Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от nickstorm » 29 Мар 2023, 8:54

:mhihi:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от drifty » 29 Мар 2023, 10:06

Явно си е запазена марка на подминаващите 50.

Аз на старши гледам да не му пипам инструментите, че аха да се счупи нещо, аха да ме изкара идиот.
:OT:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от vicho » 29 Мар 2023, 11:31

като минете 30 и ще ви мине :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от slatanic » 29 Мар 2023, 20:49

Мда...чакай ти...
Аз и преди това си ги слагах на дедовият без да ми е станал такъв още... :ok: :mhihi:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Lenco » 30 Мар 2023, 9:27

drifty написа:Явно си е запазена марка на подминаващите 50.

Аз на старши гледам да не му пипам инструментите, че аха да се счупи нещо, аха да ме изкара идиот.
:OT:

:yes: И дъщерята така разправя.
И шофирането става все по-трудно, реакциите (не ерекциите) стават все по-бавни, трудно се движиш между маркировките, трудно взимаш решение за изпреварване, като на последното му намерих цаката, на всеки +10 години, колата е с +100 коня, но пък дойде друг проблем, на 52 уж с очила пък не виждам километража, викат 200, 250 ....., шибана работа, на никой не препоръчвам да става на 50. :OT:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от bum_bum » 30 Мар 2023, 9:49

Moni_BMW написа:.. за на баща ми гаража.. стария. А оня орева светилата за тъпата дръжка .. са такива криваци ..тъпия гараж .. и оня мрънкалник..


Абе майната му на шилда. Важно е поне, че баща ти добре те е възпитал и го уважаваш :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от ceco_kd » 30 Мар 2023, 18:39

bum_bum написа:
Moni_BMW написа:.. за на баща ми гаража.. стария. А оня орева светилата за тъпата дръжка .. са такива криваци ..тъпия гараж .. и оня мрънкалник..


Абе майната му на шилда. Важно е поне, че баща ти добре те е възпитал и го уважаваш :yes:
Споко де.....то нали има една приказка: ти ще дойдеш на моята, ама аз на твоята- не. И него един ден ще го уважават така сигурно. Не че го виня, че я е счупил, просто от всичко разбрах, че баща му е стария ....мрънкалник ....абе баща му бе....ама ще порасне и това дете и ще почне да мрънка като гледа как младото първо отваря с ножа буркана, а после се чуди защо върха на ножа е крив

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от theraven_nz » 30 Мар 2023, 22:50

Е хайде де, не е еднопосочно нещото, всичко опира до комуникация. На собствен опит с родителите ми усещам, че след едни години хората стават сприхави, само защото се пускат от хорото на живота да си гледат рахатлъка (както е и редно) и всички дреболии за нас за тях са нарушаване на съответния. И ние с баща ми напоследък започнахме да се чешем за видими глупости. Аз гледам да не му създавам напрежение и да го оставям да си се занимава с дреболии, решими с 10лв. от железарията и 30 минути работа, той пък може 2 дни да отдели само и само да го ремонтира и овър-инженерства, просто защото е израснал в такова време на нямане и още живее в него в главата си. За справка аз съм на 34, той на 71, да ми е жив и здрав. На 19 се изнесох, но стаята ми стои както съм я оставил, единствената разлика е креватчето на малката като ходим през месец да ги видим (закон!)

Ботъм лайн - ценете си времето с родителите, разбирайте манталитета им, кодиран от времето, в което са възпитани. И се отделете от тях дотолкова, че да не споделяте битово ежедневие. И не очаквайте това да дойде от тях, ние сме на ход за това.
---

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от zAcK » 31 Мар 2023, 1:09

theraven_nz написа:Е хайде де, не е еднопосочно нещото, всичко опира до комуникация. На собствен опит с родителите ми усещам, че след едни години хората стават сприхави, само защото се пускат от хорото на живота да си гледат рахатлъка (както е и редно) и всички дреболии за нас за тях са нарушаване на съответния. И ние с баща ми напоследък започнахме да се чешем за видими глупости. Аз гледам да не му създавам напрежение и да го оставям да си се занимава с дреболии, решими с 10лв. от железарията и 30 минути работа, той пък може 2 дни да отдели само и само да го ремонтира и овър-инженерства, просто защото е израснал в такова време на нямане и още живее в него в главата си. За справка аз съм на 34, той на 71, да ми е жив и здрав. На 19 се изнесох, но стаята ми стои както съм я оставил, единствената разлика е креватчето на малката като ходим през месец да ги видим (закон!)

Ботъм лайн - ценете си времето с родителите, разбирайте манталитета им, кодиран от времето, в което са възпитани. И се отделете от тях дотолкова, че да не споделяте битово ежедневие. И не очаквайте това да дойде от тях, ние сме на ход за това.


Баща ми е същият, и той е на 71, но няма как, такова е било времето, в което са възпитавани :bchug:
Нищо, че го хвалят това време. Нищо е нямало тогава :idea:

Затова постоянно му купувам всякакви инструменти, техника и т.н., дори в момента не да не му трябва.
Като си отида изхвърлям стари боклуци без да види и ги замествам с всяко нещо, дето видя и ми се стори, че може да му е полезно :mhihi:
От неща като всякакви сини Bosch-ове, до такива като кутии с различни видии, болтове и т.н., да си има запаси :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Примерно взел съм му C-tek зарядно, компресор за запалката, куфар с около 250 инструмента/приставки и всякакви подобни джаджи.
Скоро му взех някакви ръчни триони, триончета и т.н. на Stihl, дето режат с лекота дори дърва за печката :shock:
че той си караше с един скапан, нережещ, огъващ се правен от дядо ми, от някаква си лента :help:
И дебелите клони на овошките сега ги реже като масло. И с батерия има вече, да :mhihi: :mhihi: :mhihi: Като изключим бензиновата Stihl-ка

И хич не го питам. Примерно за плочата на гаража, поръчах няколко кутии течна гума, текстил и т.н. и като дойдоха му казах, ей с това ще го намажем и така :mhihi:
В началото го гледаше с подозрение, ама сега е доволен, че това се оказа доста прилична хидроизолация :ok:

Каквото и да му взема има - "Това за какво си го взел сега да си харчиш парите" :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ама после като му потрябват и си ги ползва с такова удовоствие :mhihi:

P.S. По-дребните неща много ги губи :mhihi:

-----

Да сме по темата и като стана дума за бащите. За пореден път се убедих, че лекарите в Хасково са......
Отишъл на преглед, изписали му очила и след като ги платил му казали, че трябва да си направи операция за перде :banghead:
Докарах го тук и му казаха, че няма нужда от операция. Казал съм им вече, Хасково да го заобикалят за всичко :banghead: :banghead: :banghead:
Толкова години, все ги лъжат там. За всичко! :banghead:
Лошото е, че все ми се обаждат като минат през някой лекар там и стане мазало.
И с майка ми, и с него, с онкозаболяванията им пак там само ядове :banghead: :banghead: :banghead:
Какви са тия хора в това Хасково??? Нищо човешко ли няма в тях, не зная :( :( :( Мога книга да напиша...

А те уж да не ме притесняват, ходят там на прегледи без да ми казват и все нещо има..... :(
Как се оправят тия хора, дето ходят само там на лекар от областта, дори не искам да си мисля :( :( :(

Миналия ден идва един човечец да си купува от бащата пчелен мед, не може да разпознае майка ми дали е мъж, или жена.
Оперирали му и на него очите, сложили му някакви лещи и сега зрението му тотал щета. Разпитах и едни други комшии, и при тях същото :( :( :(
Последна промяна zAcK на 31 Мар 2023, 1:31, променена общо 3 пъти
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от BMW_POWER » 31 Мар 2023, 1:24

Колеги, връзката между бащи и синове е много широка. Да, има го онова "животинското", че във фамилията има нов водач ... но! Ще ви препоръчам нещо. На младите специално. Правете нещо заедно с бащите си. Ловете риба, човъркайте старата му кола, гледайте по веднъж в месеца мач, ходете само по мъжки дори да изпиете по бира. Ето така, без да има защо. Колко пъти сте завели "стария", за да го почерпите без някаква причина? Не да се дрънкате с повод и без повод, а да правите нещо само двамата. Бас ловя, че ще му стане приятно и отношенията ви ще минат на друго ниво. Дори да кажете ето така, без повод, "Тате, трябва ли ти помощ за нещо?"....

Намерете начин да прекарвате някакво време заедно. Направите ли го, ще дойде момент, когато ще ми благодарите. Може да е след 5-10-25 и + години, ще го оцените цялото това време, когато сте били един до друг.

Моят "дъртия" си отиде на 16-ти този месец. Никога не съм го чувствал до мен, никога не съм чувствал подкрепата му, никога не съм бил похвален за каквото и да е от него. Най-важният "бащин" урок, който съм научил от него е, какъв баща да не бъда. Прекъснахме връзка от 2001г, не съм го виждал от 2006г. Причината за това стана, че спрях да финансирам безумни начинания и всякакви чужди сметки.

Та накратко, то си стана за нова тема, ама пускайте си понякога някои неща между ушите.

Да не съм офф. Купих си една торбичка ябълки, ама отвътре се оказаха боклук. Отвън изглеждат добре, отвътре гният.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от ildivvy » 31 Мар 2023, 7:50

При нас положението пък е точно обратното! Аз никога няма да кажа на баща ми 'дъртия'... Правим всичко, което можем сами и ни прави удоволствие! Купуваме често инструменти, като си делим парите... "Пари за инструмент не са похарчени за нищо!" Това е старо правило... Работим си и по колите (моята и на брат ми) и по мотора и ни е кеф! Понякога 'можем да го вземем за 10лв от железарията и за 30мин да стане', но на нас ни е кеф да видим можем ли да го направим/подобрим и колко време ще изкара след това :mhihi: Понякога нещата са елементарни. Така например сме се заиграли с пералнята. Оправих и връзките на платките, сменихме лагер на двигателя, пантата на вратата и т.н. Имам/е пари и за нова, някой да не вземе сега да ни купува друга от съжаление.. Просто искаме да видим дали можем да се справим с нея! Бяха строги някога и никога не сме живели в излишък, защото нямаше пари за такъв. Сега нещата са много по-добре (парично), но аз съм им благодарен за начина, по който са ни възпитали! Слава богу, и двамата са живи и здрави! Баща ми е на 75 и всяка седмица си ходи на лозето и си гледа пчелите ( приема го като излет и екскурзия и му е приятно)! В много добра форма е физически... В мазето е 'работилницата' му за всичко. Пчеларството те кара да си доста добър дърводелец също.. Рамки, сандъци и т.н. От дядо остана също много дребен инструмент - клещи, пили, отвертки, ножовки и т.н. За 'спорта' си направихме 'устройство' за изсмукване (масла, горива) или помпене на гуми от един стар хладилен компресор. Само по строителните ремонти е 'по-непреклонен' за някои неща, но винаги е отворен за нови 'неща'. Чете и сам си търси в интернет и т.н. Приятел е с повечето мои приятели и дори си имат свои теми... Аз съм късметлия в живота с тези родители и го осъзнавам отлично!
Последна промяна ildivvy на 22 Апр 2023, 20:13, променена общо 1 път
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от barty » 22 Апр 2023, 18:19

Днес се разходих до с. Безден ( Софийско) за прясна пъстърва.
Пред мен ги извадиха, 4 бр едра пъстърва, по 550гр всяка.
Изпекох ги на фурна.... безвкусна и леко жилава.
Предполагам че беше сьомгова пъстърва.
Цена: 15 лв/кг

Подобен случай имах през 2016г с пъстърва от рибарника в с. Свидня.

Явно че ги хранят със скапана захранка.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от drifty » 02 Юни 2023, 22:27

Е тая скоба за лагери. На сайта пишеше, че е подходяща за лагери от 12-38мм, на кутията обаче на едно място пише 12мм на друго пише 19. Аз имам да вадя лагери 12мм вътрешен диаметър, познайте дали влезе...

IMG_20230602_221051.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от carmanf1 » 24 Сеп 2023, 20:44

От дискусията за обувки в темата "от кое сме доволни", реших да пиша тук от кои не съм доволен.

Преди година и нещо съвсем случайно видях един пич с reebok pump fury. Върна ме в 90-те, къде само мечтаех за такива

Купих си reebok pump fury - баси и отвратителната маратонка. Твърда, тясна, подметката дебела, пластмасова, като ходиш чатка на гьон.

Търсейки reeboka-a, ми излезна и Nike Air Max 2 CB 94, купих си го, щот и за него мечтаех.
Ба*ти твърдата и неудобна маратонка. Отгоре на висчкото и тежка. Ужас.

Купих си и nike air max 270, не е стар модел, ама ми харесаха на вид - отвратителна! Мега тясна, и "чорапа й" или както се казва там, супер стегнат. И спарва яката. Отврат.

Всички тия по-горе съм ги носил по 2-3 пъти и не искам да ги виждам.

Грам не съм доволен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от KoolyO » 25 Сеп 2023, 10:18

carmanf1 написа:Преди година и нещо съвсем случайно видях един пич с reebok pump fury. Върна ме в 90-те, къде само мечтаех за такива

Купих си reebok pump fury - баси и отвратителната маратонка. Твърда, тясна, подметката дебела, пластмасова, като ходиш чатка на гьон.

Грам не съм доволен.


За такива любители на Pump Fury, като нас, има една колаборация Pump X Boost, с на Адидас подметката. Така вече много повече се ядва.
https://www.endclothing.com/row/reebok-x-adidas-instapump-fury-boost-fw5307.html
Иначе да - оргиналдъто си е дръво.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook