Въпрос за свинско,винско и др.подобни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 428
Регистриран на: 9.11.2007
Кара: s500,w220 ; s420 w140

Re: Въпрос за свинско

Мнение от cherepa83 » 08 Яну 2014, 21:46

bum_bum написа:Пълначката е в мазата, тука няма кой да лъжа че да пестя :mhihi:

имам предвид че като е малко солта и ще замирише на кофти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско

Мнение от bum_bum » 08 Яну 2014, 22:00

Cyberloner написа:А червата изчистени ли ги продават или сам да си ги чистиш?


Е няма с говната да ги продават :mhihi:

А нали тук за домашни работи говорим. Не се занимавайте с тия течни пушеци и сол с пушек и такива работи. Тва си е химия химическото "пушене". По малките градове има хора, дето пушат както си му е реда. За София нямам идея обаче. Иначе сланината става добра пушена. Също и шунката от бута като се опуши е идеална.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Въпрос за свинско

Мнение от Cyberloner » 08 Яну 2014, 22:06

bum_bum написа:
Cyberloner написа:А червата изчистени ли ги продават или сам да си ги чистиш?


Е няма с говната да ги продават :mhihi:

А нали тук за домашни работи говорим. Не се занимавайте с тия течни пушеци и сол с пушек и такива работи. Тва си е химия химическото "пушене". По малките градове има хора, дето пушат както си му е реда. За София нямам идея обаче. Иначе сланината става добра пушена. Също и шунката от бута като се опуши е идеална.


е не говорим за фекалиите :) ама съм малко кифла по отношение на хигиената и ги правя като червата на агнето за дроб сърма - обръщам ги наопкаи и с нож чистя тая лигавата гняс от тях.
Аз поне това разбирам по изчистени черва ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за свинско

Мнение от Kris » 08 Яну 2014, 22:08

Cyberloner написа:
bum_bum написа:
Cyberloner написа:А червата изчистени ли ги продават или сам да си ги чистиш?


Е няма с говната да ги продават :mhihi:

А нали тук за домашни работи говорим. Не се занимавайте с тия течни пушеци и сол с пушек и такива работи. Тва си е химия химическото "пушене". По малките градове има хора, дето пушат както си му е реда. За София нямам идея обаче. Иначе сланината става добра пушена. Също и шунката от бута като се опуши е идеална.


е не говорим за фекалиите :) ама съм малко кифла по отношение на хигиената и ги правя като червата на агнето за дроб сърма - обръщам ги наопкаи и с нож чистя тая лигавата гняс от тях.
Аз поне това разбирам по изчистени черва ;)


Ама така им измиваш най-вкусното, трябва като се извадят червата от прасето само да се зплакнат у рЯката малко и после направо у казана.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 30.06.2009
Кара: 4

Re: Въпрос за свинско

Мнение от mejdupraznika » 08 Яну 2014, 22:10

Някой да има рецепта за свински бузи ? Имам в наличност и зелева чорба? :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Въпрос за свинско

Мнение от Cyberloner » 08 Яну 2014, 22:12

mejdupraznika написа:Някой да има рецепта за свински бузи ? Имам в наличност и зелева чорба? :roll:

Първо ги осоляваш като сланина - после ги измиваш, слагаш зелевата чорба на котлона да заври и ги пускаш вътре да си помислят 5-6 минути, след това овъргалваш в подправки каквито искаш и закачаш да съхнат

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско

Мнение от bum_bum » 08 Яну 2014, 22:21

Червата като ги чистят промишлено вероятно е с някакви соли или основи и едва ли има нещо останало. Дядо ми ги чистеше с вар ако не се лъжа.

Тва с бузите звучи яко. Аз лятото бях набарал месо от глава на 4лв килото и кучетата и котката си отядоха :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Въпрос за свинско

Мнение от Stoqnov_1979 » 08 Яну 2014, 22:45

Ние бузите ги осоляваме като сланина! Престояват така една седмица,изваждат се от солта и се измиват! Заварява се зелева чорба с малко черен пипер и след като заври се слагат в нея бузите за 7-8 минути! След това овалваме в червен пипер и чубрица и ги закачаме на проветриво място! След няколко дни......ги няма :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Въпрос за свинско

Мнение от Stoqnov_1979 » 08 Яну 2014, 22:54

А бре,бахур правите ли? :mhihi: :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Въпрос за свинско

Мнение от Kroki » 08 Яну 2014, 23:40

Пичове, имам тука 4 суджука. Наще ми ги дадоха, но не са изсъхнали както трябва и са още мекички.. В общежитието няма къде да ги държа на хладно и нищо няма да стане от тях. Някой има ли желание да ги взема, да си гледа и да ги изяде накрая.. Пари не искам. Да ме споменавате с добро само :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Въпрос за свинско

Мнение от 520i » 08 Яну 2014, 23:50

Stoqnov_1979 написа:А бре,бахур правите ли? :mhihi: :mhihi:

Оха, тука съм цар :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Нарязваш малко свинско месо, сърчица, бяло и черно дробче и малко сланинка за вкус :mhihi: Мешаш с малко сол, чубрица, пиперче, ориз и чер пипер на вкус :mhihi: Пълниш сместта в червата (конеца трябва да е здрав, дебел, най-добре тапицерски) и вариш на тих огън. Аз лично ги варя в газирана вода и слагам малко пепел от бук :mhihi: (това от един бай Добри го знам, бог да го прости човека), изцеждаш ги после и айде на дървото.
Внимание! Не ползвайте точилката за накичване със суджуци. От тежестта същата се огъва. Или си намерете подходящ "прът" от дърво, или ползвайте пръчка от подочистачка. :mhihi:


П.С. Кроки, казвай да идвам да ги отнасям. После червеното вино от мен и те каня на дегустация после :mhihi:
Последна промяна 520i на 08 Яну 2014, 23:52, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Въпрос за свинско

Мнение от Binev_OuT » 08 Яну 2014, 23:52

Kroki написа:Пичове, имам тука 4 суджука. Наще ми ги дадоха, но не са изсъхнали както трябва и са още мекички.. В общежитието няма къде да ги държа на хладно и нищо няма да стане от тях. Някой има ли желание да ги взема, да си гледа и да ги изяде накрая.. Пари не искам. Да ме споменавате с добро само :D

Пусни ми ги на мене за бартер,аз щи дам 4 от моите готови за употреба и готово :mhihi:
Подарък са ми от нашите,голяма работа са :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско

Мнение от hell's angel » 09 Яну 2014, 0:00

Kroki написа:Пичове, имам тука 4 суджука. Наще ми ги дадоха, но не са изсъхнали както трябва и са още мекички.. В общежитието няма къде да ги държа на хладно и нищо няма да стане от тях. Някой има ли желание да ги взема, да си гледа и да ги изяде накрая.. Пари не искам. Да ме споменавате с добро само :D



Метни ги на скарата, к'во тръгна да ги раздаваш :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Въпрос за свинско

Мнение от Kroki » 09 Яну 2014, 0:56

520i написа:
Stoqnov_1979 написа:А бре,бахур правите ли? :mhihi: :mhihi:

Оха, тука съм цар :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Нарязваш малко свинско месо, сърчица, бяло и черно дробче и малко сланинка за вкус :mhihi: Мешаш с малко сол, чубрица, пиперче, ориз и чер пипер на вкус :mhihi: Пълниш сместта в червата (конеца трябва да е здрав, дебел, най-добре тапицерски) и вариш на тих огън. Аз лично ги варя в газирана вода и слагам малко пепел от бук :mhihi: (това от един бай Добри го знам, бог да го прости човека), изцеждаш ги после и айде на дървото.
Внимание! Не ползвайте точилката за накичване със суджуци. От тежестта същата се огъва. Или си намерете подходящ "прът" от дърво, или ползвайте пръчка от подочистачка. :mhihi:


П.С. Кроки, казвай да идвам да ги отнасям. После червеното вино от мен и те каня на дегустация после :mhihi:

В студентски са.. това не заслужава скарата! Заслужава си да си се яде като мезеееее.
Може и да си ги разделите, 4 са все пак..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 М52B20
Детайли за колата: ...най-бавната в Пловдив :)

Re: Въпрос за свинско

Мнение от sinster » 09 Яну 2014, 12:57

Stoqnov_1979 написа:А бре,бахур правите ли? :mhihi: :mhihi:

Не, но колим ли прасе правим кървавица. Някои хора я правят след като приключат с прасето и коленето и т.н., но дядо ми ме научи как да я правя вътре в прасето още докато е отворено и цяло :mhihi: . Та подготвя се червото ( онова най-голямото, с което приключва всичко ), което означава да е перфектно почистено и си остава закачено за "самия край", защото после от там се пълни кървавицата. В самия гръден кош и кухина на прасето се режат на дребно белия дроб, част от черния, разни меса и мазнотиики откъдето прецените, сърцето, кръв. Към карантията и месата добавям ситно нарязан праз лук, чубрица, червен и черен пипер, сол и червено вино. Тъпче се и когато вече е вързана на люлки се попарва с вряла вода (постепенно) в голямо корито. Увисва се на люлки на здрав прът и като поизсъхне обикновено е печем, варим или в разни капами. Мисля, че така са я правили едно време колачите.

Поздрави на всички. Стахотни рецепти сте написали по-горе. :bowdown:
...burn your tyres , not your soul.....
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook