27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от dr.peshev » 26 Апр 2013, 18:19

+16
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от ukelichko » 26 Апр 2013, 19:34

Шибаните глупави комунисти, как си мълчаха гадовете. А предпазването нямаше да е сложно. Респираторни маски, често къпане, миене на зеленчуците, известно време на консерви. Няколко месеца след това мониторинг и така. Ама идеята беше, че не може братята ни по комунизъм от великия СССР(за по-младите, това е старото име на Руската федерация) да се насерат толкова мащабно. Е, поне след Чернобил много от правилата в тази сфера се промениха и сега централите са хиляди пъти по-надеждни.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: и мисли
Мечтае да кара: Е39 Coupe
Детайли за колата: тъмна

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от denq » 26 Апр 2013, 19:46

DiMIcha84 и peshev... за вас .. "умници" които "знаят много" за Сталин..
http://excellent-news.ru/archives/583
http://tainy.net/19336-yadernye-katastrofy-mira.html

Недейте "плямпа" за това, за което нямате ни най-малка представа .. чули ми от американците нещо за Сталин и давай да плюем ?
Ай ся се иЗкажете и за великите американци и същите велики британци , за катастрофите на които май не сте и чували ?!?
Относно геноциди - трябва да се отвори тема .. не е за тук, но ще заявя, че геноцидите по принцип са ги измислили и винаги са ги практикували представители на англо-санксонската раса. Че има и в Русия и Тук предатели на собствената си нация (и е имало) .. мижитурки, които за кинти стават палачи на собствената си нация. Бедничка .. доста ви е представата са историята, геноцида, целите и, и последствията от тях.
А сега по темата. Да, ужасно беше. Човека допуска грешки. Няма напълно безопасни и съвършени неща, създадени от човека, нито пък преценката му е далновидна, както е показала историята. Но още от поне 10 години, околните села са си населени, гледат си зеленчуците и си ги ядат .. и няма проблеми. Има и официално заключение на група експерти (ще опитам да го намеря по-късно) че градът е гоен за живеене.. но същите тези подкупни пигмеи в Украина са платени , за да продължават да сеят омраза към братския им народ - руснаците, с единствената цел , която са си набелязали (англичаните) от преди повече век -- унищожаване, разобщаване и затриване на славянската раса и прибиране на ресурсите им. Същото с успех , гледам , са направили и с Българите :) .. от които народ не е останала мое да се каже ..

Без обиди и с Поздрави ;)
Традицията не създава качество и не води до усъвършенствания ... тя задържа клиентите въпреки лошото качество.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 4.11.2011
Пол: Мъж

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от sunday » 26 Апр 2013, 22:08

Ако може някои да отговори - винаги съм се чудел като гледам документални филми за радиация, избухване на атомни бомби, слънчево затъмнение, клипове по тв и интернет, не ме ли облъчва радиацията от заснетото? Не се шегувам сериозно се питам това от доста време? Естествено че тв-зорите, мониторите и т.н. си имат вредно лъчение по принцип, за заснетата радиация си мисля. да имам гайгеров брояч под ръка нищо няма да отчете докато гледам ...ама все пак :paranoid:
Изображение

"Човек, който няма пари за нищо, а плаща данъци за всичко с осем букви..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 3.02.2012
Местоположение: Троян

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от ///MBlitzz » 26 Апр 2013, 22:18

sunday написа:Ако може някои да отговори - винаги съм се чудел като гледам документални филми за радиация, избухване на атомни бомби, слънчево затъмнение, клипове по тв и интернет, не ме ли облъчва радиацията от заснетото? Не се шегувам сериозно се питам това от доста време? Естествено че тв-зорите, мониторите и т.н. си имат вредно лъчение по принцип, за заснетата радиация си мисля. да имам гайгеров брояч под ръка нищо няма да отчете докато гледам ...ама все пак :paranoid:


Все едно ако изтегля научно популярен филм за радиацията от Зам*нда ще се заразя :conf:
:mrgreen:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Petrolhead » 26 Апр 2013, 22:32

sunday написа:Ако може някои да отговори - винаги съм се чудел като гледам документални филми за радиация, избухване на атомни бомби, слънчево затъмнение, клипове по тв и интернет, не ме ли облъчва радиацията от заснетото? Не се шегувам сериозно се питам това от доста време? Естествено че тв-зорите, мониторите и т.н. си имат вредно лъчение по принцип, за заснетата радиация си мисля. да имам гайгеров брояч под ръка нищо няма да отчете докато гледам ...ама все пак :paranoid:


Даже не знам какво да кажа.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от BMW_POWER » 26 Апр 2013, 23:07

Баси, сякаш беше вчера :shock: Бях в казармата фазан и ни бяха опънали на лагер с радиостанциите на високото над Кърджали, близо до крепостта Моняк. Никой нищо не каза, само опъвахме каиша и чукахме морза като гламави. Единственото хубаво дойде от Мексико 31.04.1986г

http://www.youtube.com/watch?v=Wgwy2yHbzGw

Какво стана после? Ми като си погледна снимките със съучениците, мога да разказвам. Няма да спазвам ред, само диагнози. Рак на костната система, рак на стомаха, рак на матката, тумори в мозъка, левкемия.... Смъртта започна да идва още преди да навършим 27 годишна възраст. В момента също имам болен от рак съученик, който е пенсиониран по болест (на 46г) с 164лв пенсия. Писал съм го и преди в темата за и против Белене. Последно преди две години си отиде моя съученичка на 44г от рак на матката. Тя беше с мноооооого добри финансови възможности и се лекува в доста елитни частни клиники в БГ и чужбина. Нищо не помогна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от kokala » 26 Апр 2013, 23:20

И до днес продължават да страдат много хора благодарение на тази грешка, както и много деца се раждат с увреждания...
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от ukelichko » 27 Апр 2013, 0:21

Не че нещо....Но защо мислите, че всички болести идват само от Чернобил. Да не би да живеете високо в Хималаите и да дишате чист планински въздух и да ядете само чисти биологични храни. Никой на сто процента не е доказал какви са последствията от Чернобил. Най-облъчените лица от населението в световен мащаб дори не са работниците в атомните централи а пилотите на пътнически самолети. Отделно в София не може вече да се диша от смрада който идва от над един милион автомобили по улиците. В един сок Капи портокал 100 процента натурален има повече химия отколкото портокалов сок. Няма да изпадам в подробности колко химия има в пилетата дето си купувате от Кауфланд, колко ви пържи мозъка мобилния телефон, колко още радиоактивни елементи имате в собствения си офис или дом, като например противопожарните датчици. Ами радона в строителните елементи в дома ви, съчетан с така модерната алуминиева и ПВЦ дограма? Отделно рак винаги е имало, но някой форми не са били познати. В доста романи писани от преди ерата на технологиите се споменава как някой залинял, отслабнал и починал. Наскоро гледах по някой от каналите едно изследване, че основният причинител на рак на белия дроб при пушачите е азбестът, който се съдържа във филтъра На цигарите а не самото пушене. Когато са измислили цигарите с филтър, са слагали яко азбест. Аз лично си спомням като млад и глупав работник как се въргалях върху азбестовото одеяло. Ама то това е нищо, нали тъста ми си беше подложил азбест под печката да не нагрява паркета. Та не е само Чернобил.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от kokala » 27 Апр 2013, 0:25

Кво написа и ти не знаеш.. аз говоря за хората от там и околностите а не принципно за всички хора.. гледай филми и ще ти стане ясно.. особено за поколенията от там!
Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от steeN » 27 Апр 2013, 1:04

denq написа:...


Американците имат 1 инцидент и е публично оповестен същия ден (three mile island), дори президента посещава на място няколко дни по-късно. Англичаните имат един и са го крили... Оправи си фактите първо и после сочи с пръст. Ама да, никой няма да върне здравето на хората, така че каквито и глупости да се изпишат... Най-големия проблем е, че Чернобил е престъпна небрежност, не грешка, както при останалите инциденти (ако щете и фукушима дори).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от An4oOo » 27 Апр 2013, 1:35

Има много хубав научнопопулярен филм на Дискавъри за Чернобил. За мен е най-реалистично и достоверно представения.
http://vbox7.com/play:edb5c46441
http://vbox7.com/play:2fba751915

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 29.06.2006

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от MatriX_Fucked » 27 Апр 2013, 2:43

steeN написа:
denq написа:...


Американците имат 1 инцидент и е публично оповестен същия ден (three mile island), дори президента посещава на място няколко дни по-късно. Англичаните имат един и са го крили... Оправи си фактите първо и после сочи с пръст. Ама да, никой няма да върне здравето на хората, така че каквито и глупости да се изпишат... Най-големия проблем е, че Чернобил е престъпна небрежност, не грешка, както при останалите инциденти (ако щете и фукушима дори).



Понеже предишното ми мнение беше изтрито сега ще съм кратък - Това което си написал са пълни лайнЯ! :D :lol:
Без страх, без спирачка!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от steeN » 27 Апр 2013, 4:08

Кое са лайна... че за чернобил има осъдени хора, които са лежали в затвора (макар и не правилните)?

http://news.google.com/newspapers?nid=2 ... 96,5229321
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Е.Димитров » 27 Апр 2013, 5:17

steeN написа:Кое са лайна... че за чернобил има осъдени хора, които са лежали в затвора (макар и не правилните)?

http://news.google.com/newspapers?nid=2 ... 96,5229321

Не,мисля че колегата има в предвид че примерно американците ,зарязваме бомбите над япония които са сеели радиация,ами и толкова ядрени наземни опита са извършили,че е вероятно да е колкото лъчението от чернобил,но пък никои не пише за това :dunno:

На 1 май надувах саксофонЯ на площада на манифестацията,тупах барабани в училище и свирех на фанфар и саксофон,ама най ме радваха барабаните,обаче нямаше как да нарамя тъпаните,пък и с тъпаните свирехме други песнички :mhihi:
Как и да е,марширувахме по първомайската радиациика :banghead:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook