Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Exclusive89 » 25 Апр 2023, 19:30

Четворка не съм имал, първият ми iPhone беше 5s, също ми харесваше. Четворка имаха няколко близки приятели, само от диспеите се оплакваха, че били много трошливи :) Аз до сега дисппей не съм чупил, и НИКОГА не използвам/х каквито и да е калъфи/кейсове/протектори.. Само сега за 14ката взех некъв кейс, използвам я само когато ходя на фитнес, защото я оставям наляво на дясно като тренирам, а камерите стърчат като х0й, но взе да ми омръзва.. явно ще продължа без кейс.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 25 Апр 2023, 19:52

S не съм имал, но на чистия 5 и на 6 батериите бяха много калпави. Държи там някакво време, година и нещо и после почва да пада направо от 40-50% на 0 и изключва, особено на студено.

Аз без калъф няма да го опазя, а много мразя издрани и изкривени панели.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от TNT » 26 Апр 2023, 8:42

4-ката беше желязна, и аз я ползвах без калъф. А батериите вече изглежда са много в гъза. SE-то за 6 години стана на 87-89% някъде, а 13 mini за 1 година е на 90%. Ползват се идентично. Не знам 5G-то дали не оказва съществена разлика, но ме съмнява.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Не и БМВ

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Hater » 26 Апр 2023, 11:09

5-годишен 5s започна вместо 3 дни да ми държи 2 дни и за това го смених през 2020-та със SE2. Батерията на SE-то държеше значително по-малко, подарих го на роднина и 3 години по-късно е на 84%, та горе-долу издържа ден. Сега съм с 13 мини, което за година и половина е на 86%. Дали от безжичното зареждане вкъщи, дали от carplay-я в колата(на кабел), изведнъж се срина, а в началото успяваше да ми изкара два цели дни. 5G-то не е ползвано никога, а средният ми screen time е под 2 часа. Понякога се замислям да се върна пак на 5s-а. :lol:
Минавам само, за да хейтя в "Извън темата".

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от zAcK » 04 Май 2023, 7:35

Някой знае ли е BG дали може да се намери тази стойка на Belkin за монитор? :dunno:
От как я пуснаха тая функционалност, по срещи гледам да ползвам 14-ката за камера, та ми трябва такова за монитори :bchug:
Качеството е брутално. Няма камера на компютър, която дори да се доближи до него :ok:

https://www.apple.com/shop/product/HQ652ZM/A/belkin-iphone-mount-with-magsafe-for-mac-desktops-and-displays

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Tsureto » 09 Май 2023, 9:36

Взех преди 1 седмица 14 pro max и ми прави впечатление, че последните проценти на батерията, от 85 процента нагоре, ги пълни супер бавно. Стори ми се странно, викам чакай да го рестартирам и след рестарта бам, беше си на 100%?! :dunno: :dunno: :dunno:
Не знам бъг ли е в тия проценти. Не показват точно ли? Но е тъпо.
Два пъти го тествах това. Седи на 98 процента на зареждане примерно 15 мин., рестартирам го и бам на 100%.
Сигурно е бъг нещо, но да, тъпо е :nono: :lol: :D
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от TNT » 11 Май 2023, 10:12

От 0 до 20% и от 80 до 100% ги пълни по-бавно. Най-бързо е от 20 до 80. Мен ме дразни как бъгясва с бързото зарядно между 20 и 80. Трудно е да се ползва на зарядно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от nxn » 11 Май 2023, 11:44

Защото батерията се разрежда, ако се пълни бърсо на малко проценти и на много проценти, та за това е на стандартно бавно зареждане на 80 до 100, а през другото време не се бъгясва, просто прегрява от бързото зареждане и както се казва, почва да бози.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от empar » 15 Май 2023, 14:06

А бе, пичове, някой успявал ли е да импортне pkpass файл в wallet-а?
Напазарих тука за един концерт билети и каквото и да въртя и сучя НЯМА вкарване в wallet! :evil:
Преименувах, свалях, копирах, препращах по мейли в две посоки - КОР!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от empar » 15 Май 2023, 15:29

empar написа:А бе, пичове, някой успявал ли е да импортне pkpass файл в wallet-а?
Напазарих тука за един концерт билети и каквото и да въртя и сучя НЯМА вкарване в wallet! :evil:
Преименувах, свалях, копирах, препращах по мейли в две посоки - КОР!


Отговарям си сам, понеже разчоплих проблема. :smoke:
pkpass файловете реално са архив от няколко файлченца.
Вътре има едно сертификатченценце, което разбира се, си има валидност. С помощта на keychain access на Mac излиза следното:

MicrosoftTeams-image (3).png


т.е. ето тези ДЕБИЛИ - https://ticketstation.bg/ от три месеца изпращат на клиентите си билети с изтекъл сертификат, които посмъртно нямат импортване! Изпращат и пдф с QR код, което явно се използва в около 100% от случаите, защото трябваше някой да ги е обесил за ташаците до сега!

Подобен дебилизъм бих възприел ако купувах билети за БДЖ, но за музикален концерт през 2023та??? :dummy:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от alozavar » 15 Май 2023, 18:33

Обръщам се към всички Apple Watch ползватели за съвет, тъй като съм пълен лаик и нямам никакъв опит със смарт часовници :lol:

По принцип се чудя дали въобще ми трябва смарт часовник, затова ще изброя основните функции, които ме интересуват и какви въпроси възникват. Ползвам iphone, затова съм се насочил към техните часовници, по-специално SE2. Като цяло и той ми се струва скъп, какво остава за другите им модели. :lol: Видях, че този модел няма always on display и някои шано health неща, но не го считам за особен минус.

1. Да излезна и да тичам без телефона, часовникът да запише тренировката и да свири музика през него. Доколкото разбрах, за да стане всичко точно трябва да има cellular, само с GPS няма да хване точно маршрута (това вярно ли е?) Разбирам, че ако няма интернет няма да ъпдейтне Nike приложението или което се ползва за тичане, но самото тичане няма ли да го хване с точност като маршрут, дължина, калории и т.н. само с GPS?
2. Същото важи и за каране на колело, там ползвам Strava, предполагам е добре интегрирано и няма да има проблеми?
3. Когато тренирате във фитнеса, часовникът хваща ли различните типове тренировки сам или трябва да му включвам постоянно какво правя - дали вдигаш тежести, правиш нещо за корем, гръб и т.н.? Въобще полезен ли е в такава обстановка и акуратни данни ли произвежда?
4. Бих го ползвал за следене на съня - как се представя там?
5. От самите смарт функции бих го ограничил максимално да идват основни нотификации и съобщения, целта ми е като цяла да спра да гледам и телефонът толкова през деня, тъй че ако нещата, които ме интересуват идват директно на часовника ще е плюс. Оттук смятам, че cellular е необходима функция, но както казах по-горе още не съм на 100%. Но на този модел разликата в цената не е голяма, а eSim-а към йетел е 5лв отгоре (ако някой го има - какъв интернет план включва и стига ли ви)?

Общо взето е това, споделете мнения и дали си заслужава парите SE2 или по-евтини алтернативи на други производители, които да покрият нуждите ми. Не считам, че са големи, основни health неща, които мисля, че и други марки ще го могат, но леко се плаша от синхронизацията и как ще си комуникира телефонът с друг продукт. Поне знам, че apple с apple ще се разбират

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от b_u_b_o » 01 Юни 2023, 15:45

Я кажете някакви мишка и клавиатура дето да стават за macbook, ама да не са тия епълските шитни, ами нормални :mhihi: Че се излъгах да си поръчам работен macbook pro 16 да видя толко ли е яко с М2 и днеска цял ден се псувам, че пак трябва да му свиквам на изгъзиците. Та за мишката и клавиатурата изискването ми е само да са безжични и да нямат usb пишка ами да са блутут, че мака нали няма портове...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 01 Юни 2023, 16:13

Виж Satechi в dice.bg
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от DriftoMania » 01 Юни 2023, 16:30

Logitech MX Keys
Logitech MX Master 2/3 (не съм пред компютъра и нямам идея коя беше моята точно)

В случай че ти допадат нископрофилните клавиатури с малък ход на бутоните. Мишката изглежда странна на пръв поглед. Аз ползвах 6 години само епълската меджик маус, но минах на тази и въпреки че няма нищо общо, ми е удобна.
Клавиатурата има и версия без Numpad, според предпочитанията. Даже има подсветка. Свързват се с 3 устройства едновременно, ако има такава нужда де.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от empar » 01 Юни 2023, 16:32

Logitech бе, баце!
MX 3 ти е мишката, MX Mechanical For Mac за клавиатура и си готов.

пп. Сега виждам, че и над мен сходно предлагат. Keys също е доста приличен вариант, ако предпочиташ мембранна клавиатура. :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook