Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от drifty » 24 Фев 2022, 14:03

Очертават се интересни времена в тая сфера. Какви са вашите нагласи, какво мислите с оглед на ситуацията с Русия / Украйна?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от peshehodetz » 24 Фев 2022, 16:41

Спада ще продължи а след около 6 месеца ФЕД ако/като вдигне лихвите ще е още по голям. Така че времената не само, че са интересни ми идеални за закупуване на ниски цени. Това за който има свободен кеш, или на който му остава свободен кеш всеки месец след разходите, на който му се чака после поне 1-2 години и най-вече за тези на които им стиска.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2022, 17:43

peshehodetz написа:...идеални за закупуване на ниски цени...


Щом се очаква да падат още значи са идеални за шортване :mhihi: Който има топки и пари де :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от TNT » 28 Фев 2022, 23:52

Милионери, кво пазарувате :ok: Както вървят нещата, май трябва да се инвестира в 1.0 екубууст с опция за изключване на цилиндри :mhihi: Притесняват ли ви санкциите от гледна точка на блокиране на капитали, може някой брокер да каже мяу примерно :dunno: След последните новини, немски компании във военния сектор ? :mhihi: Танковете може да са с М57 с увеличен обем, турбо от камион, дюзи от кораб и чип от НАСА :mrgreen: В туби с бензин и ОЛХ ? :driving:

Честно и почтено да си кажа, каквото ми идва на акъла за добра инвестиция в момента... не го разбирам достатъчно, че да си налея парите. То може пак да си е добра инвестиция, но поради неразбирането ми може да стане добра инвестиция за някой друг :mhihi: Като прочетох другата тема, май не е зле и в консерви да се инвестира.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от ildivvy » 01 Мар 2022, 13:22

Преди малко прегледах сайта на 'Тавекс'. Нямат почти нищо за продаване (говоря за злато), а цените, на които го правят е с многократно по-голяма разлика от преди (спрямо цената купва)!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от zAcK » 01 Мар 2022, 13:26

ildivvy написа:Преди малко прегледах сайта на 'Тавекс'. Нямат почти нищо за продаване (говоря за злато), а цените, на които го правят е с многократно по-голяма разлика от преди (спрямо цената купва)!


Винаги съм се питал, защо човек би си купил злато, особено от нещо като това 'Тавекс' :dunno:

Какво очаква да се случи? Къде ще го държи? Какво си мисли, че ще постигне като доходност най-вече и на каква цена си мисли и как се изкупува :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BMW_POWER » 01 Мар 2022, 14:24

Акциите на европейските авиокомпании интересни тези дни :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от ildivvy » 01 Мар 2022, 14:55

zAcK написа:
ildivvy написа:Преди малко прегледах сайта на 'Тавекс'. Нямат почти нищо за продаване (говоря за злато), а цените, на които го правят е с многократно по-голяма разлика от преди (спрямо цената купва)!


Винаги съм се питал, защо човек би си купил злато, особено от нещо като това 'Тавекс' :dunno:

Какво очаква да се случи? Къде ще го държи? Какво си мисли, че ще постигне като доходност най-вече и на каква цена си мисли и как се изкупува :dunno:


По принцип, всеки сам си решава, дали да купува злато или не, къде да го държи, ако го купи и т.н. Общо взето се купува повече за 'сигурност', отколкото за доходност - поне така съм забелязал. А 'нещото' 'Тавекс', са просто 'магазин', където се продава и купува инвестиционно злато (сребро и валута също)! Отиваш, представяш им го, те го 'преглеждат' и ти го плащат! Просто е... Покупката също е лесна, стига да имат налично! Защото сега май нямат... Цените им 'купува' са винаги според официалния/борсов курс за цена на златото. Цените за 'продава' са доста разтегливи! Зависят от много неща...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от drago_pavlov » 01 Мар 2022, 15:06

zAcK написа:
ildivvy написа:Преди малко прегледах сайта на 'Тавекс'. Нямат почти нищо за продаване (говоря за злато), а цените, на които го правят е с многократно по-голяма разлика от преди (спрямо цената купва)!


Винаги съм се питал, защо човек би си купил злато, особено от нещо като това 'Тавекс' :dunno:

Какво очаква да се случи? Къде ще го държи? Какво си мисли, че ще постигне като доходност най-вече и на каква цена си мисли и как се изкупува :dunno:

Не мога да ти отговоря на въпросите, но съм говорил с човек, който работи там и бях е така :shock:
Лятото в някои от черноморските им локации правят по над милион на ден от продажба на злато...
Жената, мъжа, бабата, дядото, лелята, стринката, всичките минават и купуват по нещо, така че сумата да е под 10к и да не попълват декларации. И така цяло лято.
Не всички избират имотите при мръсни пари.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от peshehodetz » 01 Мар 2022, 18:41

zAcK написа:
Винаги съм се питал, защо човек би си купил злато, особено от нещо като това 'Тавекс' :dunno:

Какво очаква да се случи? Къде ще го държи? Какво си мисли, че ще постигне като доходност най-вече и на каква цена си мисли и как се изкупува :dunno:


И аз винаги съм си мислел същото. Освен това много ми е чудно също особено във времена като последните седмици пък и не само защо човек би набил особено излишните си $$$ в недвижими имоти.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Exclusive89 » 05 Май 2022, 17:56

Колеги, вече няколко месеца не съм вкарал пари, вече ме сърбят ръцете :ok: Дали Shopify и Netflix ще потъват още :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от peshehodetz » 05 Май 2022, 18:50

Shopify, Netflix, Roku, Peloton и други подобни покрай пандемията дръпнаха много нагоре предвид факта че не се знаеше колко дълго ще продължи локдауна, а те са пряко свързани с това че хората като си стоят в къщи масово ползват съответните продукти. Та който ги купил около дъното и продал около върха е направил пачка, който не е и тепърва се надява ми се струва доста рисковано, ма това си е лично мнение.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от zAcK » 09 Май 2022, 21:44

Тия дни нещата са така :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Exclusive89 » 09 Май 2022, 21:54

Гледам какво се случва и плача :mhihi: На зелено ми останаха само Apple, Microsoft и Alphapet :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook