Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: iOS тема

Мнение от xela » 24 Авг 2021, 14:58

Аз трябваше да видя на кой отговарям, да не си губя времето.
Живи и здрави :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 15:44

Jordana написа:Аз ще ти кажа как се получава обикновено , пускаш го нищо не светва пръстчето на прецесора слагаш и ако е топло можеш да го изхвърлиш в кофата директно без повече реанимация на трупа . :mrgreen:


И ще сгрешиш. Вариантите не са много, като най-вероятния е, че процесора си топли от това, че зарежда операционната система от НАНД-а, тоест фона си е жив и просто няма подсветка. Най, най, най класическия вариант след намокряне. Причината и тя банална - завишените 18-22в съвсем не се понасят с водата. С други думи, заради една бобинка на цената на 60 евроцента или диодче за 10 такива ще хвърлиш фона. Дебела глава си, ей!! :D
Във връзка с гореописаното пък, проверката и тя елементарна - връзва се фона с обикновен кабел към КОМП:) Чуе ли Преспанските камбани значи, жив е той, жив е! :D
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: iOS тема

Мнение от Binev_OuT » 24 Авг 2021, 16:18

Вече е в сервиз телефона.Момчето се занимава сега.
За сега - лентов кабел, wifi, и дисплей 100% заминали.
Утре ще довърши тестването и ще видим дали си заслужава , или не.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 24 Авг 2021, 16:47

Еййй големи глупости са се изписали (пак) в тая тема :lol: Ама конкретни едни ми ти такива, чак до втория знак след десетичната запетая се цитират :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 24 Авг 2021, 17:24

То в тая тема от 380 страници има поне 150 за андроид, та кво пречи 2-3 страници други глупости....
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 19:46

Nickelback написа:Еййй големи глупости са се изписали (пак) в тая тема :lol: Ама конкретни едни ми ти такива, чак до втория знак след десетичната запетая се цитират :mhihi:


Понеже точно ти отлично знеш кое как е, сподели? Ако да съм написал милиметър глупост ще поднеса извинения. Ако пък да не съм, редно е това да си ти. Нали няма да издребнееш за подсветката? Няма да ти направи чест, защото би трябвало да се светнеш, че не описвах въпросния тел, а принципа.

Към колегата с фона - не знам дали ще ти е полезно, но има 2 неща, които миришат доста:
1. Лентов кабел като такъв не е имало никога в никой модел на Айфон. Техниците когато лъжат обаче обожават да “сменят” първо него. Да речем, че е имал предвид кабела с конектор зареждане.
2. Модул уйфи изгорял от намокряне аз съм видял един единствен, но не това е важното, а това, че смяната му освен физически, която никак не е за всеки, а и от поколение 6s насам е обвързана и със задължително препрограмиране на НАНД флаш, което пък е още “по-лесно” и не виждам много момчета от България, които го умеят. Тоест....икономически почти неструващо си и супер скъпо. Вероятността да те плъзгат е доста голяма. Има си естествено и за това начин да ги хванеш лъжат ли и при интерес мога да кажа повече.
Очаквам повече конкретика какви глупости написах?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 25 Авг 2021, 9:55

ivoaudi написа:
Nickelback написа:Еййй големи глупости са се изписали (пак) в тая тема :lol: Ама конкретни едни ми ти такива, чак до втория знак след десетичната запетая се цитират :mhihi:

Понеже точно ти отлично знеш кое как е, сподели?


ivoaudi написа:Напреженията не са много под един волт, защото най-ниското такова, носещо заряд, способен да направи поразии е 0,75.

Не знам дали знам, ама ми стана просто забавно с каква сигурност говориш за някакви там 0.75V дето правели поразии и ми стана чудно защо си мислиш, че са точно 0.75V като някакъв абсолютен праг :ok: Някаква фундаментална физична константа ли е, или просто така си го написал? :dunno:
ВСЯКО едно напрежение може да направи поразия, стига да е обусловило ток в определен клон от веригата, който клон не е проектиран да го понесе. Точка.

ivoaudi написа:Портовете, противно на легендите държат много. А в редките случаи, когато някой порт сдаде багажа се лекува успешно и бързо.

Това също живо ме заинтригува как точно се "лекува" GPIO (да речем единия от транзисторите на изходния му push-pull буфер) или "портовете" както ги наричате. Да не дава господ пък тоя пин да не е конфигуриран като просто GPIO, ами да е изход на някоя "по-деликатна" вътрешна периферия... :dunno:

ivoaudi написа:Ако да съм написал милиметър глупост ще поднеса извинения. Ако пък да не съм, редно е това да си ти.

Глупост е самото изложение и неговата безрезервна сигурност, че самият телефон едва ли не е по-скоро жив, отколкото умрял. Дори и да е "жив", то той по-скоро е жив труп и толкоз. Божа работа е доколко е пострадал и дали може да се ползва нормално след подобно потапяне в солена вода. Дори и да му пренаситиш цялата платка с нови компоненти.

ivoaudi написа:Нали няма да издребнееш за подсветката?Няма да ти направи чест, защото би трябвало да се светнеш, че не описвах въпросния тел, а принципа.

Точно защото описваш принципа ти убягват редица принципни детайли. Веднъж компрометирана една платка по подобен начин в солена вода, то тя никога няма да бъде същата. Тооолкова зависи от това какъв е дизайна на платката и колко открити изводи на компоненти има по нея, какви са, как се управляват, че не е истина :roll: Ей така на прима виста - ако няма херметичност между SoC-а и RAM-а, и ако там е проникнала солена вода, то това е достатъчно системата да е компрометирана за в бъдеще, дори и да ти се види, че тела уж работи. Наличието на солни кристали тук или там, е достатъчно да товари бързите сигнални диференциални линии в повече и нееднакво при най-малката промяна във влажността на въздуха, което би се изразило в "интересно" поведение дори при буутнал и работещ телефон. После човека ще се чуди защо му забива телефона :roll:

Като цяло не ми се спори, защото няма конкретно заложена постановка да се води нормален спор. Цялата работа е "Божа работа" и всякакви крайни твърдения са в сферата на мозъчните пръдни :yes:
Следя с интерес, колегата да сподели резултата накрая, и му пожелавам успех!
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 25 Авг 2021, 13:45

Мдам. Ала-бала и “божа работа”. Туй от някой дето се има за капацитет, ма то пък било само на теория. Ще отговоря, професоре. Скоро.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 25 Авг 2021, 14:25

ivoaudi написа:Мдам. Ала-бала и “божа работа”. Туй от някой дето се има за капацитет, ма явно само на теория. Ще отговоря, професоре. Скоро.

О, далеч съм от мисълта да съм някакъв кой знае какъв поправяч на телефони (вероятно "професор" по твоите разбирания), но съм попроектирал и съм си попоиграл с няколко десетки разнообразни серии устройтва от подобен порядък на сложност и density, та нямам нужда някой да ми разяснява в посока "по принцип" :yes:
Ако ще отговаряш, то нека да е конкретно за тоя телефон на колегата, за конкретно тоя SoC на Apple, NAND и т.н, с конкретни схеми, системни диаграми, интерфейси между PMIC-а и SoC-а, да речем, измервания, снимки, уязвими компоненти и т.н. и т.н. конкретики за тоя телефон или клас/поколение телефони на Apple, за да науча и аз нещо интересно.
Отговарям просто, защото ми е интересна проблематиката, която бориш, а и като цяло имам уважение към теб и мненията ти. Нямам цел да споря за "по принцип" :yes: Все вярвам, че нещо не сме се разбрали по горните точки, та ако конретизираш какво си имал предвид - супер :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 25 Авг 2021, 18:40

Конкретно ще е.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 26 Авг 2021, 13:17

Та, набързо. Тръгнал съм по морета, пък дадох дума, че ще отговоря:
Започвам с това, че силно започна, пък после рязко омекна. Не го казвам за да те обиждам, но аз ако уважавам мненията на някого, насред нищото не бих го резнал, че ръсел простотии и мозъчни пръдни. В това конкретно никак не те разбирам и да ти кажа за мен бе огромна изненадата, че точно ти се опита да ме опонираш напълно безсмислено. Друга глупост от твоя страна е, че на Джордана отговорих за нещо си по принцип, щото той писа, че именно по принцип като си сложиш пръстчето какво се случва, а ти мрънкаш, че не пиша конкретно. Именно защото имам отлична представа къде е нивото ти и какво можеш бях мега учуден от реакцията ти. Няма да те цитирам, че да не става мнение, страница и ще карам по памет:
-SoC откак си се родиха на бял свят са си чупливи и капризни като всяка нова технология, но забравяш смолата. Именно щото едвам изкарват на стационарни устройства, Ейпъл и кой ли не се светнаха, че могат да ги залеят с различни версии смоли за различни мобилни приложения. Как предлагаш да стигне влага до която и да е шина? Вода ще ти донеса лично, колкото кофи желаеш и от който вълнолом. Избери сам колко месеца са ти нужни да разложиш някоя от последните версии смола, конкретно на Ейпъл. Избери и сам каква сума ти е нужна и се наемам да я платя, ей на, казвам го пред целия форум свидетели. РАМ, Процесор и Флаш ще си комуникират спокойно дори във водата, нищо няма да им стане. PMIC си е реално суха. Нещо повече, механично можеш да стържеш с каквото си искаш и ще окепазиш цялата платка, но смолата не мърда! Химия дори ще те оставя да ползваш каквато поискаш, НИЩО не я разяжда! Да не се подлъжеш по разни Терминатори и компани, че въпреки гръмките реклами, те работят само с някои смоли, които пък не се ползват за сериозни неща. Не ми се обяснява и защо няма да има поражения, поради това, че тук-таме много от шините ще излязат навън, встрани по платката.
-да допълня ли, че никога през живота си не си вадил SoC, залят с каквато и да е смола, да го ребалнеш и да го сложиш обратно, работещ. Това само ние двамата с теб го знаем.
-GPIO Забравяш важен елемент, или не знаеш. Всеки един от пуш-пул транзисторите е с пробивно напрежение в пъти над захранващото. Няма да се повреди от най-лощите 4в, които тук таме може да докосне, нищо няма да стане. Тук-таме ще отпушиш, запушиш нещо, толкова. Пробиват подпрените на маса диоди и не ми казвай, че не знаеш как да отвориш процесора и да ги смениш набързо
-въпросните 0,75v също не знам защо те учудиха, нужно е само да четеш кого опонираш. Джордана каза, цитирам: "там има много по-малки от 1в напрежения и тн) каквото и да значи това за него, все пак той не е на ти с електрониката и отговорих според неговото ниво, да разбере той. Та най-ниското познато на мен напрежение в тела(животоподдържащо) е разните VAR. Започват там някъде в зависимост коя генерация А ще вземем предвид- 0,65 0,75в.
Аз не се драскам за голямата работа и какво съм сторил нямам зор да го разказвам на форума, камо ли да го повтарям постоянно. Обикновен потребител съм и само гледам като пиша, да е нещо, което ще мога да отстоявам.
Ако забравям нещо може и на лични, според мен въпреки, че могат да са полезни неща за някой, не са далеч от офа.
В спора назад със зарядните се представи несравнимо по-добре от сега и комай бе единствения пишещ смислени неща. Надявам се това сега да е било просто моментна грешка.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 26 Авг 2021, 14:12

ivoaudi написа:Та, набързо. Тръгнал съм по морета, пък дадох дума, че ще отговоря:
Започвам с това, че силно започна, пък после рязко омекна. Не го казвам за да те обиждам, но аз ако уважавам мненията на някого, насред нищото не бих го резнал, че ръсел простотии и мозъчни пръдни. В това конкретно никак не те разбирам и да ти кажа за мен бе огромна изненадата, че точно ти се опита да ме опонираш напълно безсмислено. Друга глупост от твоя страна е, че на Джордана отговорих за нещо си по принцип, щото той писа, че именно по принцип като си сложиш пръстчето какво се случва, а ти мрънкаш, че не пиша конкретно. Именно защото имам отлична представа къде е нивото ти и какво можеш бях мега учуден от реакцията ти.

"Пръдните" много лично ги приемаш. Вярвам си ми свикнал на стила на писане. И на работа съм така, и хората си взимат поука да не ми говорят повече глупости, ами да са конкретни в изложението. Иначе се гууууби ааадски много време в празнословия. По-лесно работя така за напред с тях. Това е :) А нивото ми мисля, че съвсем прилично като за един "софтуерен инженер". Аз официално от електроника не разбирам, ама от немай къде ми се налага чат-пат да сА занимавам или да колаборирам с хардуеристи-"специалисти", та ще прощаваш, ако има нещо :ok:

ivoaudi написа:Няма да те цитирам, че да не става мнение, страница и ще карам по памет:
-SoC откак си се родиха на бял свят са си чупливи и капризни като всяка нова технология, но забравяш смолата.

Не я забравям, а казвам "АКО няма херметизация" и очаква(м/х) да кажеш какво е положението при телефоните. Не съм отварял телефон от времето на Нокия и не знам как е (в момента). С други платки си играя, не с телефони :dunno:

ivoaudi написа:Именно щото едвам изкарват на стационарни устройства, Ейпъл и кой ли не се светнаха, че могат да ги залеят с различни версии смоли за различни мобилни приложения. Как предлагаш да стигне влага до която и да е шина? Вода ще ти донеса лично, колкото кофи желаеш и от който вълнолом. Избери сам колко месеца са ти нужни да разложиш някоя от последните версии смола, конкретно на Ейпъл. Избери и сам каква сума ти е нужна и се наемам да я платя, ей на, казвам го пред целия форум свидетели. РАМ, Процесор и Флаш ще си комуникират спокойно дори във водата, нищо няма да им стане. PMIC си е реално суха. Нещо повече, механично можеш да стържеш с каквото си искаш и ще окепазиш цялата платка, но смолата не мърда! Химия дори ще те оставя да ползваш каквато поискаш, НИЩО не я разяжда! Да не се подлъжеш по разни Терминатори и компани, че въпреки гръмките реклами, те работят само с някои смоли, които пък не се ползват за сериозни неща. Не ми се обяснява и защо няма да има поражения, поради това, че тук-таме много от шините ще излязат навън, встрани по платката.

Амджък, бре - приказки му е майката - ето конкретиката и съм благодарен! :ok:

ivoaudi написа:-да допълня ли, че никога през живота си не си вадил SoC, залят с каквато и да е смола, да го ребалнеш и да го сложиш обратно, работещ. Това само ние двамата с теб го знаем.

Не съм вадил и ребилдвал и ребалвал, ама не ми се и налагало, само ти казвам какво сме наблюдавали на нехерметизиран SoC във влажна и прашна индустриална среда, камо ли пък солена :yes:

ivoaudi написа:-GPIO Забравяш важен елемент, или не знаеш. Всеки един от пуш-пул транзисторите е с пробивно напрежение в пъти над захранващото. Няма да се повреди от най-лощите 4в, които тук таме може да докосне, нищо няма да стане. Тук-таме ще отпушиш, запушиш нещо, толкова. Пробиват подпрените на маса диоди и не ми казвай, че не знаеш как да отвориш процесора и да ги смениш набързо

1. Знам, да, но не е на вся и всьо SoC-та. Пак ако си го чел в дейташийта на Епълския SoC (който не вярвам да имаш и ще съм изненадан), сподели го тук, за да не говорим наизуст :yes:
2. Пак да кажа, че по-високото пробивно напрежение не защитава GPIO-то от прекомерни тоци, които ще стопят транзистора при един приличен товар от солена вадичка към маса, да речем. Изходно стъпало се "топи" дори от нисък (предимно капацитивен, а не толкова "активен") импеданс при високи честоти. Внимавай с каква сонда мериш честоти над 300MHz, че става забавно :mhihi:
3. Всъщност не, не знам как да отворя "процесора"(?! - объркал си се предполагам) и да му сменя супресорите (диоди им виках и аз преди, но по замисъл са си супресори - били те TVS или rail-to-rail). Ако има дискретни супресори около die-я на "процесора" (аз пък продължавам нарочно да му викам SoC :roll: ), които подлежат на смяна ще е нещо ново за мен и ме жестоко ме изненадва. Или говориш за нещо друго, тези по физическите портове, преди "процесора" може би..?

ivoaudi написа:-въпросните 0,75v също не знам защо те учудиха, нужно е само да четеш кого опонираш. Джордана каза, цитирам: "там има много по-малки от 1в напрежения и тн) каквото и да значи това за него, все пак той не е на ти с електрониката и отговорих според неговото ниво, да разбере той. Та най-ниското познато на мен напрежение в тела(животоподдържащо) е разните VAR. Започват там някъде в зависимост коя генерация А ще вземем предвид- 0,65 0,75в.

Джордана говореше за това, ако е имало опит телефона да се пусне. Та в тая връзка ми стана странно как захранен телефон, не би имал проблем, ако някъде по платката са стигнали по водата (неочаквано) 0.5V дори, които да поенейбълнат това-онова. Но сега те рабрах, че си имал друго предвид. ОК.

ivoaudi написа:Аз не се драскам за голямата работа и какво съм сторил нямам зор да го разказвам на форума, камо ли да го повтарям постоянно. Обикновен потребител съм и само гледам като пиша, да е нещо, което ще мога да отстоявам.

Аз също (отговарям ти в реално време (но структурирано) без да ползвам Гугъл, ако забелязваш :mhihi: ), просто уважам да са подкрепени съжденията с конкретика, а не да се пише "по принцип" :yes:

ivoaudi написа:Ако забравям нещо може и на лични, според мен въпреки, че могат да са полезни неща за някой, не са далеч от офа.
В спора назад със зарядните се представи несравнимо по-добре от сега и комай бе единствения пишещ смислени неща. Надявам се това сега да е било просто моментна грешка.

За представянето ми съдят други хора, които ми дават заплати и хонорари и по принцип рядко ме вълнува кой какво е чел и недочел за зарядни и т.н. тука. Но видя ли някъде глупости без да са подкрепени с конкретика и факти, не се поколебавам да пиша :yes: Както и на alx му извадих душата да извади конкретика, мисля че е видно и за теб. И пак казвам не е лично, просто се тригървам от недописаници, професионално изкривяване ми е както споделих :dunno: Жив и здрав да си и хубава почивка желая! :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 26 Авг 2021, 18:29

Да, грешки стават, важното е, че не е било с лоша умисъл. Живи и здрави! Има да отговоря туй, онуй, но колкото и да е смешно не знам как да цитират само изречения от пост за да конкретизирам на какво отговарям. Ей на, някой път не знам да правя свръх лесни неща и хората ми се смеят. Ще пиша тия дни КАТ се науча.
Дано колегата е оправил проблема!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: iOS тема

Мнение от Binev_OuT » 27 Авг 2021, 8:36

Телефона няма да стане.
Значи момчето в сервиза е сменил , някакъв захранващ порт,който бил изгорял.И каза че след него , нищо от никъде не се обажда.
Каза да хода да си го взимам направо :|
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: iOS тема

Мнение от xela » 27 Авг 2021, 10:11

Абсолютно нормално.

Тъй като някой ще ти обясни, че не си попаднал на правилния човек, линка по-долу ще ти покаже как се разглобява телефона ти.
Няма магически смоли, няма и еднорози, които да пазят телефона ти от солената вода. Краката на всички модули са видими с просто око.

https://www.ifixit.com/Teardown/iPhone+ ... own/133066

Изображение

Солената вода има свойства на проводимост почти като този на металите. А солената вода е била на всякъде, под, над, около и във всички куплонзи, с включена батерия към дъното.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook