Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Часовници

Мнение от alx » 24 Апр 2012, 19:38

speedfreak написа:А доколкото колегата е написал, че Seamster i Speedmaster на Omega са само автоматични - не е така. Аз съм с този http://www.omegawatches.com/gents/seama ... 0-m-quartz вече няколко години.


хм. не ги бях виждал тези.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Часовници

Мнение от intention » 25 Апр 2012, 10:18

Колега , виж темата на колегата kagebista в продава , има страхотни часовници носени по веднъж ако имах този бюджет щях да купя от него !

viewtopic.php?f=64&t=291711&p=3264006#p3264006

viewtopic.php?f=64&t=291677&p=3244110#p3244110


:yes:
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Часовници

Мнение от barty » 25 Апр 2012, 11:06

Аз съм с Брайтлинг за 4000 евро....ами не ми се подобри живота :mhihi:
но иначе хубавият часовник си е задължителен.
Посоченият модел ми харесва :yes:
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Часовници

Мнение от acer » 25 Апр 2012, 19:46

то си е до човек де, ама мен лично много ще ме боли, ако дам за часовник 5к :mrgreen: препоръчвам този, солиден, със соларна батерия и автоматично сверяване
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: Часовници

Мнение от vvaskoo » 28 Юни 2012, 14:50

alx написа:кой калибър е тоя? трябва много да внимаваш с карерите.. че идват с една торба калибри и някои от тях може да излезат скъпичко за подръжка (тия със ремъците примерно :ok: )


Сори че отварям пак темата и сори за тъпия въпрос но съм малко необразован откъм часовници. Някой би ли споделил какво значат тия калибри и как трабва да се извършва подръжката на часовник ? Трабва ли всяка година да го пращам на "сървиз" като БМВ-то например ?
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Часовници

Мнение от alx » 28 Юни 2012, 15:01

"калибър" е еквивалентно на "модел на двигателя" (movement) при часовниците.

едни и същи на вид часовници през годините могат да имат различни машинки вътре (movements) които изискват различна подръжка. по принцип по-старите калибри изискват по-честа подръжка.

повечето автоматични часовници е хубаво да се носят за продухване и смяна на маслото всеки 3 до 5 години. омегите примерно са всеки 5 години. новите ролекси са след първите 7 години и след това всеки 5 години. старите ролекси са всеки 5 години или нещо такова..

общо взето един много добър часовникар ми каза, че докато автоматичния часовник работи точно (до +-5-10 секунди за 24 часа) - да не се води на профилактика щото нямало нужда. всеки си решава за себе си :)

също така автоматичния часовник не трябва да се държи дълго време спрял защото после има проблеми с клеясване. затова и ако имаш няколко автоматични часовника се държат в специална кутия която се движи и ги държи навити.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Часовници

Мнение от UBAH5 » 28 Юни 2012, 15:30

Аз съм с Таг хауер Монако за 70лв :mrgreen: Не го препоръчвам, но иначе оригинала е прекрасен 8)
Изображение
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 303
Регистриран на: 13.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: МБ W140 V8

Re: Часовници

Мнение от sharksfin » 28 Юни 2012, 15:50

Аз съм фен на Baume et Mercier. Преди години имах един, обаче се повреди и никъде не можах да намеря часовникар, който да го оправи. Но са класни джаджи :) В този ценови диапазон имат страхотни попадения.
Акълът е нещо, което можеш да даваш, без да го имаш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Часовници

Мнение от apexs » 28 Юни 2012, 16:02

За тези пари има доста добри попадения в ebay, нови и втора употреба с история.
Аз съм с Hamilton X-Wind, следващия мисля да е ORIS.И така на горе до, като се стигне до Tag Carrera :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: Часовници

Мнение от vvaskoo » 28 Юни 2012, 23:54

alx написа:..

Мерси , alx. Откровенно се възхищавам на всестранните ти познания!

та по темата , ето на това се спрях:

Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3910
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Часовници

Мнение от Kroki » 29 Юни 2012, 0:00

Екстра е, много стилен! И аз си падам по такива, сподели на лично ако искаш кви пари е..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Часовници

Мнение от Хаос » 29 Юни 2012, 0:41

тва е все едно да питаш - колко ти струва колата...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1761
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от BMW_POWER » 29 Юни 2012, 3:30

БМВ също имат хубави часовници. Аз нося вече десетина години само такива и нямам забележки. В момента нося това:

Изображение

и съм много доволен. Изчистен, без разни безбройни стрелки и финтифлюшки...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Часовници

Мнение от steeN » 29 Юни 2012, 4:02

като ще пускаме картинки... за мен швейцарските са прекалено надценени по качество и цена и дизайн и всичко като цяло.
и все пак никога не бих си взел кварцов. за тва заглеждам този от известно време.
кефи ме, че никой не ги е чувал изобщо, а имам часовник от тази марка вече 15на години и май най-накрая успях да му видя сметката,
освен ако нещо има някаква връзка, че спря 1 месец след като го дадох в официалния уж сервиз да го почистят... но се съмнявам :mhihi:

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Часовници

Мнение от Е.Димитров » 29 Юни 2012, 8:49

:OT:
Сега наизлезеха милионерите ,часовници за по 3000 лева...пък карате Е36-Е46 :mhihi:
По темата,
имам един часовник "Diesel",върви уникално точно вече почти 5 години и струваше 300 лева
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook