Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 9.08.2006
Местоположение: София - Монтана
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от masimo » 04 Мар 2013, 10:03

Ето и мнение от форекс трейдър. Разбирам, че само аз и rado_rf търгуваме с реални пари форекс ? Както и да е ...
Правилното от темата... Това изисква време, и всеки който си мисли, че ще влезе в платформата и за 5 мин ще си направи технически анализ и ще определи тренд, е няма как да стане само ще се вкара с пари .. гаранция! В момента отделям над 3,4 часа на ден във форекс и търговия на CFD ... (CFD е като акциите, но там си на коефициент, не купуваш цялата акция а си 1:100 примерно).
Започнах преди 2 години някъде, първоначално плахо и без идея как каво да чета и мога да заявя, че чак сега придобих самочуствие,опти,знания и мога да разчитам на приличен доход от форекс и търговия на CFD(акции). За момента нещата са по лесни от преди, има по лесни платформи и има семинари за обучение където може да задаваш въпроси.

Първо почнах с демо в Делтасток http://www.deltastock.com/bulgaria/ и съвета ми е всеки който иска сериозно да се занимава с това, а не само да пробва, първо да "изгърни" с няколко демота докато влезе в релси и след това да отваря сметка с реални пари. Делтите имат нови платформи и са доста разбираеми. Има онлайн и десктоп за инсталация, като десктопа е на около 2 месеца.
Който е на форекс от сайта да гледа дневния технически анализ, да следи новините, да разучи платформата, да си слага лимити и стопове за да не увисне с отворена позиция и т.н. и т.н. и т.н. Изисква време ... Когато пазара не е много волатилен се занимавам повече с акции на американски компании (БФБ е умряла работа като гледам :mhihi: ) .. Като дръпна чертата имам много добра възвръщаемост от началото на годината, но си трябва четене. Който иска това да го прави за 30мин на вечер, през вечер няма как да стане ... ако ще се занимава сериозно и има време и желание то нещата ще се наредят. Както писаха колеги нагоре малък процент успяват, все пак ако беше толкова лесно, всеки щеше само да си седи пред компютъра и да цъка форекс :mhihi:
И Трейдърбг и Делтасток правят семинари .. който ще се занимава с търговия да ги посещава ... Говорят много полезни неща. Последно бях на делтасток и обясниха доста добре техническия анализ. Уви в момента нямат семинари като им гледам сайта.
Който иска може да пита, поне съвети и насоки от къде да четете мога да дам, другото си е от вас.

п.с. Горната книга съм я чел в електронен вариант като започнах с търговията. Първата 1/3 от книгата е супер, после почват едни стратегии .. едни спирали :shock: Ще се помъча да я изровя от стария компютър.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Zagy » 04 Мар 2013, 10:39

80% от над-средноинтелигентните хора могат и стават сравнително успешни форекс търговци или борсови брокери... но само докато дойде следващата криза :mrgreen: - тогава се отсяват играчите от плявата.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от steeN » 04 Мар 2013, 11:06

"everyone's a genius in a bull market" :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Zagy » 04 Мар 2013, 12:31

steeN написа:"everyone's a genius in a bull market" :)

:yes: :clap:

То точно това е идеята - да скочиш смелo и с много, и после рЕзко с брадвата през краката :)
Последна промяна Zagy на 05 Мар 2013, 17:06, променена общо 1 път
Si non confectus, non reficiat.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от alx » 05 Мар 2013, 16:48

masimo написа:и мога да заявя, че чак сега придобих самочуствие,опти,знания и мога да разчитам на приличен доход от форекс и търговия на CFD(акции).


... сега много внимавай :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 8.08.2008

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от 99ufo99 » 05 Мар 2013, 19:00

Мдаа, forex-a като цяло е много зарибяваща тема, та да споделя и аз моя опит.

Изчетох доста неща в Интернет, затрих няколко демо сметки за 2-3 месеца, и добих смелост да се метна в дълбокото с реална сметка :)
Пак с четене си избрах борсов посредник с добри условия и надежден ( не някой който да го търся после ), в случая беше фирма оперираща от Кипър . Захраних си акаунта с не-малка сума пари ( над 5 К $ ) и се почна... :) .. в началото с по-малки и къси позиции .. но когато знаеш че си на реален акаунт, играта е съвсем друга :) .. няма сън братле.. ставаш като сомнамбул :) стоиш оцъклен пред компа ( оцъклен от радост или от мъка ) ... според това да си отворил в правилната посока на тренда :) ... е .. и така известно време изкарах .. но умората и лакомията си оказва накрая влияние.
За неопитен трейдър като мен, мога да каже че се справих добре, загубих под 30 % в крайна сметка :) :) Сега като си спомням тия времена ( беше 2010 г. ) осъзнавам няколко важни неща:

- играта на ДЕМО помага да усвоиш чисто технически как се работи с платформата (програмата) ( какво е лот, какво е стоп, какво е отложена поръчка и т.н )

- Успешната игра на ДЕМО не ти гарантира нищо, по-скоро те насърчава да пробваш с реална сметка
- Капитала който отделиш за цялата работа трябва е да ПРЕЖАЛЕН !!!! :) ако искаш да си по-смел в самата търговия.
- На ДЕМО повечето играчи са на + именно заради по-рисковите операции с по-големи лотове на къси позиции според тренда.
- Скалпинга ( отварянето и затварянето с минимална печалба ) е добра стратегия но иска много време и постоянно стоене пред компа но в крайна сметка е по-малко рисково и може да е печелившо .

За мен лично форекс търговията не е нещо на което може да се разчита... има дни в които пазара е непредвидим и не "тръгва" на никъде :) . В такива дни е по-добре да стоиш и да не играеш.
Аз в момента не играя, предвид икономическата ситуация в която се намираме не ми се жертват пак едни пари.. а с микро сметка няма много смисъл.. примерно с акаунт от 100 $ .. друго си е като отвориш по-на дебело .. и с няколко колебания на тренда гледаш как оди на + 50 .. или на - 100 :) те там идва момента на "скалпинга" ..
Моята техника на игра беше предимно "скалпинг" .. отваряш .. дебнеш .. и удряш (затваряш) на няква печалба. После пак отваряш.. и пак дебнеш ..
-Има значение и дали играеш с валути, злато/сребро, петрол и т.н. Има значение и дали оставяш отворени позиции да висят в почивните дни когато пазарите не работят, плащаш си за което, и не се знае как ще излезеш след като отворят.. това е за по-напреднали в материята.

Като в заключение мога да кажа: играйте на демо, но имайте в предвид че дори и последователните успехи не значат нищо когато минеш на реален акаунт. От това човек трудно може да се издържа, поне аз в началото си бях сложил за цел ( глупаво от моя страна ) да съм на + 50 $ на ден при средно 3 часа висене пред компа. :) :) трудно постижимо с малак акаунт, по-лесно постижимо с голям над 20 К $ ..
-- е39 530d -- my blue passion --

Един много талантлив Българин
http://www.eftimrusev.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 522
Регистриран на: 17.01.2005
Местоположение: Мюнхен/Пловдив

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от JohnnyBlack » 05 Мар 2013, 19:30

Работил съм доста време в български и чуждестранни брокери и ще си позволя да ви дам няколко съвета:
- изпълнението на сделките на демо сметка силно се различава от това на реална сметка (при демото няма да ви рекотира, реджектва и т.н.) особено при силно волатилен пазар
- скалпери печелищи в дългосрочен план са може би 1 на 5000
- при много от брокерите ако печелите, дори да не скалпирате, ще се опитат да ви прецакат - виртуални дилъри, бриджове, забавяне на изпълнението и слипидж и т.н.

Горните неща важат особено много за брокери предлагащи МетаТрейдър.

Ако някой има съмнения нека ги разсеем - при форекса всички брокери са насрещна страна, така че нямат интерес да печелите. За CFD-тата важи същото.

Акции и фючърси можете да търгувате на реалния пазар ама повечето платформи, които ви дават такъв достъп не са особено юзър френдли и са с гаден интерфейс, т.е. няма да се харесат на средностатистическия трейдър, пък и там се иска по-голям капитал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Владо » 05 Мар 2013, 21:41

да... трябват и гащи... и ариел, или направо обезмаслител...
демотата са като секс с надуваема кукла... ако не ти пусне, винаги можеш буквално да я спукаш... и утре да си надуеш друга...
имаше навремето едно сериалче, от което изникна клайв оуен... играчът се викаше, не е лошо кандидат играчите да си го намерят :mrgreen:
ай сега да видим дали няма да дойдат едни лесни пари на Х2 :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 9.08.2006
Местоположение: София - Монтана
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от masimo » 06 Мар 2013, 10:21

alx написа:
masimo написа:и мога да заявя, че чак сега придобих самочуствие,опти,знания и мога да разчитам на приличен доход от форекс и търговия на CFD(акции).


... сега много внимавай :)


Абе уж винаги внимавам, но по всяко време колкото и да внимаваш може да ти влезе отзад. :mhihi: Случвало се и пак ще се случва.

99ufo99

Колега, 99ufo99 стига де :mhihi: какви са тези Кипърци, най-голeмите обирджии, ако не е български посредник то да е Английски най добре.

С това което се съгласявам, е че търговията на демо и такава с реални пари нямат почти нищо общо. Осново страхът като си с отворена позиция дори и с наредени стопове и лимити е жесток.

Скалпинга е много несигурен, само може да се увътриш ... търговия без идея, само дебнеш.
Всеки който обаче инвестира(залага) на форекс или акции трябва да може да си позоли лукса да ги загуби :)

Всички ли търгувате (сте търгували) самo форекс ? При толко не волатилен пазар защо никой не сее насочил към cfd-да ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 8.08.2008

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от 99ufo99 » 06 Мар 2013, 10:42

Незнам как стоят нещата в момента, но преди 2-3 години когато играех , Кипърския посредник ( TradingPoint - сега е XEmarkets) беше горещо препоръчван по специализираните форуми, ЛИЦЕНЗИРАН за EU с голям тръст левел и добри параметри ( такси, обслужване, бонуси при откриване на сметка, ливъридж, мин.сума за откриване, изпълняваха поръчките коректно и т.н. ) Аз от тях съм доволен, друг е въпроса че не сполучих с трейдинга :) ... за начинаещи като мен, скалпинга е най-лесния начин да усетиш реалната търговия :)
-- е39 530d -- my blue passion --

Един много талантлив Българин
http://www.eftimrusev.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от steeN » 06 Мар 2013, 11:08

Аз имам форекс акаунт, колкото да не е без хич. Сложил съм някакви майтап пари шорт долар/юан от доста време насам. Форекса толкова го манипулират централните банки, че направо не е истина. Не мога всеки ден да ги следя, кой какво е излязал да каже. Най-много ме вбесяват тези от ЕС, нищо не правят, а само говорят. Сега всеки иска да си обезцени валутата, това явно е новата мода (японците се разбиха да печатат примерно).

Иначе имам разни акции дето нещата ги взимам на сериозно там... Не че и там не го манипулират пазара, ма за кво да ги държа в банката като лихвата тука < 1%. Те в същност точно това искат копелетата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от 520i » 06 Мар 2013, 13:12

JohnnyBlack написа:Ако някой има съмнения нека ги разсеем - при форекса [b]всички[/b] брокери са насрещна страна, така че нямат интерес да печелите. За CFD-тата важи същото.


:kuku:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от alx » 06 Мар 2013, 15:31

520i написа:
JohnnyBlack написа:Ако някой има съмнения нека ги разсеем - при форекса [b]всички[/b] брокери са насрещна страна, така че нямат интерес да печелите. За CFD-тата важи същото.


:kuku:


Мисли го така- всеки път когато ти спечелиш- някой е загубил защото тоя вид игра е "zero sum". Така че човека е прав, че един вид всички са срещу тебе и ти срещу всички.

По въпроса за кой какво търгува- аз на форес не съм играл щото е кокошкарски пазар малко и има много дребни играчи. Индивидуалния инвестор/ спекулант е много трудно да направи пари при такива условия. Оптималното решение винаги е било да се играе където има повече големи (институционни) инвеститори защото те са по- инертни и по- лесни за смятане. По тази причина едно време дълги години играх на американските пазари, но предимно с опции и марджини до 50% на парите с които оперирам.
алекс
трабант 601с
разни други возила

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Zagy » 06 Мар 2013, 16:31

steeN написа:... Най-много ме вбесяват тези от ЕС, нищо не правят, а само говорят. ...

Тук скоро ще има раздвижване.
Si non confectus, non reficiat.


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от jordanpar » 06 Мар 2013, 19:23

Уго Чавес тъкмо гледам си отишъл от земния свят днес.Как ще се отрази това на цената на петрола????

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook