Пътуване в Турция

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 2.07.2007
Местоположение: Дупница
Детайли за колата: 320д, 320и, 328и

Re: Пътуване в Турция

Мнение от oTECa » 18 Апр 2013, 12:38

Горивата са им скъпи, но пътищата според мен са по-добри от българските. Вече 3 пъти ходя на море на Кушадасъ и след 40 дни тръгвам пак. А и с полицйте можеш да се пазариш. Мен ме спряха и искаха да ме глобят защотото жената беше без колан на предната седалка бременна в 6 месец. Искаха ми да ми пишат "глоба с фактура 153 лири, без фактура 50 лири ". Дадох 20 евро и си тръгнах, но можеше и да мина с по-малко. Накараха ме и да преместя жената на задната седалка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: Софийските кафета
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сувалка

Re: Пътуване в Турция

Мнение от Бай Митьо » 18 Апр 2013, 12:43

Ние ходихме няколко пъти последния месец с фирмена кола. Щом си МОЛ няма проблем, иначе пълномщно на англ. и зелена карта задължително. В момента такси не се плащат по магистралата, защото правят някаква профилактика. Караш си в ограниченията и никой не те гони за нищо. На границата максимум един час. Обикновенно тръгваме 4 и 30 сутринта и около 11ч влизаме в Истанбул.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Пътуване в Турция

Мнение от bir40o0 » 18 Апр 2013, 18:12

Здравейте колеги, началото на месеца мисля и аз 2-3 дни да преслоча до Одрин и околията. Досега не съм пътувал в турция с моята кола и ме интересува как стои въпроса със сменян двигател, която не е регистрирана с него, затъмнениете стъкла и каква е цената на газта?

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Пътуване в Турция

Мнение от boksioraE39 » 20 Апр 2013, 7:53

Бай Митьо написа:Ние ходихме няколко пъти последния месец с фирмена кола. Щом си МОЛ няма проблем, иначе пълномщно на англ. и зелена карта задължително. В момента такси не се плащат по магистралата, защото правят някаква профилактика. Караш си в ограниченията и никой не те гони за нищо. На границата максимум един час. Обикновенно тръгваме 4 и 30 сутринта и около 11ч влизаме в Истанбул.


Пълномощното трябва да е на турски и няма никаква профилактика плащат се а кой плаща вече е друга тема..Нафтата с днешна дата е 4.10-4.13 В неделя съм тръгнал София-Истанбул-Анкара-Адана-Аксарай-Газиентеп-Урфа-Акчакале и поздрави от Сирия. ;)
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: DE
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D xDrive F11

Re: Пътуване в Турция

Мнение от ipanta » 30 Апр 2013, 9:58

Здравейте колеги, на 20 май ще пътувам до Кушадасъ та ме интересува качеството на горивото/дизела/. Някой ако има впечатление да каже и от кои бензиностанции да зареждам. Че в БГМАМА нищо не пишат за това, а само се хвалят коя на кой хотел ще спи :D и колко пари ще изхарчи... :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Пътуване в Турция

Мнение от adovet » 30 Апр 2013, 14:42

ipanta написа:Здравейте колеги, на 20 май ще пътувам до Кушадасъ та ме интересува качеството на горивото/дизела/. Някой ако има впечатление да каже и от кои бензиностанции да зареждам. Че в БГМАМА нищо не пишат за това, а само се хвалят коя на кой хотел ще спи :D и колко пари ще изхарчи... :bang:

Горивата са добри, но са скъпички. преди да минеш границата пълни до горе

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Пътуване в Турция

Мнение от boksioraE39 » 30 Апр 2013, 15:58

Аз сипвам на Шел предимно и не е зле.
4.10-18 лири литър.
Бензина 4.56
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Пътуване в Турция

Мнение от бабъл » 07 Май 2013, 15:21

Давам малко прясно инфо за тези които им предстои пътуване до там.Магистралата се плаща със стикер който се лепи на предното стъкло,аз минах границата към 02.00 часа и се оказа,че няма от къде да си го купя.До Истанбул карах така и там преди влизане си купих от един бус с надписи,обаче с хиляда пазарлъка ми го дадоха за 50 лв,а беше зареден с 35,в началото искаха 70,измамници.Задължително плащайте паркинга на летището предварително,дори и да ви казват,че няма нужда!През нощта движението е ок,но през деня,редовно стават луди задръствания.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Пътуване в Турция

Мнение от adovet » 09 Май 2013, 9:11

бабъл написа:Давам малко прясно инфо за тези които им предстои пътуване до там.Магистралата се плаща със стикер който се лепи на предното стъкло,аз минах границата към 02.00 часа и се оказа,че няма от къде да си го купя.До Истанбул карах така и там преди влизане си купих от един бус с надписи,обаче с хиляда пазарлъка ми го дадоха за 50 лв,а беше зареден с 35,в началото искаха 70,измамници.Задължително плащайте паркинга на летището предварително,дори и да ви казват,че няма нужда!През нощта движението е ок,но през деня,редовно стават луди задръствания.

Няма ли една будка точно като влезеш на магистралата от ляво?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Пътуване в Турция

Мнение от бабъл » 09 Май 2013, 20:53

Аз видях една от дясно,но човека каза,че не работи :dunno: Тази в ляво може и да съм я подминал,интересно е,че минах 2 или 3 места за плащане без стикер и се включваше някаква сирена :mhihi: ,но никой нищо не каза.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Пътуване в Турция

Мнение от adovet » 10 Май 2013, 14:24

Хванах му цаката как да минавам без да пищи алармата - лепвам се зад някой тир и не ме хваща

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Пътуване в Турция

Мнение от boksioraE39 » 10 Май 2013, 19:27

При мен пищи винаги и ядове няма но и това ще свърши....
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Пътуване в Турция

Мнение от M5 » 12 Юли 2013, 19:16

Да повдигна малко темата, че и аз ще пътувам след 2 седмици към Турция.
От гранична полиция ми казаха, че ми трябва пълномощно на английски или на турски, ако колата не е на мое име. До тук нищо ново.
После питах в една фирма за превод и легализация и ми обявиха цена от 120-130 лв за превод и легализация на пълномощното. Нормална ли е тази цена? За същото пълномощно, но на български, нотариусът ми взе 10-на лв. Не може ли да се напише същото пълномощно на английски или турски и нотариусът да си сложи подписа и печата както на българското?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Пътуване в Турция

Мнение от бабъл » 12 Юли 2013, 19:51

Дали са ти цена с легализация в посолството,която не ти е нужна.На мен за превод на турски ми взеха 20 лева,на бул. Ботев,преди централна гара в дясно срещу него има и нотариус.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Пътуване в Турция

Мнение от M5 » 26 Юли 2013, 11:47

Някой пътувал ли е натам и обратно наскоро? Чудя се през Свиленград ли да минем или през Малко търново. Къде има по-малко опашки и се чака по-малко? През Малко търново е с около 100 км по-дълго, но ако ще ми спести няколко часа чакане на границата си струва обикалянето.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook