Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 20 Мар 2023, 17:15

Аз много добре знам как се нарича, все пак от 6 години се придвижвам в София основно с електричка и градски транспорт, и именно за тва знам че колкото и да е удобно, няма как да не пипаш спирачката от време на време.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 20 Мар 2023, 17:19

Jorixa написа:Аз много добре знам как се нарича, все пак от 6 години се придвижвам в София основно с електричка и градски транспорт, и именно за тва знам че колкото и да е удобно, няма как да не пипаш спирачката от време на време.


не знам ква електричка караш и колко й е регенерацията, но ако е някаква нормална с агресивна регенерация ако бараш педала на спирачката - имаш още да учиш... казвам ти го без капка негативизъм. всички се учиме непрекъснато.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Mollov » 20 Мар 2023, 17:21

Jorixa написа:Аз много добре знам как се нарича, все пак от 6 години се придвижвам в София основно с електричка и градски транспорт, и именно за тва знам че колкото и да е удобно, няма как да не пипаш спирачката от време на време.


Сигурен ли си, че тая електричка предлага и поддържа напълно адекватен OPD? Щото те много уж го предлагат, ма се оказва, че не е баш... защото при колите с явен OPD, рязкото отпускане на педала на газта кара колата направо да забие муцуна... и за (сигурно) 95% от времето е напълно адекватно за спиране... а и все пак го дозираш според ситуацията... Но и някои хора (не визирам точно теб) не могат да се оправят и с психологическият момент при такова каране... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 20 Мар 2023, 17:30

Mollov написа:
Jorixa написа:Аз много добре знам как се нарича, все пак от 6 години се придвижвам в София основно с електричка и градски транспорт, и именно за тва знам че колкото и да е удобно, няма как да не пипаш спирачката от време на време.


Сигурен ли си, че тая електричка предлага и поддържа напълно адекватен OPD? Щото те много уж го предлагат, ма се оказва, че не е баш... защото при колите с явен OPD, рязкото отпускане на педала на газта кара колата направо да забие муцуна... и за (сигурно) 95% от времето е напълно адекватно за спиране... а и все пак го дозираш според ситуацията... Но и някои хора (не визирам точно теб) не могат да се оправят и с психологическият момент при такова каране... :)


То се наглася с перките на волана, и на макс деиствително забива муцуна ако отпуснеш газта. Но това мене грам не ми харесва, и да, не мога да му свикна. Предпочитам да си сменям накладки веднъж на 2 години от колкото да си го причиня тва :mhihi: Ма щом ви е удобно, няма лошо, аз се чувствам по-комфортно да си усещам колата. Пък и карам една идея по-агресивно че да мога да разчитам на това

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 20 Мар 2023, 17:33

Jorixa написа:
Mollov написа:
Jorixa написа:Аз много добре знам как се нарича, все пак от 6 години се придвижвам в София основно с електричка и градски транспорт, и именно за тва знам че колкото и да е удобно, няма как да не пипаш спирачката от време на време.


Сигурен ли си, че тая електричка предлага и поддържа напълно адекватен OPD? Щото те много уж го предлагат, ма се оказва, че не е баш... защото при колите с явен OPD, рязкото отпускане на педала на газта кара колата направо да забие муцуна... и за (сигурно) 95% от времето е напълно адекватно за спиране... а и все пак го дозираш според ситуацията... Но и някои хора (не визирам точно теб) не могат да се оправят и с психологическият момент при такова каране... :)


То се наглася с перките на волана, и на макс деиствително забива муцуна ако отпуснеш газта. Но това мене грам не ми харесва, и да, не мога да му свикна. Предпочитам да си сменям накладки веднъж на 2 години от колкото да си го причиня тва :mhihi: Ма щом ви е удобно, няма лошо, аз се чувствам по-комфортно да си усещам колата. Пък и карам една идея по-агресивно че да мога да разчитам на това


трика не е да отпуснеш газта а да я модулираш като спираш :) ти като спираш със спирачките винаги ли им скачаш всеки път? :winky:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 20 Мар 2023, 17:34

adovet написа:регенерацията не почва като си пуснал до край газта а доста преди това. Според това как искаш да спираш толкова отпускаш газта


Реално е подобно на това да караш на ниска предавка с ръчни скорости. Какво толкова се запънаха всички не ми е ясно. Дори на ръчна кутия спирачки се ползват рядко (освен за да спреш напълно)... ако можеш да караш е това ест., като оправданието е "карам агресивно" явно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vixx » 20 Мар 2023, 17:58

При някои коли (например Кона) не мога да се оправя в нито един от трите режима, просто не ми пасват на начина на шофиране явно. Първия почти не спира колата, втория е почти както трябва ама не съвсем, а третия ми е прекален. Нещо друго бях карал, ама сега забих и не си спомням какво беше. При него на петата минута си бях свикнал и даже беше голямо забавление.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ildivvy » 20 Мар 2023, 20:24

Така, като ви чета, това 'спиране' прилича на спирането с мотор, когато двигателя му е 2-цилиндров с голям раб.обем! Нещата се получават в голяма степен само от ръчката на газта! Аз също много рядко ползвам спирачките на Дукати-то...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 20 Мар 2023, 21:16

alx написа:
Jorixa написа:
Mollov написа:
Jorixa написа:Аз много добре знам как се нарича, все пак от 6 години се придвижвам в София основно с електричка и градски транспорт, и именно за тва знам че колкото и да е удобно, няма как да не пипаш спирачката от време на време.


Сигурен ли си, че тая електричка предлага и поддържа напълно адекватен OPD? Щото те много уж го предлагат, ма се оказва, че не е баш... защото при колите с явен OPD, рязкото отпускане на педала на газта кара колата направо да забие муцуна... и за (сигурно) 95% от времето е напълно адекватно за спиране... а и все пак го дозираш според ситуацията... Но и някои хора (не визирам точно теб) не могат да се оправят и с психологическият момент при такова каране... :)


То се наглася с перките на волана, и на макс деиствително забива муцуна ако отпуснеш газта. Но това мене грам не ми харесва, и да, не мога да му свикна. Предпочитам да си сменям накладки веднъж на 2 години от колкото да си го причиня тва :mhihi: Ма щом ви е удобно, няма лошо, аз се чувствам по-комфортно да си усещам колата. Пък и карам една идея по-агресивно че да мога да разчитам на това


трика не е да отпуснеш газта а да я модулираш като спираш :) ти като спираш със спирачките винаги ли им скачаш всеки път? :winky:
Ами сутрин в 9 на околовръсното да ти кажа доста често ми се случва да им скоча като някой се надене отпред. Ама явно не съм толко про, ей го стинката и на ДВГ даже не пипа спирачка То кво се оказа че в тая тема само аз ползвам спирачки

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от b_u_b_o » 20 Мар 2023, 21:53

ildivvy написа:Така, като ви чета, това 'спиране' прилича на спирането с мотор, когато двигателя му е 2-цилиндров с голям раб.обем! Нещата се получават в голяма степен само от ръчката на газта! Аз също много рядко ползвам спирачките на Дукати-то...


Това е добро сравнение, наистина с мотора ако не се силиш и да се налага да спираш от 200 до 0 за 50 метра в града спирачките последните метри чак почваш да ползваш. Разликата обаче е, че на мотора не ми пълни резервоара като върна газта, докато електричката го прави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 20 Мар 2023, 22:00

И при по-големите бензини с ръчка е така. При автоматиците е сомтаймс уин, сомтаймс люн... а дизелите изобщо не са възможни за такова каране поради някои конструктивни особености :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 20 Мар 2023, 22:01

да. друго добро сравнение дето беше направено е все едно караш кола на първа ама червената линия на оборотите е примерно 40к оборота... със педала на газта можеш да модулираш скороста доста прецизно без да бараш спирачките. теслата дори като спре, натиска физическата спирачка (гледам, че педала се мърда) и в момента в които пипнеш газта го отпуска... предполагам да не се търкаля като спреш на наклон...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от STEVAL » 20 Мар 2023, 22:02

Трудно, но минахме от три на два педала. Трудно, но ще минем и от два на един. Кое ще е следващото - джойстик?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 20 Мар 2023, 22:03

Изобщо да няма педали и волан :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от b_u_b_o » 20 Мар 2023, 22:05

Следващото ще е да се возиш, да си четеш вестника и да си пиеш кафето, вместо да се занимаваш с глупости и да гледаш стоповете на предния. :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook