Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 10 Ное 2021, 9:49

Jordana написа:Поноси го малко евридейка и ще говорим след 3 месеца пак .

Плюс 1,5-2сек е все още :wave: Носи се всеки ден.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Часовници

Мнение от adovet » 10 Ное 2021, 9:49

The_Ancient написа:Търся си часовник за всеки ден. Не съм много запален, но хронографите ми харесват на външен вид. Какво мислите за тези два модела?

Citizen World Chronograph A-T AT8020-54L
Изображение

Citizen PCAT CB5887-55H
Изображение

Имам подобен и съм доста доволен. Общо взето на 5г. изведнъж почна да се пълни с вода. Аз съм от хората дето много не пазят часовниците, никога не свалям часовник от ръката. Гмуркал съм се до около 10м. в морето и никакви драми. Сверява се редовно. Соларната батерия все още държи доста добре - в момента нося друг часовник и го бях оставил в един шкаф и вече 3 месеца ми показва на втората чертичка индикатора за батерията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 10 Ное 2021, 10:12

Ето един от мойте ситизени
e2100.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Часовници

Мнение от b_u_b_o » 10 Ное 2021, 10:12

peshehodetz написа:задължително механика без значение че не са толкова точни като кварцовите


Винаги съм се чудил какви са предимствата на механиката, при наличие на толкова голям поне за мен недостатък като неточността. Странно ми изглежда да дам такива суми за предмет който дори основната си функционалност не може да върши както трябва. Ама аз от както се появиха смарт гривни и часовници не съм слагал на ръката си конвенционален такъв та не съм голям критерии май :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 10 Ное 2021, 10:15

Еми за какво ти е 911, като можеш да си вземеш Шкода Октавия Комби. Пак стигаш от точка А до точка Б, даже можеш и хладилник да натовариш :mhihi: Часа може и на телефона да го гледаш в край на сметка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 10 Ное 2021, 11:13

TNT написа:Еми за какво ти е 911, като можеш да си вземеш Шкода Октавия Комби. Пак стигаш от точка А до точка Б, даже можеш и хладилник да натовариш :mhihi: Часа може и на телефона да го гледаш в край на сметка.


Нищо общо, по-тъпо сравнение не бях чувал. При часовниците е газария основно, особено ако става дума за часовник до 1000 лева.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 10 Ное 2021, 11:15

Гъзария с часовник за под 1000лв. Ок.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Часовници

Мнение от b_u_b_o » 10 Ное 2021, 11:18

TNT написа:Еми за какво ти е 911, като можеш да си вземеш Шкода Октавия Комби. Пак стигаш от точка А до точка Б, даже можеш и хладилник да натовариш :mhihi: Часа може и на телефона да го гледаш в край на сметка.


Това ясно, ама все пак виждам предимствата на 911 пред шкодата в някои отношения. Докато на механиката срещу кварца не виждам никакви предимства, затова питам да не би нещо да ми убягва. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 10 Ное 2021, 11:22

TNT написа:Гъзария с часовник за под 1000лв. Ок.


Освен, ако не искаш да се правиш на голяма работа, или нямаш възможности или си любител, има часовници за до 1000 лева, които дават уникален дизайн, каквато е и идеята на часовница в днешно време - мъжки аксесоар. Ако на теб ти трябва патек да си готин, съжалявам.

b_u_b_o написа:
TNT написа:Еми за какво ти е 911, като можеш да си вземеш Шкода Октавия Комби. Пак стигаш от точка А до точка Б, даже можеш и хладилник да натовариш :mhihi: Часа може и на телефона да го гледаш в край на сметка.


Това ясно, ама все пак виждам предимствата на 911 пред шкодата в някои отношения. Докато на механиката срещу кварца не виждам никакви предимства, затова питам да не би нещо да ми убягва. :bchug:


Разликата е, че механичния, който вече всъщност е автоматичен, защото се зарежда от движенията на ръката е, че е малко по-неточен, освен ако не става дума за сериозна сума, трябва му поддръжка през около 5-10 години, за да се почисти механизма, ако не го носиш трябва да го нагласяш наново, което води до другият проблем, че трябва да внимаваш, да не сменяш датата в определени позиции на стрелките, защото можеш да прецакаш механизма.
При кварцовият е просто, по-точен е, но е хубаво да сменяш батерията на 2-3 години, макар и да държи повече, за да не протече и прецака неговият механизъм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 10 Ное 2021, 11:52

nxn написа:Освен, ако не искаш да се правиш на голяма работа, или нямаш възможности или си любител, има часовници за до 1000 лева, които дават уникален дизайн, каквато е и идеята на часовница в днешно време - мъжки аксесоар. Ако на теб ти трябва патек да си готин, съжалявам.

Аз не си купувам нищо с цел да впечатля други хора. Ако на теб ти трябва, съжалявам. А от това мнение разбирам, че е важна само визията, т.е. един Ролекс реплика е топа :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от Superexstatic » 10 Ное 2021, 12:03

Всеки сам си преценя :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 10 Ное 2021, 12:13

TNT написа:
nxn написа:Освен, ако не искаш да се правиш на голяма работа, или нямаш възможности или си любител, има часовници за до 1000 лева, които дават уникален дизайн, каквато е и идеята на часовница в днешно време - мъжки аксесоар. Ако на теб ти трябва патек да си готин, съжалявам.

Аз не си купувам нищо с цел да впечатля други хора. Ако на теб ти трябва, съжалявам. А от това мнение разбирам, че е важна само визията, т.е. един Ролекс реплика е топа :mhihi:


Ти каза, че няма как да се вземе за газария до 1000 лева, което означава, че не вярваш, че може да изглежда добре или да е готин "евтин" часовник. Също, още така не си казал, защо е задължително да е автоматичен?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 10 Ное 2021, 12:24

Не съм казал, че е задължително да е автомат. Нещо почваш да спориш с неща, които не съм казал, ми се струва :lol: Аз и кварцов имам. То и Е36 комби с М-пакет изглежда красиво, но някакси не ми е гъзарско :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 10 Ное 2021, 12:34

TNT написа:Не съм казал, че е задължително да е автомат. Нещо почваш да спориш с неща, които не съм казал, ми се струва :lol: Аз и кварцов имам. То и Е36 комби с М-пакет изглежда красиво, но някакси не ми е гъзарско :lol:


Извинявай. друг човек е бил, моя грешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 10 Ное 2021, 13:45

Като пуснат автомати с автоматично сверяване и еко драйв пишете ми на лично да си взема един . Не е за гъзария , много ми харесват :mhihi:
Чух че тия гъзарските над 1000 лв ги продавали комплект с една риза къс ръкав , да се вижда гъзарията :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook