Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 28 Мар 2023, 17:51

enigma написа:
alx написа:
... и аз едно време бих наредил м5-ците... даже зор да имах все първите в нова англия... и така 3 пъти- е39, е60, ф10...


За е60 - дали ? :lol: Моята беше вкарана от Tulley по принцип не за продажба, доколкото си спомням още нямаше доставени от поръчаните.
Не си спомням обаче, август ли беше, септември или октомври 2005г. ,но май ранна есен беше :) .


помня, че ходих 2003 примерно до форин моторс уест дето беше най- големия бмв дилър (те ми продадоха и едно от първите е39 м5 2000-та) в нова англия и им дадох капаро за първото е60 м5 дето ще им доставят (нито знаехме какво ще е нито кога ще дойде) и като дойде ме помолиха да го оставят в шоуруум-а за една седмица и после да го взема както и стана. трябва да е било примерно юли защото се случиха едни неща в моето семейство и помня добре, че като се случиха точно бях го взел и ходих с него да действам по случката.

сега като се замисля- колко луд съм бил.. просто не е истина... същия филм съм го играл и с е55/е63, с63/65 амг-тата и вайпъри.. направо бях абониран... идиот, но не съжалявам нито за миг и ако имах възможност пак така щях да ги отиграя автомобилните страсти... и след всичко това сега седя и нареждам на новобранците колко са готини електричките и ме гледат с подозрение... ех времена... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от carmanf1 » 28 Мар 2023, 18:42

alx написа:
как пък не дойде един тука дето е карал хубава електричка ден-два (не 10-15 минути) и да каже- бе не става и имам пари ама не бих си купил...


Съгласен съм напълно, абсолютно си прав в моя случай. Ама изказвам мнение :lol:

Но ти ми даде идея да потърся - оказа се, че entry level taycan ми е ОК като цена (имам и отстъпки в Порше БГ при конфигуриране).
А, аз си мислех, че всички са в 300К+ зоната.

Теслите, не са ми интересни грам.

Винаги има какво да се научи :yes:

Ся ми е тема за размисъл. Но първо ще трябва да разреша някои други проблеми 8)

PS. Отделно мислех, че БМВ правят пладнешки обир с екстрите, ама при Порше, цените на екстрите в конфигуратора са майка си и баща си :lol:
Та ся ми е малко по-спокойно, че не съм се изгърбил чак толкова много с екстрите в БМВ-то :lol:

PS 2: И все пак, Уруса с тоя звук, вървеж, тряскане за седалката при превключване, пре-пуквания, гърмежи от ауспуха, емоции ... - тайкана остава яко на заден план.
Ама шанс за Урус на този етап - никакъв нямам :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ildivvy » 28 Мар 2023, 19:02

Според мен, тази тема трябва да се 'трансформира' ! Ясно е, че електро-мобилите имат бъдеще! Какво и как, самото бъдеще ще покаже... Добре е да се направи една тема - "Мнения и впечатления от електро-мобилите" и още една - "Имат ли бъдеще автомобилите с ДВГ" . Така всеки ще може да пише, където ще му е 'по-правилно' и няма да ги има повечето спорове/конфликти, които се случват сега! Модераторите ще се грижат да е що-годе 'чисто' в новите теми и готово :ok: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от zazomazo » 28 Мар 2023, 19:03

Е.Димитров написа:Аз мисля, че съвсем скоро ще почнат тестове на Ф1 електрички и после ще почнат състезанията.
...


Скоро, скоро..... от преди близо 10 години има шампионат Формула Е :mrgreen:

Иначе звука е покъртителен :drinking:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ildivvy » 28 Мар 2023, 19:06

Количката от Шел В-пауър, която ми подариха лятото, звучи доста подобно! Нормално е...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от kiko » 28 Мар 2023, 19:45

Nickelback написа:На драга ще е подобно, а @alx не знам дали се сеща, че електричката в момента я няма, а и никога няма да я има на драга във вида, в които го познаваме.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Дали :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=TptzkkbC1vE
0-100 1,4сек :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от In_Memoriam » 28 Мар 2023, 20:02

kiko написа:
Nickelback написа:На драга ще е подобно, а @alx не знам дали се сеща, че електричката в момента я няма, а и никога няма да я има на драга във вида, в които го познаваме.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Дали :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=TptzkkbC1vE
0-100 1,4сек :ok:

Това не е драг :mhihi: И става дума за улични автомобили, щото при пистовите електричките наистина ги няма никакви :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Nickelback » 28 Мар 2023, 20:06

@kiko,
Ай ся пак го прочети това изречение, не го вади от контекста за "батерийните изпарения", осмисли го и пиши, ако си измътил нещо повече :mhihi:
Има едни величини енергийна и мощностна плътност, та може и върху тях да помислиш :yes:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от kiko » 28 Мар 2023, 21:57

Еasy boys :mrgreen:
Когато гороим за ниски времена при драг и думата уличен автомобил нямат много общо ;)
и това McMurtry Speirling и на писта им е скрило топката споко :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=MyDORcYkX7g

Nickelback; показвам електричка която прави 0-100 за 1,4 сек!И вместо да кажеш да ок бърза е ,почваш да правиш точно това в което обвиняваше Алекс,а именно да вадиш от 10 кладенеца вода
И аз не съм им голям фен на тролейте,ама е факт,че се развиват в пъти с по бързи темпове в сравнение с двг. и в не далечно бъдеще няма да има показател по който да не ги пребиват .Освен както споменаха по нагоре при кефа и усещането на един двигател с вътрешно горене как се развъртва в оборотите и звука който вади

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от In_Memoriam » 28 Мар 2023, 22:13

kiko написа:Еasy boys :mrgreen:
Когато гороим за ниски времена при драг и думата уличен автомобил нямат много общо ;)

Щом е така... :dunno:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Nickelback » 28 Мар 2023, 22:30

Това му обяснявам, да вземе да се запознае с основни параметри на propulsion-а, той ме кара да му кажа евала на часовникарските батерии :mhihi:

Това е като да искаш да си направиш пушка, ама да не е с барут в гилзата, ами с графенови батерии или супер/ултра-капове... Миии успех желая... може би "някога, но не сега" :mhihi:

Стига толкоз от мен - продължавайте да ходите на драг с електричките... на светофара, де... и се филмирайте още повече :mhihi:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 29 Мар 2023, 9:12

Е.Димитров написа:Аз мисля, че съвсем скоро ще почнат тестове на Ф1 електрички и после ще почнат състезанията.
Вероятно ще има някакъв генериран звук, че ще е бая тихо на подобни състезания.
Но пък резултатите за скорост на писта (и скорост за смяна на батерия и гуми) ще е на друго ниво.


Малко ме съмнява, те ще им падат батериите през 3 обиколки. Ясно че няма да ги зареждат ми ще ги сменят, ама пак да гледаш пит стопове през 2-3 обиколки няма да е много интересно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от 3186 » 29 Мар 2023, 11:45

Одеве ми се случи да покарам спаркче Skoda citigo и ако всички електрички бяха такива и аз нямаше да си помисля за такава :bang:

Оказва се, че частите за теслата всъщност са доста евтини, разбира се не визирам моторите и батерията. Комплект нови матрични фарове е около 1500лв, което сравнено с останали марки е супер цена. В други случаи оригинални нови части са по-евтини от втора ръка от ибей. Само откъм връзка с клиенти имат много накъде да се подобряват като процеси.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от andy » 29 Мар 2023, 11:58

Jorixa написа:
Е.Димитров написа:Аз мисля, че съвсем скоро ще почнат тестове на Ф1 електрички и после ще почнат състезанията.
Вероятно ще има някакъв генериран звук, че ще е бая тихо на подобни състезания.
Но пък резултатите за скорост на писта (и скорост за смяна на батерия и гуми) ще е на друго ниво.


Малко ме съмнява, те ще им падат батериите през 3 обиколки. Ясно че няма да ги зареждат ми ще ги сменят, ама пак да гледаш пит стопове през 2-3 обиколки няма да е много интересно


От 2014 са и има световен шампионат - Formula E https://en.wikipedia.org/wiki/Formula_E
така че карат повече от 3 обиколки ;) цели 30 мин

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 29 Мар 2023, 13:34

Nickelback написа:Това е като да искаш да си направиш пушка, ама да не е с барут в гилзата, ами с графенови батерии или супер/ултра-капове... Миии успех желая... може би "някога, но не сега" :mhihi:


тихо, че с електричество и магнити ква пушка може да спретнеш- можеш само да си мечтаеш за такива скорости с "барут в гилзата"...

за тоя топ фюелер дето сте му сложили видео... никой не спори, че такива ги има... дори съм писал в предишно мнение оня ден, че със сигурност някой ще го пост-не и ще каже "ама те дават 300 мили на 1/8 миля терминална"... ама разбира се.

ама понеже тука е форума на милионерите всички могат да си позволят по едно порше 911 турбо плюс тунинг за още половината от тез пари- ги спрягаме като постижения на автомобилния спорт- щото не сме решили всеки един от нас- не сме си купили по един такъв тунингован звяр. друг е въпроса, че сигурно съм имал повече такива коли по 1000+ коня от колкото повечето от вас са имали изобщо коли и мога съвсем отговорно да кажа, че тези коли не са работа за извън пистата. аз подсказах нещо за серес ама не ме разбраха- не ги дават тия времена дето ги дават в родината щото ... просто повечето не могат да стигнат до серес ... и после като са там да ги дадат тия времена щото... едно е да сложиш едно "драги" в купето и да си мислиш, че даваш х.хх времена друго е да ги дадеш на истинска писта. щото това драги можеш да го изманипулираш така, че да даде каквото си искаш време. буквално. никой никъде по света не зачита времена дадени от портативна измервателна апаратура. защо ли...

не ме разбирайте погрешно - разбира се че има 8 секундни поршета, но нито са легални на улицата в една нормална държава (или щат) нито са коли с които аз лично бих тръгнал към серес защото са бомби в джоба всяка една от тях. а специално тези в родината - като дадат тези времена на нормална утвърдена драг писта със сертицирана уредба - тогава ще говориме.

та за тез практични :lol: терори на улицата - никълебека съм сигурен, че ги е събрал няколко такива - поршета, топ фюелърс и рейс фрейм ауди с2-та в гаража си и а някои му се опъне в града или на магистралата- я му е дал биноклите. щото се карат всеки ден нали... а не само на рейс дей с рейс фюел и на всеки старт трепериш дали дсг-то няма да даде фира щото тавана му е 1000 коня на вала като на всяко дсг. детайли.

та ако не сте разбрали- това дето написах по-горе е абсолютно безсмислено в реалния свят за тебе и мене - моите доводи важат за останалите като нас дето сме практични и не толкова напред финансово- демек ако решиш отиваш и си купуваш една тесла и в реалния свят - този дето е днеска - няма кой да ти се опъне. и хората вече го знаят и дори не се пробват. ако караш няква по-лъскава/ бърза кола с двг на ден поне по 2-3 пъти някой иска да ти се пробва... задължително. плад-а го имам от декември. до този момент са ми се пробвали 3ма. -трима- .... даже единия не го знам дали се пробва (писал и за него- рс6-цата).

и така. вие си виртуализирайте с разни измислени коли които за вас не съществуват а глупчовците като мене и още няколко тука ще си караме електричките и ще имаме най- добрия компромис в момента.

и така. кервана, кучетата... знаете си ;)
Последна промяна alx на 29 Мар 2023, 13:53, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook