Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 894
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: **** ми янко
Мечтае да кара: CL65 AMG

Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от LizarD » 01 Мар 2013, 9:49

Братлета, горещо искам да се науча да ги въртя тея схеми и да си доакрвам пари от пазарлъци с шейховете... Като цяло материята Forex ми е страхотно скучна, но ми е интересно да се науча да мисля като брокер... Бихте ли ме светнали как се вадят прилични пари в тая сфера?
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 7.12.2011
Местоположение: Varna / Pleven
Пол: Мъж
Кара: e30 320i 89`; е36 316i 95`
Мечтае да кара: e30 cabrio v10

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BobiMinev » 01 Мар 2013, 10:01

Необходими са ти много години четене и обучение от добър финансов брокер. Бъди сигурен,че никой няма да то отговори какъв точно е принципа на търговия с петрол и какъв тип точно валута да си купиш и кога да я продадеш за да изкараш кинта от простия шейх.... влизай в гугъл и търси из тоновете книги пък можеби ще попаднеш на нещо което да те наведе на мисълта какви са подходите. ако намериш статията "от кое дърво да си наберем долари" сподели я ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от The7omahawk » 01 Мар 2013, 10:06

Продай всичко, което имаш - кола, апартамент, бъбрек и ги вложи - няма как да не успееш :mhihi:

Шегата настрана, мислиш като 12 годишен, дори и да опиташ никога няма да успееш - за това се изисква постоянство, търпение и анализи, както и много късмет. Ти не си си направил труда даже да прочетеш какво пише в Интернет, ами питаш "как да мислиш като брокер" :kuku:

Но ако ти е мерак пробвай безплатните демо сметки, да видиш за какво става въпрос.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 10.07.2008

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от kulov » 01 Мар 2013, 10:17

имам един френд, също като теб уона-би милионер.

пичът стигна до извода, че е голяма далавера да си лекар. един вид неразработен клондайк. щот ти дават стикер с + да си го лепнеш на колата и (от време на време) не те таксуват по паркингите. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BMW_RIDER » 01 Мар 2013, 10:19

Така имам един приятел борсов брокер. Завърши висше в Филаделфия(САЩ) след това ходи на някакви курсове на Уолстрийт дето бяха от сорта на 5000$ на ден и в момента играе успешно на форекс. Та той ми е казвал ,че 95% от хората тръгнали да се занимават с това се провалят.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от The7omahawk » 01 Мар 2013, 10:29

BMW_RIDER написа:Така имам един приятел борсов брокер. Завърши висше в Филаделфия(САЩ) след това ходи на някакви курсове на Уолстрийт дето бяха от сорта на 5000$ на ден и в момента играе успешно на форекс. Та той ми е казвал ,че 95% от хората тръгнали да се занимават с това се провалят.


Доколкото аз знам процента е 98 :mhihi:

Ама нашия гущер ще става брокер, даже ще мисли като такъв. Дано поне като спечели милионите даде някой лев за болници и деца, че ще са му много парите, а нали сега не ги дава щот не получава нищо насреща :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Е.Димитров » 01 Мар 2013, 10:43

Както колегата по-горе е казал-има безплатни с демо пари,за да опиташ как стоят нещата (пък хората дето пускат безплатните са си сложили едно аналитично софтуерче и прави анализ на потребителите как мисля) и ако успееш да завъртиш безплатните ти пари успешно,самата компания (форекс мисля беше) ,освен че ти дава награда реални пари,ти предлага и други оферти за работа,тоест оценили са аналитичният ти ум

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от deyan-enchev » 01 Мар 2013, 10:54

По принцип, за да изкараш пари от търговия с акции (или всякакви борсови игри) не ти трябва само мерак, а и солидни знания придобити с много учене, съобразителност и съчетани с доста пазарен нюх.
Познавам няколко души успели да се докажат в тази сфера, но всеки един от тях не е бил подготвян в България, а в университети чиято такса е непосилна за повечето обикновенни хора.

Съветвам те чисто безпристрастно да мислиш по друга тема за доходи. Тази сфера има шанс да ти навлече негативи, ако решиш да пробваш без подходящата подготовка.

Мога да сравня темата ти с евентуалното желание на баба ми (67г) да изучи ефективната употреба на Java и да почне да си дефинира методи сама :mhihi:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от drago_pavlov » 01 Мар 2013, 11:11

deyan-enchev написа:Мога да сравня темата ти с евентуалното желание на баба ми (67г) да изучи ефективната употреба на Java и да почне да си дефинира методи сама :mhihi:

A аз мога да я сравня с евентуалното желание на гущер да прави 3D картички...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от vladi_totev » 01 Мар 2013, 11:14

Искаш да се занимаваш с петрол и валута, спрямо въпросите които си задал най-силно ти препоръчвам да станеш бензинджия. Хем ще продаваш петролни продукти хем много пари ще ти минават през ръцете. Накрая на месеца, за разлика от Forex-a и заплата ще вземеш. Чисто колегиален съвет да не си мислиш, че много пари се правят много лесно .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 24.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3 литра.. компот

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от edimen » 01 Мар 2013, 11:20

LizarD написа: Братлета, горещо искам да се науча да ги въртя тея схеми и да си доакрвам пари от пазарлъци с шейховете... Като цяло материята Forex ми е страхотно скучна, но ми е интересно да се науча да мисля като брокер... Бихте ли ме светнали как се вадят прилични пари в тая сфера?

:mhihi: Като цяло щом материята ти е скучна, защо ти е да се занимаваш? Иначе сигурно ще е много "гот" да се поФалиш в кафето, че си изкарал 1000лв от шейховете нали :mhihi: Сега по сериозно имам един приятел, който се занимава с тази дейност от няколко години. Учил е Финанси в момента магистър(като казвам учил означава, че наистина е учил и е чел много извън това, което се учи в университета), също ходеше и доста време на курсове към някъкви брокери тук, на стойност към 700лв курса. Почна с 150лв, в момента от това си купи някаква малка количка за градско, плаща си разходите по другата кола каско/го и тн. Като сме си говорили казва, че за него е ~80/20, печалба/загуба, играе на сигурно не рискува много. Като цяло това колко печели, зависи от това кое време на годината е, икономически условия и др. Също така от това, по колко време на ден отделя да се занимава с борсата да проучва пазари, чете новини, анализира. Демек не става пускаш си някакви позицийки след час-два, ден-два хоп 500лв нагоре :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от 520i » 01 Мар 2013, 11:41

Вариант 1. Теглиш си материали за CFA, почваш да четеш (учиш), стигаш до 2ра глава, понеже ти е много сложно и се отказваш от Форекс и всякакви подобни
Вариант 2. Теглиш си материали за CFA, почваш да четеш (учиш), вземе че ти хареса и започнеш да ги разбираш работите, изкарваш 1во и 2ро ниво и чак тогава имаш някакъв шанс да печелиш от Форекс. Ако случайно вземеш та изкарап и 3то ниво, ще разбереш колко глупав си бил, когато си искал да се занимаваш с Форекс самостоятелно и отиваш да работиш за някоя голяма инвестиционна банка ;)

Все пак успех!
Изображение

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BMWALPINA » 01 Мар 2013, 12:14

В началото си викаш "лесна работа, купуваш продаваш" да ама не, като запчнеш да четеш и да се консултираш с хора които се занимават с това си казваш "мамка му, май съм много тъп" и ти поминава мерака, но все пак си казваш, че не трябва да се отказваш и продължаваш да четеш и да търгуваш с демо сметки...историята я знам до тук, питай ме след време пак :Д факт е че не е никак лесно и че трябва наистина много четене!!! и ако решиш да търгуваш с реални пари и да се издържаш от това трябва доста сериозен капитал да имаш...и не си мисли, че за година две ще стане...но все пак успех, не искам да те демотивирам, а да те сваля малко на земята, за да знаеш какво да очакваш! да не забравяме, че един от най-добрите трейдъри в щатите е имено българин, коийто преди да стигне това ниво е фалирал 3 пъти, а в момента консултира и едни от най-големтие банки! Успех!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.05.2004
Местоположение: София
Мечтае да кара: по нормални пътища, в нормална държава

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Alien » 01 Мар 2013, 12:59

LizarD написа:Братлета, горещо искам да се науча да ги въртя тея схеми и да си доакрвам пари от пазарлъци с шейховете... Като цяло материята Forex ми е страхотно скучна, но ми е интересно да се науча да мисля като брокер... Бихте ли ме светнали как се вадят прилични пари в тая сфера?


Младеж, днес не е 1-ви април, ден на ШЕГАТА.
Днес е 1-ви март... Баба Марта.

Изображение
"Шофирането е мисловен процес, който протича в мозъка.
Останалото е движение по инерция."
Кирил Керин


Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 27.07.2012
Местоположение: грЕлинПелин
Пол: Мъж
Кара: 316 компакт

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от biser_316 » 01 Мар 2013, 13:12

и според мен колега тва може да стане с много учение,упоритости тн.мисля ,че няма как да стане от днес за утре.и вече си яка пачка.но все пак успех. :yes:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook