Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 29 Юни 2022, 18:02

empar написа:Аз толкова години така и не успях да го разгадая този казус що аджеба берат ягоди в Англия!

За да продадат после всичко и да си купят нещо в Сочи :mhihi:
Не следиш внимателно форума. Тук е отговорът на всеки житейски въпрос, който може да ти изникне :mhihi:

BMW_POWER написа:Това е най-доброто правителство на тази страна в цялата и история. Поне по отношение на външната политика.

Поправих ти го, че пак се беше объркал :mhihi:
С това изхвърляне на боклука (цял самолет :mhihi: ) ме спечелиха :ok: За пръв път ще гласувам от 20 години насам :ok:
BMW_POWER написа:Има национални интереси и те не са свързани с фоби и фили. Цените в магазина и за едните и за другите са едни и същи.

Ама заплатите на едните и на другите не са едни и същи :mhihi: И са право пропорционални на умствения багаж :mhihi:

BMW_POWER написа:Газпром е проблем на данъчните, не на политиците.

Те данъчните не са послушни калитковци дето козируват на управляващите, нали :mhihi:
Последна промяна drago_pavlov на 29 Юни 2022, 21:00, променена общо 1 път
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Политическа.

Мнение от cod-cdbp » 29 Юни 2022, 18:04

Забавни сте :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 29 Юни 2022, 18:11

ekalchev написа:
BMW_POWER написа:Извинявай, но това са общи приказки. Живея в страна от Г7, в която корупцията е на светлинни години по-напред, отколкото в бг-то. Газпром е проблем на данъчните, не на политиците.
В коя страна от ЕС няма корупция? В бг няма ли корупция? Или тя изчезна, щом прекратихме връзки с Русия?

Еми ние вчера прекратихме връзките с русия, днес да изчезне ли :). Изгонването на всичко руско и ремонт на съдебната система са 2те най-важни стъпки срещу корупцията, пък кога ще намалее ще видим, важно е да се вземат тези мерки и това че наритаха 70 руски агента е голяма стъпка.
Смятам че корупцията ще намалее като има воля от всички партии. Не вярвам че Киро нещо може да направи. За да има воля трябва да се отсранят най-вредните фактори, които корумпират и пречат - това са руснаците - имаш ли друго обяснение, защото цялата ни енергийна система е 30 години 100% зависима от руснаците? Защо няма друг доставчик на дизел или бензин в България - може да е по-скъпо ама да видим и ние да покараме с по-хубаво гориво, може пък на някой от нас да ни хареса да си купуваме само от него - еми нямаме защото някой от тези руски агенти се е погрижил да плати на този който взима решението да не го взима. Този който е взел рублите му е харесало да е богат и се е заклел във вярност на русия и да я обслужва за наша сметка. В момента берем плодовете на тази руска зависимост - няма газ и спешни договори за доставки ни карат да плащаме безумни цени. Въпреки че петрола е $110 за барел - Лукойл продава на 3.50 нафта - може и на 35лв да продава - някой купен от 70 руски агента е гарантирал на Лукойл монопол върху данъчните складове, така че няма как да влезе друго гориво.


Казано накратко, корупцията изчезва, енергоресурсите поевтиняват, съдебната система започва да работи, всички социални и национални проблеми могат да се считат за решени. Това обаче, след колко време ще се случи? 10-20-30 или + години? Това с виновната Русия и комунистите ги слушам от 89-та насам. Ми все една и съща песен. Практически нещата си седят същите. А то жив комунист май не остана. Даже Курнела има вариант и да ме влезе в следващото народно събрание ( дай Боже, между нас казано).
Много ми е интересно следното. Какви "тайни" са търсили руските дипломати, след като дипломат от украинското посолство в пряк текст по телевизията съобщи какво и колко оръжие имаме и най-нахално го поиска безплатно. Никаква реакция от никого. Какво щеше да настане, ако това го беше направила Митрофанова???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Политическа.

Мнение от ekalchev » 29 Юни 2022, 20:11

drago_pavlov написа:С това изхвърляне на боклука (цял самолет :mhihi: ) ме спечелиха :ok:

И мен, аз не гласувах за тях на предишните избори но този път ще гласувам.

BMW_POWER написа:Това с виновната Русия и комунистите ги слушам от 89-та насам. Ми все една и съща песен. Практически нещата си седят същите.

Ми те руснаците не са си тръгвали, как няма да е същото (затова има такава радост сега). За хората, които не са свързани с държавата и правят директно бизнес с ЕС и САЩ много неща се промениха. Карат нови коли, имат хубави жилища и хубав живот - тяхната тайна е да не разчиташ на нищо от държавата (освен ако не си свързан с корупция).
Дори не е нужно да си бизнесмен. Да не говоря за себе си но хора под мое ръководство работещи в компания в София вече взимат нетто петцифрени заплати. Преди се чудехме как да емигрираме, сега се връщат хора от запад, защото са ниски тук данъците и реално с парите, които изкарват могат да имат повече. Говоря за хора с инженерно образование, не са далавераджии или безнесмени. Майка ми е лекар и последните години вече изкарва много добра заплата и не се оплаква вече както едно време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 29 Юни 2022, 20:24

Как ти попречиха на тебе лично руснаците да правиш бизнес с американците ? Краварина ти се подиграва че си троянския кон на Русия или какво толкова ти се случи напоследък ?
. Карат нови коли, имат хубави жилища и хубав живот - тяхната тайна е да не разчиташ на нищо от държавата (освен ако не си свързан с корупция).
Дори не е нужно да си бизнесмен
А какво е нужно ? Да лапаш мухи в някоя канцеларийка за меринджеи и да падат пачки ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Политическа.

Мнение от ekalchev » 29 Юни 2022, 20:39

Не е достатъчно да имаш пари в България, защото може да имаш хубаво жилище но като излезеш от него стъпваш на улица пълна с дупки, няма детски градини, училищата са лоши и т.н. Искам нещата да станат като в Германия но корупцията пречи на това което искам. А корупцията е пряко свързана с русия. Също така не ми харесва говореното на руските слуги за излизане от НАТО и ЕС. защото благодарение на това че сме в ЕС и НАТО фирмата за която работя (между другото е изцяло Българска не е чужда) не би имала пазарите да се развие до това което е. Когато не си в НАТО, запада се притеснява да инвестира големи суми пари, защото има риск да дойдат руснаците с танковете и да ти стрелят по завода. Ако не беше ЕС нямаше да можем свободно да изнасяме фирмената си продукция си и никой нямаше въобще да погледне към нашата територия. С две думи аз искам НАТО и ЕС, защото благодарения на тях мога да работя в България и да изкарвам европейска заплата. Представям си сега да сме държава като Молдова и да очакваш чужди инвестиции - дали някой някога ще отиде там да инвестира милиони, при положение, че утре руснаците могат да сгазят с танковете и тази държава? Ами не е невъзможно, защото може и риска да е голям но ако печалбата на инвеститора също е много голяма може да си заслужава риска и ето как липсата на НАТО там всъщност прави хората по-бедни - инвеститора казва - ще дойда да направя завод в Молдова ама искам да плащам максимално 500евро заплата, защото искам да си върна парите максимално бързо, защото сте рискови и в крайна сметка го отнасят заплатите на хората и стандарта на живот.

Между другото тази вечер говорих с хората от индустрията в която работя - виждаме голям наплив от кандидати за работа от русия - млади образовани инженери и програмисти. До сега тези хора са работили за западни фирми от Русия но тъй като запада си изнесе бизнеса от там са останали без работа и се се пръснали по света. Това ни чака и нас ако излезем от НАТО и ЕС, защото вече средно положение няма или си със запада или с Мордор и чукаш камъни с кирка, няма вече това средно положение да взимаш и от 2та свята. Сърбите са много добър пример за това което се случва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 29 Юни 2022, 21:12

Извинявам се на всички с повече от 2 мозъчни клетки, че им го причинявам, но...

Днес наруших златно правило, което съм си изградил през годините, и завъразах разговор с тираджия...
На 5-тата минута разговора тръгна в посока "лошия запад и спасителката Русия"...
Лавров бил прихванал заповед на СЗО, с която рестартирали пандемията в България :shock: И я споделя, за да информира народа на България :ok:
И тоя дебил беше съвсем сериозен като ми ги обясняваше тия работи...
Та така стигнах до тук:
https://novinitebg.eu/?p=107
:ok:

Не знам що за олигофрен трябва да си, че да четеш такива "новини", но съм сигурен, че това е основната маса от електората на израждане...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 29 Юни 2022, 21:18

Това ни чака и нас ако излезем от НАТО и ЕС, защото вече средно положение няма или си със запада или с Мордор и чукаш камъни с кирка, няма вече това средно положение да взимаш и от 2та свята. Сърбите са много добър пример за това което се случва.

А ясно ..трябва да покажеш че си готов на всичко за няколко банана които ти подхвърлят като на циркаджийска маймуна . Пак да те питам , Путин ти забрани да правиш бизнес в Европа или ти се срамуваш от себе си и територията в която си роден ? Не е достойна за запада ? Имаш комплекс за малоценост с други думи или друга е причината ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Политическа.

Мнение от ekalchev » 29 Юни 2022, 21:40

drago_pavlov написа:Извинявам се на всички с повече от 2 мозъчни клетки, че им го причинявам, но...

Днес наруших златно правило, което съм си изградил през годините, и завъразах разговор с тираджия...
На 5-тата минута разговора тръгна в посока "лошия запад и спасителката Русия"...
Лавров бил прихванал заповед на СЗО, с която рестартирали пандемията в България :shock: И я споделя, за да информира народа на България :ok:
И тоя дебил беше съвсем сериозен като ми ги обясняваше тия работи...
Та така стигнах до тук:
https://novinitebg.eu/?p=107
:ok:

Не знам що за олигофрен трябва да си, че да четеш такива "новини", но съм сигурен, че това е основната маса от електората на израждане...


Аз един път се спрях да говоря с пазача на паркинга и бях потресен какво е в главата на този човек. Знаеше за тайния план на НАТО за унищожението ни и как Путин ще ни спаси. Общо взето същите глупости като тук. Тогава спрях да пиша във форума защото си дадох сметка че споря със хора на същото интелектуално ниво зад компютрите.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Политическа.

Мнение от zAcK » 29 Юни 2022, 22:05

Като цяло последните години се изумих колко много хора в България мислят, че Путин ни обича и ще ни спаси от нещо си :shock:
Много са! Многооооо!!! И за всички имаме един враг - големият лош Запад :confused: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И сигурно 0.001% от тия са били в Русия. И същия процент биха живели там.
Да не говоря колко от тях работят на Запад :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Политическа.

Мнение от slatanic » 29 Юни 2022, 22:37

Нищо де.Той Путин няма да спаси никой.Ама като се ебават с него ще ни милва по челцето. :mhihi:
Нали осъзнавате,че уя ще си го поделим всички.За едни повече за други по-малко.
Тия дето сме свикнали ще го остискаме.Ама тия дето не са ще ги гледате по новините.
Та пропускайте ги с времето да не ви натоварват.
Че заради тоя глупак Киро Малоумния се чудя как да ходя до Русия да си купувам лекарствата,че да могат тия покрай мене да продължат да съществуват.
Господ да му даде от същото му пожелавам с най-добри чувсва,че да усети какво ни се налага на на обикновенните хора да търпим заради неговата задна освободеност
към великият братски хамерикански народ.
Хвала на такива Канадци,а таковата българи. :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Политическа.

Мнение от mr_petroff » 29 Юни 2022, 23:54

slatanic написа:Нищо де.Той Путин няма да спаси никой.Ама като се ебават с него ще ни милва по челцето. :mhihi:
Нали осъзнавате,че уя ще си го поделим всички.За едни повече за други по-малко.
Тия дето сме свикнали ще го остискаме.Ама тия дето не са ще ги гледате по новините.
Та пропускайте ги с времето да не ви натоварват.
Че заради тоя глупак Киро Малоумния се чудя как да ходя до Русия да си купувам лекарствата,че да могат тия покрай мене да продължат да съществуват.
Господ да му даде от същото му пожелавам с най-добри чувсва,че да усети какво ни се налага на на обикновенните хора да търпим заради неговата задна освободеност
към великият братски хамерикански народ.
Хвала на такива Канадци,а таковата българи. :bowdown:

Даа , обаче няма кой да го проумее това от онези нахъсаните по горе . Все още доста хора са като кучето на Павлов . Еее не, бях се заклел да не пиша тука и за войната също , че то много промит мозък... :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Политическа.

Мнение от streetz » 30 Юни 2022, 0:53

Как се гонят 70 дипломати, като те са 40 общо в България? Много лесно - обявяваш за персона нон грата и готвачите, шофьорите и чистачките :lol: :lol: :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 30 Юни 2022, 2:06

Стинката се хвалеше, че е ВТО - то ни процентно с Русия било малко. А колко е подробното на Русия с нас? Малко сме в ролята на двете мравки, дето искали да чукат слона. Въпросът идва от самосебе си. Ще разбере ли Русия, че сме и наложили санкции?

Кухарите ги слушам днес, нямат грам акъл. Барабар Петко с мъжете... Имаме ли какво да си мерим с Русия, за да им се дървим? По повода има стар виц, отпреди +30 години. Албанците обявили война на Китай. И докато китайците ги търсили по картата, албанците успели да пленят един китаец. Хванали го на улицата. Отвели го на разпит:
- Колко население имате - питат го албанците
- Един милиард - казал китаеца
В стаята имало един запасняк, дето навън бил гробар. Като чул цифрата и само казал:
- Леле, има да копам, да копам, да копам...

Унгарците явно са по-тъпи от нас :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Политическа.

Мнение от Exclusive89 » 30 Юни 2022, 7:18

Добро утро!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook