Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Часовници

Мнение от zAcK » 05 Яну 2022, 14:39

Часовникът се носи на тази ръка, която не ти е водеща, или както там се нарича. Т.е. ако си левичар, тогава го бухаш на дясната. Затова и повечето хора го носим на лявата :bchug:
Затова и повечето часовници са направени с бутони и т.н. за носене на лявата ръка.
И затова смарт часовниците, поне читавите, могат да се обръщат, за да се носят и на двете ръце :!: :bchug: :bchug: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Часовници

Мнение от Vasko_G » 05 Яну 2022, 15:11

Моджо написа:Тъп въпрос. Що на лявата ръка носите?
На мен ми е изключително неудобно и винаги нося на дясната.

Аре сега, да не сме путинисти, та да го носим на дясната ръка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Часовници

Мнение от E34 » 05 Яну 2022, 23:17

Предимно бием с десната и да не го счупя и за тва е основно на левата ;)
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Часовници

Мнение от ka4i » 08 Яну 2022, 10:13

zAcK написа:Часовникът се носи на тази ръка, която не ти е водеща, или както там се нарича. Т.е. ако си левичар, тогава го бухаш на дясната. Затова и повечето хора го носим на лявата :bchug:
Затова и повечето часовници са направени с бутони и т.н. за носене на лявата ръка.
И затова смарт часовниците, поне читавите, могат да се обръщат, за да се носят и на двете ръце :!: :bchug: :bchug: :bchug:


Чаовникът се носи на тази ръка, на която ти е удобно. Аз съм десничар и си го нося на дясната, откакто се помня!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Часовници

Мнение от Borymeckata » 16 Фев 2022, 14:33

Хайде и аз да се разпиша в "часовникарската" тема. Един модел Edifice си бях харесал отдавна - днес му дойде времето. Има го с три различни цвята на циферблата, аз си харесах синия. Доста време се чудех, щото съм събрал една кутия за обувки, все маркови часовници... Но днес ми направиха предложение, на което не можах да откажа... И ето го, чисто нов, пълен комплект, с лепенка на стъклото:

IMG_20220216_140609_copy_2136x1604.jpg


IMG_20220216_140451_copy_2205x1655.jpg


IMG_20220216_140310_copy_2276x1709.jpg


Часовникът е изцяло неръждаем, с капак и коронка на винт. Но възникна проблем с него... Много е готин и, лъщи направо и... ме е жал да го нося... :kuku: :kuku:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 16 Фев 2022, 15:01

Честито!
Няма по-добро съотношение цена-качество-здравина от японците особено в тези ценови диапазони.

Слагай го, като ги драснеш 1-2 пъти, няма да те боли вече.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Часовници

Мнение от Borymeckata » 16 Фев 2022, 16:21

Кефеше ме на снимка, и на живо е готин:

IMG_20220216_161334_copy_2491x1868.jpg

Имам и едно Сейко, което пак така си купих с мерак, и от години си стои в кутията... А аз си нося G-Shock - a, повече от 10 години вече.

IMG_20220216_161913_copy_2617x1962.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 16 Фев 2022, 19:27

Супер е това Касио, преди около 20+години много си падах по хронографите и съм сменил няколко от марките Сейко, Касио и Ситизен и то предимно кварцови, че в ония години механиките ми се виждаха скъпи а и имах други приоритети. После се ориентирах към механичните дайвъри. Сега ако ти е че ще го надраскаш носи го по рядко, когато не си на работа и най-вече на дълъг ръкав.
Последна промяна peshehodetz на 19 Фев 2022, 0:52, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Часовници

Мнение от zAcK » 16 Фев 2022, 20:17

ka4i написа:
zAcK написа:Часовникът се носи на тази ръка, която не ти е водеща, или както там се нарича. Т.е. ако си левичар, тогава го бухаш на дясната. Затова и повечето хора го носим на лявата :bchug:
Затова и повечето часовници са направени с бутони и т.н. за носене на лявата ръка.
И затова смарт часовниците, поне читавите, могат да се обръщат, за да се носят и на двете ръце :!: :bchug: :bchug: :bchug:


Чаовникът се носи на тази ръка, на която ти е удобно. Аз съм десничар и си го нося на дясната, откакто се помня!


:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Аз съм го написал от ясно по-ясно, ама "Всеки сам си преценя" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ей го нагледно. По принцип часовниците се правят за лявата ръка :bchug:
Щото дясната по принцип е водеща и да ти е по-лесно да си цъкаш, въртиш и т.н.
Но това не пречи да си го носиш и в джоба, ако смяташ, че така ти е по-удобно :mrgreen:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 16 Фев 2022, 20:49

zAcK написа:
ka4i написа:
zAcK написа:Часовникът се носи на тази ръка, която не ти е водеща, или както там се нарича. Т.е. ако си левичар, тогава го бухаш на дясната. Затова и повечето хора го носим на лявата :bchug:
Затова и повечето часовници са направени с бутони и т.н. за носене на лявата ръка.
И затова смарт часовниците, поне читавите, могат да се обръщат, за да се носят и на двете ръце :!: :bchug: :bchug: :bchug:


Чаовникът се носи на тази ръка, на която ти е удобно. Аз съм десничар и си го нося на дясната, откакто се помня!


:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Аз съм го написал от ясно по-ясно, ама "Всеки сам си преценя" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ей го нагледно. По принцип часовниците се правят за лявата ръка :bchug:
Щото дясната по принцип е водеща и да ти е по-лесно да си цъкаш, въртиш и т.н.
Но това не пречи да си го носиш и в джоба, ако смяташ, че така ти е по-удобно :mrgreen:

Изображение


Достатъчно хубави марки правят и часовници за носене на дясна ръка. Не всички са за лява.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Часовници

Мнение от zAcK » 16 Фев 2022, 20:53

alekangg написа:
zAcK написа:
ka4i написа:
zAcK написа:Часовникът се носи на тази ръка, която не ти е водеща, или както там се нарича. Т.е. ако си левичар, тогава го бухаш на дясната. Затова и повечето хора го носим на лявата :bchug:
Затова и повечето часовници са направени с бутони и т.н. за носене на лявата ръка.
И затова смарт часовниците, поне читавите, могат да се обръщат, за да се носят и на двете ръце :!: :bchug: :bchug: :bchug:


Чаовникът се носи на тази ръка, на която ти е удобно. Аз съм десничар и си го нося на дясната, откакто се помня!


:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Аз съм го написал от ясно по-ясно, ама "Всеки сам си преценя" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ей го нагледно. По принцип часовниците се правят за лявата ръка :bchug:
Щото дясната по принцип е водеща и да ти е по-лесно да си цъкаш, въртиш и т.н.
Но това не пречи да си го носиш и в джоба, ако смяташ, че така ти е по-удобно :mrgreen:

Изображение


Достатъчно хубави марки правят и часовници за носене на дясна ръка. Не всички са за лява.


Това е ясно. Но колегата беше питал на коя се носи по принцип. Та ясно е защо часовниците се носят на тази, която не ти е водеща. И защо повечето се произвеждат така. По принцип. По цял свят. Иначе, може и да не го носиш, ако ти е по-удобно, но това не променя ня коя ръка и защо се носят от стотици години :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 17 Фев 2022, 4:43

Часовника се нарича ляв когато се навива с лявата ръка и десен когато се навива с дясната ръка макар да стои на лявата ръка. Щото няма как да навиваш и сверяваш часовник на дясната ръка който е правен за лява ръка и дясна коронка . Това положение при механичните часовници важи и за кварцовите които нямат нужда от навиване това е очевидно .
Пък дали може да се носи който как си преценя вероятно може , но самия часовник е произведен или за лява или за дясна ръка това не си го преценя всеки сам .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Часовници

Мнение от ildivvy » 18 Фев 2022, 23:23

Боримечка, каква е най-външната графа с белязките за галони?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 19 Фев 2022, 1:41

Това е т.нар. "pilot watch" една от функциите му е да изчислява разхода на гориво. Това по долу е за Брайтлинг, за Касио не намерих, но принципа е горе-долу един и същ. Ако не ти се гледа цялото превърти някъде на 6:30




https://www.youtube.com/watch?v=GlX01j1sNvo
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Часовници

Мнение от Tsureto » 05 Апр 2022, 19:51

Как да махна драсканици по стъклото на смарт часовник? Ремонтирах нещо по колата и не се осъзнах, а имаше песъчинки и мърсотия тва онова....
После като го видях се е надраскал, има леко дълбоки, но повечето са леки. Паста за зъби не работи...
Часовника е GTS 3 Amazfit, ако има значение, уж последния им, предполага се, че трябва да е хубаво стъкло.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook