Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Vasko_G » 05 Юни 2023, 12:19

Jorixa написа:
Tenata написа:как един от тия дето карат надуваеми кукли (електрички), не написа колко е екологична колата, как само това го е интересувало когато я е купувал.
Как не казахте нещо за тази природа.

Само колко ви харачат, колко вървят, как размазват всичко живо по магистралата.

Колко от вас да си сложат ръка на сърцето и да напишат, че са купили надуваемата кукла за да опази природата.

Само тънки сметки, тънки схмеи 3лв., 4 лв. Ако ви слуша някой, ще си каже ба.и скъсаняците.

Нашите хрантутници, като оправят цената на тока за бита и тези 80-90 ст., ще видем


Мене винаги ми е смешно в тая тема като почнат да се обясняват колко е оферта да си купиш тесла за 150 бона за да спестиш 15 стотинки на километър :mhihi:
И да паркираш без пари в зоните, това е върхов о чувство, божествено някакво.

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от TNT » 05 Юни 2023, 12:22

И да изгубиш няколко часа в смяна на масло. Ужас. По-добре да чакаш за зареждане, докато пикаш 1 час :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 05 Юни 2023, 16:15

Jorixa написа:
Tenata написа:как един от тия дето карат надуваеми кукли (електрички), не написа колко е екологична колата, как само това го е интересувало когато я е купувал.
Как не казахте нещо за тази природа.

Само колко ви харачат, колко вървят, как размазват всичко живо по магистралата.

Колко от вас да си сложат ръка на сърцето и да напишат, че са купили надуваемата кукла за да опази природата.

Само тънки сметки, тънки схмеи 3лв., 4 лв. Ако ви слуша някой, ще си каже ба.и скъсаняците.

Нашите хрантутници, като оправят цената на тока за бита и тези 80-90 ст., ще видем


Мене винаги ми е смешно в тая тема като почнат да се обясняват колко е оферта да си купиш тесла за 150 бона за да спестиш 15 стотинки на километър :mhihi:


Аз имам електрички в двата края на диапазона- болт-а които дава 10км на киловат и плад-а които е почти 1100 коня. Двете коли са много различни и за различен вид употреба. Едното е малка градска икономична кола другото е всичко друго без икономичност. Плад-а дава средно 5км на киловат което … зависи с какво го сравняваш- ако го сравняваш с бензинов паркетен всъдеход изобщо не е икономично. Ако го сравняваш с някой силно напилен Джип срт тракхок си е направо супер икономично за конете си.

И така. Както казах преди- хейтърите на електрички след като са карали една нормална такава се делят на два вида- такива без условия за зареждане у дома и такива за които гроздето е кисело
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от slatanic » 05 Юни 2023, 19:00

На мен ми киселее ама пак бих си карал цедеса на нафта докато имам босхос примерно... :mhihi: :ok: И ги заглеждам последно време по-търговете облизвайки се разбира се... :ok:
Приоритети сър! :dunno:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 05 Юни 2023, 19:32

slatanic написа:На мен ми киселее ама пак бих си карал цедеса на нафта докато имам босхос примерно... :mhihi: :ok: И ги заглеждам последно време по-търговете облизвайки се разбира се... :ok:
Приоритети сър! :dunno:


Нямам отдавна цедес на нафта. Ама беше прекрасен- дори със ом642 мотора за който съм убеден, че една от бърлогите на дявола е там- някъде във долината между цилиндрите под интейка където се крие масления кулер :winky:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от slatanic » 05 Юни 2023, 19:55

Мооооже.Аз съм с ом611 или така нареченият милионник.Та и затова така смело плювам електричките,че моят е на 160К в момента. :ok: :mhihi:
Иначе както казах няма да я върна ако ми подарят една и ми вкарат трифазна партида ток,че не ми се занимава. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Tenata » 05 Юни 2023, 19:59

alx написа:
И така. Както казах преди- хейтърите на електрички след като са карали една нормална такава се делят на два вида- такива без условия за зареждане у дома и такива за които гроздето е кисело


Това ли е концепцията за ел. кола, къде да я зареждаш и колко време? Благодаря за просветлението, забравих, че си "филантроп".
Аз сега, последно да попитам, като поръчам ел.колата, трябва ли да ходя с партдния номер (ИТН), за да ми сметнат икономията.

разбери, бих карал, ама да "О"беждавам хората, че са хейтъри, щот не карата, не ти отива на "имиджа".
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 05 Юни 2023, 20:20

Tenata написа:
alx написа:
И така. Както казах преди- хейтърите на електрички след като са карали една нормална такава се делят на два вида- такива без условия за зареждане у дома и такива за които гроздето е кисело


Това ли е концепцията за ел. кола, къде да я зареждаш и колко време? Благодаря за просветлението, забравих, че си "филантроп".
Аз сега, последно да попитам, като поръчам ел.колата, трябва ли да ходя с партдния номер (ИТН), за да ми сметнат икономията.

разбери, бих карал, ама да "О"беждавам хората, че са хейтъри, щот не карата, не ти отива на "имиджа".


Ми колега- да-това е концепцията. Като имаш напредвид, че повечето хора няма си купят плад а ще си купят електричка защото е по- лесно/ практично да се живее с нея и единственото дето е в техен ущърб е къде да се зарежда.

Електричките са буквално практичното изпълнение на любимата фраза на българина- купуваш и караш….
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от mr_petroff » 05 Юни 2023, 22:16

До месец си купувам електричка , ако някой подробно ми опише маршрута Варна - София - Волос -Варна / през Маказа/ за три дена .Щото с дизеловото комбЕ мога да го опиша подробно . Като стане ресурса 1000 км. и зареждането за 10 мин. макс където свариш - и аз ставам ватман :mhihi:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от b_u_b_o » 05 Юни 2023, 22:56

mr_petroff написа:До месец си купувам електричка , ако някой подробно ми опише маршрута Варна - София - Волос -Варна / през Маказа/ за три дена .Щото с дизеловото комбЕ мога да го опиша подробно . Като стане ресурса 1000 км. и зареждането за 10 мин. макс където свариш - и аз ставам ватман :mhihi:


И какъв му е проблема на маршрута? Взимаш една теслА LR и Варна - София имаш 5-8 мин зареждане в Търново което е едно пикане(ако София ти е крайна точка няма нужда даже от това зареждане, но щом ще продължаваш, по-оптимално е да влезеш на зарядно в София на повече от 10%), после в София докато обядваш за 30 мин си заредил на суперчарджъра. Едно късо 10мин допълване по-път докато пикаеш някъде и си във Волос. Гарантирам ти, че на всяко спиране колата ще се пълни с повече от нужното просто защото трябва да тичаш до кенефа и обратно иначе. :mhihi: На връщане имаш 10мин в Солун, 10 мин след границата в Кирково и едно хапване за 30мин в Ямбол и газ до Варна. Ако искаш да се качиш във Варна и да слезеш като паркираш в гръцко до хотела няма да стане, ама не мисля, че някой пътува така изобщо, така че ако реално следващия път си засечеш спиранията и колко време прекарваш в почивки, може и да излезе, че с електричка няма да ти отнеме и минута повече. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от mr_petroff » 06 Юни 2023, 6:15

На теория е супер , обаче ... Тези станции работят ли точно в този момент , други коли няма ли да чакат ,колко се отклонявам от пътя и разни такива ме притесняват :roll: Все още ми се струва , че инфраструктурата не е на ниво да караме масово ел. автомобили :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Exclusive89 » 06 Юни 2023, 8:11

Ами да, щом не става за твоите нужди просто не купуваш :dunno: Все пак още не са задължителни, а като станат такива явно ще има достатъчно зарядни. :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Е.Димитров » 06 Юни 2023, 8:19

Някакво "обобщение"
Електричките са за сигурни и предвидими времена.
За "други" времена са дизела

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 06 Юни 2023, 8:58

Аве пичове някой от вас дето хейтите купувал ли си е изобщо някога чисто нова кола (като изключим ладите и москвичите едно време)??? Като си купите ще разберете същината на цялата тема, до тогава само ще хейтите и ще гледате към чипнатия дизеляк :mhihi: :mhihi: :mhihi: Типично по БГ, никой от вас не е имал до сега електричка (не да врътнете днес едно кръгче) ама сте големи специалисти. Ония западняците и те нищо не разбират та си купуват масово електрички, друго си е 15 годишен дартанян :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Е.Димитров » 06 Юни 2023, 9:10

Бая ни сипа дейва :mhihi:
Какво общо има "чисто нова кола" и темата за електричките, че не разбрах?
Може би въпроса ти цели да каже нещо друго?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook