Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 27 Мар 2023, 14:15

DigitalExile написа:
alx написа:винаги съм писал, че за мене лично основното преимущество на електричката е, че няма подръжка и е надеждна. динамиката и икономичноста й са хубаво нещо, но не основното.


"няма поддръжка", "надеждна" :mhihi:

https://www.facebook.com/tuningbgforum/ ... Kvpe8cZhkl


сЯ ще ми кажеш,да ама т'ва не е тесла :mhihi:


тая игра може да я играят двама :winky:

https://www.europeanautotech.net/tech-a ... ng-failure
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от In_Memoriam » 27 Мар 2023, 14:21

alx написа:ти виждал ли си колко струва един фабричен 1000 коня седан с двг?

Доджа, който казваш - 10к $ по-малко Plaid :shock: Шок, боНба :conf: Са ше кажеш, че не е седан, за да е пореден кладенец, от който да носиш вода :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DigitalExile » 27 Мар 2023, 14:21

Е защо намесваш изобщо ДВГ, тук обсъждаме надеждността и поддръжката на Ел. колите.
ДВГ са ясни от много години с всичките им проблеми и недостатъци, ако подбереш правилно обаче може да имаш минимална поддръжка и дори нещо да се строши да го оправиш евтино и бързо.
Това не важи за ел. колите, поне не и в момента и това,че са безпроблемни е един голям мит.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 27 Мар 2023, 14:26

In_Memoriam написа:
alx написа:ти виждал ли си колко струва един фабричен 1000 коня седан с двг?

Доджа, който казваш - 10к $ по-малко Plaid :shock: Шок, боНба :conf: Са ше кажеш, че не е седан, за да е пореден кладенец, от който да носиш вода :mhihi:


нали. проблема му найш къв е? че простосмъртен не може да се дореди до него. аз съм близък с представителя на додж за нова англия- това е човека които отговаря за всичките дилъри, бройки, части, маркетинг.. всичко. познаваме се от 25 години. правил съм му услуги. отървал съм го от два вайпър-а когато никой не ги купуваше и седяха с години в дълърите. питах го дали може да бутне за един от финалните. каза, че не може. цените в момента за поръчките са $100к+. само някои дилъри имат бройка (една) и са я дали на неофициален "търг"..... допълнително си плащаш за колата после

така че- финалния го написах за да съм коректен, че има 1000 коня кола за простосмъртните. на практика няма обаче.
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 27 Мар 2023, 14:31

DigitalExile написа:Е защо намесваш изобщо ДВГ, тук обсъждаме надеждността и поддръжката на Ел. колите.
ДВГ са ясни от много години с всичките им проблеми и недостатъци, ако подбереш правилно обаче може да имаш минимална поддръжка и дори нещо да се строши да го оправиш евтино и бързо.
Това не важи за ел. колите, поне не и в момента и това,че са безпроблемни е един голям мит.


мит, мит... ти колко електрички си имал? аз съм имал/ имам 6 от 2017 насам. знаеш ли колко проблеми съм имал? на плад-а трябваше да му сменят предните полуоски щото вибрираха още от фабриката. това е.

лъскавите немци които съм имал а те са били доста са били в пъти по- проблемни. в пъти.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Nickelback » 27 Мар 2023, 14:49

alx написа:този ти пост е абсолютно трол-ене... или ти е убягнал контекста на разговора. ама понеже знам, че си умно момче- по- склонен съм да си мисля, че е първото

Лошо, че така е прозвучало, ама да се опитам и аз да ти отговоря структурирано, понеже го оценявам, щом си рекъл да е в такъв стил :bchug:

alx написа:
Nickelback написа:За нЕкакви турбо С-ки говорехме, та се сетих просто и показах :mhihi: Аз не споря, просто показвам, че електричките още ги нЕма на картата, както и Rimac-а още го няма във високите скорости, и не успяхте да го защитите аргументирано, това е :ok:

понеже не сме рейсъри както ти сам каза (и обичаш да човъркаш, аз съм си закачил на стената каската от едно 10тина години) говориме за нормални коли които можеш като имаш едни хубави пари да отидеш и си ги купиш. не говориме за избушени без каталитици кашони, без климатик и тн и които ако трябва да бъдем честни не са легални за улицата и в една нормална държава никога няма да минат инспекция заради 100 неща. като прочетеш горното и разбираш, че електричките при сегашните оферти не само ги има на картата ами са я дефинирали.

Така и предполагах, че скоро не си ходил/интересувал какво се случва по пистите, камоли да си се поинтересувал какво се случва на местна почва :yes: Точно тия две Поршета са съвсем "нормални" ежедневни коли, не знам за какви изтърбушвания и климатици говориш :ok: Единия даже е член на форума - можеш да го потърсиш тук :bchug: А другия ("Рибаря"), често го и засичам, веднъж ми връчи бинокъла без да се напряга грам :mhihi: Като се прибереш в БГ, отиди пред Алексфиш и го огледай колко е изтърбушено и без климатик, знам че ги разбираш, можеш да си го оцениш :yes:
Също така очевидно не си запознат, че тия времена са давани на обикновен обществен път и са измерени достоверно с "техника", макар и любителска, с отклонение едни ~50 милисекунди спрямо "официални" времена. Провери какво е Dragy и какви отклонения дава, а вече има и къде-къде по-сериозна апаратура - да, такава, да отидеш да си я купиш за къси пари и да си 99% акуратен с тая техника по пистите :yes: Това ти го пиша по повод на писаниците изпълнени със съмнения, които изтри :yes: Другите неща не ги помня точно, но пак бяха общи приказки...

alx написа:
Nickelback написа:Потенциал за тунинг - 0.001% по обясними причини vs. 50-100-200-500% при някои "конвенционални" автомобили :mhihi:

ти би ли тунинговал една ежедневна 500-800 коня която се държи като 1000 коня двг? аз лично не. хем всичките ми приятели си мислят, че съм луд на тема коне. ама точно щото съм - не бих я пипнал дори и да мога. просто няма нужда. както казах в предишното си мнение тунинга на електричка е проблем които никой не го е задавал. твоето срт след интервенциите колко е? 500? 600 коня? 450 на гумите през примитивната му трансмсия и "съветски диференциали"... сега си представи, че срт-то ти е 1000 коня на гумите и като го настъпиш със 100 примерно и тръгва настрани или във всички посоки едновремено според настилката. ще го тунинговаш ли още по силовата част? или просто ще му смениш всичките тампони с пластмасови, ще му свалиш просвета 10мм през софтуера и повече няма да го бараш? дай да бъдем практични на някакво ниво :bchug:

Nickelback написа:Купуваш си я електричката, и си знаеш, че си точно толкоз "спрЕл", колкото пише по хартиите, и така до следващата електричка дето ти е на сърце :ok: На мен поне, що се отнася до автомобилни спортове, така грам не ми е интересно, а даже и не съм нЕк'ъв рейсър, както спомена и колегата преди предния ми пост :roll: Да, бързи са за сток коли и какво от това? :dunno:

това не го разбрах. коя хубава електричка е "спрЕла"? или викаш тоя параграф е лепилото на тролския ти пост :winky:

Nickelback написа:то и дебелото атмосферно SRT ми идва в повече с оглед на безопасност при точно тия пътни условия дето са у нас и това за колко време се случват нещата :idea: Да не говорим за нещо по-адекватно и стоящо на пътя :yes:

това също не го разбрах- електричките имат хубава динамика ама ти идва в повече ама срт-то ти е почти точно (само малко в повече)? това какво отношение има към разговора? в началото ми казваш, че са по-бавни от некви непрактични двг, после ми казваш, че ти идват в повече?

СпрЕла е нарочно в кавички - изобщо не твърдя, че е спрела, не хвана иронията. Ако повече ще ти хареса нека бъде така: "Купуваш си я електричката, и си знаеш, че си точно толкоз "бърз", колкото пише по хартиите, и така до следващата електричка дето ти е на сърце :ok:"

Не, не, бих тунинговал ежедневка, даже изобщо :mhihi: Моето е сток, и това ти казвам, че повече от това не ми и трябва, а дори ми е и много на моменти, 'щото за 5 секунди съм на 100, което е много над ограничението в града. Закъде да ми трябва повече, къде точно в града без да изненадам лошо някой ще ми трябва суб-петсекундни времена :dunno: :?: Та затова не ти разбирам аргумента колко бързи били. И к'во като са бързи? Че и клипове с драгове качваш (викаш да сме практични), ама видиш ли като ти се покаже, че ги няма там където ти се иска, и се засягаш :dunno:

Това е като да отидеш на рокерски събор (електричка на драг, да стане ясно да не се засегнеш нещо), и като ти набият канчето (в някакво направление), да викаш "ама аз малко съм гей, имам хубави дрешки и ми е много удобна седалката, иначе съм мнооого як, ама малко обърках, толкоз си мога всъщност, ше видите като порасна!"
Мии... порасни първо, па тогава ходи по рокерски събори :dunno: Както сто пъти написах - да, може (и ще) пораснеш в един момент и да оправиш резбата, но ще поизтече още малко вода това да се случи :dunno:

alx написа:
Nickelback написа:Голяма част от мненията са ти в стил "вервай ми, ама не ме карай да ти дам обосновано мнение, 'щото... само аз си знам 'що" :dunno: Ако ти се води обоснована техническа дискусия - давай - ще ми е интересно. Ако пак ще се самоизтъкваш, като последно за Rimac-а - ще подмина и пак няма да виждам смисъл да продължавам :dunno:

ако желанието ми беше да се самоизтъквам щях да имам поне ютюб канал и фейсбук стори дето да е пълно с лъскави возила, самолети, ваканции и тн.. а не да се хабя да пиша на 20 човека дето четат тука.

Не знам какво ти е желанието, просто го давай по същество, ако може, без "аз съм човека дето...". Качи метриката - чужда, своя, факти и туй то! Какви са тия от десет кладенеца вода?
Па усещания за звук, па сексове. Всеки усеща емоцията различно :dunno: Малко натрапено такова едно ми идва, сещаш ли се :dunno:

alx написа:
Nickelback написа:повече от 60 ли, 100 ли (mph или km/h) в града или извън, не помня, било само-/убийство, безотговорност или там както го наричаше? :dunno: Та сега не мога да разбера за какви драгове говориш? Къде се случват тия драгове? :dunno:

може и аз да съм бил защото споделям това мнение. но нали сме в автомобилен форум? динамиката за нас се предполага, че е важна. иначе никога не съм крил, че имах два шеви болта които са много далече от динамика, но въопреки това съм им голям фен- толкова голям, че си запазих единия.... винаги съм писал, че за мене лично основното преимущество на електричката е, че няма подръжка и е надеждна. динамиката и икономичноста й са хубаво нещо, но не основното.

Аз също го споделям - карам с макс 60 в града, и то като съм се заплеснал нещо.

Но не ми отговори - ти къде правиш драгове, и това видиш ли, е съвместимо с това ти мнение? На светофара с електричката ли се напиняш, или ходиш с нея по пистите там да им показваш? :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 27 Мар 2023, 16:47

DigitalExile написа:
alx написа:винаги съм писал, че за мене лично основното преимущество на електричката е, че няма подръжка и е надеждна. динамиката и икономичноста й са хубаво нещо, но не основното.


"няма поддръжка", "надеждна" :mhihi:

https://www.facebook.com/tuningbgforum/ ... Kvpe8cZhkl


сЯ ще ми кажеш,да ама т'ва не е тесла :mhihi:


https://teslamotorsclub.com/tmc/forums/model-s.73/

Е то и на Тесла като погледнеш форума, всяка втора тема е за проблеми

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 27 Мар 2023, 17:07

Nickelback написа:Така и предполагах, че скоро не си ходил/интересувал какво се случва по пистите, камоли да си се поинтересувал какво се случва на местна почва :yes: Точно тия две Поршета са съвсем "нормални" ежедневни коли, не знам за какви изтърбушвания и климатици говориш :ok: Единия даже е член на форума - можеш да го потърсиш тук :bchug: А другия ("Рибаря"), често го и засичам, веднъж ми връчи бинокъла без да се напряга грам :mhihi: Като се прибереш в БГ, отиди пред Алексфиш и го огледай колко е изтърбушено и без климатик, знам че ги разбираш, можеш да си го оцениш :yes:


няма какво да го гледам щото тия положения/ платформата са ми ясни... за да дава 8ци трябва да е поне 1000 коня на гумите. от този мотор трудно ще ги изкара без .. сериозни компромиси във... всичко и сериозни интервенции по моторя без каталитици и с некви празни гърнета... та както казах такава кола посмъртно не може да мине на преглед в една нормална държава. просто няма друг начин- от порше преди година- две казаха, че 800 коня на вала са практичния лимит на платформата като надеждност и емисии....

и малко не по темата ама времената в родината винаги са били малко хм... като отиде и даде 8ци на серес - моите уважения- дори там трябва да е и по-лесно щото нали пистата е подготвена... ама нещо няма сериозни резултати от там :angel:

Nickelback написа:Това ти го пиша по повод на писаниците изпълнени със съмнения, които изтри :yes: Другите неща не ги помня точно, но пак бяха общи приказки...


изтрих ги след като ги прочетох и реших, че се отклоняваме и не са по темата както и спора дали някакви супер напомпани двг нагласяни с години са по- бързи от масовите електрички които всеки които има пари за играчки може да си купи

Nickelback написа:СпрЕла е нарочно в кавички - изобщо не твърдя, че е спрела, не хвана иронията. Ако повече ще ти хареса нека бъде така: "Купуваш си я електричката, и си знаеш, че си точно толкоз "бърз", колкото пише по хартиите, и така до следващата електричка дето ти е на сърце :ok:"


да. така е. аз нямам проблем с кола дето да дава точно толкоз колкото пише на хартия всеки път. наиграл съм се с фабрични характеристики дето може да ги дадеш ама зависи от 1000 неща плюс фазата на луната... консистенси из кий. даже има една дисциплина тука викат и bracket racing където най- постоянния печели :winky:

Nickelback написа:Но не ми отговори - ти къде правиш драгове, и това видиш ли, е съвместимо с това ти мнение? На светофара с електричката ли се напиняш, или ходиш с нея по пистите там да им показваш? :dunno:


давам ти за пример колко е напред технологията. надеждно, достъпно за всеки и относително евтино за конете. както казах- говориме за ежедневка. кажи ми двг дето хем е 1000 коня, хем е надежден, хем не гори почти нищо, става идеално за каране из града, става идеално за каране на извънграда, събира 4 или 6 човека и няма никаква подръжка? и ти ме контрираш с.... някакви коли дето дават 8ци. мойте уважения ама усещаш ли колко не си в час като аргументи в дебата? :)
Последна промяна alx на 27 Мар 2023, 17:26, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DigitalExile » 27 Мар 2023, 17:25

Jorixa написа:
DigitalExile написа:
alx написа:винаги съм писал, че за мене лично основното преимущество на електричката е, че няма подръжка и е надеждна. динамиката и икономичноста й са хубаво нещо, но не основното.


"няма поддръжка", "надеждна" :mhihi:

https://www.facebook.com/tuningbgforum/ ... Kvpe8cZhkl


сЯ ще ми кажеш,да ама т'ва не е тесла :mhihi:


https://teslamotorsclub.com/tmc/forums/model-s.73/

Е то и на Тесла като погледнеш форума, всяка втора тема е за проблеми


Не, не бъркаш се, ей сЯ alx ще ти каже колко безпроблемни коли са теслите. :driving:
Те тия лъжат в тоя форум.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 27 Мар 2023, 18:06

Теслите постоянно търпят промени в производството и стават все по-добри и истински. Но пак са перални. Ситуацията е, като с кварцовите и после смарт часовниците и аудио техниката. Часовниците станаха много по-точни и много, много по-евтини. В аудиото, с актуалните устройства, са много евтини, свирят много добре, харчат много по-малко ток и вадят големи мощностти. Но някои пак хвърляме пари за допотопна, ръчно произведена техника и обективно по-лоша.

Понеже вървенето в живия живот няма стойност, след адекватно ускорение до магистрална скорост на рампа(освен, нали, в спорове, като тук), особено за ентусиасти, по-важното е тактилното усещане. Без звука и вибрациите, както и с допълнителното тегло, тия неща се губят. Базирано на другите две индустрии, предвиждам, ентусиастките модели в бъдещето, дори преди да изчезнат синтетичните двг поршета, че освен синтезиран звук, ще има и симулирани вибрации и превклюване на скорости. По същия начин, както сега дсп-тата могат да ти изплюват каквито искаш хармоници и да докарат много близък звук до стандартна лампа или като спринг драйв механизмите на Сейко - всичката сложност и занаятчийство на механиката и по-точни от кварцовите...

Докато ги изкусурят, ще карам на експлозии, скоро с малко електрика


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Nickelback » 27 Мар 2023, 18:45

Spunky написа:...

Баш :yes:

Даже, ако трябва да екстраполирам, при подобни мощности и необходими времена за реакция, на бъдещия шофьор няма и да му се дава възможност да си прави каквото си иска.
Не е далеч времето дето на ринга ще се мерят не толкова коли, колкото AI "пилоти" и алгоритми за предикция на пътната настилка, след като е минал тоя преди теб, атмосферните условия, електромагнитни окачвания, сферични "гуми" и какво ли още не, дето ще трябва да цепят милисекундата :mhihi:

На драга ще е подобно, а @alx не знам дали се сеща, че електричката в момента я няма, а и никога няма да я има на драга във вида, в които го познаваме. Поне не и докато са на "батерийни изпарения" - нито го има елемента на изненада кой с какво точно повече ще дойде, нито има как да сложиш току-така още по-солидна (да не говорим някаква удивително по-ефективна) батерия, драйвери и мотор и да счупиш зъбите на тия дето са ти в категорията. А просто ще трябва да смениш платформата :mhihi: Скука, брат :ok: Па нека има "кънсистънси" - не знам това да е основна дисциплина в момента :ok:
Та така, явно това ще ни крепи - да се ръчкаме по светофарите със стоковиците, аз това разбрах :mhihi:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 27 Мар 2023, 19:10

Nickelback написа:Даже, ако трябва да екстраполирам, при подобни мощности и необходими времена за реакция, на бъдещия шофьор няма и да му се дава възможност да си прави каквото си иска.


Дори и сега, дори и без много мощност, електрическите мотори, като реакция, са в много забавен кадър, просто защото е изключително неприятно и опасно да дойде тоя инстант торк. Мой приятел направи една революционна хипер кола, която макар и да има безумна V8 11K rpm матаретка, има и два ел мотора отпред, но мина и през няколко напълно електрически прототипа и знам усещането на сурова електрика. Още май имам мозъчни сътресения от това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 27 Мар 2023, 19:30

Аве пичове защо си не вземете по един трактор и да се кефите и на звук и вибрации. До момента никой не говори от свой опит, а пускате само някакви клипчета и говорите за некви приятели. Говорете от собствен опит, а не чули недочели. И аз като карах бензинови и дизелови коли си мислех, че това е върха да ама НЕ

Sent from my 2201123G using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от 3186 » 27 Мар 2023, 19:33

Тъкмо и аз се чудех какви джендъри-балъци дават торби с пари за ролс ройс, вместо 550i без катализатори.

2800км и много кеф за 1 месец с 224лв, около 50% градско. Това ми бяха 700км с предишното возило.

За да съм обективен, все още си мечтая за един bullitt S550, но ще почака…
Последна промяна 3186 на 27 Мар 2023, 19:42, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от b_u_b_o » 27 Мар 2023, 19:39

Предлагам се направи една нова тема в която да се обсъждат реални теми свързани с електричките от хората които имат/които плануват да имат такива. Защото в момента няколко човека използват прекалено общото заглавие на темата за да всяват смут след всяко адекватно мнение в което се споделя опит с този тип коли. Пък тука да си продължават да си спорят за ДВГ vs EV сами със себе си(щото и alx все в един момент ще се откаже :mhihi: ).

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook