Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от zAcK » 24 Фев 2023, 21:07

Имаше преди питания за скейлинга, та този пич доста добре е обяснил всичко. Евала за което :bchug: :bchug: :bchug:

Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 4.06.2016
Пол: Мъж

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Dimitrov71 » 25 Фев 2023, 20:39

Здравейте, писах в айфон форума, но реших да попитам и тук.

Не знам дали е проблем или така функционира приложението Find My. Прави ми впечатление, че след като си затворя лаптопа (затварям екрана, без да изключвам лаптопа) и влезна през айфона си в Find My, в приложението пише, че лаптопа е Online, но пише Old location от момента в който съм го затворил и не се актуализира локацията. Интересното е, че в много редки случаи лаптопа си актуализира местоположението след като пробвам да видя дали ще го направи часове след като съм го оставил. Лаптопът е свързан към WIFI и е в sleep mode през цялото време. Всички разрешения за локацията в приложението са дадени.

Ще съм много благодарен, ако някой може да каже дали това е нормално!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 05 Мар 2023, 16:56

Дойде време да избирам таблет за малката на която да може да разцъква и същевременно да си тренира рисуването.
Насочил съм се към Айпад 9 -256гб и писалката 1-ва ревизия като вариант цена качество за това което ще се ползва.
Не съм хич наясно с ябълките и ще бъда благодарен за напътствия в правилната посока.
Мислех и за Самсунг галакси с8+ като що годе еквивалент цена качество,но ми е тъмна Индия положението.
При него получаваш писалката в комплекта.Тук е 250лв около в допълнение.
Там имаш вариант да разширяваш паметта доста тук е фиксирана.
Вярно софтуера на ейпъл винаги е по-добър,но в моят случай дали ще е по-удачно да избера едното или другото.
Ако има ползващи машината по сходен начин моля дайте мнение да не отварям нова тема за това.
Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Моджо » 05 Мар 2023, 20:21

Земи мойта писалка. Почти не е ползвана.
Linea sketch е добра програма и за начало е безплатна.
Retinata е добър дисплей. Струва си парите апала за таблет. За телефон не, ма друга тема. . Можеше и повече за толкова кеш, ма ся. Батерията също държи бая.
на мен ми е втори апал таблет.
От андроидските съм се откъснал и не ги следя, за разлика от телефоните.
Но не бих ги отписал. За около тия пари отиваш на място и гледаш. Хуявей ли, самсунг ли.. Къвто си харесаш.
Хуявей само таблет не съм имал. Имам и телефони и лаптоп. Емиииииии за мен са си номер 1.
Пп моя е с 64гб и са напълно достатъчно.
Онуй техния облак дето не мое да влезеш в него е 2 лв на месец не помня за колко гб беше.
Последна промяна Моджо на 05 Мар 2023, 23:20, променена общо 1 път
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 05 Мар 2023, 20:59

Важното е таблета да се ползва основно за рисуване и отделно за всичко останало.И да не струва колкото един бял дроб...
Та е в Емага го има на 1000лв гол.Да му сложа и кейс и там квото трябва...1100/200 без стилуса.
За тия пари има ли по-добро или няма?
Ако няма да го поръчвам,че за 17ти ми трябва!?
Иначе за химикалката ако не ти трябва ще измислим някоя схема,ако се спра на него както май отиват нещата. :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Моджо » 05 Мар 2023, 21:46

Докъм 7-800 не бих се чудил. За 1000 + ще се почудя апал ли да е или нещо друго))
Гледам има специални таблети за рисуване. Писалката май има подобни екстри като нива на натиск.
Не съм я разучавал., седи си опаковане в шкафа)) 64 гигабайтовия кво му е) същия е. Иклауда ти замества паметта за снимките примерно, само приложенията остават. Ние играем квото играем и го трием после. Половината не сме използвали още.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 05 Мар 2023, 22:26

Нищо му няма на малкия.Просто е малък.
Таблетите за рисуване работят в комбинация с пс.
Аз искам да си го ползва отделно.
Та така.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 15.08.2016

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от milcho01 » 06 Мар 2023, 10:38

Вземай Apple таблет. Изобщо не гледай друго щом е за рисуване.
Жена ми е художник и графичен дизайнер. Когато реши да започне и дигитално да рисува минахме през Wacom (без екран), после някакъв уж хубав с екран за към 1к лв и накрая като пипна Епъл и.... космическа разлика.
Първия и беше базов Ipad 6. Тук Apple pencil се ръга всеки път в порта на таблета за да се зареди и събуди, понеже като не се ползва и "заспива".
После го сменихме с Ipad Pro 2020 поради нужда от повече Ram (когато искаш повече Layer-и и резолюция си трябва). Тук вече e Apple Pencil 2, който стои магнитно на таблета отстрани и се зарежда безжично от него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 5.09.2005
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: E60 520d, E83 3.0D, E36 316ti

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Milcho » 06 Мар 2023, 10:48

Щом е за рисуване - вземай Айпад.
Жена ми е художник и графичен дизайнер (поне една от професиите и :mhihi: ) Когато реши да започне да рисува и дигитално, минахме през Wacom без екран, после някакъв уж хубав с екран за към 1к лв.... и накрая взехме един базов Ipad 6 - огромна разлика :shock:
Качество на самото устройство, дисплей, говорители, батерия - всичко е просто чудесно. А писалката и как работи тя просто нямат алтернатива.

Имай предвид следното:
Първо ползвахме Ipad 6 + Apple Pencil 1 -> тук писалката се ръга в порта за да се зареди и също така за да се събуди (като спреш да я ползваш известно време и тя "заспива")
После минахме на Ipad Pro 2020 + Pencil 2 - > тук писалката стои магнитно отстрани на таблета и се зарежда безжично от него

Един съвет - ако ще слагате screen protector, вземи от тези които са Paper Feel. Да, матови са, но според жена ми за рисуването са голям плюс.

Ако имаш някаки специфични въпроси, питай.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 06 Мар 2023, 11:19

Струва ли си пенсил 2 щото с периферията отиваме на много пари за употреба от дете.
В смисъл с пенсил 2 работят новите устройства, а те в окомплектовка и поне 128 рам отивам на 2500лв.
Някак много ми се струва за това за което ще се ползва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 5.09.2005
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: E60 520d, E83 3.0D, E36 316ti

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Milcho » 06 Мар 2023, 12:34

Като функционалност нищо няма да спечелиш от Pencil 2, еднствено удобството. Ти вече трябва да прецениш струва ли си и дава ли ти се толкова.
Ние сменихме поради нужда от повече Рам памет, а не заради писалката.
Ако ще вземаш нещо с Pencil 2, за начинаещ препоръчвам Ipad Air 4/5 или Mini 6 (ако размера е ОК). Гледам започват около 1200-1400лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Моджо » 06 Мар 2023, 14:57

Значи мойта е 1, щото стърчи от таблета като се зарежда. Вероятността да я отчупиш ако не внимаваш е голяма. Иначе се зарежда бързо.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 06 Мар 2023, 20:20

Дете ще го ползва на 11 години.Каквото може да се счупи то ще се счупи.
Ония закони никой не ги отменя.
Та се търси здраво,вършещо работа добиче дето не струва колкото два бъбрека.
Ако трябва да се изръсят 2 бона ще се.
Няма да ги дам накуп,че не ми се ще та няма да ги усетя.
Но ако мога да мина метър е добре дошло.
Та казвайте последователи на култа епъл кое става най-много за целта да го поръчвам.
И от къде пък и кой модел кейс,фолио дето е написал колегата и коя писалка и да го стрелям.
А и да взимам ли максимума на паметта или да пробвам вариант 64/128 и после да се плащат облаци или да изръся пари накуп за повечко памет.
Че след 10 дни трябва да има панделка и да чака на масата. :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Моджо » 06 Мар 2023, 21:27

9 мисля че няма със 128. Аз си държа на моето, че 64гб са достатъчни. Така или иначе употребата треа се ограничава. Не че мойта не гледа по цел ден... Ма само като не мога да и обръщам внимание. За кейс не знам, моя си е гол и предишния си беше гол и не виждам смисъл от кейс. Тва не е телефон да го носиш със себе си. Колежката си купи некъв дето се трансформира на стойка. Да не го държиш докат пет ш примерно. Около 40 лв от Алито, тука са 60-80. Моето мнение е за 9, 64 гб, с кейс или без кейскакто си прецениш. Нема лошо 256, ма не е оправдано според мен пари за още един таблет само за памет и то не рам.
За 1060 има 10-та генерация вече. Ако ще давам 1000+ бих взел 10та ген, пак с 64 гб.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 06 Мар 2023, 21:40

Десета версия добре.После зарядно,протектор дисплей и гръб.Писалка.Станаха 1600лв поне... ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook