27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Runnaway » 27 Апр 2013, 12:43

Аз съм роден на 3 Април 1986г. и майка ми ми е разказвала как първото ми извеждане навън е било в София за парада на 1 Май. Естествено, тя ми разказва как ме е бутала в количката под дъжда без да има дори най-малка представа за аварията.

Да чукам на дърво с моето здравословно състояние всичко е наред.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: и мисли
Мечтае да кара: Е39 Coupe
Детайли за колата: тъмна

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от denq » 27 Апр 2013, 22:29

steeN написа:
denq написа:...


Оправи си фактите първо ...


На фактите няма какво да им оправям. те са си ...
ессстесствено, че англичаните са пефектни във всичко (особено в демокрацията дето я пръскат като дри...ня) а всички останали трябва да се учим от тях :yes:
ама Вземи прочети повече и си създай цялостна картина на политическата картина в света първо, вместо да гълташ наготово преподнесената "истина" от СМИ пропагандата. Филтрирай си информацията, дето я попиваш с чипс в ръка. За това и не се знае, щот няма кой да ти го напише на български.
И не знам кои сочат с пръст ..и то купом в една точка .. :mhihi: . аз правя обратното.
Традицията не създава качество и не води до усъвършенствания ... тя задържа клиентите въпреки лошото качество.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от steeN » 28 Апр 2013, 2:25

Това за втората световна е черна част от човешката история. Не мисля, че ние сме тези, които може да съдим... Това си е проблем, между японците и американците.

Иначе съм готов да обсъждаме темата, ако се спазва добрия тон. Само американците ли са правили ядрени опити? Всички страни в света, които имат ядрено оръжие са правили. Някой тарикати като французите примерно обаче не са гърмяли на тяхна територия изобщо ми на бивши колониални острови в южния тих океан... Американците са гърмяли в пустинята до Лас Вегас предимно... всеки може да си купи дозиметър и да се разходи, уверявам те че няма да те приберат с черни ванове както по филмите ;) Доста интересен факт е, че америка и ссср спират с атмосферните тестове още началото на 60те а французите и китайците гърмят на открито до средата края на 70те (тва го погледнах в уикито). ... накарахте ме да се зачета (добре, че има хора без работа да пишат в уикипедия), щото темата винаги ми е била интересна. - Ето американците правят един тест началото на 60те (http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Plowshare)... идиоти ся кво да се прай ;) факт е, че никой не е знаел за какво става въпрос тогава. Виждат, че нещата не стават... Руснаците до края на 80те(http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_Ex ... al_Economy) продължават да копат с ядрени бомби за диаманти, природен газ и какви ли не неща. Ясно е, че никой не е цвете за мирисане, но ...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: и мисли
Мечтае да кара: Е39 Coupe
Детайли за колата: тъмна

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от denq » 28 Апр 2013, 11:23

steeN написа:Това за втората световна е черна част от човешката история. Не мисля, че ние сме тези, които може да съдим... Това си е проблем, между японците и американците.


Намали малко темпото! Митака7
Ти наистина ли вярваш, че втората световна е проблем единствено на японци и американци?
Има много книги, например на Препарата Джакомо, "Как Британия и САЩ са създали третия райх" . Пролива много светлина на събитията от първата година на ХХ век, причините за Първата световна, октомврийската революция в Русия, кой я правил и откъде е дошъл, с чии пари са се правили войните, кризите, краховете, смените на власт, превъоръжаването на Германия след опустошаващата криза в периода от 1919 - 1923гг, което дава (за мен) най точна връзка с днешните събития. Иначе, ако четеш история от училищните учебници (които са били създавани след втората световна пор патронажа на Гьобелс, ще знаеш това, което желаят заговорниците - англо-саксонци, и не се връзва с днешната действителност.. за това много хора нямат объяснения и не вярват на горчивата истина, а на лицемерните маски на янките. После... като тръгнеш оттам (преди Първата световна) преминеш през втората световна, която е била част от плана за попречването на икономическия растеж и обединяването на държавите от Евразийския континент, раздробяването им (разпада на съветския блок, Югославия), през студената война, и стигнеш до днешния ден - а за България това е планът "Ран-Ът", ще ти стане ясно, защо бившият Съветски блок има толкова много противници и защо България, имайки супер-мощна военна промишленост (което подразбира огромно развитие на всичко останало) сега тъне в мизерия, е влязла в НАТО и Евросъюза, се е отказала от Белене и Южен Поток. Само от курортите тази държавица е печелила милиарди всяка година, само от руснаците .. а сега благодарение на това че сме натътрузили !!! визи !!!! :mhihi: за тях, Турция печели по 3 млрд на година от тях.
От тук ще разбереш, защо всяка грешка ( и не-грешка) на руснаците се раздува до немай-къде и хората, глупавите овце< слушат и вярват, без да се замислят и най просто да съпоставят предишния живот и сегашния.
Та ядрената енергетика, създавана от "комунистите" и до сега си остава най-съвършена. Друго е, че "грубата" грешка в Чернобил е била платена акция то американците с цел уронване авторитета (разбирай го тер-акт) на руските власти (идването на власт на Горбачев през 1985 - само прочети за начина по който е стигнал на власт :mhihi: ) .. СССР започва своята деградация след убийството, подчертавам - убийството на Сталин (щот за няма и 20г е създал най мощната и сплотена империя в света) ... всичко е било част от гоУемия план на нашите "благодетели" - лосовете от другия континент. Но продажните винаги са били повече от добродетелите и американската демокрация ни "учи" да сме толерантни с предателите, палачите, педереасите, ювеналната юстиция и натовските ракети на нашата земя.
И да е било грешка - това не е причина да мразиш цяла нация, нейния труд, живота, който е създал от нас що годе качествени хора, образованието, което е била (за съжаление) най доброто в света. По-скоро поуката от тази история за българите трябва да е: да се научим да не повтаряме грешките на предните поколения и да филтрираме информацията, която ни наливат през телевизора.
Традицията не създава качество и не води до усъвършенствания ... тя задържа клиентите въпреки лошото качество.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 29.06.2006

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от MatriX_Fucked » 28 Апр 2013, 18:38

Атола Бикини, спестили някой долар, не евакуирали 1-2 островчета, експлозията се оказала 2 пъти по-голяма от очакванията им - радиоактивно замърсяване, облъчване и всичките хубави неща!...

Въобще човек като седне да чете за всичките инциденти с ядрено оръжие ще му стане лошо... И САЩ и СССР са крили и са лъгали, само дето кризите при братушките са били мааааалко по-големи! :)

Въобще т олкова много бомби, ракети и реактори има на океанското дъно, направо сладко да ти стане като си поръчаш по-завъртяна риба в ресторанта! ;)
Без страх, без спирачка!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от steeN » 28 Апр 2013, 22:20

denq написа:
steeN написа:Това за втората световна е черна част от човешката история. Не мисля, че ние сме тези, които може да съдим... Това си е проблем, между японците и американците.



Ти наистина ли вярваш, че втората световна е проблем единствено на японци и американци?


Да, вярвам, че ядрената бомба пусната там си е проблем меду тях. Забелязвам, че поставяш знак за равенство между САЩ и Англия, което е странно (но не ми се навлиза в подробности). Всичко съм очаквал, но такъв абсурд, че Чернобил да е американска операция за подронване на престижа на СССР... А и за мен истинското подронване е, че не реагираха за да защитят хората, а не самата авария.

За плана Rahn/Utt. Ето вземи прочети една статия от Richard Rahn, не фантасмагориите които циркулират из нета...
http://www.cato.org/publications/commen ... g-bulgaria. Коментара е писан 2003, но важи с пълна сила и сега 2013та.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от ukelichko » 28 Апр 2013, 22:55

denq написа:......... Друго е, че "грубата" грешка в Чернобил е била платена акция то американците с цел уронване авторитета (разбирай го тер-акт) на руските власти (идването на власт на Горбачев през 1985 - само прочети за начина по който е стигнал на власт :mhihi: ) ...


Не е баце, не е на Американците. И американците са грешели и англичаните и ние, разбира се. В Чернобил са си сгрешили руснаците. Сигурно след това американците накараха нашите управници да си мълчат за катастрофата, с цел да ни затрият. Просто си е било шибана авария предизвикана от болните амбиции на няколко човека. Първата по рода си от такъв мащаб, надявам се и последната. И американците нямат нищо общо с това.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Petrolhead » 29 Апр 2013, 7:20

Сталин най-великия вожд. Колега разходи се в провинциална русия, и след това ми говори за тези империалистични, комплексирани глупаци.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от ukelichko » 29 Апр 2013, 9:10

:OT: Е щом и Чернобил го приписахте на американците......Абе откъде толкова хейтъристични комунисти се навъдиха в този форум. Някакви хлапетии, дето чули от бащите си че било хубаво през комунизма и Русия ни била приятел. Като не сте живели по ония времена не се изказвайте неподготвени, защото ставате смешни и жалки. Ако искате социализъм ей ви я Куба. Ама там не е толкова радикален, по-добре е в СК. Ако обичате Русия и мразите американците, хващайте влака и газ към Москва. Не са ви виновни американците за всичко, виновни са тия дето са ви насадили обичта към Русия и носталгията към социализма, да знаете.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 29.06.2006

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от MatriX_Fucked » 29 Апр 2013, 10:30

Без страх, без спирачка!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 16.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на фотосинтеза

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от ineedmoney » 29 Апр 2013, 14:08

Всъщност съвременниците на аварията явно не знаят че радиоактивния облак идва в България чак вечерта на 1-ви май и то в северна българия, южна стига в малките часове на 2-ри. Следователно на 1-ви на парадите облъчване не е имало. Най-големия проблем на България е в дните от 2-ри, най-вече 5-ти и 6-ти май, когато по цялата ширина на страната, от изток на запад преминава силно радиоактивен облак който дефакто носи всичките проблеми и самия факт че дълго време след аварията има замърсяване над България, за разлика от западна европа, където облака минава за малко.
В крайна сметка тези подробности нямат значение и престъплението на БКП/КПСС и всички които са премълчали и омаловажили аварията е непростимо.
Графика на разпространението на облака по часове и дни от 26-ти в 4:00 до 9-ти в 21:15 (14 дена) :ranting: :ranting:
http://www.ratical.org/radiation/Cherno ... Plume.html
Стрелката на оборотомета сочи към цифри ,но всъщност изразява Ващето съкровенно ЖЕЛАНИЕ!
Изображение
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
And the greatest rapper that dared to touch the mic, tattooed on his belly the words of "thug life".

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от alx » 29 Апр 2013, 14:32

всяка развита атомна държава е правила глупости. американци, британци, руснаци... дори японците които са машини като опре до следване на процедури.

та за мене проблема не беше че гръмна реактора- на всяка държава може да се случи. проблема беше след това.

проблема с чернобил е проблема на цялата руска нация. а той е че няма респект/ уважение към индивудалния човешки живот. начина по които се отреагира, не(информира) и броя на жертвите заради тези не/действия е типичен.

единствения начин да се надхвърли човешката трагедия на чернобил е.. да има голяма атомна авария в китай... щото там в това отношение са още по-зле.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.02.2010
Пол: Мъж
Кара: Цивилната версия на Т-72-Москвич...
Мечтае да кара: Нещо по-здраво от Москвича,ама такова още не е измислено!
Детайли за колата: Танк,пази се!

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Москвич 412 » 29 Апр 2013, 21:38

Така,видях няколко реда за плана "Ран-Ът".За него въпросните господа бяха специално ПОКАНЕНИ да го съставят от Андрей Луканов и компания.
Американците са казали:На българите им дайте коли, и на тях война не им трябва!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 29.06.2006

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от MatriX_Fucked » 29 Апр 2013, 22:10

alx написа:проблема с чернобил е проблема на цялата руска нация. а той е че няма респект/ уважение към индивудалния човешки живот. начина по които се отреагира, не(информира) и броя на жертвите заради тези не/действия е типичен.




За отреагирането не съм съгласен! Считам, че съюза впрегна цялата си мощ, за да разчиства... И колкото да е тъжно и мизерно - тук се видя истинската същност на комунизма - хората с ясна мисъл къде отиват и какво ще правят, отиват, за да помогнат, да разчистят, за другите...Саможертва, един вид, подигравателно наричана - матросовщина...
Без страх, без спирачка!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от alx » 29 Апр 2013, 22:20

MatriX_Fucked написа:
alx написа:проблема с чернобил е проблема на цялата руска нация. а той е че няма респект/ уважение към индивудалния човешки живот. начина по които се отреагира, не(информира) и броя на жертвите заради тези не/действия е типичен.




За отреагирането не съм съгласен! Считам, че съюза впрегна цялата си мощ, за да разчиства...


да. съгласен че направиха всичко възможно.

цялата мощ = дет се казва да затъпкват дупката в реактора с живи хора...

ти нали си чел за тия дето са отишли там първи да гасят? и за вторите? и за третите? още им седят там пожарните...

тия дето са знаели са мълчали като са пращали хората на сигурна смърт.

пътя към ада нали знаеш с какво е застлан...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook