Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Borymeckata » 21 Май 2013, 8:04

Винаги съм имал проблеми със зъбите - кариеси, пулпити, гнойни абцеси, парадонтоза и какво ли не... Иначе нямам други проблеми със здравето, само зъбите. Полагал съм доста грижи за тях, дори майка ми беше зъболекарка, но нищо не може да се направи - просто кофти ген. Сега съм стигнал до положение, че почти нямам варианти, още един зъб като изгубя - оставам без някои мост и край.

Преди мислех, че винаги има вариант - зъбните импланти. Един струва 1000 лева - значи за 30 бона си решаваш проблемите със зъбите радикално и завинаги. Да, ама не било така... Консултирах се с няколко стоматолози и (честно да си кажа) тотално се обърках. Изглежда, че всичко което съм "знаел" за зъбните импланти са били някакви градски легенди. А мненията на специалистите варират от едната крайност до другата. Научих и доста обезспокоителни неща за тях... И все пак имплантите изглеждат едно възможно решение на проблема ми. Затова ме интересува мнението на хора, които имат РЕАЛНИ впечатления от тях. Моля да споделите проверена информация от личен опит или на ваши близки относно зъбните импланти. За което - благодаря предварително.
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.05.2013

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от mucca » 21 Май 2013, 10:58

Мой близък има, но са правени в САЩ. Не знам на каква цена, но е много доволен. Цялата операция е доста тежка, но моя близък се е въстановил сравнително бързо. Проблема е много неприятен, за жалост. Дано се оправиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от KEVIN-30 » 21 Май 2013, 12:45

Имплантите са вече ежедневие в Стоматологията за страни с нормален стандарт.За поставянето в челюста са необходими редица изследвания и фактори за тяхната ефективност.
1) Прави се панорамна снимка на протезното поле горна или долма челюст,за да се види колко е костната маса на така наречения от народа ВЕНЕЦ ( АЛВЕОЛАРЕН ГРЕБЕН) и дали това позволява за тяхното поставяне.
2) Изследване дали при пациента има някаква форма на ПАРОДОНТОЗА (АТРОФИЯ на АЛВЕОЛАРНИЯ ГРЕБЕН), което е препоръчително се прави в СТОМАТОЛОГИЧНИЯ ФАКУЛТЕТ в ПЛОВДИВ или СОФИЯ.
3) Ако всичко е О`K се пристъпва към оперативното им поставяне, като се пробива коста-ВЕНЕЦА и полага вкостител в който се фиксира ИМПЛАНТА.Периода за добро вкостяване към челюста и фиксиране на ИМПЛАНТА е 3-месеца.През тези 3-месеца е добре да се правят контролни прегледи които се определят от Стоматолога-Ортопед
4) Всеки организъм си е индивидуален,така че има вероятност тези ИМПЛАНТИ (ЧУЖДИ ТЕЛА ) в огранизма да не бъдат приети и отхвърляни. До тук Стоматолога не носи отговорност че човешкото тяло е отхвърлило ИМПЛАНТИТЕ
Имплантите се изработват от ТИТАН покрит с КЕРАМИЧНО покритие с малки отвори-пори през които прониква вкостителя за по-добра връзка-спойка с коста.
Масово се поставят ИМПЛАНТИ на ГЕРМАНСКИ и ШВЕДСКИ фирми ,неспоменавам имената им поради талкуване на РЕКЛАМА ,но имат и БГ вариант.
Колега замисли се и за варианта за КЕРАМИКА без метална основа (ЦИРКОНИЕВА) ,все пак Циркония е 1-2 класа по-мек от ДИАМАНТА по скалата на МООС,съответно и финансово ще ти струва по-евтино.
Препоручително бих ти дал съвет за индивидуална коронка за всеки зъб,освен при случаите ако имаш извадани зъби там козметично-естетичното зъбопротезиране се прави с мост.
Пиши ми на приват,ще те свържа с ДОЦЕНТ специализирал при Професорка топ-5 в ЕВРОПА (Българка емигрирала във ФРАНЦИЯ) по ЕСТЕТИЧНА СТОМАТОЛОГИЯ
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 7.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 540i

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от BAHKATA » 21 Май 2013, 13:03

Ако мога да използвам темата, за да не отварям нова:
Искам да си избеля зъбите, но и аз като колегата съм слушал само градски легенди, а от личен опит ми се струва, че широко достъпните пасти не вършат никаква работа (или е много минимална). Чувал съм за избелване с киселина, но май увреждала емайла....... Така ли е, не ли така, моля за мнение и препоръка. Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от KEVIN-30 » 21 Май 2013, 13:21

gotti88 написа:Ако мога да използвам темата, за да не отварям нова:
Искам да си избеля зъбите, но и аз като колегата съм слушал само градски легенди, а от личен опит ми се струва, че широко достъпните пасти не вършат никаква работа (или е много минимална). Чувал съм за избелване с киселина, но май увреждала емайла....... Така ли е, не ли така, моля за мнение и препоръка. Благодаря предварително!


Да колега,всяка избелваща паста за Зъби е с % микро-гранули предимно от СТИПЦА (калиево-алуминиев дисулфат кристалохидрат с дванадесет молекули вода) . Ефекта на избелване съществува,но се надрасква ЕМАЙЛА.В последствие консумирането на кафе-чай-цигари води до промяна в цвета на зъбния емайл.Други предпоставки за оцветяването на ЕМАЙЛА е рязката смяна на температурата при консумация примерно на КАФЕ със студена КОКА-КОЛА които създават вътрешно напрежение в зъбната структура водещи до напукване на зъбния емайл и през тези пукнати в последствие проникват оцветяванията били то повърхностни или в дълбочина. Хубаво би било да се използва 1/2 от тубичка през пролета и веднага се заменя с паста на БИЛКОВА основа дори и да съдържа ПРОПОЛИС за укрепване на венците,а през есента се доизползва останатала 1/2 . Не всичко в рекламите е истина.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 7.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 540i

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от BAHKATA » 21 Май 2013, 13:34

KEVIN-30 написа: Да колега,всяка избелваща паста за Зъби е с % микро-гранули предимно от СТИПЦА (калиево-алуминиев дисулфат кристалохидрат с дванадесет молекули вода) . Ефекта на избелване съществува,но се надрасква ЕМАЙЛА.В последствие консумирането на кафе-чай-цигари води до промяна в цвета на зъбния емайл.Други предпоставки за оцветяването на ЕМАЙЛА е рязката смяна на температурата при консумация примерно на КАФЕ със студена КОКА-КОЛА които създават вътрешно напрежение в зъбната структура водещи до напукване на зъбния емайл и през тези пукнати в последствие проникват оцветяванията били то повърхностни или в дълбочина. Хубаво би било да се използва 1/2 от тубичка през пролета и веднага се заменя с паста на БИЛКОВА основа дори и да съдържа ПРОПОЛИС за укрепване на венците,а през есента се доизползва останатала 1/2 . Не всичко в рекламите е истина.


На мен въпроса ми беше по-скоро за някакво професионално избелване, защото аз резултат от избелващите пасти не долавям. Иначе незнаех, че емайла се надрасква..... :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от drago_pavlov » 21 Май 2013, 14:14

gotti88 написа:На мен въпроса ми беше по-скоро за някакво професионално избелване, защото аз резултат от избелващите пасти не долавям. Иначе незнаех, че емайла се надрасква..... :yes:

Избелващи пасти не съм ползвал, но съм ползвал лентички.
От лентичките има видим ефект, но има и друг ефект - зъбите ми станаха страшно чувствителни :no: Те моите по-принцип са по-чувствителни от нормалното, но след лентичките направо беше ужас... А и ефекта е за няколко месеца при положение че не пуша, не пия вино, кафе, чай или каквото и да е друго оцветяващо. Както и колегата каза си е до ген - едни са с по-бели зъби, други са с по-тъмни и така...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от KEVIN-30 » 21 Май 2013, 14:26

drago_pavlov написа:
gotti88 написа:На мен въпроса ми беше по-скоро за някакво професионално избелване, защото аз резултат от избелващите пасти не долавям. Иначе незнаех, че емайла се надрасква..... :yes:

Избелващи пасти не съм ползвал, но съм ползвал лентички.
От лентичките има видим ефект, но има и друг ефект - зъбите ми станаха страшно чувствителни :no: Те моите по-принцип са по-чувствителни от нормалното, но след лентичките направо беше ужас... А и ефекта е за няколко месеца при положение че не пуша, не пия вино, кафе, чай или каквото и да е друго оцветяващо. Както и колегата каза си е до ген - едни са с по-бели зъби, други са с по-тъмни и така...


Емайла на зъба също при всеки е с индивудуална дебелина,Колегата по-горе след като си е избелил с лентички зъбите е имал много тънък слой емайл който сее изтънил и така по-лесно се предава на ДЕНТИНА чуствителноста на ТОПЛО- СТУДЕНО и СЛАДКО. Под ЕМАЙЛА се намира ДЕНТИНА в който са разположени ДЕНТИНОВИТЕ ПЛОЧКИ които отреагират образно казано като нервчета .Затова когато се пили зъб в началото почти няма бока докато се пробие ЕМАЙЛА и се стигни до ДЕНТИНА ,и тогава зъба започва да отреагира на БОЛКАТА
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от KEVIN-30 » 21 Май 2013, 14:34

drago_pavlov написа:
gotti88 написа:На мен въпроса ми беше по-скоро за някакво професионално избелване, защото аз резултат от избелващите пасти не долавям. Иначе незнаех, че емайла се надрасква..... :yes:

Избелващи пасти не съм ползвал, но съм ползвал лентички.
От лентичките има видим ефект, но има и друг ефект - зъбите ми станаха страшно чувствителни :no: Те моите по-принцип са по-чувствителни от нормалното, но след лентичките направо беше ужас... А и ефекта е за няколко месеца при положение че не пуша, не пия вино, кафе, чай или каквото и да е друго оцветяващо. Както и колегата каза си е до ген - едни са с по-бели зъби, други са с по-тъмни и така...


Емайла на зъба също при всеки е с индивудуална дебелина,Колегата по-горе след като си е избелил с лентички зъбите е имал много тънък слой емайл който се е изтънил (или по рождение е бил с по-тънък емайл) и така по-лесно се предава на ДЕНТИНА чуствителноста на ТОПЛО- СТУДЕНО и СЛАДКО. Под ЕМАЙЛА се намира ДЕНТИНА в който са разположени ДЕНТИНОВИТЕ ПЛОЧКИ които отреагират образно казано като нервчета .Затова когато се пили зъб в началото почти няма болка докато се пробие ЕМАЙЛА и се стигни до ДЕНТИНА ,и тогава зъба започва да отреагира на БОЛКАТА.Най-тънък слой емайл зъба има в шийката ,и затова ШИЕЧНИТЕ КАРИЕСИ са най-болезнени при лечение.
Препорука е когато се мият зъбите да се ползва четка с мек изкуствен или естествен косъм,а движението на четката по самите зъби да става кръго-образно за равномерно износване на ЕМАЙЛА.Ако зъбите се мият с прави движения (напред и назад ) само в ХОРИЗОНТАЛНА ПОСОКА,то имайте в предвид че това движение е основна предпоставка за бързото износване на ЕМАЙЛА в шийките на зъбите и образуването на КЛИНОВИДНИ ВДЪЛБАВАНИЯ в областа на зъбната шийка.

=========

P.S. КОЛЕГИ, какво консумираме сутрин-обяд-вечер:КОЛБАСИ с изкуствени набухватели и стабилизатори,ПИЛЕШКИ ПЪРЖОЛИ от инжектирани пилета с ХИМИЯ за бърз растеж,ЛЮТЕНИЦА направена от ТИКВЕНО ПЮРЕ с ароматизатор на ЛЮТЕНИЦА и оцветител ( Е....), СИРЕНЕ направено с вкус на ДУНАВИЯ а препълнено с ПАЛМОВО МАСЛО,КАШКАВАЛ който скърца в устата ни като гума .ХИМИЯТА стана ежедневие и в храната ни,жалкото че с нея се захранват и децата ни в ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ.Замисляте ли се когато на НОВА ГОДИНА сложите пресни краставици и домати на трапезата, в коя Българска оранжерия са узрели.Неееееее това изкуствено расли в незнайна оранжерия извън БГ .Сега всички по-големи си спомнете как навремето през ваканциите играехме на село и само с 1 домат от градината на БАБА с малко сирене и хляб какъв беше вкуса , и сега какъв е.Тази ХИМИЯ я приемаме през УСТАТА и се обработва в стомаха ни.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Borymeckata » 21 Май 2013, 15:04

На 46 години тичам по 3 километра, плувам в Дунава, карам велосипед и никога не съм боледувал от нищо. Всяка година минавам на обстоен медицински преглед (работата ми го изисква) и всичките ми показатели (кръвно налягане, захар, холестерол, хемоглобин) са като на летец-изпитател, а в спокойно състояние пулсът ми е под 50 удара в минута, даже около 40:
IMG_3506.jpg

Даже и венците ми са здрави - не кървят дори когато ги стържа с най-твърдата четка и не оголват шийките. Е само шибаните зъби ми създават ядове. Без да има външен кариес или друг видим проблем, започва да ме боли, надува се, снимам го - гноен абцес в корените и следва вадене... Сутрин и вечер се жабуря с разни води за дезинфекция, пробвал съм всякакви пасти и четки и това е положението... Тези проблеми направо ми развалят кефа и ми убиват желанието за каквото и да било. Няколко пъти съм се заканвал да ида да ми извадят всичките зъби, така и така не мога да ям с тях, ами поне да не ме болят.

Колеги, ако нямате като моите проблеми, радвайте се и се молете да не ви идва до главата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от dr.peshev » 21 Май 2013, 15:23

Импланти всеки взе да слага само от комерсиална гледна точка.При липса на всякакви показания,но наличие на пари решението е имплант.Дори и най-добре сложения имплант,към който организма не реагира с отхвърляне, губи постоянно кост и след време отпада.Поставянето на имплант , при наличие на всички показания, е оправдано само
при загуба на единичен преден зъб(за да не се пилят съседните здрави за мост) или ако назад няма кътник за направата на мост!
Избелване
Избелването представлява химическа реакция, при която се отделя много активен атомен кислород.Той е толкова активен,че разкъсва веригите на всички пигменти и ги прави безцветни съединения.За основно вещество се използва перхидрол,който при активация се разгражда до вода и атомен килород,като се отделя и доста топлина.Избелването,независимо от различните технически методи,се прави по три начина:
1.Избелване само в зъболекарския кабинет:Става бързо,контролира се ефекта на всеки етап,като се минимализират рисковете от страничните ефекти. След почистване, подсушаване и изолиране на венците,зъбите се третират с 30% гелообразен перхидрол. За да се активира веществото, се използва светлина-аргонов лазер, ултравиолетова светлина или друг катализатор.Ефектът се постига само за час, но трае до 2 години. Рисковете Има риск от термично раздразване на пулпата,което в най-модерните системи е избегнато,благодарение на вещества отнемащи топлината от химичната реакция.
2.Избелване в домашни условия:бавно се постига избелване,ефекта е по-малък,защото в домашните системи за избелване перхидролът е само 10% и това не е случайно.Понеже процесът не се контролира от зъболекар,се смята за безопасно прилагането само на ниски концентрации на перхидрол,за да се минимализират рисковете от изгаряне на венците,папилите и костта и от развитие на повишена чувствителност на зъбите.При тези методи няма катализатор за химичната реакция и се чака топлината в устата и евентуално светлина да задействат отделянето на кислород от перхидрола.Плюс е,че при тази бавна активация на процеса и ниската концентрация на гела,не се отделя топлина.При някои от тези методи дори се използват шини за задържане на перхидрола върху зъбите. Рисковете Имат следния недостатък- шините никога не магат да са точно по зъбите,ако не са изработени в зъботехническа лаборатория и винаги гелът изтича от тях в устата и по венците.Това се дължи и на факта,че в зъботехническата лаборатория винаги се правят “резервоарчета”-ниши в шините за всеки зъб,където да стои перхидролът,а домашно направените шини плътно прилягат по предните и задните повърхности на зъбите и практически няма място за гела.Така при най-леко притискане на шината,перхидрола изтича в устата.Остават рисковете от увреждания поради липсата на контрол на избелването.
3. Комбинирано контролирано избелване:Прави се форсирано избелване в зъболекарския кабинет,с последващо избелване в домашни условия или само в домашни условия,но с изработени от зъботехник шини по гипсов модел на зъбите.Това е най-безопасния метод. Зъболекарят следи за ефекта, усложненията и хигиената. Ефектът трае средно 2–3 години, но шините могат след години да се използват отново. Рисковете Почти няма.
Избелване не се прави при бременни жени и деца под 16 години,освен ако няма показания за това.В 90% от случаите избелването е чисто козметична процедура,но има няколко заболявания,при които то е препоръчително.Това е т.н.тетрациклиново оцветявание: касае се за много неприятно оцветяване на зъбите при деца,на които са давали тетрациклинови антибиотици.Оцветяванията при флуороза и порфирия са също безусловни показания за избелване.Особенно внимание искам да отделя и на избелването на мъртви зъби.Преден умъртвен зъб,дори добре лекуван,с времето потъмнява.Вместо да се пили за керамична коронка или фасета,той може да се избели.Освен, че се избелва външно,и в зъба се вкарва избелващ гел и се затваря с временна пломба, която се сменя често в рамките на 1 месец. Рисковете Ако зъбът не е добре херметизиран, има опасност от тежко увреждане на венеца поради просмукването на веществото през канала на мъртвия зъб.
Неприятните странични ефекти при всички методи:
- Повишава се чувствителността на зъбите Това усещане трае от два-три дни до 1–2 седмици. За да се избегне, избелените зъби се третират с гел, съдържащ флуор. - Повишава се рискът от кариес, защото всички вещества за избелване са киселини, или съдържат киселинни стабилизатори.Дори тези с неутрално pH отварят пори в емайла и повишават риска от кариес.Избелване не се прави на пациенти със зъби,силно предразположени към развитието на кариеси. По тази причина миенето на избелените зъби с пасти, съдържащи флоур, както и използването на флуорен гел са задължителни. Към най-добрите избелващи системи е включен и ACP (аморфен калциев фосфат), който изгражда (реминерализира) емайла, предпазва от кариес, намалява чувствителността на зъбите и увеличава продължителността на постигнатия ефект. Широко се използват и натриевият монофлуорофосфат и калиевия нитрат срещу развитие на кариес и повишена чувствителност на зъбите.В САЩ хората масово избелват зъбите си, но и масово децата се лекуват при ортодонт, а правилно подредените зъби рядко развиват кариес. - Пломбите и коронките на предните зъби стават видими, защото не побеляват като избелените зъби. Често се налага да се сменят, защото дори и когато след време ефектът от избелването намалее, разликата продължава да е очевидна. - Връзката зъб-пломба отслабва Макар и рядко, избелване на зъбите може да провокира и падането на пломба. - Рано или късно зъбите потъмняват отново, макар и да остават по-бели, отколкото са били в началото. Ефектът бързо отслабва при употреба на кафе, цигари, черен чай и червено вино.
:ok:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от jordanpar » 21 Май 2013, 15:26

gotti88 написа:Ако мога да използвам темата, за да не отварям нова:
Искам да си избеля зъбите, но и аз като колегата съм слушал само градски легенди, а от личен опит ми се струва, че широко достъпните пасти не вършат никаква работа (или е много минимална). Чувал съм за избелване с киселина, но май увреждала емайла....... Така ли е, не ли така, моля за мнение и препоръка. Благодаря предварително!


Можеш да се консултираш с твоя зъболекар относно Опалесценс избелване.Аз лично видях ефекта лично пред мен.Правят ти отливка на зъбите,после силиконова матрица точно по формата им и си слагаш от този гел вечерно време,после за час-два.Специалист ще ти каже най-добре.Аз пък отричам да има изтичане на гел ,единственото неприятно странично действие е наистина чуствителните зъби ,но не е болка за умиране и минава след като си свършил с избелването.Това представлява:


Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 7.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 540i

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от BAHKATA » 21 Май 2013, 15:41

dr.peshev написа:............................


Благодаря колега, по-изчерпателен отговор сигурно няма в целия форум. Може би лееееко ме разубеди, въпреки че не пиша, не пия кафе и червено вино......а и имам бая пломби (бели, но нали не се избелвали като зъбите), също така имам и един изграден зъб незнам от какво, който е леееко различен от другите, предполагам и той няма да се избели като останалите.

jordanpar написа:Можеш да се консултираш с твоя зъболекар относно Опалесценс избелване.Аз лично видях ефекта лично пред мен.Правят ти отливка на зъбите,после силиконова матрица точно по формата им и си слагаш от този гел вечерно време,после за час-два.Специалист ще ти каже най-добре.Аз пък отричам да има изтичане на гел ,единственото неприятно странично действие е наистина чуствителните зъби ,но не е болка за умиране и минава след като си свършил с избелването.Това представлява:


И все пак ще се консултирам с моя зъболекар, благодаря и на теб колега! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от whisky_touch » 21 Май 2013, 18:59

Колега твърдо съм против имплантите, даже и да имаш пари и да ги сложиш, не винаги е сигурно, че организма ще ги понесе,защото са чуждо тяло, след поставянето им трябва да имаш адски добра хигиена, а не както си мислят хората изкуствени зъби, няма да ги мия, няма какво да им стане. Не е така,защото импланта не е като естествения зъб и венечния джоб , който го обвива не е плътен както като зъба е естествен и е една част от пародонта на човек, следователно има голяма вероятност да проникнат,бактерри и да се възпали. Ако пушиш цигари, забрави за импланти
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от penio » 22 Май 2013, 0:14

Еми и аз съм много зле от към зъби. Всъщност вече почти нямам, така че не може да се каже че не съм зле.
Та за имплантите, мойта зъбарка ми каза че тютюнопушенето след импланти е абсолютно противопоказно, и един що годе читав имплант струва към 1300-1500лв.
Плюс това, не може имплант да се ползва като основа за мост. Това, понеже имплантите не били така подвижни както оригиналните зъби.
Ако има възможност, сложи един мост, който да изтрае 10ина години и след това го мисли пак.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook