Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 26 Мар 2021, 15:26

ben_g написа:...


Тая статистика е леко глупост. Щото в щатите ако е 100 мегабита средното, в бг значи е 1000 :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от carmanf1 » 26 Мар 2021, 16:51

Зарядните станции са наистина проблем, но много не ме бъркат.
Смятам, евентуално, да зареждам предимно вкъщи.

Обаче, много грозни всичките електрички!!! Баси и линиите, баси и пропорциите, баси и формите :evil:
Може би на живо да са красиви, но на снимки, ... ужас

Единствено Порше Тайкан ми харесва, но то пък е 270к ++, с прилични екстри. Ба*ти и цената :clap:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 26 Мар 2021, 16:58

carmanf1 написа:Зарядните станции са наистина проблем, но много не ме бъркат.
Смятам, евентуално, да зареждам предимно вкъщи.

Обаче, много грозни всичките електрички!!! Баси и линиите, баси и пропорциите, баси и формите :evil:
Може би на живо да са красиви, но на снимки, ... ужас

Единствено Порше Тайкан ми харесва, но то пък е 270к ++, с прилични екстри. Ба*ти и цената :clap:


тепърва ще излизат... сигурен съм, че ще си намериш подходящата.

сега като се постопли времето и не ползвам толкова много отоплението гледам, че шеви болт-а ми дава 10км пробег с 1 квч електроенергия... и снощи на един светофар наказах един нов голф гти от място някъде до към 80км/ч :mhihi:

тайкана е по-лаком, но неговата идея е друга...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от carmanf1 » 26 Мар 2021, 17:22

alx написа:
carmanf1 написа:Зарядните станции са наистина проблем, но много не ме бъркат.
Смятам, евентуално, да зареждам предимно вкъщи.

Обаче, много грозни всичките електрички!!! Баси и линиите, баси и пропорциите, баси и формите :evil:
Може би на живо да са красиви, но на снимки, ... ужас

Единствено Порше Тайкан ми харесва, но то пък е 270к ++, с прилични екстри. Ба*ти и цената :clap:


тепърва ще излизат... сигурен съм, че ще си намериш подходящата.



Дано следващите няколко години да излезе нещо добро

И другото е, че не съм карал още тролей, та и това ми е фактор на мен.
Не знам как ще го почувствам ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от TNT » 26 Мар 2021, 17:24

Като тостер :mhihi:

Аз само плъгин хибрид съм карал по един паркинг, в режим само на ток. Ебаси гадния сешоар :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от carmanf1 » 26 Мар 2021, 17:47

TNT написа:Като тостер :mhihi:

Аз само плъгин хибрид съм карал по един паркинг, в режим само на ток. Ебаси гадния сешоар :lol:


И аз така си го представям, тип тролей, миксер, сешоар и т.н. - звук тип ийййййй, иййййййй и така.

Може и да греша, не знам. Не съм карал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от TNT » 26 Мар 2021, 17:51

Като не работи двигател, все едно те бутат да запалиш. Ама по-бързо :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 26 Мар 2021, 18:02

TNT написа:Като не работи двигател, все едно те бутат да запалиш. Ама по-бързо :mhihi:


зависи- понякога е все едно си спрял на светофар и бетонобъркачка те е ударила отзад :) и саундтрак-а е като на сърдит извънземен компресор :mhihi:

https://www.youtube.com/watch?v=KDS8owb2neY

аз като го чух първия път и реших, че тоя дето е писал саундтрак-а на тайкана и този дето е озвучавал кем-рейл пушката в илисиум са един и същи човек ;)

https://youtu.be/ubZE29cOgvc?t=82
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 26 Мар 2021, 18:10

На тия дето съм карал всичките са направени до някаква степен да имитират линейно разиване на въртящия момент и се усеща като добър бензинов двигател с безкрайни предавки.
Странното е безкрайния въртящ момент и лиипсата на звук иначе нищо кой знае колко по-различно. :dunno:

Хибридите са много слаби и не са показателни.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от zAcK » 26 Мар 2021, 21:55

carmanf1 написа:И другото е, че не съм карал още тролей, та и това ми е фактор на мен.
Не знам как ще го почувствам ...


Аз карам няколко нормални електрички служебни, включително едно i3 и да ти кажа, много добре се усещат :ok:
Но иначе, да. Много са грозни в момента. Ама много. Е, не всички, де. Поршетата, Е-трон и т.н. са си много прилични.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 27 Мар 2021, 12:52

Тесла затвори завода си електромобили град Тилбург Германия . Работниците ще бъдат пренасочени към други бизнеси на Тесла моторс , като сглобяване на пръскачки например в друга фабрика на компанията . :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Exclusive89 » 27 Мар 2021, 15:04

И кво? Айдее фалира Тесла :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 27 Мар 2021, 15:54

Jordana написа:Тесла затвори завода си електромобили град Тилбург Германия . Работниците ще бъдат пренасочени към други бизнеси на Тесла моторс , като сглобяване на пръскачки например в друга фабрика на компанията . :mrgreen:


Бях решил като се прибера скоро да те наема да си ми капитан на яхтата с която ще обикалям по островите, ама като ти гледам познанията по география ще те пропусна щото може да се окажеме в Охотско море като стой та гледай :mhihi:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 27 Мар 2021, 16:21

Мда , по инерция го написах - Германия щото постоянно го бъзикат Маск по интервютата за тоя завод в Германия . Те така или иначе не работят още което не пречи да минат на пръскачки, но да Тилбург е в Холандия . Иначе за корабоплаването кво да ти кажа , и по големи мореплаватели са закъсвали с навигацията . Един даже го изяли канибалите ...капитан Кук се казва така че по добре недей разчита на читав :mhihi: . Освен това тоя Тилбург няма никакво значение щото там газят някакви еднодръвки пък твойта яхта е 60 метров батъл шип най малко . Няма как да стигне до Тилбург по каналите , най много да заседне като контейнеровоз в суецки канал там :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 11.09.2012
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: М3

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DaveBG » 07 Апр 2021, 7:46

carmanf1 написа:
TNT написа:Като тостер :mhihi:

Аз само плъгин хибрид съм карал по един паркинг, в режим само на ток. Ебаси гадния сешоар :lol:


И аз така си го представям, тип тролей, миксер, сешоар и т.н. - звук тип ийййййй, иййййййй и така.

Може и да греша, не знам. Не съм карал.


Аз карах Теслата на един приятел и трябва да ви кажа че е брутално. В по-бърза кола не съм сядал. Ускорява като магнит направо е лудница. Знам че ще ме напсувате но се кара по-добре от BMW-то...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook