Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 10 Ное 2021, 17:51

b_u_b_o написа:
Винаги съм се чудил какви са предимствата на механиката, при наличие на толкова голям поне за мен недостатък като неточността. Странно ми изглежда да дам такива суми за предмет който дори основната си функционалност не може да върши както трябва. Ама аз от както се появиха смарт гривни и часовници не съм слагал на ръката си конвенционален такъв та не съм голям критерии май :mhihi:


Много е дълго за обяснение, трябва цял ферман да изпиша и пак не съм сигурен че ще стане ясно това което искам да кажа. Накратко колегата го кефи хронограф и го съветвам да си вземе това което лично на него му харесва. Никъде не съм споменал но на мен пък точно хронографите не ме кефят и не бих си взел такъв с изключение на Дайтона разбира се и то задължително изцяло стоманен. Това което на теб ти изглежда странно за мен не е и обратно, много неща пък за мен са странни. Като например в съседната тема колегата пита за някакъв часовник дето мерел кръвно, пулс и други та и на мен ми е странно как някои могат да дават подобни суми за някакви пласмаси като един най обикновен апарат за кръвно може да ти го измери или човек сам да засече пулса си. Иначе не ме бърка да дам и съм давал х10 за нещо швейцарско-автоматик. А тъкмо се сетих още нещо, понеже наскоро прекарах ковид и често меря сатурацията си, в къщи имаме три оксиметъра единия от които винаги нося със себе си, та преди около две седмици жена ми видяла някакъв от тези дето ги коментихахме в съседни теми освен всичко друго показва и кислорода и мислела да ми вземе ма не била сигурна дали ще го нося. Та добре че все пак решила да ме пита и това и се чудя, много добре ме познава и знае че подобна пластика никога не бих сложил на ръката си, ма това съм аз де друг може да мисли съвсем по друг начин. То аз и златен часовник няма начин да нося, та било то и Ролекс де.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Часовници

Мнение от Spunky » 10 Ное 2021, 18:29

b_u_b_o написа:
peshehodetz написа:задължително механика без значение че не са толкова точни като кварцовите


Винаги съм се чудил какви са предимствата на механиката, при наличие на толкова голям поне за мен недостатък като неточността. Странно ми изглежда да дам такива суми за предмет който дори основната си функционалност не може да върши както трябва. Ама аз от както се появиха смарт гривни и часовници не съм слагал на ръката си конвенционален такъв та не съм голям критерии май :mhihi:


Няма предимства. Смятай го, като остаряло занаятчийство, вече арт, във високите класове, ръчно сглабяни и прецизно произведени компоненти. Както и маркетинг и хайп. Технически много, много зле.

Въпреки че имам няколко традиционни механични швейцарски, не ги нося въобще. Имам стоманен апле лоч, който е безумно добре направен и ми дава награди :mhihi: , но ако ще фетишизирам механика, то поне да е най-доброто, стейт ъф ди арт производство, сглобка и технологии и последните 10-15 години това е сейко/гранд сейко. Любимия ми часовник от последните 3 години е едно полирано титаниево сейко лендмастър със spring drive и най-важните за мен компликации - GMT и дисплей за резерва. Държи 72 часа навит, точен е до около 5 секунди на МЕСЕЦ, свети като лампа и е друг свят, като качество на изработка и детайл.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от The_Ancient » 10 Ное 2021, 19:06

Jordana написа:И двата са практически еднакви , корпуса е стомана и имай предвид че са доста тежки и се усещат на ръката като паве . Черния не бих взел щото се търка това покритие и много бързо ще добие вид на антика ако е евридейка . :mhihi: Горния ако е синия циферблат повече ми харесва
Еко драйв са, обаче батериите им също заминават и не са вечни . Казвам го ако разчиташ да го носиш по дълго време , повечето изкарват 5-6 години .
Ако си търсиш як часовник от подобен тип ето ти един такъв същия калибър Н800 AT8154-82L . Сапфир кристал недраскаемо , титанов корпус , радио сверяване и перфектно качество на ситизен .
https://www.amazon.de/-/en/Citizen-Cont ... B075LMRX2Y

Вчера взех синия. Сигурно щях повече да го умувам, но отидох в един магазин на Citizen наблизо да ги видя, а те се оказа, че имаха разпродажба точно на този модел. Съгласен съм, че е тежък, но не ми изглежда чак толкова голям минус. Титаниевите определено са по-леки. Имаше един такъв интересен в магазина с GPS, но беше $2к. За батерията също си прав. Вчера гледах някакво видео в Ютюб, в което един китаец обясняваше, че след десетина година употреба си сменил сам клетката (батерията) на часовника. В магазина обаче ми казаха, че им дават доживотна гаранция.

Вчера му пробвах функциите и не искаше да се свърже с атомния часовник ръчно, но като го оставих през нощта до прозореца, сутринта се беше сверил автоматично.

Мен ме интересуваха по-скоро впечатления от качеството на тия часовници. Поради някаква причина винаги съм свързвал Citizen с по-евтини модели часовници и честно казано не мислех, че ще си взема някога. Имам Doxa и Jacques Lemans обикновени кварцови. В Ютюб някакъв разбирач критикуваше много разпалено изработката на Citizen-a, та се зачудих преди да го взема. Сега съм доволен. Като за моите разбирания е напълно ОК.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от Superexstatic » 10 Ное 2021, 19:56

Честит! На мен ми харесва, а Ситизен са си прилична марка. Като цяло 95% от хората нямат никаква култура по темата и какъв и колко ти е скъп/евтин часовника, ако не им го кажеш по модел и не го разцъкат как върви в нета. И затова, както се каза - най-важното е теб да те кефи. Има часовници за по над 10к, дето изглеждат като от Лъки Бой, има и такива по 200 евра, дето седят супер стилно
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 10 Ное 2021, 20:51

Почти всички марки японски часовници имат евтини, средно и скъпи модели, като под скъпи имам предвид 2-3к долара за кварцовите, а понякога и много повече като Grand Seiko, който си се конкурира с най-сериозните швейцарци по всичко.
Сега у нас масово се свързват с часовници за 100-300лв и масово не се знае, че има и други.
Затова и някои хора не ги искат, само защото широката публика няма да разбере, че някой има нещо сериозно на ръката. :idea:

Аз също години наред имах само швейцарски автомати Fortis, Sinn, Omega, Breitling, но по едно време минах на сериозни кварцови японци, за японския пазар и за сега съм с такива, последно Casio Oceanus Manta.
Изобщо не се усещат, понеже са титаниеви, а изработката е на много сериозно ниво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 10 Ное 2021, 21:03

Честито за придобивката , часовника е много хубав и на живо вероятно още по добре изглежда . Качеството да не те притеснява , на най високо ниво е при този клас ситизени . В този модел всяка стрелка е с отделен мотор , тоест би трябвало да има седем мотора . Батериите са единствената им болка на подобни часовници , не само на ситизените . Сейковците и те старадат , касио и всеки часовник който ползва кондензаторни батерии . Проблемите им са главно че спират да зареждат или самата батерия не държи заряд . Смяната не е трудна и не са скъпи но са кът защото са много специфични батерии .
Последна промяна Jordana на 10 Ное 2021, 21:09, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Часовници

Мнение от adovet » 10 Ное 2021, 21:06

7г. Го ползвам и все още държи по 3-4 месеца в сейф, така че мисля че не са кой знае каква драма. Ще пиша като сдаде багажа

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 10 Ное 2021, 21:10

Резервата , последното деление е от 1 до 3 месеца . Ако е пълен би трябвало да изкара повече от година без светлина . Тези модели специално имат и режим в който спират да си мърдат стрелките ако не се ползва дълго време за да пести енергия .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Часовници

Мнение от adovet » 10 Ное 2021, 21:12

По спецификация му дават 280 дни, мисля че беше

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 10 Ное 2021, 21:21

Сега му отворих книжката на моя 8 месеца го дават пълен резерв . Явно съм в грешка за 1та година . Лятото се зарежда за 12 часа от празно до пълно на слънце , практически ако се носи на ръката си стои пълен резерва на 100% .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Часовници

Мнение от adovet » 10 Ное 2021, 21:22

Jordana написа:Сега му отворих книжката на моя 8 месеца го дават пълен резерв . Явно съм в грешка за 1та година . Лятото се зарежда за 12 часа от празно до пълно на слънце , практически ако се носи на ръката си стои пълен резерва на 100% .
Точно така, носиш ли го няма падане на батерията

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Часовници

Мнение от SlackLine` » 12 Ное 2021, 15:43

Колеги някакво мнения за Casio Edifice и по точно -
https://casioshop.bg/EFV-540D-7A

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 15 Ное 2021, 9:46

В този ценови клас са си супер. Може да погледнеш и китайците Pagani Design. За повечето модели ползват Seiko механизъм, доста от тях са и със сапфирено стъкло. Аз имам един кварцов Yema със Seiko механизъм, не си знае годините - никакви проблеми.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 15 Ное 2021, 11:47

Да, ако търсиш "Дайтона" дизайна тогава Пагани Дизайн идва със сафир кристал и сейко механизъм и доста добър, разбира се краден, дизайн:
https://www.aliexpress.com/item/4000530444009.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Часовници

Мнение от Leon » 15 Ное 2021, 13:43

То е ясно, че китаеца умее само да копира, но тези от линка не изглеждат никак зле, а като чета какво пишете и на качество явно го докарват.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook