Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от steeN » 15 Мар 2023, 18:05

laviatan написа:И в колата върши работа - ако паркираш в мол-а и се чудиш къде точно си го направил :mhihi:


Аз не губя неща, но че мога за тва да го ползвам не се бях сещал. Сега вече ще си поръчам :mrgreen:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от nxn » 16 Мар 2023, 0:38

gromovich написа:Колко му е обхвата на Airtag и на какъв принцип работи.


10тина метра, закача се за друг айфон, чиито и да е и праща информация къде е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 16 Мар 2023, 10:21

Май се вижда края на моят 13 Pro :(
Започна да се държи много странно: в офиса съм със зарядна станция, на която е закачена всичката периферия и в лаптопа влиза само един кабел - работи безупречно. Вкъщи съм с оригиналното зарядно - все по-често отказва да се зарежда от него докато не изцеди напълно батерията и не се изключи. Понякога дори и рестарт не му помага да тръгне да се зарежда :dunno:
Батерията е на 549 цикъла и според самия Макбук състоянието и било "Normal"
Имам един, почти идентичен за части...дали мога да му прехвърля батерията и каквото има по зареждането?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Nickelback » 16 Мар 2023, 10:44

Don_Diego написа:Май се вижда края на моят 13 Pro :(
Започна да се държи много странно: в офиса съм със зарядна станция, на която е закачена всичката периферия и в лаптопа влиза само един кабел - работи безупречно. Вкъщи съм с оригиналното зарядно - все по-често отказва да се зарежда от него докато не изцеди напълно батерията и не се изключи. Понякога дори и рестарт не му помага да тръгне да се зарежда :dunno:

Не разбрах дали се зарежда нормално от зарядната станция..?

Ако да - значи проблема ти е по-скоро в оригиналното зарядно и/или там каквито кабели/преходници/конектори ползваш.

Ако не - тогава започвай да подозираш батерия и power management circuitry-то на телефона.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от DriftoMania » 16 Мар 2023, 10:51

TNT написа:А като изгубиш телефона, как ще ги търсиш :mhihi:


:OT: През icloud.com от всяко устройство/компютър. Освен ако нямаш authentication през телефон, тогава си преебан :lol:

Иначе на първия ми еъртаг онзи ден му смених батерията, че почна да реве. Странно усещане е сам да подмениш батерията на епъл устройство :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 16 Мар 2023, 11:00

Nickelback написа:
Don_Diego написа:Май се вижда края на моят 13 Pro :(
Започна да се държи много странно: в офиса съм със зарядна станция, на която е закачена всичката периферия и в лаптопа влиза само един кабел - работи безупречно. Вкъщи съм с оригиналното зарядно - все по-често отказва да се зарежда от него докато не изцеди напълно батерията и не се изключи. Понякога дори и рестарт не му помага да тръгне да се зарежда :dunno:

Не разбрах дали се зарежда нормално от зарядната станция..?

Ако да - значи проблема ти е по-скоро в оригиналното зарядно и/или там каквито кабели/преходници/конектори ползваш.

Ако не - тогава започвай да подозираш батерия и power management circuitry-то на телефона.


Пак да кажа, че става въпрос за MacBook Pro 13 :bchug:
С докинг станцията работи безупречно - зарежда си, не ползва батерия когато е на нея даже я зарежда доста бавно като подмине 80%, както си трябва да бъде.
Вкъщи с две идентични ОЕМ зарядни се мръщи, стигнах до там да сменям контактите дори с цел да тръгне и не ще. Изписва Power Source: Power adaptеr, Battery not charging и така докато припадне. След като се рестартира си зарежда и работи напълно нормално :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Nickelback » 16 Мар 2023, 11:09

Don_Diego написа:Пак да кажа, че става въпрос за MacBook Pro 13 :bchug:
С докинг станцията работи безупречно - зарежда си, не ползва батерия когато е на нея даже я зарежда доста бавно като подмине 80%, както си трябва да бъде.
Вкъщи с две идентични ОЕМ зарядни се мръщи, стигнах до там да сменям контактите дори с цел да тръгне и не ще. Изписва Power Source: Power adaptеr, Battery not charging и така докато припадне. След като се рестартира си зарежда и работи напълно нормално :dunno:

Кабелите, които ползваш в двата случая, различни ли са?
Ако са различни, то пробвай кабела, който ползваш на зарядната станция, и викаш, че работи, да го ползваш с двете зарядни (ако е възможно това изобщо), дали проблема няма да изчезне :yes:
Съмненията са ми по-точно в конектора (USB-C или там какъвто е тоя модел), защото Епъл умрАт да правят разни "умни" конектори, които като се поразбият могат да сътворят чудеса и насмотат софтуера яко... :dunno:
Последна промяна Nickelback на 16 Мар 2023, 11:10, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от theraven_nz » 16 Мар 2023, 11:10

Направи ресет на SMC и виж пак
---

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 16 Мар 2023, 11:31

Това го ресетвам всяка седмица, че от почти нов kernel tast-а все е с някакви космически стойности и пуска перките на макс веднага след включване :mhihi:

Кабелите са си все OEM usb-c, не се бях замислял че и от тях може да идва проблема, но пък ако е бъгнат кабела не би ли трябвало изобщо да не зарежда, а не от време на време да прави магарии :dunno: .
Имам един плетен Anker сега го сложих и ще тествам през следващите дни как е
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Nickelback » 16 Мар 2023, 11:34

Don_Diego написа:Кабелите са си все OEM usb-c, не се бях замислял че и от тях може да идва проблема, но пък ако е бъгнат кабела не би ли трябвало изобщо да не зарежда, а не от време на време да прави магарии :dunno: .

Божа работа, цЕл микроконтролер слагат Епълците там отдавна :ok: :mhihi:
А скоро (масово) и по нашите телевизори (Андроиди и всичкото друго гадина) :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от DriftoMania » 16 Мар 2023, 17:20

Абе, като казахте оем кабели, моя еър М1 го зареждам с оригиналния адаптер и един черен кабел от друга не епълска техника, щото белите оригиналните от мъкнене посивяват и стават мърляви. Самия кабел е дебел и изглежда качествен, но не е оригинален. Дали би било вредно за лаптопа и батерията? :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Nickelback » 16 Мар 2023, 17:30

DriftoMania написа:Абе, като казахте оем кабели, моя еър М1 го зареждам с оригиналния адаптер и един черен кабел от друга не епълска техника, щото белите оригиналните от мъкнене посивяват и стават мърляви. Самия кабел е дебел и изглежда качествен, но не е оригинален. Дали би било вредно за лаптопа и батерията? :dunno:

Вредно чак, се съмнявам да е, но има вероятност да не е съвсем оптимално... Скоро не бях поглеждал за Епъл, но да ей го в'на, какво горе-долу се крие в по-модерните кабели :roll:

Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от zAcK » 17 Мар 2023, 9:51

Nickelback написа:
DriftoMania написа:Абе, като казахте оем кабели, моя еър М1 го зареждам с оригиналния адаптер и един черен кабел от друга не епълска техника, щото белите оригиналните от мъкнене посивяват и стават мърляви. Самия кабел е дебел и изглежда качествен, но не е оригинален. Дали би било вредно за лаптопа и батерията? :dunno:

Вредно чак, се съмнявам да е, но има вероятност да не е съвсем оптимално... Скоро не бях поглеждал за Епъл, но да ей го в'на, какво горе-долу се крие в по-модерните кабели :roll:




Тия са се престарали с тия кабели :shock: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от vlad0 » 17 Мар 2023, 19:56

Don_Diego написа:Май се вижда края на моят 13 Pro :(


Смени с нова ОЕМ батерия, ако пърформанса все още те задовалява.
Това е странично от проблема със зареждането, аз така си вдигнах едно про 2015та.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 17 Мар 2023, 20:04

Баси. Това на колко години е? На жената стария още си бачка безупречно, пък е видял голям зор. Даже и на батерия кара поне час-два май.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook