Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от Nickelback » 02 Дек 2013, 20:08

Тука нещо се разрових да подреждам едни неща и намерих това - първият ми електромобил :mhihi:

Изображение

Класически Порша-инспайърд дизайн (Rear-engine, rear-wheel-drive layout), 100% LSD :mhihi: Редлайн - 12000+ об/мин. Рънфлет гуми. Dragstyle staggered джанти. Малко праховото на джантите нещо не ми се е получило, ама... Наличие на задна скорост (не се знае за какво е необходима :mhihi: )
Неколкократно съм печелил състезания в махалата с нея при съревнование със сток колички с дистанционно :mhihi: Направо ги поцепвах :mhihi:
Майтапа на страна, това е едно от многото "изобретения" дето ми е щукнало да направя... Оообаче най-много съм се кефел на лагерницата дето си бях спретнал :)

Изображение

Не е моята, но нещо подобно представляваше :mhihi: Беше наййй-бързата :mhihi: Оттогава датират опитите ми за дрифт и полицейско обръщане за ужас на всички бабички по главната улица :mhihi:
Е, споделете и вие, който има желание ;) :yes:

П.С. Снимките НЕ са задължителни :yes:
Последна промяна Nickelback на 03 Дек 2013, 9:01, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 428
Регистриран на: 9.11.2007
Кара: s500,w220 ; s420 w140

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от cherepa83 » 02 Дек 2013, 20:40

махнах калника на чисто нов школник,оставих тая тел дето държи калника ама отпред да изглежда като чопър :shock: , и тоя държач на калника хванах с изолирбанд , засилих колкото мога щот карам чопър и тоя държач на калника като се наби в каплата познайте колко кълбета направих и колко навътре влезе каплата :)

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от madpetio » 02 Дек 2013, 20:50

от малък обичах да тунинговам велосипеди Школник,лястовица,Балканче от трите модела,Украйна от всичките правех едно което беше най хай-тек за времето си :mhihi:
и силов и оптичен едитнах си го след поста та бумбума :mhihi:
Последна промяна madpetio на 02 Дек 2013, 21:13, променена общо 1 път
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от bum_bum » 02 Дек 2013, 21:06

Аз не съм особено сръчен и помня, че си бях майсторил някакви корабчета и разни такива работи ама снимки нямам. Имам извинителна причина- нямаше фотоапарати по мое време :mhihi:

Относно тунинга- имах няколко балканчета и редовно им сменях кормилата и седалките за да се получи нещо, което не е фабрично.

Първия силов тунинг го помня като ден днешен - смених задното зъбно колело с такова от Школник, което беше с по-малък диаметър.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от Nickelback » 02 Дек 2013, 21:55

О да, с колелата винаги е било интересно :) На моето навремето му бях свалил всички възможни светлоотразители, шишета и други стърчащи "глупости". Много ме дразнеха :mhihi:

Друго дето се сетих - бях си правил един маломощен предавател за заглушаване на чалгата по "Сигнал+" в селските автобуси :mhihi: Голям кеф беше :ok: Имаше си и вход за любимата музика от уокмена :mrgreen: Ама веднъж щяха да ме бият, че един чичка управител в една закусвалня се усети, че нещо ръчкам и настройвам :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от steeN » 02 Дек 2013, 22:21

.
Последна промяна steeN на 29 Дек 2022, 10:10, променена общо 2 пъти
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от spower » 02 Дек 2013, 22:51

Като малък правех лагерни колички, тъпкачи /пушка с барут от кибритени клечки, бомбички. 6ти клас вече добре работех с металообработващи инструменти и почнах тунинг на балканчета. Като ученик в техникума почнах и ремонта на двигатели на мотори балканчета и иж. Пак по това време с ъглошлайф и електрожен направих фитнес зала: лежанка с менящ се наклон, стойки за клек, римско столче, скрипец, скотова пейка... усвоих и боядисването до някъде ето и мое творение от деветдесете балкан 50 ендуро синьо лилав :) още е в движение

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от spower » 02 Дек 2013, 22:55

За момента продължавам да се занимавам с подобни дейности. Накупих си много инструменти сега мечтая за струг ц12 но и да се науча и да работя :) иначе професионално съм много далече от хобитата си....

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Кой какви

Мнение от drago_pavlov » 03 Дек 2013, 8:30

Много яка тема :yes:
Не заради нещата, които ще напишем вътре, а по-скоро заради това, че те кара да се замислиш за доброто старо време.
Моите "изобретения" включваха винаги движение - електромобилчета, реактивни лодки и т.н. Електромоторчетата, като това от първия пост, ги разглабях, слагах им по още 10-15 намотки и полудяваха :mhihi:
В 7-ми клас ми беше първият тунинг на балканче - разглобихме двигателя с един приятел зимната ваканция при -10 на открито, за да сменяме колянов вал. 2 седмици разглабяне, сглабяне, рязане на гарнитури от картон :mhihi: , разбити кокалчета и накрая не запали :mhihi:
А при нас това
spower написа:пушка с барут от кибритени клечки

се правеше от стара самобръсначка - кухата дръжка се пълни с барут, отгоре пирон, и при удар в земята се получава бум. Веднъж бях намерил празна гилза от газов пистолет, напълних я с прилично количество барут, сложих едни болт и го праснах с чука отгоре. Експлозията си я биваше, но гилзата се пръсна и едно парче ми откърти нокътя на палеца :mhihi: Това ми беше последният опит с такъв тип експлозии.
Други по-безобидни "бомби" съм правил с кутия от боя пълна с карабит и вода, но не е толкова ефектно като барута :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от Nickelback » 03 Дек 2013, 9:00

drago_pavlov написа:Много яка тема :yes:
Не заради нещата, които ще напишем вътре, а по-скоро заради това, че те кара да се замислиш за доброто старо време.


Радвам се, че се харесва :yes: Всъщност очаквах по-сериозна активност, ама явно не щат да си кажат колегите :P

drago_pavlov написа:Моите "изобретения" включваха винаги движение - електромобилчета, реактивни лодки и т.н.


Като каза реактивни лодки се сетих, че си правих навремето едни фунийки натъпкани със стара филмова лента (гореше адски добре). На тия фунийки им се правеха едни ушенца от тел, които се закачаха към петдесетина метров опънат конец. Запалваше се отзад и как се изстрелваше това нещооо не е истина :mhihi:

spower написа:пушка с барут от кибритени клечки

С експлозиви не се занимавах, че много ми се караха, а много исках да си правя бомби :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от spower » 03 Дек 2013, 9:11

Сега като се сетя за тунинга на балканче взимах ръба на главата за да вдигне компресията и полиране входящия колектор на карбуратора с няколко вида шкурка :) Правил съм и арбалети с метални пластини за лък и спусаков механизъм, даже тия дни си мислех дали да не направя един як арбалет от ресор на кола :mhihi: Много сполучливи бомби правехме от два големи болта посредата гайка и в нея барут от кибрит и парченце от драскалото на кибрита. В задния край на главата на единия болт се вързваше найлон и това нещо се хвърляше на високо и при падането гърмеше. Опасно е болтовете хвърчат ама детски работи :dummy:. А стреляхте ли с прашки и фунийки :) Колко жаби и пернати заминаха :mhihi: Сега като гледам днешните деца как се забавляват само пред компа... но всяко нещо с времето си :dunno:
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от drago_pavlov » 03 Дек 2013, 9:27

Nickelback написа:Като каза реактивни лодки се сетих,

Реактивните лодки бяха с реактор с гориво от сода бикарбонат и оцет :mhihi:

spower написа:А стреляхте ли с прашки и фунийки :) Колко жаби и пернати заминаха :mhihi:

Нашата тайфа беше по лъковете. Пластмаса от оранжерия, с която се закрепват найлоните, и някаква връв - как стреляше това не е истина... Беше си доста опасно с тези стрели - с пирон, с ламаринено острие... Най-голямото ми попадение е мишка, прободена с лъка от около 7-8 метра :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от Nickelback » 03 Дек 2013, 9:37

spower написа:Сега като се сетя за тунинга на балканче взимах ръба на главата за да вдигне компресията и полиране входящия колектор на карбуратора с няколко вида шкурка :) Правил съм и арбалети с метални пластини за лък и спусаков механизъм, даже тия дни си мислех дали да не направя един як арбалет от ресор на кола :mhihi: Много сполучливи бомби правехме от два големи болта посредата гайка и в нея барут от кибрит и парченце от драскалото на кибрита. В задния край на главата на единия болт се вързваше найлон и това нещо се хвърляше на високо и при падането гърмеше. Опасно е болтовете хвърчат ама детски работи :dummy:. А стреляхте ли с прашки и фунийки :) Колко жаби и пернати заминаха :mhihi: Сега като гледам днешните деца как се забавляват само пред компа... но всяко нещо с времето си :dunno:


Щом чак си полирал колектора, колега, значи голям мераклия си бил :yes:
Арбалет и аз си бях правил, ама нещо нямаше сила много... С 4-5mm еластична стоманена тел. Даже някъде го пазя :mhihi:
И лъковете нещо не ми се получаваха...
Виж фунийките бяха много добре :mhihi: Имах една тънка еднометрова алуминиева тръба от антена. Това нещо беше супер точно и мяташе на 50 метра сигурно.
Прашка (с четал) се опитвах да правя с вътрешна гума от Москвич. Е тя беше като дърво, баси :mhihi: После открих, че от балканче е истината и пак бях много доволен от точността... Ех спомени...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от steeN » 03 Дек 2013, 10:31

.
Последна промяна steeN на 29 Дек 2022, 10:11, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 4.12.2005
Местоположение: Михайловград
Кара: '96 Е34 tds touring Individual
Мечтае да кара: E34 M5 Touring

Re: Кой какви

Мнение от exvitermini » 03 Дек 2013, 10:47

Ние пък сме правили плякало. 2 болта и една гайка, малко тел, найлон и кибрит. Завиваш гайката на единия болт до половина, останалата половина на гайката я пълниш с барута на няколко клечки кибрит и завиваш внимателно другия болт колкото може. След това намотваш найлон около единия болт и го прикрепваш с тел към болта. Хващаш "бомбата" за найлона и я мяташ нагоре. Като падне на твърдо гръмва :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook