Пътуване в Турция

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пътуване в Турция

Мнение от alekangg » 24 Апр 2023, 16:20

preki написа:Става да се презареди и с кредитна карта от България:
https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf

Само си го преведете сайта на английски, че няма тази опция. Има и приложение, но нещо в него не можах да се оправя да презреждам

Ти зареди ли?
Ще си първия успял, аз още не съм чувал някой да е заредил с чужда карта, дава грешка винаги.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Пътуване в Турция

Мнение от preki » 24 Апр 2023, 16:27

Да, Януари месец, когато ходех за последно успях да заредя на въпросният сайт с моята си КК от ОББ
Опитах и през приложението, но там не се получи

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Пътуване в Турция

Мнение от bir40o0 » 25 Апр 2023, 7:37

gromovich написа:Тази седмица пътувах до остров Bozcaada, тъй като ми беше мерак да го видя, след като миналата година есента посетих остров Гьокчеада. До острова се стига с ферибот от Геикли (около 70 южно от Чанаккале) за около 30 минути, като цената за двупосочен билет кола плюс двама пътници е около 45 лева. Препоръчвам да се вземе билет предварително по интернет, понеже има доста трафик и по мои наблюдения не винаги фериботът успява да побере всички чакащи.
Иначе на мен лично природата на острова повече ми хареса от тази на Гьокчеада. Освен това има повече забележителности и добри рибни ресторанти.
Иначе като цяло цените в Турция вече са почти изравнени с тези в България. Единствено V Power дизела на Шел е около 2,12 лева и е на сметка.

Здравей колега, острова изглежада много добре, наподобява ми на Гърция. В кой хотел отседнахте? Мисля есента да отскоча.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Пътуване в Турция

Мнение от gromovich » 25 Апр 2023, 9:50

bir40o0 написа:
gromovich написа:Тази седмица пътувах до остров Bozcaada, тъй като ми беше мерак да го видя, след като миналата година есента посетих остров Гьокчеада. До острова се стига с ферибот от Геикли (около 70 южно от Чанаккале) за около 30 минути, като цената за двупосочен билет кола плюс двама пътници е около 45 лева. Препоръчвам да се вземе билет предварително по интернет, понеже има доста трафик и по мои наблюдения не винаги фериботът успява да побере всички чакащи.
Иначе на мен лично природата на острова повече ми хареса от тази на Гьокчеада. Освен това има повече забележителности и добри рибни ресторанти.
Иначе като цяло цените в Турция вече са почти изравнени с тези в България. Единствено V Power дизела на Шел е около 2,12 лева и е на сметка.

Здравей колега, острова изглежада много добре, наподобява ми на Гърция. В кой хотел отседнахте? Мисля есента да отскоча.


Една нощувка в Aral Tatil Çifiği през букинг на цена около 140-150 лева. Комплексът е нещо като ранчо с малки самостоятелни къщички. В тази, в което бях аз имаше двойна спалня и още едно нормално легло. Приятно е, има детски кът с аниматор и закуската е добра. Много тихо и спокойно място. Плажовете обаче са малко далече от хотела. Огледай добре хотелите защото повечето на външен вид изглеждат много добре, а напрактика са разположени в стари къщи в централната част на селцето и нямаш простор. Освен това ще трябва да паркираш някъде по настрани и да мъкнеш багажа до хотела на ръка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Пътуване в Турция

Мнение от bir40o0 » 25 Апр 2023, 14:35

gromovich написа:
bir40o0 написа:
gromovich написа:Тази седмица пътувах до остров Bozcaada, тъй като ми беше мерак да го видя, след като миналата година есента посетих остров Гьокчеада. До острова се стига с ферибот от Геикли (около 70 южно от Чанаккале) за около 30 минути, като цената за двупосочен билет кола плюс двама пътници е около 45 лева. Препоръчвам да се вземе билет предварително по интернет, понеже има доста трафик и по мои наблюдения не винаги фериботът успява да побере всички чакащи.
Иначе на мен лично природата на острова повече ми хареса от тази на Гьокчеада. Освен това има повече забележителности и добри рибни ресторанти.
Иначе като цяло цените в Турция вече са почти изравнени с тези в България. Единствено V Power дизела на Шел е около 2,12 лева и е на сметка.

Здравей колега, острова изглежада много добре, наподобява ми на Гърция. В кой хотел отседнахте? Мисля есента да отскоча.


Една нощувка в Aral Tatil Çifiği през букинг на цена около 140-150 лева. Комплексът е нещо като ранчо с малки самостоятелни къщички. В тази, в което бях аз имаше двойна спалня и още едно нормално легло. Приятно е, има детски кът с аниматор и закуската е добра. Много тихо и спокойно място. Плажовете обаче са малко далече от хотела. Огледай добре хотелите защото повечето на външен вид изглеждат много добре, а напрактика са разположени в стари къщи в централната част на селцето и нямаш простор. Освен това ще трябва да паркираш някъде по настрани и да мъкнеш багажа до хотела на ръка

Точно това ми трябваше като информация благодаря. Мисля да направя 3 нощувки, по скоро с цел почивка, а не плаж. В трип адвайзъра има 10на места за разглеждане на острова, мисля да ги посетя.
Бях се насочил точно в нещо такова като къща в селцето, но явно няма да е такъв тип хотел.
Благодаря за съвета!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017, (231 PS)

Re: Пътуване в Турция

Мнение от E.5KOV » 26 Апр 2023, 16:20

И от тук може да се презареди HGS-а: https://pttbank.ptt.gov.tr/pttweb/#/pages/hgs А на 2-3 км. след границата има два последователни пункта, на които може да се закупи или зареди HGS стикер, при това пунктовете работят денонощно. Особенното е, че е нужно да се представи документа ( л.к. или паспорт ) с който е закупен стикера. Работа върши и квитанцията, с която е закупен или зареждан вече стикера... На същите пунктовете след границата се продават и GSM карти за турски оператори ( 60 лв. е цената). Идеята е да може във всеки момент да се ползва нет и Google Maps. Валидността на такава карта е 30 дни и гига байтите съм забравил колко са(по спомен 15GB), но винаги са ми стигали и оставали за 7-10 дни ползване, средно по час, че и по-вече от час на ден.
Последна промяна E.5KOV на 27 Апр 2023, 12:23, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Пътуване в Турция

Мнение от gromovich » 27 Апр 2023, 9:02

Аз последно като ходих в Турция си свалих едно приложение Airalo, чрез което си купуваш интернет пакет за дадена страна или регион (ако се ходи в повече от една държава). За Турция за 2 ГБ (валидни 14 дни) платих около 6 щ.д. и съм супер доволен. Напрактика се създава еСИМ и тя се връзва към местния оператор и ползва от него само данните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пътуване в Турция

Мнение от alekangg » 06 Май 2023, 15:53

Турчалята се изкукуригалия яко. Бях преди седмица в Истанбул и после в друг по-малък град и цените на почи всичко са завишени с 30-40% спрямо 4-5 месеца назад и под завишени имам предвид цените обърнати в евро.

Кръчми, магазини и пр, всичко е много нагоре, не знам на какво се надяват. Единствено евтино е транспорт, бензин и млечни продукти.

По магазините агнешкото е 30-35лв средно, ако е котлетчета отива 40лв, телешкото подобни цени, като бонфилето е 50-60лв, а си е местно все пак. Хубавите баклави са 50-60лв и те, кафе еспресо под 4лв не видях никъде, порция бюрек с айрян е 6-7-8лв.

Нуср ет или известния под името saltbae е вдигнал цените за 2,5 години х2, даже някои неща са 2,5 пъти нагоре-пак казвам в евро сравнявам.

Единствено си струват и то много хамбургерите му, те не са вдигнати много, но месата са много дебели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пътуване в Турция

Мнение от ildivvy » 06 Май 2023, 22:20

Щом успяват да си ги плащат тези цени, значи ... всичко е точно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Пътуване в Турция

Мнение от STEVAL » 16 Май 2023, 8:35

Пътуващите до Турция да го имат предвид. Само шофьора, който е регистриран на границата може да управлява МПС-то във вътрешността.

https://fakti.bg/bulgaria/782378-novi-i ... alna-mreja

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Пътуване в Турция

Мнение от turieca » 16 Май 2023, 8:50

А в същото време автомобили с турска регистрация се движат из България със затъмнени стъкла и никой не ги закача.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook