27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Демирев » 26 Апр 2013, 11:00

На 26 април 1986 г. се взривява четвърти блок на АЕЦ Чернобил.
Реакторът е трябвало да бъде изключен в 01:25ч. и мощноста да падне от 3200 мегавата на 600-700 мегавата. Той не е изключен и в 01:26 ч. 20 секунди по-късно ядрената реакция в реактора достига критичните 300 000 мегавата - 100 пъти над номинала му и експлоадира!
Ядрените облаци достигат Скандинавия и Източна Европа.

Според доклад на ООН от 1995 г. засегнатите по света от аварията в Чернобил са 9 милиона души. За няколко години само в Украйна почиват от радиацията 30 000 души.

Изпратени в ядрото на във взривения реактор са стотици пожарникари без ядрено защитно облекло, които месец по-късно умират в зверска агония.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от ((:BuKcu:)) » 26 Апр 2013, 11:43

Смятай колко всъщност са пострадалите от аварията....
Наистина голяам трагедия, рискът, от която е могъл да бъде намален драстично....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 14.04.2010
Местоположение: по света и у нас..
Пол: Мъж
Кара: е36 м52б20 купе
Мечтае да кара: e46 m3 csl

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Badr Hari » 26 Апр 2013, 12:03

Тъпото в случая е, че българските власти не са предупредили населението за аварията, и сме си хрупали радиационни плодове и зеленчуци, и са ни мокрили радиационни дъждове. Имам приятел от Украйна, чийто баща е изпратен там след взрива, и по-късно умира. Разказвал ми е за обстановката след това, и найстина е много тъжно и страшно. :(
BMW - The Ultimate Driving Machine

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Flash » 26 Апр 2013, 12:39

Айде... честит "празник". Чудя се, ако това не се бе случило, дали светът все пак щеше така погловно да закрива ядрените си мощности?

Чернобилската битка - най добрият филм за трагедията според мен.
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от dan-dam » 26 Апр 2013, 12:47

След трагедията в АЕЦ Фукушима сериозно се заинтригувах и от АЕЦ като цяло и по-конкретно Чернобил. Изгледах де що има научнопопулярни филми. В самият Припят в първите часове след аварията не е обявено какво се случва, а населението е евакуирано едва на следващия ден. Шапка свалям на т.нар. "заличители", които с ясното съзнание какво ги очаква събират радиоактивните останки. След това всичко е било запечатано в бетоновия саркофаг, който доколкото знам в момента се нуждае от спешен ремонт.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: на вода!
Мечтае да кара: Airbus A380! :)

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от JOTTO_DEL » 26 Апр 2013, 13:06

daddy_ написа:След трагедията в АЕЦ Фукушима сериозно се заинтригувах и от АЕЦ като цяло и по-конкретно Чернобил. Изгледах де що има научнопопулярни филми. В самият Припят в първите часове след аварията не е обявено какво се случва, а населението е евакуирано едва на следващия ден. Шапка свалям на т.нар. "заличители", които с ясното съзнание какво ги очаква събират радиоактивните останки. След това всичко е било запечатано в бетоновия саркофаг, който доколкото знам в момента се нуждае от спешен ремонт.

Преди няколко дни гледах, че в момента се наливат много пари за нов саркофаг и до няколко години ще е готов. А и казаха, че това ще е окончателното спиране на изтичане на радиация с новия саркофаг.
Изображение
Sheer driving pleasure BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от ивчо » 26 Апр 2013, 13:23

Препоръчвам ви да изгледате една поредица в бокс-а за живота в тази зона ...
Всичко си цъфти и живее по-добре отколкото в останалият свят ...
Честно и аз не повярвах обаче е така !
Колкото до самата авария - :bang:
Цяло щастие е че не е станала другата експлозия !
Дълбок поклон пред всички "ликвидатори" :(
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от dan-dam » 26 Апр 2013, 13:46

ивчо написа:Препоръчвам ви да изгледате една поредица в бокс-а за живота в тази зона ...
Всичко си цъфти и живее по-добре отколкото в останалият свят ...
Честно и аз не повярвах обаче е така !
Колкото до самата авария - :bang:
Цяло щастие е че не е станала другата експлозия !
Дълбок поклон пред всички "ликвидатори" :(

Няма да забравя сомовете, които хранеха от един мост... огромни бяха. И предполагам не са такива заради радиацията, просто няма кой да хвърля мрежите там. Иначе има и семейства възрастни хора, които живеят в зоната, садят зеленчуци и т.н.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Bogat-Beden » 26 Апр 2013, 14:47

Най-странното е ,че единия от работещите в централата часове след това влиза на място под реактора-разболява се от лъчева болест (чаршафите му ставали черни от падащата мъртва кожа),но оцелява :shock:
Да, че и на манифестация на 1ви май ходихме под дъжда,хапвахме череши и зеленчуци..
Имам приятел,който на 19 години легна в петък и в неделя го намериха-паднал до леглото-имал е тумор в мозъка-за мен има огромна връзка..
А друг съученик почина от саркома на няма 17.. :|
Великият източен лагер :dummy: -разказваше се как Политбюро и семействата им си внасят не само храна, но и вода от чужбина,нас кучета ни яли, думи нямам (тоест имам,ама не са за форума :censored: )
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от dan-dam » 26 Апр 2013, 15:29

Bogat-Beden написа:Най-странното е ,че единия от работещите в централата часове след това влиза на място под реактора-разболява се от лъчева болест (чаршафите му ставали черни от падащата мъртва кожа),но оцелява :shock:

Човекът, посочен като отговорен за аварията(според мен са много хора и комплекс от фактори) Анатолий Дятлов под чието командване е бил реактора във фаталната нощ има подобна съдба, може би него имаш предвид. Умира през 1995-та мисля от инфаркт. И има написана от него книга, която мисля да намеря в скоро време и да прочета.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Bogat-Beden » 26 Апр 2013, 15:44

daddy_ написа:
Bogat-Beden написа:Най-странното е ,че единия от работещите в централата часове след това влиза на място под реактора-разболява се от лъчева болест (чаршафите му ставали черни от падащата мъртва кожа),но оцелява :shock:

Човекът, посочен като отговорен за аварията(според мен са много хора и комплекс от фактори) Анатолий Дятлов под чието командване е бил реактора във фаталната нощ има подобна съдба, може би него имаш предвид. Умира през 1995-та мисля от инфаркт. И има написана от него книга, която мисля да намеря в скоро време и да прочета.

предполагам, не съм детайлно запознат :oops:
имаше по нешънъл някакво филмче, всъщност май са натоварвали мощностите в рамките на някакво учение/тест на системата, ама са се забавили със реакциите нещо и урановите пръчки са почнали да изскачат от басейна (ако не се лъжа има графитени ,които се вкарват между тях за да контролират ),ама да не пиша повече да не се излагам :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от alx » 26 Апр 2013, 15:56

как ни лъгаха едно време- не е истина.

аз тогава бях в казармата. никой нищо не ни каза и помня, че точно по това време (може би две-три седмици след това) имахме полеви упражнения за локация на атомни реактори и съответно мерене с дозиметри (гайгерови броячи) и първото нещо което правиш е да го калибрираш/ нулираш като за база се използва общия радиационен фон... упражнението е общо взето рутинно защото общия фон не се променя и е всъщност няма калибриране а е просто проверка. да, но тогава трябваше да слагаме "нулата" на доста над това на което бяха калибрирани преди месец примерно. било нормално, това онова... и никой не ти казва какво всъщност става.

какви дългосрочни поразии е направил тоя фон- представа си нямам. и не мисля и че някой някога може да каже.

бития бит, е*ания ...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от Flash » 26 Апр 2013, 17:06

Като вързахте случаят с казармата, се сетих, че баща ми ми е разказвал как през този ден, а и през следващите, командира на поделението ги е карал непрекъснато да обливат плаца с вода и да ядат само личния запас от храна - консерви, месо и т.н. Било е забранено да се внася храна от вън и да влизат външни хора в поделението.
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от dr.peshev » 26 Апр 2013, 17:29

Боклуците по върха веднага са пили йод на хапчета и са яли само консерви,докато народа е марширувал и ги е приветствал.Само няколко дни да не се излиза и нивото на радиация пада драстично, да се ядат консерви,каквито всеки имаше в мазето си и да се раздадат таблетки с йод и днес нямаше да има толкова болни от рак и бездетни хора.Само трябваше да си признаят белята!Единственото хубаво на Чернобил е , че беше последния пирон в ковчега на безгрешната комунистическа идеология.Комунистите са известни с това,че обичат да провеждат умишлен геноцид спрямо собствения си народ(Сталин,лагерите,"народния съд",Чернобил)!Дори Хитлер не си го е позволил!
p.s.Първото го казвам като лекар
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: 27 години от най-чудовищната авария 26.4.1986г. Чернобил

Мнение от DiMIcha84 » 26 Апр 2013, 17:45

dr.peshev написа:Боклуците по върха веднага са пили йод на хапчета и са яли само консерви,докато народа е марширувал и ги е приветствал.Само няколко дни да не се излиза и нивото на радиация пада драстично, да се ядат консерви,каквито всеки имаше в мазето си и да се раздадат таблетки с йод и днес нямаше да има толкова болни от рак и бездетни хора.Само трябваше да си признаят белята!Единственото хубаво на Чернобил е , че беше последния пирон в ковчега на безгрешната комунистическа идеология.Комунистите са известни с това,че обичат да провеждат умишлен геноцид спрямо собствения си народ(Сталин,лагерите,"народния съд",Чернобил)!Дори Хитлер не си го е позволил!
p.s.Първото го казвам като лекар

Е че то според мен Сталин е доста по-голям уруд от Хитлер, Сталин е изтребил между 8-10 милиона от своите, даже си мисля, че зад геноцида по скоро стоят хора от обкръжението на Хитлер отколкото самия той.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook