Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 17 Фев 2013, 17:36

Ще помоля някой от модераторите да направи една тема със заглавие "Нострадамус е жив" и там да пейстнат повечето от мненията тук. Имам чувството, че в БГ раздават кристални топки на всеки ъгъл. Колко хибридни коли имаше преди 20 години? Колко струваше петрола преди 20 години? При цена 10$ за барел, вие щяхте да оплюете всеки, който беше казал цена 100-150$ на барел, нали? Хибридите все още са процентно малко, но я ми кажете фирма, която да не ги предлага? Дори Порше Кайен и Кадилак Ескалейд ги имат. Тук в почти всички подземни паркинги и пред по-големите магазини има електрически контакти, в които можете да заредите батерийте си БЕЗПЛАТНО. Има вече компания, която използва само елетрички за градски коли. Процентно са малко, така е, но за колко време се сменя напълно автопарка на една държава? Отделно мисля, че електричките освен никаквата сервизна поддържка, май са освободени и от данъци. Nissan Leaf струва колкото Нисан Максима. Аз лично харча около 150$ за гориво на месец и около 1000$ годишно за масла, филтри, сервиз, данъците ми са 260$. Ако съм освободен от данък, аз ще икономисвам близо 2000$ (гориво) + 1000 + 260 = 3300$ кръгло. Тук не съм включил евентуален сериозен ремонт по колата. Ако имам и безплатен паркинг в центъра, това са още 3000$ годишно. За момента все още са скъпи, но след 3-5-7 години нещата ще стоят по друг начин. Не бих си позволил да прогнозирам за след 20 години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 17 Фев 2013, 17:45

Ти си играеш на - един човек ми каза и аз си мисля еди си кво , щото видях тва пред плод-зеленчука . Аз ти цитирам РЕАЛНОТО ПОЛОЖЕНИЕ НА ПАЗАРА за 2012 и прогнозите за напред :idea: :idea: :idea:
То и в София се забелязват S класи под път и над път ма тва не значи, че са повече от 0,1% . Хибриди се предлагат за да се покрият норми за разход и имидж. За пазарна ефективност може да погледнеш немците - смятам, че са се доказали без да им отпускат заем колкото е БВП на половин Африка . Ауди имат ел. автомобил - НЕ . Мерцедес - НЕ .БМВ - НЕ . ФВ - НЕ . Тойота - НЕ . ( Ако разбира се не броим СЛС на ТОК , Е-трон и тн .)
Не го знам твоя случай . Като минеш на ел. автомобили и започнеш да спестяваш по 20 000 долара на година , пусни теми и се похвали - успех :yes:

ПС: :idea: ако някой е гледал толкова разхода , отдавна всички да са минали на метан .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 17 Фев 2013, 18:19

BMW_POWER написа:Ще помоля някой от модераторите да направи една тема със заглавие "Нострадамус е жив" и там да пейстнат повечето от мненията тук. Имам чувството, че в БГ раздават кристални топки .

Колега всичко е много добре ама на въпроса защо - след като са толкоз хубави ефтини икономични без такси и всичко най ..електричките не се харчат и не ги разграбват като топъл хляб-мойто кристално кълбо изплю единствения разумен отговор "истината и това което ни се иска да е истина рядко се припокриват"
Нали се сещаш че в момента има поне 100 млн араби които плащат бензина за колите си по 30 цента литъра ? И какво ще ти отговорят за тия прехвалени електрички ?
Ако за тебе едно нещо е много добро това съвсем не значи че за останалия свят е такова. :idea:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 17 Фев 2013, 20:43

acho.rs написа:На тебе колко ти взеха да ти обърнат трииската :mhihi:

ОбъркАл си се нещо :winky:
Десняк може да си взема ама електричка, че по УК ги карат заради congestion charge-а

acho.rs написа:Имам и материали за развитието на батериите ...

Моля те не гисподеляй, не искам тази секрена информация да ми тежи на съвеста :mhihi:

acho.rs написа:А икономичния ефект - късмет да избиете 50-55 000 лв отгоре за Лииф с 3лв/100 км по-евтино :yes:
Надявам подробно обясних, що електрическите автомобили нямат бъдеще и защо хората не ги искат. Целия ферман беше безсмислен и предвид данните за пазарния дял на тия коли които изложих .

Ачка,
Нямах време да ти чета фермана подробно, и сега се пробвах.
Поправи ме ако греша, но ми се струва, че сравняваш цената за ток на бърз заряд в Германия
с цената на пропан в БГ?

Ако така си стигнал до числото 3 си се объркАл пак или пък си готов за статистик :dunno:

Не е ли малко несериозно да сравняваш Нисана с Волекс?

Още в началото на темата писах, че към момента се рентира елмобил само ако имаш специфични нужди и също такива възможности ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 17 Фев 2013, 21:05

Понеже стана дума за Лийф, ето някакъв опит по въпроса

http://www.esb.ie/electric-cars/electri ... 0-euro.jsp

Явно хората намират смисъл ... при определени условия ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Витанов » 17 Фев 2013, 21:32

Нека не забравяме също, че отровните газове са досттъчно вредни както за природата така и за нас хората. Хубаво ще е да речем в София 60 дори 70% от автомобилите които се движат главно в рамките на града да са напълно електрически :) дали няма да се махне поне половината смрад само от дизелите? :) едва тогава може да разберем колко е бил чист въздуха 70те години в столицата :D сигурен съм, че ще има интересни електрически автомобили :D
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 17 Фев 2013, 21:56

Всички им се иска да се кара на аванта ма не става пичове . И поправете ме ако греша ама във форума няма кьорав хибрид ,(камоли електричка а приуси нови и 2ра ръка се продават колкото искаш . А да речем са поне 1000 що-годе пишещите . Но както кажете - бъдещето е в ел.мобилите , дженеръл мотърс убиха ел. кола ако не са те , досега ехееее . А българина дето направи водата на бензин и го гръмнаха .... и руснаците как изпариха 1 000 000 китайци с лазер ...
Разберете - това с ел. мобилите ИЗГОРЯ . На дневен ред са хибриди (за в града) и оптимизиране на ДВГ.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 17 Фев 2013, 22:00

Jordana написа:Колега всичко е много добре ама на въпроса защо - след като са толкоз хубави ефтини икономични без такси и всичко най ..електричките не се харчат и не ги разграбват като топъл хляб-мойто кристално кълбо изплю единствения разумен отговор "истината и това което ни се иска да е истина рядко се припокриват"
Нали се сещаш че в момента има поне 100 млн араби които плащат бензина за колите си по 30 цента литъра ? И какво ще ти отговорят за тия прехвалени електрички ?
Ако за тебе едно нещо е много добро това съвсем не значи че за останалия свят е такова. :idea:


Не виждам да съм написал ХУБАВИ И ЕВТИНИ. Дори съм написал с цената на кой Нисан се сравняват. Ако за теб 50 000$ са евтини, респект! За мен не е съвсем така. Шеви Волт и той е със същата цена. Да, процентно са малко, но допреди няколко години процентно бяха 0. Стоте милиона араби (нямам идея как ги преброи) не са никаква статистическа извадка. Истинските пазари са ЕС, Щатите и развиващ се Китай. Те определят автомобилните пазари. Допреди 20 години в Америка двигатели под 3л са били екзотика. Сега има по 1.4л. Когато навремето баба Бенц е подкарала триколката, всички са я гледали като извънземно. Бензин се е продавал само в аптките. Малко по-късно са считали автомобилите за опасни, ограничили са максималната им скорост и пред всеки един е трябвало да има човек със знаме, за да предупрежвава околните ... Аз лично не бих правил умозаключения за след 10 - 20 - 30 години. ГБ не е никакъв определящ фактор. Ето ти снимка отпреди час:

Изображение

Да си виждал такова нещо в БГ? Тук е нормално.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 17 Фев 2013, 22:13

Преди 20 години ВАГ тъкмо разработват 1.9 ТДИ - двигател с мощност 110кс и среден разход 6/100 . Днес 20 години по-късно , 2.0 дизели пак горят 6/100 но са по 150кс да речем . Приуси има от 10 години . Нещо не виждам да окопират пазара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Витанов » 17 Фев 2013, 22:16

acho.rs написа:Всички им се иска да се кара на аванта ма не става пичове . И поправете ме ако греша ама във форума няма кьорав хибрид ,(камоли електричка а приуси нови и 2ра ръка се продават колкото искаш . А да речем са поне 1000 що-годе пишещите . Но както кажете - бъдещето е в ел.мобилите , дженеръл мотърс убиха ел. кола ако не са те , досега ехееее . А българина дето направи водата на бензин и го гръмнаха .... и руснаците как изпариха 1 000 000 китайци с лазер ...


Човек, никой не е казал, че електричката е някаква супер икономия! най малко производителя, щото като си сметнеш много завишената първоначална цена и след 5тата година няма избиване дет се вика и резултта е хикс в най добрия случай. Разбира се че е в елмобилите ти къде видя водородна клетка и т.н. ? пионерски модел макар? нещичко? мислиш ли че ще натъкмят електромобил и след 20 години ще го заменят с водородната енергия? не мисля! защото са пръснати милиарди за разработки нали се сещаш? е това как да ти го обясня не знам.. водород та водород.... дизеловите леки автомобили ще се забранят в градовете както е в някой страни към днешна дата и електрокарите ще са данъчно облекчени и прости като модели за да ги карат повече хора градско. Какво повече да кажем по темата като и БМВ са в тясно сътрудничество с Тойота и ще си менкат технологии и т.н. и пак казвам икономията не е само в пари за бензин! икономия имаш и от потдържката, но най вече предпазваш здравето си на теб и околните, децата ти ако щеш.. не ти ли пука за тях? :) щото е едно да бръмчат 1 милион дизели и 5 електрички и обратното нали? както се вижда всяка компания подготвя по един модел напълно на ток, може да не опуменато за някои, но съм сигурен че го имат на "хартия" и изчакват удобния момент :yes:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Витанов » 17 Фев 2013, 22:17

acho.rs написа:Преди 20 години ВАГ тъкмо разработват 1.9 ТДИ - двигател с мощност 110кс и среден разход 6/100 . Днес 20 години по-късно , 2.0 дизели пак горят 6/100 но са по 150кс да речем . Приуси има от 10 години . Нещо не виждам да окопират пазара.



приуси виждам всеки ден, и гледам сега са започнали и таксита да ги правят и като гледам след още малко няма да има жълти мерцедеси :lol: :lol: :lol:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 17 Фев 2013, 22:27

Витанов написа:
acho.rs написа:Всички им се иска да се кара на аванта ма не става пичове . И поправете ме ако греша ама във форума няма кьорав хибрид ,(камоли електричка а приуси нови и 2ра ръка се продават колкото искаш . А да речем са поне 1000 що-годе пишещите . Но както кажете - бъдещето е в ел.мобилите , дженеръл мотърс убиха ел. кола ако не са те , досега ехееее . А българина дето направи водата на бензин и го гръмнаха .... и руснаците как изпариха 1 000 000 китайци с лазер ...


Човек, никой не е казал, че електричката е някаква супер икономия! най малко производителя, щото като си сметнеш много завишената първоначална цена и след 5тата година няма избиване дет се вика и резултта е хикс в най добрия случай. Разбира се че е в елмобилите ти къде видя водородна клетка и т.н. ? пионерски модел макар? нещичко? мислиш ли че ще натъкмят електромобил и след 20 години ще го заменят с водородната енергия? не мисля! защото са пръснати милиарди за разработки нали се сещаш? е това как да ти го обясня не знам.. водород та водород.... дизеловите леки автомобили ще се забранят в градовете както е в някой страни към днешна дата и електрокарите ще са данъчно облекчени и прости като модели за да ги карат повече хора градско. Какво повече да кажем по темата като и БМВ са в тясно сътрудничество с Тойота и ще си менкат технологии и т.н. и пак казвам икономията не е само в пари за бензин! икономия имаш и от потдържката, но най вече предпазваш здравето си на теб и околните, децата ти ако щеш.. не ти ли пука за тях? :) щото е едно да бръмчат 1 милион дизели и 5 електрички и обратното нали? както се вижда всяка компания подготвя по един модел напълно на ток, може да не опуменато за някои, но съм сигурен че го имат на "хартия" и изчакват удобния момент :yes:

На изчерпания пазар , хибрида са една голяма ниша която всеки иска да хване ... или поне почти всеки. С водород започват тойота . Дизелите по евро 6 не отделят никакви азотни окиси, нито сажди - няма причина да се забранят за достъп до града :roll: Само дето ще намалее делът им в ниския клас , заради повишението в цената . Мазда направиха дизел по евро 6 без добавка на карбамид - само с ефективен горивен процес - е познай колко струва дизелова мазда 6ца - с 15-20 бона повече от бензина.
Витанов написа:
acho.rs написа:Преди 20 години ВАГ тъкмо разработват 1.9 ТДИ - двигател с мощност 110кс и среден разход 6/100 . Днес 20 години по-късно , 2.0 дизели пак горят 6/100 но са по 150кс да речем . Приуси има от 10 години . Нещо не виждам да окопират пазара.



приуси виждам всеки ден, и гледам сега са започнали и таксита да ги правят и като гледам след още малко няма да има жълти мерцедеси :lol: :lol: :lol:

Аз освен такситата не виждам . Ам не знам докога ще ги има . Реално горят лв/100км колкото и хюндайте на метан а са повече от 2 пъти по-скъпи :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 17 Фев 2013, 22:28

acho.rs написа:Преди 20 години ВАГ тъкмо разработват 1.9 ТДИ - двигател с мощност 110кс и среден разход 6/100 . Днес 20 години по-късно , 2.0 дизели пак горят 6/100 но са по 150кс да речем . Приуси има от 10 години . Нещо не виждам да окопират пазара.


Аз ви писах преди време, че не мога да ги преброя като пътувам по магистралата ;)
Новите приуси са доста добри вече.

The Toyota Prius is the best-selling car in California outselling every other passenger vehicle in the Golden State so far this year, according to data from Experian Automotive.


The Toyota Prius is the fifth most popular model in California.


http://money.cnn.com/2012/10/23/autos/t ... index.html
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 17 Фев 2013, 22:32

Оффф , добре пиша последен пост и се извинявам че наводних темата . Въпроса е имат ли бъдеще електромобилите . Обосновавайте с точно факти (като стиин който ни разясни как е в калифорния) .
Какъв е пазарния дял на електромобили ? Знам че за някои от вас прогнозите и марктенига са кристално кълбо но за тези неща се дават стотици милиарди и айде поне малка тежест да имат . Та дайте и прогнози от официални източници :idea:
Приятна вечер :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Nickelback » 17 Фев 2013, 22:45

steeN написа:
acho.rs написа:Преди 20 години ВАГ тъкмо разработват 1.9 ТДИ - двигател с мощност 110кс и среден разход 6/100 . Днес 20 години по-късно , 2.0 дизели пак горят 6/100 но са по 150кс да речем . Приуси има от 10 години . Нещо не виждам да окопират пазара.


Аз ви писах преди време, че не мога да ги преброя като пътувам по магистралата ;)
Новите приуси са доста добри вече.

The Toyota Prius is the best-selling car in California outselling every other passenger vehicle in the Golden State so far this year, according to data from Experian Automotive.


The Toyota Prius is the fifth most popular model in California.


http://money.cnn.com/2012/10/23/autos/t ... index.html


Аз видях и доста Tesla S в Калифония... И на Брин Fisker-а, на живо изглежда мнооого внушително :D
Fisker.jpg


Рано или късно и ние ще караме електрички, за добро или лошо...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook