Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Часовници

Мнение от Anthony_J » 08 Май 2021, 23:28

Дори от калпавите снимки е видно, че е менте. Не си губи времето. И повярвай ми, дори и най-тъпия мангал знае какво е ролекс и с два клика ще разбере какво продава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Часовници

Мнение от Exclusive89 » 09 Май 2021, 8:18

Отказах се още вчера. Драснах му ей така за да го попитам за какво става въпрос. Първите му думи бяха ''може да не е истински, но репликите стрували еди колко си'' Благодарих му и му пожелах успех. Иначе гледах няколко клипа в тубата, наистина трудно се разбира кое е фейк и кое не. :conf:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 09 Май 2021, 8:22

Ако го гледаш само него и не си виждал истински е трудно, но ако имаш истински и ментака един до друг се вижда и от човек, който не е разбирач.

Шанса да попаднеш на истински за без пари е като да спечелиш от тотото, иначе всеки се надява и иска.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Часовници

Мнение от Exclusive89 » 09 Май 2021, 8:27

И аз се надявах да беше истински и да направя едни бързи пари, ама не стана :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 09 Май 2021, 8:50

Ако го гледаш само него не ти трябва оригинала , вижда се съвсем ясно отдолу на касата грубата обработка на метала нещо недопустимо за такъв клас часовник . Има и още козметични разлики но като цяло няма нужда от оригинала за такива неща поне в конкретния случай . Репликата си личи веднага когато вземеш в ръка часовника , много неща се различават но обикновено дребни и незабележими . Аз по принцип избягвам да купувам втора ръка часовници въпреки че имам един такъв . Просто ме е гнус щото може да е свален от ръката на умрял и като се сетя ми идва да го изхвърля някъде . :mrgreen:
Преди време имах една реплика на такъв събмаринър , единствената разлика по която можеше да се различи вънншно без да се отваря часовника бе прекалено острия релеф на капака отдолу бръснеше космите на ръката .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 09 Май 2021, 9:12

Най-лесно се разбира, ако се увеличи много със сериозна лупа или фотоапарат и се огледат стрелките и индекси. Това се отнася за всички марки, дори по-евтините марки са като ментета, ако се сравнят стрелките на ролекси, омеги и пр.
На по-евтините и ментетата самите стрелки са назъбени и всичко лъсва, докато на високите класове часовници нямат такива неща, всичко е перфектно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 09 Май 2021, 9:30

Изгледай го това и ще видиш перфектни ли са .
https://www.youtube.com/watch?v=xH54YMUN_Ko
Според мен тия стрелки и маркерите се боядисват на ръка , и когато не работят професионалисти и не се ползват оригиналните бои емайли и фосфоресциращи състави става манджа с грозде . Като със всичко друго което се фалшифицира така и с часовниците , могат да се изработят неотличими от оригинала но си губи смисъла щото става нерентабилно и на практика това е измама която се наказва дори в Китай . Докато с репликите е много просто и напълно законно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Часовници

Мнение от Anthony_J » 09 Май 2021, 10:24

Exclusive89 написа:И аз се надявах да беше истински и да направя едни бързи пари, ама не стана :mhihi:

Всички, които не разбират особено от часовници, на това се надяват. Не съм чул някой да е успял досега. В ерата на интернет е невъзможно някой да не знае какво продава. Иначе истории има като при автоджамбазите с колите на баби, моряци или попове.
И наистина не е нужно да имаш ролекс за да различиш ментето. Това със съвършените реплики, дето са 1:1 с оригинала е глупост. Има и много добри, вярно е, ама трудно ще излъжеш фен на часовниците. А когато трябва да платиш няколко хиляди лева, задължително минава проверка през часовникар, както хората правят и с колите втора употреба. Ако е на нереално ниска цена, със сигурност е менте. Повечето часовници от висок клас са с кутии и документи за собственост. Никой не ги изхвърля. Кутия от ролекс върви на пазара от 300-400 до 1000 лв. Веригите са по 3K, защото ролекс не ги продават отделно. Ако имаш проблем, трябва да върнеш старата и тогава ти продават нова. Това е една от малкото марки, които си повишават цената всяка година на вторичния пазар. Аз вече около 4 години имам Експлорър II и ако реша да го продам, ще взема 20% повече от цената, която платих като нов. Става си направо инвестиция тази марка. Лошото е, че за някои модели чакаш с години за да ги купиш. Стоманената Дейтона, Събмаринер и др. С две думи - не разчитайте на удара на живота си с разни ментари в OLX или фейсбук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 06 Юли 2021, 16:08

Малко ъпдейт по моя казус с неточния швейцарец +20сек. За 5-10мин ми го настроиха, 5 дни минаха и е +2сек/ден :yes: Часовникаря ми каза след 2 седмици да смятам, но аз го гледам всеки ден и си е 2сек :lol: Супер доволен съм. Не вярвах, че ще стане толкова точен. Общо взето и часовникаря реагира като някои хора в темата - "абсурд 20сек за швейцарец". Всички показатели като градуси, трептенета и т.н. са в топ форма.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 06 Юли 2021, 16:12

Поноси го малко евридейка и ще говорим след 3 месеца пак .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 06 Юли 2021, 16:55

TNT написа:Малко ъпдейт по моя казус с неточния швейцарец +20сек. За 5-10мин ми го настроиха, 5 дни минаха и е +2сек/ден :yes: Часовникаря ми каза след 2 седмици да смятам, но аз го гледам всеки ден и си е 2сек :lol: Супер доволен съм. Не вярвах, че ще стане толкова точен. Общо взето и часовникаря реагира като някои хора в темата - "абсурд 20сек за швейцарец". Всички показатели като градуси, трептенета и т.н. са в топ форма.


А какъв е бил проблемът, защото и на баща ми има по 1 минута на ден примерно, а е с Тисо, не лошо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 06 Юли 2021, 17:03

Еми уж никакъв, не добре настроен. Каза, че работи перфектно механизма.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от The_Ancient » 09 Ное 2021, 23:06

Търся си часовник за всеки ден. Не съм много запален, но хронографите ми харесват на външен вид. Какво мислите за тези два модела?

Citizen World Chronograph A-T AT8020-54L
Изображение

Citizen PCAT CB5887-55H
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 09 Ное 2021, 23:28

Щом хронографите те кефят взимаш си хронограф, т.е. това което на теб ти харесва. А кой от двата пак същата работа в смисъл че са почти еднакви, на еднакъв принцип на работа еко драйв, изключително точни, противоводни до 200м и са с радио сверяване така че от двата взимаш този който на теб лично ти по харесва. Аз например не слагам на ръката си нищо различно от изчистен дайвър и задължително механика без значение че не са толкова точни като кварцовите.
Относно двата по горе съм ги срещал в амазон за около $ 400-500, а в jomashop обикновено вървят с около стотина $ надолу, та ако може да си го поръчаш от вторите още по добре.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 10 Ное 2021, 7:40

И двата са практически еднакви , корпуса е стомана и имай предвид че са доста тежки и се усещат на ръката като паве . Черния не бих взел щото се търка това покритие и много бързо ще добие вид на антика ако е евридейка . :mhihi: Горния ако е синия циферблат повече ми харесва
Еко драйв са, обаче батериите им също заминават и не са вечни . Казвам го ако разчиташ да го носиш по дълго време , повечето изкарват 5-6 години .
Ако си търсиш як часовник от подобен тип ето ти един такъв същия калибър Н800 AT8154-82L . Сапфир кристал недраскаемо , титанов корпус , радио сверяване и перфектно качество на ситизен .
https://www.amazon.de/-/en/Citizen-Cont ... B075LMRX2Y
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook