Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кой какви

Мнение от Jordana » 29 Дек 2022, 8:38

Напълно нормално това рисуват всички момчета . Притеснително е ако в 8 клас рисуваш рози и модели на рокли по тетрадките вместо хойове коли и мотори :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кой какви

Мнение от Nickelback » 03 Яну 2023, 13:55

bum_bum написа:Ебаси. Аз от 4 до 8 клас единственото, което съм рисувал или чертал бяха хойове по учебниците.

Е... не е да ми чуждо и това :mhihi: :ok:

drifty написа:Док Браун, интересно ми е как си се запалил по такива неща? Доста интересни чертежи за дете :bowdown:

Ами честно казано, нямам спомен точно изначало как съм се запалил по тая техника :dunno: Още като малък гледах баща ми на едно бюрце вкъщи как си експериментира с разни схеми - жички, компоненти, уреди, как чертае нещо по разни тетрадки, и така... Помня, че в детската градина още другите деца рисуваха къщи, ливади, небе, слънце, море, а аз чертаех (очевидно безсмислени) схеми, де каквото съм видял от баща ми :mhihi: Още тогава ми е казвал кой графичен символ какво е всъщност, та ги бях позапомнил, и просто ги съчетавах в безсмислени комбинации, и го питах "това на какво е схема" :mhihi: :mhihi: :mhihi: Вече впоследсвие към 4-ти клас, по-осъзнато, почнах да си запоявам разни радиоприемници под негов контрол. И вече като свирна първия детекторен приемник се зарибих още толкоз, защото беше и първото нещо, което реално проработи, излязо от моите ръце :ok: Даже криво-ляво знаех кой компонент за какво е и как се вписва в "системата". Точно радиотехниката, всъщност, ми е най-слабата област, и една идея аналоговата и ТЗУ, защото съм ги учил и експериементирал не съвсем осъзнато :dunno: После почнах с разни генераторчета, минах на цифрова схемотехника/процесори, почнах и да програмирам на Бейсик и така до ден днешен... Но вече ръка за ръка с наУчната трактовка на нещата, човек започва да разбира нещата из основи и е доста по-друго възприятието така :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кой какви

Мнение от alx » 03 Яну 2023, 17:06

хайде малко олд скул ай ти сега :ok:

аз в 10ти клас започнах да си събирам части за имко-2 ... направих си приятели в иткр-то, по цели дни съм висял там и съм се учил, писал дребни програмки на бейсик, асемблер и тн... намерих си платките (дънна и за клавиатурата), събрах всички чипове (най- трудния за намиране беше контролера за клавиатурата още го помня- kr3600), процесора ми го донесе от германия един тираджия от блока...

после налепих всичко и го занесох на иван марангозов да ми го подкарат неговите хора и по това време бях може би един от много много малкото хора които имаха персонален компютър в къщи... имах касетофон а после флопи за програмите и бях особено горд.

всъщност като се замисля съм бил доста добро дете и си мечтаех за 1100 кубика мотор да рева с него по бул. ленин (пардон- цариградско)... още помня летатата ми на 16-та, 17-та и 18-та ми година седя в циит на 4ти километър, пиша некви бози на дбейс, прозорците към булеварда широко отворени и като изревеше някой с голям мотор и аз се усмихвах и си виках- "е и аз така някой ден"...

сега една малка тайна - аз в момента в които навърших 16 години започнах да работя като програмист... в една компания чиито шеф е свързан пряко с форума тука... този човек и жената до него са основните "отговорници" за това аз да дойда в америка да уча... за което винаги съм им бил безкрайно благодарен :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кой какви

Мнение от Nickelback » 06 Яну 2023, 10:37

alx написа:хайде малко олд скул ай ти сега :ok:

аз в 10ти клас започнах да си събирам части за имко-2 ... направих си приятели в иткр-то

това време бях може би един от много много малкото хора които имаха персонален компютър в къщи...


А дялали ли сте 6800 серията слой по слой, или там както говори легендата за ИТКР-то и ИЗОТ по това време? :ok:

Аз "компютър" (Правец 8М :mhihi: ) имах някъде от 3-ти клас, ама малко събираше прах, щото го гледах като изкопаемо :dunno: :mhihi: Чак като станах 6-ти клас, и почнах да си правя радиопредавателите на УКВ, ми беше писнало да смятам и да целя какви да са параметрите на бобините, седнах и си написах първата смислена праграма на Бейсик за смятане на резонансната честота на трептящи кръгове при зададени параметри. Голямо облекчение беше :yes: Вече в 7-ми клас като се готвех за кандидатстване по техникумите, ходех на курсове по математика в СМГ, където си имаха компютърна зала/клуб. Та там като надникнах през вратата (тогава нямах пари да вляза и да играя дори :roll: ), видях, че всъщност нямам компютър :mhihi: Хората там играеха Quake 1 или 2, не съм сигурен :mhihi: Та като видях тая ми ти 3D графика с перспектива и т.н. разбрах, че съм едно десетина години назад с компютрите :mhihi: :ok: Та може би това ме мотивира малко по-късно да ги уча по- изоснови така, а не само повърхностно :yes:

Като каза олдскуул, тия дни покрай празниците докопах едни винтидж платки от баща ми :ok: Та в тая връзка търся такива подобни дребни LED дисплеи - седемсегментни, точкови, матрични - ако има някой в темата да има из "боклуците" нещо подобно да свирка :bchug: Приемам всичко от сорта на TIL305, TIL308, TIL309, TIL311, LTP-305, HP5082 и тем подобни бисерчета :D

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: M5

Последни теми
Facebook