Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 06 Юни 2023, 19:07

Ми честно казано, ако трябваше да купувам нова кола няма нищо друго, което да ме накара да го купя тоз тролей.

Тука всички викат колко много вървели. Е колко па да вървят? Ограничението в града е 50, тук там 80, на магистралата 140. Тъй като всички сме светци от няколко години нали какво значение има дали карам 80 коня дизел или 1000 коня електричка в тоя случай?
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 06 Юни 2023, 19:09

bum_bum написа:
Е.Димитров написа:Иначе "ДА" имат бъдеще електрическите автомобили, като ключовата дума тук е "Бъдеще".


Освен ако не стане както със светлото бъдеще на дизела, което ЕС ни обещаваше дълги години.

Няколко човека вече яката ги е натиснала критическата. Освен да отворим един под форум за босовете, а раята да си дискутираме тук 15 годишните (баси, аз чак толкова нова кола дори не съм имал :mhihi:) дъргели.


Интересно. Дефинирай “критическа” за нас. Аз лично не виждам разлика в мирогледа ми отпреди 20 години примерно. Питам сериозно и с любопитство. Отстрани съм сигурен, че се виждат неща които за мене са скрити.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от barabqga » 06 Юни 2023, 19:36

alx написа:
bum_bum написа:
Е.Димитров написа:Иначе "ДА" имат бъдеще електрическите автомобили, като ключовата дума тук е "Бъдеще".


Освен ако не стане както със светлото бъдеще на дизела, което ЕС ни обещаваше дълги години.

Няколко човека вече яката ги е натиснала критическата. Освен да отворим един под форум за босовете, а раята да си дискутираме тук 15 годишните (баси, аз чак толкова нова кола дори не съм имал :mhihi:) дъргели.


Интересно. Дефинирай “критическа” за нас. Аз лично не виждам разлика в мирогледа ми отпреди 20 години примерно. Питам сериозно и с любопитство. Отстрани съм сигурен, че се виждат неща които за мене са скрити.
ся ще дойде канадата и ще каже, че си сбъркал профилите, понеже алх не пише с главни букви

Изпратено от моят 22126RN91Y с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от carmanf1 » 06 Юни 2023, 20:01

alx написа:
Интересно. Дефинирай “критическа” за нас. Аз лично не виждам разлика в мирогледа ми отпреди 20 години примерно. Питам сериозно и с любопитство. Отстрани съм сигурен, че се виждат неща които за мене са скрити.


На мен вече няколко пъти близки познати ми казват, че съм бил в критическата :lol: Макар и те да са на моя възраст :lol:

Грам не ми дреме за мнението им, ама ги питам що така мислят, за да разбера начина им на мислене, щот може и да са прави и да виждат неща, които аз не виждам.

Купувал съм си много скъпи играчки, при положение че имам 2 деца. :mhihi:

И от горе на всичкото съм планирал да си купувам още скъпи играчки :lol:

Ама моя отговор е, учил съм като луд, бачкал съм като луд, продължавам да бачкам, децата не са лишени от абсолютно нищо (включително и от много любов и грижи от моя страна) и е време да бера плодовете на труда си :D

Макар и вече дъртанян на 42г. :lol:

После казват, ама ти се и разведе и лИбовница имаш :ok:
Като не се разбираш вече с един човек и има пълна несъвместимост (както каза съдията :lol: ), кво да направиш. Развод :ok:

Един приятел на дядо ми, на времето ми каза: наиграй се колкото искаш, без да правиш простотии, поне да знаеш, че не си изпуснал нищо от тоя живот, щот иначе после много ще съжаляваш, ако не си пробвал/опитал нещо

(и ми разказа за някои неща, за които той съжаляваше, че не ги е направил/опитал)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2701
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Lenco » 06 Юни 2023, 20:27

alx написа:Интересно. Дефинирай “критическа” за нас. Аз лично не виждам разлика в мирогледа ми отпреди 20 години примерно. Питам сериозно и с любопитство. Отстрани съм сигурен, че се виждат неща които за мене са скрити.

alx написа:
Don_Diego написа:Почти съм сигурен, че на техните размери няма Потенца Спорт :mhihi:


Бе ти заеби тия потенци- колкото по широки на мокро толкоз по- зле… с 275 отпред като уцелиш някоя локва на магистралата и ръката на Дявола ти дръпва волана и ако не внимаваш почва един танц със саби със 120 или там с колкото си преценил по магистралата така, че Хачитурян мое се обърне в гроба :driving:
Питай ме как знам :angel:

Държиш ли още да ти обяснява някой, всеки 3-ти в България е със заплата около 1000лв и кара с 275 отпред :kuku:
Умен, красив и скромен.
И по темата, малко ми се вижда насила да се вкарват електричките, едва ли феновете ще са толкова много ако не са принудени от някакви регулации.
Лично на мен най ми харесват в тунелите (за електричките иде реч) като ги сритат. :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ivanski_2 » 06 Юни 2023, 20:48

:OT:
carmanf1, нещо което знам от доста време и забелязвам и е много явно изразено тук във форума е че годините са МНОГО относителни.
Често ям/се заяждам с Кандата за години, а с алх съм се отказал да говоря напълно, но виж последния път като се видях и говорих с Бум/Лавиатан ами все едно си говоря с някой на моите години ( 26 ), няма го това закостеняло мислене, няма го това старческото , не знам как да го опиша, умора на мозъка/възприятия ли де да знам, но разликата е ОГРОМНА. Та в този ред на мисли добре си си :D :yes:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 06 Юни 2023, 21:13

Lenco написа:Държиш ли още да ти обяснява някой, всеки 3-ти в България е със заплата около 1000лв и кара с 275 отпред :kuku:
Умен, красив и скромен.


Има си термин на това, tone-deaf, в смисъла на изгубил връзка с реалността ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от mr_petroff » 06 Юни 2023, 21:39

Днес разбрах , че имам дарбата да чета мисли :idea: Настигам една Тесла /сив мат/ на магистралата след Нови Пазар посока Варна . Лепнах се отзад / с буса съм / -пича кара със 75 :!: и така 15 км. и по едно време усещам , че му чувам мислите - ще стигна ли , моля те , нека стигна , ето и климатика изключих , господи , нека само стигна до някакъв чарджър , господи . зщо не спрях в Търново да заредя , а се доверих на компа :mhihi: ...И понеже ми беще конфузно така да го слушам какво си мисли , дадох газ и отпраших... :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 07 Юни 2023, 5:44

carmanf1 написа:
alx написа:
Интересно. Дефинирай “критическа” за нас. Аз лично не виждам разлика в мирогледа ми отпреди 20 години примерно. Питам сериозно и с любопитство. Отстрани съм сигурен, че се виждат неща които за мене са скрити.


На мен вече няколко пъти близки познати ми казват, че съм бил в критическата :lol: Макар и те да са на моя възраст :lol:

Грам не ми дреме за мнението им, ама ги питам що така мислят, за да разбера начина им на мислене, щот може и да са прави и да виждат неща, които аз не виждам.

Купувал съм си много скъпи играчки, при положение че имам 2 деца. :mhihi:

И от горе на всичкото съм планирал да си купувам още скъпи играчки :lol:

Ама моя отговор е, учил съм като луд, бачкал съм като луд, продължавам да бачкам, децата не са лишени от абсолютно нищо (включително и от много любов и грижи от моя страна) и е време да бера плодовете на труда си :D

Макар и вече дъртанян на 42г. :lol:

После казват, ама ти се и разведе и лИбовница имаш :ok:
Като не се разбираш вече с един човек и има пълна несъвместимост (както каза съдията :lol: ), кво да направиш. Развод :ok:

Един приятел на дядо ми, на времето ми каза: наиграй се колкото искаш, без да правиш простотии, поне да знаеш, че не си изпуснал нищо от тоя живот, щот иначе после много ще съжаляваш, ако не си пробвал/опитал нещо

(и ми разказа за някои неща, за които той съжаляваше, че не ги е направил/опитал)


Не си в критическата. Категорично. Просто те друса кризата на средната възраст :ok: Това са две различни неща. И не си само ти. Тук във форума са поне десетина човека. Е, поне тия с явните признаци.

Спамъри, усещате ли лек полъх над главите си? Това е дъхът на Горския (да се свети името му), който ще се материализира в изтрити мнения и много :cop: :cop: :cop: :cop:

Да им свалят цените и пак ще говорим. Утре ще измислят по линия на ЕС някакви данъци и акцизи, с цел опазване на дивите лебеди и мигриращите костенурки. Ще направят бензина 5-6 лева и тогава зорлем ще се качим на тролеи. А те са като бензинките. Ще има за 20К, ще има и за 200К.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2023, 7:32

carmanf1 написа:


Всеки мъж е минал или ще мине от там. Няма лошо. Въпроса е, че няма нужда от толкова шоу оф във форума. Тук сме само мъже в крайна сметка и просто не е нужно, освен ако някой не търси нов тип приключения :mhihi:

За да не бъда грешно разбран, човешко е да се похвалиш и покажеш нещо, което те прави щастлив. Още помня ТВР-а на Борко Чипа и още няколко по-забележителни коли на хора от форума. Но някои хора просто са “вие простолюдието не разбирате за какво ви говоря”.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 07 Юни 2023, 7:57

adovet написа:Ти за екология ли ще си купуваш електричка

Sent from my 2201123G using Tapatalk


Ми принципно за тва ги лансират електричките и в западна европа основно за тва ги купуват. И мене ако ми субсидираха 30% от цената, както в някой държави, може би и аз бих се замислил за няква електричка, ма на тоя етап за*би.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 07 Юни 2023, 8:14

Jorixa написа:
adovet написа:Ти за екология ли ще си купуваш електричка

Sent from my 2201123G using Tapatalk


Ми принципно за тва ги лансират електричките и в западна европа основно за тва ги купуват. И мене ако ми субсидираха 30% от цената, както в някой държави, може би и аз бих се замислил за няква електричка, ма на тоя етап за*би.

Би се замислил ако е по евтина а не защото е по еко. Общо взето поне за мене си съдя така, че екологията е последното нещо за което мислиш при покупката на електричка. Да някак си ми е по кеф че не чада като някой дизел без ДПФ, но това не е било водещо при покупката ми и на двете ми електрички.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от 3186 » 07 Юни 2023, 9:19

mr_petroff написа:Днес разбрах , че имам дарбата да чета мисли :idea: Настигам една Тесла /сив мат/ на магистралата след Нови Пазар посока Варна . Лепнах се отзад / с буса съм / -пича кара със 75 :!: и така 15 км. и по едно време усещам , че му чувам мислите - ще стигна ли , моля те , нека стигна , ето и климатика изключих , господи , нека само стигна до някакъв чарджър , господи . зщо не спрях в Търново да заредя , а се доверих на компа :mhihi: ...И понеже ми беще конфузно така да го слушам какво си мисли , дадох газ и отпраших... :mhihi:

Още не съм карал по Хемус и не знам кво е положението със станциите, но по Тракия си карам спокойно със 140+, спира около Нова загора за 10-15 минути и продължавам без никакво притеснение. В повечето случаи пускам автопилота на 130-140, понеже ме мързи да шофирам и понякога не се налага спирка за въпросните 330км до родния край.

2 уикенда поред обикалях около Пампорово да зяпам имоти. До Пловдив държах 140-150, след това всички знаем за какви завои става дума, та пристигах до Пампорово с 30% остатък, отново 20 минути зареждане на бърза зарядна станция там (няколко са!) и обратно в София с 20% остатък. Може и да има герои, които да изминат двете посоки за един ден без никаква почивка, но не съм от тях :dunno:

Инфраструктурата ще се променя само към по-добре, но дори това в момента ме устройва за нуждите ми :yes: Навъртях 10000км за 3 месеца. Спестил съм (макар и несправедливо сравнено с Е70) около 1700лв от гориво + още 300 за обслужване, па нека съм скъсаняк, който си брои стотинките :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2023, 9:42

3186 написа: Навъртях 10000км за 3 месеца. Спестил съм (макар и несправедливо сравнено с Е70) около 1700лв от гориво + още 300 за обслужване, па нека съм скъсаняк, който си брои стотинките :mhihi:


Правилния начин да сметнеш спестеното вероятно ще бъде да изчислиш колко % от живота на батерията са заминали за тия 10к и да остойностиш този процент по цената за смяна на самата батерия + тока, който е изразходван.

Със сигурност би трябвало все още да е драстично по-евтино, макар и не 2000лв срещу 0 за електричката и сега е пефектното време да караш електрическа кола, докато не станат по-масови и обложат по някакъв начин пробега така, че вече използването им да не е "безплатно".

Преди около 25 години някъде същата беше ситуацията с газта. Да караш кола на газ беше едва ли не безплатно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 07 Юни 2023, 9:54

То още си е безплатно да караш на газ (пропан-бутан). Левче ли колко е, просто трудно се правят сегашните с директно впръскване и трябва да е по-стара кола. :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook