Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 7.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 540i

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BAHKATA » 01 Мар 2013, 13:15

Колега аз съм завършил магистър и съм учил финанси (корпоративни, публични), борсова търговия, банково дело, инвестиционен анализ и още куп финансови дисциплини. По едно време ми стана интересно и си купих книгата 100% Forex (по-надолу в коментара ще сложа корицата), прочетох я цели 3 пъти и на теория се ограмотих (всички там японски свещи, бичи, мечи трендове и т.н.), но все още не ми стана ясно как точно да правиш прогнози и да анализираш трендове. Пробвах с демо сметката на http://www.trader.bg/ и разбрах, че първо трябва да си наистина много добър финансов анализатор (не случайно 95-98% се провалят) и второ че трябва да си отдадеш цялото време за работа - постоянно следене на пазарите, защото там всичко е важно (слухове, новини, състояния на цели икономики на дадем регион и още и още....) Та съвета ми е въобще да не почваш ако наистина не ти е интересно и нямаш мноооого свободно време.

P.S: Поствам ти корицата на книгата.

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Е.Димитров » 01 Мар 2013, 13:25

според мен,повечето даже не знаете за какво става въпрос,ама понеже сте чули че е "мноУ сложна раУта тфа" и айде всички-учене пък курсове по милион на ден и тн.
Естествено че са глупости,дори имаше един филм преди години ,мисля че беше с Чарли Шиин или друг...не си спомням,та там даваха как едно момче естествено с аналитичен ум (не,не е давал по някакви цифри за обучение) стана трендър в една фирма,всъщност идеята беше че са борсови посредници-играят с парите на други хора,но идеята е не с чии пари а какво правеха,та общо взето това е,пиша това,защото преди малко се обадих на един пич,който се занимава точно с това и той ми обясни че не е толкова трудно,пък зет ми преди време също се занимаваше с подобни неща,докарваше си средно месечно по около 600-1000 евро но пък трябваше да се следят доста показатели,та беше направил една схема за компютърна програма за следене на няколко параметъра и тн.
Как и да е,тези двамата по-горе не са учили за подобни неща,просто имат аналитичен ум.
какво е аналитичен ум ли-караш си колата и предвиждаш с една или две позиции на пред ,предната кола каква тъпа маневра ще предприеме,това е опит,който се придобива със анализиране на ситуации,колегата автор може както казах да почне с виртуални пари и да види как се променят маржове и с каква динамика,както и от какво се влияят (примерно,цената на петрола се влияе от да кажем ръстовете на икономиката на китай,защото там е основен енергиен източник ,както и това дали ще се строи ядрена централа (фючърси) и как се отразява на пазара едно или друго изявление,тоест всичко е въпрос на някакъв анализ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Владо » 01 Мар 2013, 14:08

глупости на търкалета... всичко е информация, и колкото е по-вътрешна, толкова си по-успешен :mhihi:

на колегата му предлагам да проследи леко моментното състояние на ливърпул, което може да му донесе не лоши доходи :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от raduslaf » 01 Мар 2013, 14:36

Тука, кой квото каже, следващият пост почва с "това са глупости" :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Е.Димитров » 01 Мар 2013, 14:41

raduslaf написа:Тука, кой квото каже, следващият пост почва с "това са глупости" :mhihi:

Щото кой каквото попита,едната част му обяснява че това е за извънземен разум и е твърде далече от мекият мозък,който обитава главата му че най-добре да вземе да отглежда картофи,а другата част веднага му сочи някакви алтернативи ,който са толкова далеч от идеята която има питащият че все едно някой да каже "колко е струват джанти стил 72" а друг да му отговори "купи си шампоан за коса,много е хубав"
Последна промяна Е.Димитров на 01 Мар 2013, 14:43, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 894
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: **** ми янко
Мечтае да кара: CL65 AMG

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от LizarD » 01 Мар 2013, 14:42

Пичове, отново се убеждавам колко дълги корени съм пуснал в този форум, и че семейството на Power-a ме приема по топло от някои други хора с бмв-та :) Благодаря ви ( два беше за спамерите които ме усмихнаха значително, имате по една бира от мен - за връска ЛС)

Д. Желязков :mhihi:

А иначе за демо сметки не е като да няма - но там е все едно едногодишно дете да си играе с електронен калкулатор за изчисляване на Sin, Cos, Tg i Cotg.... Там имах 10 000 лв начално и ги направих 20 000 след това ги изгубих и всичко беше необмислени ходове и хазартни двйствия :) Някой може ли да ми обясни примерно как едно поскъпване на електроенергията в китай би повлияло на борсовия пазар и кави биха били пследствията?
Изображение
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Bogat-Beden » 01 Мар 2013, 15:02

Владо написа:глупости на търкалета... всичко е информация, и колкото е по-вътрешна, толкова си по-успешен :mhihi:

+1

ето и нета какво казва
За изходно понятие ще вземем феномена "асиметрична информация". Научният интерес към него носи вече три пъти Нобелова награда по икономика - през 1996, 2001 и 2005 г. Единият от нобелистите - проф. Джоузеф Стиглиц1 обяснява "асиметричната информация" така: това е ситуация на неравна, нееднаква информираност между двама или повече "играчи" и победител е "правилно информираният", който знае повече, по-добре от другите и най-важната за момента информация. Според Стиглиц нашето общество е подвластно на „икономиката на информацията". Съгласно тази тенденция обществото се преструктурира по показателя „знание" и от отворено и хармонично се превръща в асиметрично. Преразпределението на силата и влиянието в социално-икономическата среда се осъществява чрез неотчуждаемия ресурс - знанието. Тези, които знаят много и имат нужната информация, придобиват по-висок статус от „невежите" си колеги и съграждани.

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BMWALPINA » 01 Мар 2013, 15:39

Е.Димитров написа:според мен,повечето даже не знаете за какво става въпрос,ама понеже сте чули че е "мноУ сложна раУта тфа" и айде всички-учене пък курсове по милион на ден и тн.
Естествено че са глупости,дори имаше един филм преди години ,мисля че беше с Чарли Шиин или друг...не си спомням,та там даваха как едно момче естествено с аналитичен ум (не,не е давал по някакви цифри за обучение) стана трендър в една фирма,всъщност идеята беше че са борсови посредници-играят с парите на други хора,но идеята е не с чии пари а какво правеха,та общо взето това е,пиша това,защото преди малко се обадих на един пич,който се занимава точно с това и той ми обясни че не е толкова трудно,пък зет ми преди време също се занимаваше с подобни неща,докарваше си средно месечно по около 600-1000 евро но пък трябваше да се следят доста показатели,та беше направил една схема за компютърна програма за следене на няколко параметъра и тн.
Как и да е,тези двамата по-горе не са учили за подобни неща,просто имат аналитичен ум.
какво е аналитичен ум ли-караш си колата и предвиждаш с една или две позиции на пред ,предната кола каква тъпа маневра ще предприеме,това е опит,който се придобива със анализиране на ситуации,колегата автор може както казах да почне с виртуални пари и да види как се променят маржове и с каква динамика,както и от какво се влияят (примерно,цената на петрола се влияе от да кажем ръстовете на икономиката на китай,защото там е основен енергиен източник ,както и това дали ще се строи ядрена централа (фючърси) и как се отразява на пазара едно или друго изявление,тоест всичко е въпрос на някакъв анализ.


Съгласен съм с теб, но поне една книга са прочели тези хора за да знаят какво е фючърси, марджин, пипс и тн. Истината че четенето ти слага само някаква основа и само на теория, играта е много практика, да можеш да анализираш диаграмите,след кой спад, скок, ъгъл и всякакви такива, и да знаеш какво евентуално би последвало. Има програми които ги програмираш и те ти движат всичко, можеш да направиш така че да погледне в миналото с тези данни и дали ще си на печалба или загуба...опитай, направи няколко демо сметки опитвай по различни стратегии. Аз лично имам демо сметка и се движих добре, доакто едно кафе не ми разказа играта и не върна назад...зарибявка е. И както казаха горе "всичко е информация, и колкото е по-вътрешна, толкова си по-успешен".

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BMW_POWER » 01 Мар 2013, 16:11

На първо място, бих искал най-искрено да ти пожелая успех. Ама успех дотолкова, че да станеш спонсор на всички бъдещи събития в БМВ клуб България :yes: После събери малко парици и помисли къде ще ги вложиш (тук акъл няма да ти давам). Но не забравяй, че трябва 24/24 да си пред компютъра, за да следиш за:
- метеосводки - всеки ураган, буря, снеговалеж, леден дъжд .... всяко едно явление може да блокира доставки на петрол, работа на терминал и т.н., което да повлеияе на цените.
- полически процеси - само някой терорист от Хамас, мосюлмански братя или който и да е, да кихне близо до Суец и стана страшно. Едно е да караш през Суец, друго през Добра надежда. Всеки избори, политическа партия и ли падане на правителство също влияе. Примери са Кувейт, Иран, Ирак ... Трябва да следиш и всяко едно изказване на политици от държави със силни икономики.
- икономически - тук сам си знаеш
- природни явления - виж само едно цунами какво направи с Япония.
- промишлени аварий - всяка авария в нефтопреработвателно предприятие, сонда, нефтопровод си е предпоставка за промяна в цените.

Това са само няколко от процесите, които трябва да следиш. Без да претендирам за изчерпателност, трябва да успяваш да анализираш слухове, да четеш между думите, да отсяваш сеното от плявата ...

Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Club BMW » 01 Мар 2013, 20:03

Владо написа:глупости на търкалета... всичко е информация, и колкото е по-вътрешна, толкова си по-успешен :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от DiMIcha84 » 01 Мар 2013, 20:35

По добре започни да играеш холдем риска е по-малък, а сега в неделя има супер турнир и ако те изпере калитковщината много бързо можеш да станеш милионер :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от steeN » 01 Мар 2013, 21:43

LizarD написа:Братлета, горещо искам да се науча да ги въртя тея схеми и да си доакрвам пари от пазарлъци с шейховете... Като цяло материята Forex ми е страхотно скучна, но ми е интересно да се науча да мисля като брокер... Бихте ли ме светнали как се вадят прилични пари в тая сфера?


Ако ти е скучно, няма смисъл да се занимаваш. Просто има достатъчно много, на които им е интересно и ще полагат повече усилия от теб. Смени отношението си първо, ако искаш да стигнеш до някъде изобщо... Няма формула и гаранция за изкарване на пари, но поне от цялата работа може да придобиеш малко финансова култура, която не е излишно нещо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от rado_rf » 02 Мар 2013, 0:30

Е.Димитров написа:според мен,повечето даже не знаете за какво става въпрос,ама понеже сте чули че е "мноУ сложна раУта тфа" и айде всички-учене пък курсове по милион на ден и тн.
Естествено че са глупости,дори имаше един филм преди години ,мисля че беше с Чарли Шиин или друг...не си спомням,та там даваха как едно момче естествено с аналитичен ум (не,не е давал по някакви цифри за обучение) стана трендър в една фирма,всъщност идеята беше че са борсови посредници-играят с парите на други хора,но идеята е не с чии пари а какво правеха,та общо взето това е,пиша това,защото преди малко се обадих на един пич,който се занимава точно с това и той ми обясни че не е толкова трудно,пък зет ми преди време също се занимаваше с подобни неща,докарваше си средно месечно по около 600-1000 евро но пък трябваше да се следят доста показатели,та беше направил една схема за компютърна програма за следене на няколко параметъра и тн.
Как и да е,тези двамата по-горе не са учили за подобни неща,просто имат аналитичен ум.
какво е аналитичен ум ли-караш си колата и предвиждаш с една или две позиции на пред ,предната кола каква тъпа маневра ще предприеме,това е опит,който се придобива със анализиране на ситуации,колегата автор може както казах да почне с виртуални пари и да види как се променят маржове и с каква динамика,както и от какво се влияят (примерно,цената на петрола се влияе от да кажем ръстовете на икономиката на китай,защото там е основен енергиен източник ,както и това дали ще се строи ядрена централа (фючърси) и как се отразява на пазара едно или друго изявление,тоест всичко е въпрос на някакъв анализ.


Това е фундаментален анализ. Освен това се използва и технически анализ - Фибоначи, Ган, Ишимоку и бла-бла.
От две години се занимавам с форекс и мога да ви кажа, че без да имам супер-дупер-мега-хипер икономическо, финансово или квото и да е образование свързано с "как по-лесно да си преебем парите", печеля доволно от тази си дейност. Наистина, четенето е много, упражненията са много, обучението по метода опит-грешка е дълго, демото е задължително, но за сметка на това си изработваш сам някаква печеливша система. Така, че, айде тия дето са чували, познават или мислят, дет се викаше в един филм - ае, кибиците, ако може... От вашите "умни" съвети няма нужда. Това ми напомня на приказката - Абе, ти ял ли си мляко с ориз??? Ако не я знаете, ще ви я разкажа ;)
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от rado_rf » 02 Мар 2013, 0:38

BMW_POWER написа:На първо място, бих искал най-искрено да ти пожелая успех. Ама успех дотолкова, че да станеш спонсор на всички бъдещи събития в БМВ клуб България :yes: После събери малко парици и помисли къде ще ги вложиш (тук акъл няма да ти давам). Но не забравяй, че трябва 24/24 да си пред компютъра, за да следиш за:
- метеосводки - всеки ураган, буря, снеговалеж, леден дъжд .... всяко едно явление може да блокира доставки на петрол, работа на терминал и т.н., което да повлеияе на цените.
- полически процеси - само някой терорист от Хамас, мосюлмански братя или който и да е, да кихне близо до Суец и стана страшно. Едно е да караш през Суец, друго през Добра надежда. Всеки избори, политическа партия и ли падане на правителство също влияе. Примери са Кувейт, Иран, Ирак ... Трябва да следиш и всяко едно изказване на политици от държави със силни икономики.
- икономически - тук сам си знаеш
- природни явления - виж само едно цунами какво направи с Япония.
- промишлени аварий - всяка авария в нефтопреработвателно предприятие, сонда, нефтопровод си е предпоставка за промяна в цените.

Това са само няколко от процесите, които трябва да следиш. Без да претендирам за изчерпателност, трябва да успяваш да анализираш слухове, да четеш между думите, да отсяваш сеното от плявата ...


Успех!

Както казах, фундамент. Но, в зависимост как ще търгува - интрадей или дългосрочно, с какъв обем, може сам да си определи стратегия за позиция - дълга или къса. Всичко зависи от целите - малка печалба, но на момента или голяма, но след седмица или месец. Ако вчера е минал ураган в щатите, днес на Драги може да не му е кеф и да обърне курса само с две думи. Фундамента изисква постоянен контрол и анализ, ноооо... това е твърде дълга тема.
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от rado_rf » 02 Мар 2013, 0:43

gotti88 написа:Колега аз съм завършил магистър и съм учил финанси (корпоративни, публични), борсова търговия, банково дело, инвестиционен анализ и още куп финансови дисциплини. По едно време ми стана интересно и си купих книгата 100% Forex (по-надолу в коментара ще сложа корицата), прочетох я цели 3 пъти и на теория се ограмотих (всички там японски свещи, бичи, мечи трендове и т.н.), но все още не ми стана ясно как точно да правиш прогнози и да анализираш трендове. Пробвах с демо сметката на http://www.trader.bg/ и разбрах, че първо трябва да си наистина много добър финансов анализатор (не случайно 95-98% се провалят) и второ че трябва да си отдадеш цялото време за работа - постоянно следене на пазарите, защото там всичко е важно (слухове, новини, състояния на цели икономики на дадем регион и още и още....) Та съвета ми е въобще да не почваш ако наистина не ти е интересно и нямаш мноооого свободно време.

P.S: Поствам ти корицата на книгата.

Изображение


Има много истина тук, но, да не забравяме, че теорията без практиката е сляпа, а практиката без теорията - куца :winky: Въпросът ми към теб колега е - колко сделки си сключил на борсата???
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook