Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Политическа.

Мнение от N.Mihaylovski » 17 Юни 2013, 23:51

Така ето и темата за Политика да се дискутира само тук.

ПРАВИЛА

Без обиди, псувни и т,н
При неспазване на правилата се получава БАН
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 18 Юни 2013, 0:15

Колко ще изкара правителството на Орехов ?
Според мен няма да е много.Нещата отиват на нови избори .Велико народно събрание и нова конституция.Колкото по рано толкова по добре.Няма смисъл да се протака.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 16.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на фотосинтеза

Re: Политическа.

Мнение от ineedmoney » 18 Юни 2013, 0:32

не знам Атака чия политическа пионка са, но в момента те отнасят народния гняв (явно така им е наредено), докато станишев и местан говорят по телевизията че протестиращите са не повече от 5000 души, а всъщност днес тълпата се простираше от моста на влюбените до орлов мост.
Това правителство трябва моментално да подаде оставка и да има нови избори. Промяна в конституцията също е необходима относно изборите, имунитетите, броя депутати и още ред неща. Но нека караме подред - първо оставка!
Стрелката на оборотомета сочи към цифри ,но всъщност изразява Ващето съкровенно ЖЕЛАНИЕ!
Изображение
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
And the greatest rapper that dared to touch the mic, tattooed on his belly the words of "thug life".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Политическа.

Мнение от cod-cdbp » 18 Юни 2013, 1:27

Мен лично, много ме притеснява колко уверено говори и Седнишев и Орехов и компания. Дори не прави намек за оставка, не му пука какво се случва под прозорците му.
Страх ме е че народната любов ще стане садистична, но тогава силно се надявам просто хората с пагон, да не вземат особени мерки, защото може да стане грозно.
Другото което адски много ме терзае е, че няма нови лица, които да поведат хората към нов, чист избор.
Странно ми е, че хора като Глас народен, за които толкова се шумя че пари щели да вземат, просто участват (за което имат моите адмирации), без да вземат превес или да повеждат хората в някаква посока. (Все пак се рекламираха като чиста проба ентусиасти.)
Като цяло има въпрос с много неизвестни, кой какво и защо прави. От една страна слушам за конфронтиране между Столетната партия и Станишев, което е довело до оакването с Пеевски, от друга страна, Сидеров тотално отвлича вниманието от всичко останало с неговия цирк.
От трета страна изтичат компромати за някаква сбирка в Неапол, с участието на ЦЦ, ББ и разни други генерали.

Изобщо твърде много неизвестни в уравнението, и ми е интересно какво мислите.

ПС Ясно е, че има едно бързо и лесно решение - като запалим тетрадката, нооо това може да ексалира лошо. :confused:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 18 Юни 2013, 3:35

..
Последна промяна steeN на 02 Сеп 2019, 9:59, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Политическа.

Мнение от TNT » 18 Юни 2013, 3:52

АТАКА го отнасят, понеже на новите избори няма да минат 4%. Никакъв шанс според мен да влезнат в парламента. Познавам доста, които гласуваха за тях... никой няма да повтори.

А на протестите се забелязва, че се ходи семейно. Мама, тате, децата, бабите. Вчера едни баби викаха "Бареков, к***о" :mhihi: Щом бабите са излезли да викат "Долу БСП!", значи е сериозно положението. Лошото е, че за поне 50% от протестиращите съм готов да се хвана на бас, че няма да гласуват на предстоящите избори. Така пак остават тези с твърдия електорат, които всички си ги знаем. Аз лично този път ще гласувам за някой, който 100% влиза в парламента. Няма да са турци и комунисти, и ще гласувам, това е 120% сигурно. Ще преценя за кой от другите ще е. Ясно е, че нова звезда, "нова надежда", няма да се появи, така че пак познатите физиономии ще си избираме. Да видим социолозите кой ще вкарат в парламента. Изборите ще са вероятно есента, така че има време за размисъл. Може пък и някой да изскочи с някаква интелигентна и градивна идея :mhihi: За това правителство горе-долу ми се оправдаха очакванията. Те бяха... АКО стане, есента протести. Е... малко по-рано дойдоха протестите. Няма лошо. Сега прогнозирам, че АТАКА е абсурдно да влезне в парламента и избирателна активност под 45%. Предизборната кампания пак чакам да е с компромати и популистки, напълно невъзможни обещания. От рода на 1000лв. заплата :mhihi:

Има го и момента, че доста хора имат нереалистични искания и очаквания. Не може за мен хора само със средно образование и СУМПС категория Б, да имат искания за два пъти на средната работна заплата. В същото време да не знаят никакъв език, да не се разбират с новите технологии (включително компютри за нещо различно от фейсбук) и да ги и примързява. Други пък, които има за какво да мрънкат... висшисти, знаят няколко езика, имат компютърна грамотност и т.н. очакват да сме на стандарта на немец, швейцарец, холандец и т.н. Че и по-добре, ако може. Е няма как да стане и за 5 години това :dunno: 20-25 години е по-възможно, за да ги приближим. Днес четох искане, абсолютно всички партии (дори тези, които не са преминали 1%) да взимат субсидии. Така сме можели да видим нови лица. Еми аз веднага правя от утре една партия...

Според мен трябва да намалеят както депутатите в парламента (120 ще са си супер), така и партиите в бюлетината. Не е нормално да разгъваш по 2 метра бюлетина :kuku: На предните не знаех кой номер да търся и бая четене падна :help: Нямам спомен една партия да е дала някакво предложение за борба със социалните помощи към ромското население (ром се пие... ама нека сме културни :lol: ), освен АТАКА. Те вече си теглиха чертата, абсурд да влезнат за мен пак в парламента, камо ли пък да имат участие в правителството. ГЕРБ уж щяха да вкарват в затвора бивши управляващи... какво стана... нищо. За мен обаче престъпността при тях намаля. И от хора с доста познати в "подземния свят" знам, че доста са почнали да пречат. Интересното е, че сега, ако дойдат пак на власт... трудно ще се оправдаят, че за няколко месеца са им прецакали всичко, което са правили 3,5 години. Страшно много хора си и гласуват според обкръжението. Шефа е от БСП примерно... Ако той има и ние ще имаме. Той хляба да стане 2лв., да видим :lol: Сегашния министър преди години не разбра, че ще има криза :clap: Страшно много пари се наливат и от ЕС. Не може да се изгубят току-така. Всички помним, че при предната тройна коалиция ги спряха. Следващите задължително трябва да се разбират с "европейците". Както и да се наливат тези пари... много пари са това. Малко или много се помага на икономиката. "Бойко" беше по-добре от предните... но не достатъчно добре. Пак имаше неусвоени пари :dunno: За АЕЦ Белене сега се разбра, че тока, който е щял да произвежда... може да се спести с 1млрд. инвестиция за саниране на сгради и жилища. Е при всички случаи струва в пъти по-малко при каквато и да е цена (ако помните цените бяха 6млрд, 10млрд., 20млрд... всеки ден беше различна цена). Трябват и промени в здравеопазването, в образованието. В момента е пародия.

Аз залагам една виртуална бира, че до края на месеца правителството е подало оставка. Колкото и да се дърпат, накрая ще станат ексцесии. Народа е полудял просто.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Политическа.

Мнение от ((:BuKcu:)) » 18 Юни 2013, 7:40

От това, което знам, че това е временно правтилество и на есен щяло да има нови избори, въпреки че тук не мога да не се съглася с Олигарски, че едни нови избори ще задълбочат допълнително политическата криза, което допълнително ще доведе до дестабилизация на икономиката. Докато те си играят игрички и не могат да си разпределят стотинките, които са останали, народът затъва още повече. Само да не стане така, че не Бойко е виновен за тия 4 години колапс на иконимика, ами зародишът да е от преди това и Олигарски и сие да го потвърдят с безхаберието си. Щом на първият месец се компрометираха толкова сериозно, не ми се мисли какво ще става по-нататък.

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Политическа.

Мнение от Runnaway » 18 Юни 2013, 7:51

Явно ще се наложи да ударим дъното, за да тръгнем нагоре. Друг начин няма.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Политическа.

Мнение от boksioraE39 » 18 Юни 2013, 7:53

Runnaway написа:Явно ще се наложи да ударим дъното, за да тръгнем нагоре. Друг начин няма.


Кой те излъга че дъното като цяло не е ударено от много време... ? :shock:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 18 Юни 2013, 8:30

.
Последна промяна steeN на 02 Сеп 2019, 10:00, променена общо 3 пъти
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Политическа.

Мнение от _galio_ » 18 Юни 2013, 8:49

Runnaway написа:Явно ще се наложи да ударим дъното, за да тръгнем нагоре. Друг начин няма.


дъно няма.

можем да си докараме пак Борисов и пак да го сваляме, да бутнем борда, да си построим БелеНЕ.

няма дъно, бездна е.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Политическа.

Мнение от laviatan » 18 Юни 2013, 8:52

_galio_ написа:
Runnaway написа:Явно ще се наложи да ударим дъното, за да тръгнем нагоре. Друг начин няма.


дъно няма.

можем да си докараме пак Борисов и пак да го сваляме, да бутнем борда, да си построим БелеНЕ.

няма дъно, бездна е.

Като подхвана темата за борда и се сетих ,че няколко познати икономически анализатори неофициално споделиха опасенията си за Аржентински сценарии...
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от F3P » 18 Юни 2013, 8:59

boksioraE39 написа:Кой те излъга че дъното като цяло не е ударено от много време... ? :shock:


Е тогава да спрем да копаем надолу ;)

За правителството- трябва да си ходят. Тук спор едва ли има. Но НЕ сега, а след месец да кажем. Да се махнат днес полза не виждам- почваме същата процедура с предсрочните избори. Изборите ОК, ама по кой изборен закон ще бъдат някой сеща ли се :?: А, познахте- по същият дето искаме да се промени :banghead:
За мен има няколко важни неща да се свършат ПРЕДИ да се махнат- да сменят изборният закон, да се ограничи броя депутати на 120-150 човека (това май е от изборния закон), да си махнат имунитета няма да стане- могат поне да го ограничат сериозно и някои други. Общо взето има доста неща дето ако НЕ се свършат и отидем на нови избори резултата ще е същият като сега, само с различни актьори...
Макар, че едни предсрочни избори влияят отрицателно на икономиката (да не говорим за 2 тура избори в една година), аз друг начин реално не виждам.

Относно Атака- тея умряха. В следващ парламент едва ли ще влязат. Макар да подкрепям общо взето крайните им идеи (тея дори не са и толкова крайни колкото мен) никога не съм гласувал за тях- Волен определено е луд. Тоя ако има власт тея протести ще ни се сторят разходка в парка...

Само едно ме притеснява в цялата схема- пак протестите са режисирани, пак резултата ще е реално никакъв. Не се ли промени минимум избирателния закон по начин който позволява да влязат в парламента нови лица, гражданските организации да могат да се регистрират и явят и те и т.н. неща които да помогнат за разбиването на сегашният модел полза няма да има- и 20 пъти да има избори, ако ще е по същата схема като досега все едно нищо не е постигнато с протестите.

Излъгах- 2 неща ме притесняват. Орехов се маха днес или утре- ОК. Нови избори- ОК. Кой ще гласува и кой ще влезе в парламента по сегашният закон :?: Я гласуват 40%, я не- избир. активност като нищо ще е по-ниска от последният път. Тогава нямаше за кой да се гласува- сега хич пък няма.
Понеже народа е общо взето стадо овце имам опасения, че масово ще се гласува за ББ и тоя пак ще се намести в парламента с мнозинство. Като нищо и пълно мнозинство. Което няма да доведе до нищо хубаво.


ПС: Чудя се колко ли от хората (пълнолетните, с право на глас) на протестите са гласували на изборите :?: Аз залагам на максимум 20-25% ;)

ПС2: Това с бутането на борда поне докато сме в ЕС едва ли ще се случи. Няма да го позволят просто- познайте къде ще избягат 40% от българите ;)
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Политическа.

Мнение от N.Mihaylovski » 18 Юни 2013, 9:17

Lenco написа:
N.Mihaylovski написа:Така ето и темата за Политика да се дискутира само тук.

ПРАВИЛА

Без обиди, псувни и т,н
При неспазване на правилата се получава БАН
БАН се получава, ако не съм на кеф, не ме кефите, или така съм решил

Не ми трийте мненията, а променете Вашето, има други форуми дето си се кефят един на друг.
Поне идеята на този не беше такава, но може и да бъркам вече, то кво ли и е на ред на държавата, че и......
Благодаря Ви предварително.

Не знам кои ти трие постовете, не съм аз, :dunno: тук темата е ясна пиши по нея или не пиши изобщо.

CTORH- имай малко чувство за хумор :lol:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Политическа.

Мнение от m.dimitrov1992 » 18 Юни 2013, 9:49

Хора вижте какво стана в Чехия - акция на качулатите и 8 човека от управляващата партия с белезници :clap: . Това в България никога не може да стане. Просто манталитета си ни е такъв. Който и да дойде на власт , пак ще краде, пак ще урежда свои(некомпетентни)хора на ръководни постове, пак ще се печелят обществени поръчки от определени хора и т.н.
А иначе съм на мнение ,че кабинета трябва да си ходи. Най голямата им грешка беше ,че предизвикаха февруарските протести.Народът се събуди и като видя че има ефект от протестите ,започна да протестира при всяка друга нередност. И стана малко като поговорката-" Който нож вади от нож умира" :yes:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dewey

Последни теми
Facebook