Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 333
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e30+е34
Мечтае да кара: е30+е34+е38
Детайли за колата: На тати турбото е най-бързо!

Re: Часовници

Мнение от кичоне » 29 Юни 2012, 9:15

И аз като колегата от горния пост да споделя....
Ползвам от няколко години Casio EF-S10,със соларен дисплей.Никога не се е налагало да го сверявам и винаги е точен.Струваше около 200 и малко пара,ама сега е около 150 пъти но трудно се намира.Аз го взех в комплект със Верижка от снимката,която ще приложа и с Черна кожена каишка за да ги сменям.
С това искам да споделя,че няма смисъл от часовник за по 1000-2000,че и повече пара :yes:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от Doberman_vas » 29 Юни 2012, 10:29

кичоне написа:С това искам да споделя,че няма смисъл от часовник за по 1000-2000,че и повече пара :yes:

Градски, екстра си е касио-то, но остави личният избор на човек.
Какво лошо има човек да има часовник колкото на цената на колата си, всичко е въпрос на приоритет!
И все пак в 95% от случаите - часовника е за украшение, а не за функционалност, така че личен избор, възможност приоритет.
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Часовници

Мнение от xerial » 29 Юни 2012, 10:54

steeN написа:като ще пускаме картинки... за мен швейцарските са прекалено надценени по качество и цена и дизайн и всичко като цяло.
и все пак никога не бих си взел кварцов. за тва заглеждам този от известно време.
кефи ме, че никой не ги е чувал изобщо, а имам часовник от тази марка вече 15на години и май най-накрая успях да му видя сметката,
освен ако нещо има някаква връзка, че спря 1 месец след като го дадох в официалния уж сервиз да го почистят... но се съмнявам :mhihi:

Изображение


Чак пък никой да ни ги е чувал :mhihi:

В градския транспорт в СФ 80% от шоферите са с Ориент часовници :mhihi:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Часовници

Мнение от DLVasilev » 29 Юни 2012, 11:06

xerial написа:
steeN написа:като ще пускаме картинки... за мен швейцарските са прекалено надценени по качество и цена и дизайн и всичко като цяло.
и все пак никога не бих си взел кварцов. за тва заглеждам този от известно време.
кефи ме, че никой не ги е чувал изобщо, а имам часовник от тази марка вече 15на години и май най-накрая успях да му видя сметката,
освен ако нещо има някаква връзка, че спря 1 месец след като го дадох в официалния уж сервиз да го почистят... но се съмнявам :mhihi:

Изображение


Чак пък никой да ни ги е чувал :mhihi:

В градския транспорт в СФ 80% от шоферите са с Ориент часовници :mhihi:

Значи и в гаража в Земляне би трябвало да поправят такива :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Часовници

Мнение от nightdriver » 29 Юни 2012, 11:29

ориента е часовника на старите тираджии също :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Часовници

Мнение от steeN » 29 Юни 2012, 12:18

от другата страна на голямото езеро са абсолютно непознати ;)
иначе знам, че са много хейтвани тия часовници (в бг), обаче за цената си нямат аналог.
собствен автоматичен movement, който е по-прост и надежден от масовите швейцарци.
освен това няма кварцови ориенти или поне аз не знам да има.

http://youtu.be/lgwTnAlX2LU

това дето си взимаш за $500-600 на ориент трябва да се изръсиш $3-4к на някой
швейцарска марка, само заради брадна, а вътре са едни и същи (ета)... ае мерси.
а за по-скъпи часовници не съм дорасъл сори.

общо взето дреме ми за тва, че масата хора се кефят на лъскави дрънкулки в стил версаче с кварцов movement.
примерно тия боклуци fossil какво са полудяли всички по тях в българия...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Часовници

Мнение от xerial » 29 Юни 2012, 13:25

steeN написа:примерно тия боклуци fossil какво са полудяли всички по тях в българия...


Евтини са ;)
Изображение Изображение

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Часовници

Мнение от uricatoli » 10 Окт 2012, 8:10

малко съвет.. Та подариха ми един часовник.. Обаче часовници не нося и съм се ориентирал към продажба.. Не знам каква цена да му пусна.. гледах го в един сайт около 5200лв с доставката в БГ
Обаче моя все пак е втора ръка..
става дума за Rado sintra multifunction..
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от jordanov » 10 Окт 2012, 9:51

извинявам се за офф-а, ама гледай да не обидиш човека от който си го получил ... това е доста хубав подарък и предполагам е от някой близък, въпреки, че ако беше така трябваше да знае, че не носиш часовници.

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Часовници

Мнение от uricatoli » 10 Окт 2012, 9:52

няма да се обиди.. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от rhase » 10 Окт 2012, 10:23

Какво му е на Фосил (сериозно питам, не ги познавам много) Аз съм с такъв вече 4-та година и никога не съм го сверявал (без случаите когато мърдаме часовника напред-назад :) )
http://di1-1.shoppingshadow.com/images/ ... BQ9372.jpg
Аз съм с този модел и доста е преживял. Стъклото му няма драскотинка (веднъж на повечко :bchug: помислих че стъклото е паднало щото не го виждах) Верижката е здрава никога не ми се е откопчавал или падал :dunno: За парите си според мен е добър вариянт.


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Часовници

Мнение от jordanpar » 10 Окт 2012, 11:04

Естествено че нищо му няма на Фосил,пак някой с цел самочуствие се изказа по-горе че били ''евтини''.Фосил почват от 70-80 евро и стигат до 230 тая година дамските им бели ''керамики'' например.Фосил си имат доста добра клиентела в Европата.Фосил имат и много добри изделия от естествена кожа,портфейли които почват от 69 евро,дамски чанти от по 120 евро нагоре,къде ги слагате в графата ''биташки и еФтини''.За мен евтин часовник е Кю&Кю дето са по 18 леФа,ама 150 лева за часовник,дето някой хора си купуват от форума 4 гуми за толкова пари,как може да кажеш че е еФтино.
Въобще в тая тема и темата за АйФон5 имам чуството че съм във голф форума /голф като спорта/ на собствениците на бентли,а не на лафмохабет форумченцето на собствениците на хх годишни БМВ.
Посмалете малко бе пичове,няма нищо срамно в това да нямаш големи финансови възможности и да караш дръта бангия и да не носиш часовник за х ххх лева.Живота не се описва с това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 13.05.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Часовници

Мнение от braina » 10 Окт 2012, 11:26

В подкрепа на горните две мнения, ще кажа, че и аз имам фосил и скоро ми се наложи да сменям батерия и го заведох на часовникар който е с дипломи от един куп места който в момента не мога да ви кажа но човека е ходил на 1000 курса той и сина му, и са много в час от години цялото семейство си правим часовниците при тях съответно отваряйки часовника направо отсече (механизма ти е сейко, много качествен трябва много да го пазиш не гледай че пише фосил)... няма кво да добавя повече ... ето го и модела http://www.google.bg/imgres?q=fossil+25 ... 3,s:0,i:74
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: Часовници

Мнение от vladobosh » 10 Окт 2012, 11:55

braina написа:В подкрепа на горните две мнения, ще кажа, че и аз имам фосил и скоро ми се наложи да сменям батерия и го заведох на часовникар който е с дипломи от един куп места който в момента не мога да ви кажа но човека е ходил на 1000 курса той и сина му, и са много в час от години цялото семейство си правим часовниците при тях съответно отваряйки часовника направо отсече (механизма ти е сейко, много качествен трябва много да го пазиш не гледай че пише фосил)... няма кво да добавя повече ... ето го и модела http://www.google.bg/imgres?q=fossil+25 ... 3,s:0,i:74

Този часовникар трябва да е много "в час" щом като ти сменя батерия ти говори за механизъм Сейко. Иначе темата е олицетворение на живота в БГ :bchug:
Изображение


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Часовници

Мнение от jordanpar » 10 Окт 2012, 12:15

А ти май не си запознат добре с историята на Сейко????Защо много хора си мислят че Сейко са само механични или автоматични часовници.1969 година са създали точно те първия часовник с използване на трептенето на честотата на кварца.И те така и до днес.Даже 2009 направиха много готин юбилеен модел!!!!!!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook