Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 7.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D, E39 M5 99,E36 328is '97
Мечтае да кара: E46 M3 Csl
Детайли за колата: IS с присадено сърце, конита-монита и т.н. :)

Re: Кой какви

Мнение от Akyosev » 06 Дек 2013, 12:37

bum_bum написа:И димки от амониева селитра.


Радиаторите в целия вход се бяха застрежили по тоя повод. :lol: И смрад нетърпима, естествено.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от Nickelback » 10 Авг 2014, 16:21

M3 CSL :ok:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кой какви

Мнение от BMW_POWER » 11 Авг 2014, 5:44

В началото на 80-те скейборда беше нещо извънземно. Имахме съседче, дето баща му беше пилот и му беше донесъл такава вълшебна дъска от чужбина. Ех каква завист ... Иначе парче талпа, една ролкова кънка, няколко пирона и на "Монца"-та в Южния парк оставаха метри кожа. Каски, протектори, те се появиха много по-късно.

http://nase-to.blogspot.ca/2011/11/skateboard.html

Имах щастието да съм дете, когато строяха бул. България. Малко от вас знаят, че отдолу има два огромни бетонни тунела. Докато строяха подлезите с бул. Емил Марков (Гоце Делчев) що игри са падали на фунийки, гоненици, криеници, колко въргаляне в калта... беше царството на строителните материали.
Имах щастливо детство :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Кой какви

Мнение от 520i » 11 Авг 2014, 7:48

Димки с амониева силитра съм направил тонове сигурно. По цяла нощ съм сушал вестници :D Миниумки също съм направи в промишлени количества.

Не е много по темата, но сега се сетих. Правехме една много култува щуротия. В блока на етаж имаше по два апартамента един срещу друг. И ние взимахме една голяма талпа и залоствахме двете врати с нея. Те се отваряха навън :mhihi: Та сутрин ни едните ни другите не можеха да излезат, колко бой сме яли :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 968
Регистриран на: 20.03.2004
Пол: Мъж
Кара: си

Re: Кой какви

Мнение от txe » 11 Авг 2014, 11:30

много хубава тема :D обикновено разглобявах всичко на батерии и с ел. моторчетата правех нещо ново, често пъти ме дразнеше
пластмасовата обвивка и колите ставаха naked.

няколко пъти си правих моторна лодка, която много добре плуваше в леген. :mrgreen:
лъкове и арбалети съм правил

димки и бомби не съм, че вуйчо имаше лош опит с подпалване на къща и беше тема табу.

Имаше обаче едни пистолети със сачми, които тунинговах и моя беше много точен и далекобоен, докато едни познати не се простреляха сериозно,
казах им че е по-силен от обикновените ама те не чуха :mrgreen: после бой не помня, ама имаше много мъмрене и забрана за ползване.
what a helluva ride

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Кой какви

Мнение от speeder88 » 11 Авг 2014, 11:44

Мечове, лъкове, модификации по колички. Занимавка с всякви дървета, дъски, летви, пирони и т.н. Модификации по балканчето.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2317
Регистриран на: 16.12.2003
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: е30, е36, e39
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: Nuclear Touring

Re: Кой какви

Мнение от Nucl3arDru1D » 12 Авг 2014, 10:49

само да вметна, че прашките се правеха от тролейджиски ръкавици, останалите бяха леймърски, макар тази дума да я нямаше още :mrgreen:
за амониевата силитра - най-добре се ползва при екскурзия във влака :-)
ся се сетих да спретна една пръскалка от биберон на детето хахахах
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Кой какви

Мнение от (bubsa) » 12 Авг 2014, 12:16

Доста добри години...
Какви ли не простотии извършвахме тогава :twisted:
Много забавно беше,като започнаха да строят метрото.Толкова мизерии сме правили на работниците :lol: Возехме се с вагонетки и салове.
Прашки,лъкове,фунийки,тояга 1.5м с топче глина отгоре правеше чудеса с прозорците на 3-та градска :oops:Много си обичах "скобарката",това е мини прашка,направена от дебел кабел и стреля със скобички от по тънки кабелчета.Момичетата в училище много ги мразеха :mhihi: Тръбата ми за фунийки беше от медна тръба около метър поставена на дървена пушка помпа :mhihi: В началото от където духаш се намотаваше изолирбанд за да имаш яка компресия :bang: Имах също и двуцевка.На една дъска се слагат по една тръба в двата края и беше мания.
Димки от амониева силитра или топче за тенис на маса идеал в станиол заложено в асансьора :mhihi:
Балканче с заварена тръба за да прилича на БМХ с намотани жици по спиците в различни цветове :D
Лагерница от която имам и много лоши спомени и белези :mhihi:
Най-любимото занимание на "бригадата ни" беше да си плетеме мрежи по дърветата с откраднати телефонни жици от централата до нас.Ставаха супер удобни хамаци.Леле като се замисля що бакър сме прахосали...

И много други идиотщини,но ме мързи да пиша :mhihi: А колко още има...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето......

Мнение от Nickelback » 12 Авг 2014, 20:40

Сетих се още една "простотия" :mhihi: Навремето разглобявах разни стари лампови телевизори и понеже бяха бъкани с трансформатори имаше голям избор за начесване на крастата :mrgreen:
Та намерих си подходящ понижаващ траф, ама реших да го ползвам повишаващ :mhihi: Приготвих си и две чисто нови 9-волтови батериики и увиснахме с един приятел на улицата за жертви :mhihi: Де тоз късмет, да мине местният селски пубер-баш-тарикат (Миро). А ние си подхвърляме трафа... Завръзва се разговор в подобен стил:

Той: "К'во ста'а бе, мушмороци!" :winky:
Аз: "Ми нищо, пра'им си ток тука" :)
Той: "Как си пра'ите ток бе, вие нормални ли сте?! К'во е т'ва релее, 'е?" :shock:
Аз: "Е нек'во такова е, 'фани пробвай на тия жици" :ok:
... дрън-дрън-дрън...
Той: "Да ве, бегай, дай да видя, айде!" :ok:

Нe съм сигурен колко беше коефициента на трансформация, ама явно беше достатъчен да прави искра на изхода от половин-един милиметър :ok:
Та Миро се хвана на изхода, аз извадих батерийките, вързах ги на входа и допрях полюсите. В момента на включване индукцията си е сериозна, Миро изви на умряло и почна да търчи по улицата. После се върна да пита как става номера и че ако не му кажем ше ни бие :ok: Е казахме му и после станахме и приятели даже, та и той ни открехнА за некои неща и така :mrgreen:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кой какви

Мнение от K_Ilkov » 13 Авг 2014, 10:13

(bubsa) написа:Най-любимото занимание на "бригадата ни" беше да си плетеме мрежи по дърветата с откраднати телефонни жици от централата до нас.Ставаха супер удобни хамаци.Леле като се замисля що бакър сме прахосали...

това ми напомня за уплътненията за прозорци на блоковете, които крадяхме от склада до блока
широки гумени ленти, които служеха за какво ли не, от люлки до изплетени бичове :mhihi:

въпросния склад се ползваше и за летви за врати за футбол, пластмасови тръби, които топяхме,
нямам идея защо, но имам белези по крака и ръце от стопена пластмаса :kuku:

димките бяха класика, бяхме редовни клиенти в едно магазинче за селскостопански работи :mhihi:
а у нас имахме акумулираща печка, върху която съхнеха супер ... само да не ги забравиш :mhihi:

другото бяха два болта завити на една гайка със завързан найлон и между болтовете барут от кибрит ...
който го е правил знае как се ползва :lol:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Кой какви

Мнение от sixstraight » 13 Авг 2014, 20:26

Гледам че всеки който кара бмв е правил димки, та да питам опасно ли е да се бърка амониева силитра с вода на котлон, понеже така по-лесно се разтваря иначе е много бъркане :conf:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Кой какви

Мнение от Elesar74 » 18 Авг 2014, 8:52

Ние бая електронни работи разглобявахме едно време. Електрониката много ме влечеше. Помня направихме с един мой братовчед едно устройство, доста просто, смущител за телевизори. Обикаляхме с него селото нощно време и на повечето хора телевизорите бяха разположени до прозорците на стаите, които гледат към улицата. И като се залостим до някоя къща и пуснем това нещо, телевизора вътре почваше да откача, черти, черги, звука се губеше, човека беснееше вътре. Хеле, спомням си на някакво първенство беше, един щеше да си счупи телевизора да го блъска. Друг се отказа, спря го и легна да спи.
Иначе прашките, димките, скобниците и какво ли още не от арсенала на всяко дете. Веднъж помня, ми забиха фунийка под клепача на едното око, без малко да окьоравея заради едната игра. Заради тия фунийки, не останаха антени по блоковете, а медните тръби бяха S класа на тръбите за фунийки. Помня, на една нова година в Шумен бяхме, с момчето на ония хора, смъкнахме една медна антена от техния блок и си разделихме тръбите. Преди няколко седмици даже намерих на село тази тръба, но приклада от дърволит го нямаше.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кой какви

Мнение от Nickelback » 28 Дек 2022, 14:39

Ровейки тук, подреждайки разни стари кашони, се натъкнах на "страхотни" находки от детството и ранните ми тийн години :ok: :mhihi:
Няма да се смеете много - откъм 4-ти докъм 7-ми/8-ми клас ще да съм бил :ok: :mhihi:

Някакъв "ривърс инженеринг" ще да съм правил тука :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение

"Проект" за някакво корабче :lol:

Изображение

Изображение

Една пищялка бях правил, та тука схема има нещо с германиев и силициев транзистор, че беше мизерия :mhihi:

Изображение

"Елементната база", с която разполагах тогава :D

Изображение

Изображение

Някакъв прототип на мигалка за колелото с TTL-ки - брояч, дешифратор и "диодна логика" за разни патърни на мигане :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

"ДрагстЕр" :mhihi:

Изображение

"Тапа" за радиото на шАфьорите на разни междуградски линии :mhihi:

Изображение

И една интересна статия от списание "Космос", която специално си я бях запазил :yes:

Изображение

Изображение

Изображение

:ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Кой какви

Мнение от drifty » 28 Дек 2022, 19:04

Док Браун, интересно ми е как си се запалил по такива неща? Доста интересни чертежи за дете :bowdown:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кой какви

Мнение от bum_bum » 28 Дек 2022, 20:40

Ебаси. Аз от 4 до 8 клас единственото, което съм рисувал или чертал бяха хойове по учебниците.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook