Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 11 Апр 2023, 10:05

Сега пък Pro-то спря да дава сигнал на външен монитор :banghead:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от DriftoMania » 11 Апр 2023, 13:17

Don_Diego написа:Сега пък Pro-то спря да дава сигнал на външен монитор :banghead:


Няма да питам дали си сменил кабелите и донгъла.. Koлега от работата имаше същия проблем с 13ка Про М1. От айстайл му го търкаляха бая време и няква кофти цена накрая искаха за ремонт, та сега той си го ползва така.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 11 Апр 2023, 13:32

Буквално не знам с какво ще ме изненада всеки ден :mhihi:

Тази сутрин закачам кабелите, включвам и изписа, че нещо тегли много ток през усб-то, а то бях закачил монитор през донгъл и зарядното. Не тръгна да се зарежда и не изкара сигнал към монитора. След няколко рестарта на SMC-то тръгна да зарежда, но картина йок, а за всичко друго си работят всички портове, само картина не вади :censored: .

А както съм отвикнал на един екран е много гадно и дразнещо :lol:

На Apple Watch 8 като за първи ден и все още оптимизирайки за какво да дава известие ще изкарам 36+ часа с едно зареждане. Единствено беше на зарядното докато се ъпдейтваше софтуера, но не му качи много проценти, че бързо се ъпдейтна.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 11 Апр 2023, 13:37

Що не видиш е тия. Правят някои много сложни ремонти https://www.facebook.com/trierrasoft
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Exclusive89 » 14 Апр 2023, 7:53

https://www.investing.com/news/stock-ma ... al_account
Apple now makes almost 7% of its iPhones in India - Bloomberg News
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от b0bituy » 14 Апр 2023, 10:56

Някакви идеи как да оправя следната грешка unable to activate an update is required to activate your iphone и мога само да изключа телефона. Ще го нося в гаранцията защото загрява и се рестартира, но ако е възможно да им го занеса в работещо състояние няма да е зле :mhihi: Телефона е 14 про :bchug:
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 14 Апр 2023, 19:31

Ми ъпдейтни го първо, както съветват.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от b0bituy » 15 Апр 2023, 11:14

bum_bum написа:Ми ъпдейтни го първо, както съветват.
Не ми дава да го ъпдейтна, стига до ъпдейта и пише само shut down и до там
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 15 Апр 2023, 12:20

Успях да джасна стъклото и му направих дребна драскотина на часовника (а уж си пазех нещата :banghead: )...протекторите вършат ли работа и ще трябва ли да сложа кейс за да не ме дразни стърчането на протектора
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 15 Апр 2023, 14:37

b0bituy написа:
bum_bum написа:Ми ъпдейтни го първо, както съветват.
Не ми дава да го ъпдейтна, стига до ъпдейта и пише само shut down и до там


https://support.apple.com/en-us/HT201435

Пробвай с някое от тези. Преди с туната можеше да си свалиш файла и да го ъпдейтнеш ръчно. Сега не знам дали я има вече тази опция. Преди с МАС беше команд+ъпдейт и ти отваря браузъра от който да си избереш файла за ъпдейт.

Don_Diego написа:Успях да джасна стъклото и му направих дребна драскотина на часовника (а уж си пазех нещата :banghead: )...протекторите вършат ли работа и ще трябва ли да сложа кейс за да не ме дразни стърчането на протектора


Часовник да не го одраскаш е трудна задача. Алуминия на корпуса е много твърд и се драска трудно, но стъклото както винаги- горила, морила, 45% по-здраво от предишното и пак е пълен кашкавал. Протекторите вършат работа, не стърчат и не се забелязват. Вземи си от Алито по 4-5лв са една камара бройки ама вземи различни модели от различни продавачи, че някои са пълен ташак. Отначало давах по 20-30лв за Спиген и др. подобни по 1-2 броя, а се оказа, че тия от алито са абсолютно същите за без пари.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 15 Апр 2023, 14:46

Е аз си мислех, че ще го опазя ама днес се хванах да бачкам по двора и баш на финала като оставях инструмента и го джаснах, поне е минимално :angel:

След малко отивам до Tехнополис да видя какви има налични, изобщо не ме интересува цената, че утре рано сутрин летя за Египет и с пясъка там може да стане страшно :paranoid:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Spunky » 15 Апр 2023, 16:38

По-скоро, не го мисли. Ежедневен часовник е нормално да се драска. Цената на тия им пада доста бързо.

Ако искаш да не се драска, сменяш със стоманен/титаниев, които са и със сапфир стъкло. Само първия апел лоч ми беше хАлумин и го смазах на стъклото на вратата на колата на втория ден. Следващите всичките са ми били стоманени и стоят като нови. Стоманената линкс каишка е със същото диамантено покритие и имам такава от 6-7 години, като нова е. Тя си струва многото пари, сменила е три часовника, но самите часовници не ги препоръчвам, че струват двойно и след две три години, пак трябва да сменяш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 15 Апр 2023, 16:40

Стоманените не се ли драскат? Чел съм, че лесно хващат разни дребни драскотини.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Spunky » 15 Апр 2023, 17:05

При мен, не. Това diamond like покритие, е като на про телефоните, които също стоят доста свежи, без кейс и ползвани от мъж, но при часовника има много по-малко достъп до драскащи неща. Това не пази от удари, но пък стоманата бидейки доста по-твърда от алуминия, пак се представя по-добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 15 Апр 2023, 17:44

Е можеше повече време да устискам с драскането, пък и сам си бях казал че искам черен…
Сложих един Panzer glass, почти идеално стана даже скри драскотината. Две малки мехурчета останаха ама по краищата е залепнал яко и не мърда, а не смея да го напъна повече да не замине :lol:

Седмица - две ще е така и ще слагам друго. Харесах си карбонови кейс и верижка, може би ще ги поръчам и да не го мисля повече :bchug: Следващия ще е тенеке :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook