалния монтаж (1:1 с това което се продава за 2024, но друга разцветка), ако някой се интересува.
Иначе за сингък спийда според мен не е глупава идея. Ако ти харесва концепцията опитай. Малко ме дразни, че тежат повече от планинско с двойно окачване, но за тези пари толкова. Мисля, че е готино колело. Размер М би трябвало да е подходящ за теб.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Велосипеди

Мнение от mirko0 » 02 Апр 2024, 12:04

nero_ написа:...
Иначе за сингък спийда според мен не е глупава идея. Ако ти харесва концепцията опитай. Малко ме дразни, че тежат повече от планинско с двойно окачване, но за тези пари толкова. Мисля, че е готино колело. Размер М би трябвало да е подходящ за теб.


Благодаря за отзива. Точно толкова ми трябваше :mhihi: За сега това в сайта на Драг отпада. Имат го само онлайн размер L и не ми се рискува.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Велосипеди

Мнение от nero_ » 02 Апр 2024, 12:53

И без това щях да ти препоръчам декатлонското :yes: L ще ти е голямо. При съмнения - по-малката рамка е по-добрия избор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Велосипеди

Мнение от mirko0 » 02 Апр 2024, 15:23

Благодаря още веднъж. Сигурно ще се спра на декатлонското

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Велосипеди

Мнение от Southside » 02 Апр 2024, 16:57

Декатлонските колела, като цяло, трудно някоя друга марка може да ги бие като цена-качество. Потенциално някой от Бг производителите след хубаво намаление, но те масово използват стари поколения компоненти, за да докарват цена, която да се понрави на масовия потребител тук.
Колело на старо от непознат или търговец е таралеж в гащите, баш като употребяваните коли :lol: Когато започне да се ползва редовно, толкова неща излизат за ремонт и за смяна, че разликата в цената до ново се наваксва бързо, а нервите няма кой да възстанови.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Велосипеди

Мнение от ildivvy » 02 Апр 2024, 18:04

А 'декатлонските' как успяват да докарат такова съотношение цена/качество ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Велосипеди

Мнение от nero_ » 02 Апр 2024, 18:12

Сами си произвеждат периферията, компонентите от партньори са с огромни отстъпки заради количества. Много голяма икономия от мащаба, минимални разходи за маркетинг и дистрибуция, много тънки маржове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook