Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 09 Дек 2020, 22:27

alekangg написа:Тези извращения имах предвид по-нагоре, просто не е за вярване, че се купуват от хора различни от мангали.

130744487_10218035131461179_1760650235031180490_n.jpg


Както отдавна твърдя да си мангал е на душевна осноса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 09 Дек 2020, 22:47

Шо бре ...тия на таушмайстера солниците са направо покъртителни . Тука един си беше взел точно от тия U boat някакъв модел , светеше на тъмно като фар на зил голям колкото чиния за супа . Германските подводничари ги ползвали през WWII .... :mhihi:
https://www.google.com/search?source=un ... TQkuZqyt7M
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Часовници

Мнение от nikola59 » 10 Дек 2020, 0:34

:D Някой може да реши да прави подарък та се сетих, че съм купувал два пъти и то все поръчки за жени от този шведски магазин: https://eu.waldorwatches.com Не са известни като марка, нито знам какви механизми слагат вътре, но изработката е на ниво. Всички са със Sapphire Crystal стъкло и са доста прилични. На втората поръчка предлагаха подаръци там някаква гривна беше. Доставката е безплатна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 21 Дек 2020, 20:23

Един интересен канал с техническа насоченост .
https://www.youtube.com/channel/UC7vSOn ... z8oiYFk0zQ
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 12 Мар 2021, 5:15

Какво ви е мнението за Tudor по точно този на снимката. Заслужава ли си един такъв употребяван макар и сертифициран или горе-долу за същите пари подобен чисто нов Таг.Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.05.2020
Кара: G30, Ducati Diavel

Re: Часовници

Мнение от Ducater » 12 Мар 2021, 6:57

За кой модел на Таг става дума? Този ми прилича на Пелагос и ако състоянието му е добро е супер часовник. Таг не може и да се доближи до Тюдор, като механизми. Една сервизиране от професионалист и си ти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 12 Мар 2021, 9:23

Няма да е зле да кажеш за какви пари става дума, има Таг и Таг, като цените са х2 и нагоре между моделите.
Марката "Тодорчо" е много добра за мен, все пак е към Ролекс.
Огромен плюс е, че са им собствени механизмите на по-новите, In-House Movements всички са COSC-преди имаха и те ЕТА, а Таговете слагат ЕТА, която я има вложена и в пъти по-евтини часовници.
Като минус, ако за теб е такъв де, Тудор не е много известна марка на широката публика и може да няма голям АУ ефект пред стадото.

Ако е запазен, бих взел Тудора, отделно на вторичен пазар ще си държи цената, а чисто нов Таг след 2-3 год е на под 50%.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 12 Мар 2021, 9:36

Аз иначе си взех точно този, който си харесах - https://julliany.com/bg/T065_930_11_051_00-p3937 Издебнах му промоция от фешъндейс. Супер е, много му се радвам. Все едно винаги си е бил на ръката ми. Само голям минус е, че засега е много неточен. Ама много. +20 сек на ден. Ебаси швейцарската точност :mhihi: Тези дни не съм го засичал, но четох по форуми, че този механизъм към 3 месеца му трябват и после ставал с по-нормално отклонение :dunno: То и часовникаря на ден 1, като ми нагласяше верижката, ме посъветва да не го гледам много поне месец. Ама вече повече мина и през няколко дни си го настройвам. Даже вкъщи го нося, да се разработи. Дано се нормализира.
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Часовници

Мнение от Anthony_J » 12 Мар 2021, 10:03

Винаги може да го занесеш при читав часовникар да ти ги настрои перфектно. Само да не е в Джулиани, че там най-много да ти го надерат и повредят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 12 Мар 2021, 10:06

Няма какво да се нормализира, този часовник, с този механизъм е нормално да дава +-12-15 секунди на ден. Най-много да падне до тези нива.
Ако го закараш на настройка може да слезе до 10-15 сек, но е трудно като цяло, трябва да го оставяш нощем в определена позиция и др трикове.
За това има по-сериозни класове механизми наречени COSC, там вече максимума е до 5 секунди на ден, като често са в рамките на 1-2 до 3.

Все едно да имаш кола 100 коня и да искаш да върви с 220+ след настройка, ами не става.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Часовници

Мнение от exc » 12 Мар 2021, 10:12

Аз досега не съм забелязвал драстично подобрение в точността при автоматиците, които съм имал след известно време носене. Сегашният ми го имам от началото на януари - от ден първи дава еднакво отклонение до момента (ЕТА 2836-2) - от 3 до 5 секунди на ден. Нося, не нося - почти няма разлика. Гледайки модела и механизма (Тисо отдвана са само с Пауърматик) си мисля да не е застоял и да е за профилактика. За мен това отклонение е голямо, независимо, че е нов (неносен) часовник с бюджетен швейцарски механизъм.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 12 Мар 2021, 11:12

Пак почнаха мантрите ...1сек отклонение за механичен cosc сертифициран механизъм . Къде това ? :mhihi:
Часовник с подобен механизъм като тоя тисо и отклонение 10 секунди на денонощие е даже направо много добре отлично . 15-20 сек напълно нормално , сверявяш си го един път седмично ако те дразни чак толкова и по често . Това с раздвижването след месец може и да важи за някои стари модели стояли по витрините 5-6 години и повече та да клеясат маслата и като цяло е някаква хипотетична случна . И пак е малко невероятно да се оправи такова нещо със раздвижване . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 12 Мар 2021, 11:20

Това ми е първи автомат и окачвах 5-10сек на денонощие. Надеждите ми честно казано са да стане около 10сек, което си наполовина от 20.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 12 Мар 2021, 11:51

Jordana написа:Пак почнаха мантрите ...1сек отклонение за механичен cosc сертифициран механизъм . Къде това ? :mhihi:
Часовник с подобен механизъм като тоя тисо и отклонение 10 секунди на денонощие е даже направо много добре отлично . 15-20 сек напълно нормално , сверявяш си го един път седмично ако те дразни чак толкова и по често . Това с раздвижването след месец може и да важи за някои стари модели стояли по витрините 5-6 години и повече та да клеясат маслата и като цяло е някаква хипотетична случна . И пак е малко невероятно да се оправи такова нещо със раздвижване . :dunno:


С теб е безсмислено да се спори, без значение на каква тема. :bowdown: :help:

Нека са мантри, аз съм имал автоматици бягащи по 15+ секунди на ден, до 2-3 секунди на седмица, което е под 1секунда на ден.
Това без фокуси, сваляне през нощта и поставяне в определена позиция.

Има много часовници които са в рамките на 1-2 до 3 секунди на ден. За да е COSC един механизъм трябва да дава максимум 5 секунди на ден отклонение, не знам какво толкова уникално ти се струва 1-2с/д за такива часовници, особено от по-сериозните марки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 12 Мар 2021, 11:54

TNT написа:Това ми е първи автомат и окачвах 5-10сек на денонощие. Надеждите ми честно казано са да стане около 10сек, което си наполовина от 20.

По-скоро ако е в средно 12-15секунди на ден е перфектно за 2824-2 Standardм какъвто е твоя.

The 2824-2 itself has been in production since 1982 and is available in four grades: Standard, Elaboré (improved), Top and Chronometer — as the grades increase, so does the movement's accuracy, finishing level and price (by way of example, a Standard 2824-2 is accurate to within an average rate of +/-12 seconds/day

Има и по-високи класове в по-скъпо марки и модели, като Elaboré и Top и разбира се Chronometer, който е COSC за които писах по-рано.

Най-добре е след 1-2-3 месеца да минеш през часовникар за настройка, ако е над 15-20 секунди на ден, но не очаквай чудеса, както казах 12-15 секунди на ден е максимума му.

Имах един Фортис, който като нов беше 20с на ден, след това го бутнаха и стана на 13-15, та може да пробваш.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook