Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от barty » 26 Яну 2022, 10:45

От някъде ми беше попаднала информация че спрямо количеството официално произведени млечни продукти се губят 100 000 крави.
Т.е. бълва се палма яко! А никой не знае какво количество продукти се произвеждат неофициално!
Т.е. ментета яко.
:yes:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от c04 » 26 Яну 2022, 10:58

E то кашкавал под 15лв се очаква да има палмица :mhihi:, под 10 пък е 100% само палма. Напоследък купувам Домлян кашкавал и ми харесва.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от MrManson » 26 Яну 2022, 11:02

Bogat-Beden написа:Kaто изключим бутикови малки магазини със сериозни цени, Лидл е с най-качествените масови продукти.

Някои продукти от серията им Родна стряха - сирене и кашкавал - са от село Ведраре. Тази мандра си има техен бранд, но явно пакетира и за веригите. Цената е над масовата и са вкусни. Поне на този етап.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от barty » 26 Яну 2022, 11:22

c04 написа:E то кашкавал под 15лв се очаква да има палмица :mhihi:, под 10 пък е 100% само палма. Напоследък купувам Домлян кашкавал и ми харесва.


Домлян имат един кашкавал, като руло, който горе долу става. Мандрата им е доста голяма.
Забелязах че около Разград например има малки мандри във почти всяко село. Обаче работят под ключ, т.е. крият се какво става вътре. То е ясно че е нещо нелегално.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от TheDriver » 26 Яну 2022, 12:20

Аз съм голям любител на кашкавала и в момента за мен има само два вида кашкавал които стават, но не се намират масово по магазините.

Всъщност са 1.5, защото единият производител не смогва и зарежда само един "премиум магазин" с добре узрял кашкавал, а всичко друго получава набързо произведен.

Другият е достатъчно малък, че все още да смогва заради това, че не го знаят, а и цената на хубавия му кашкавал отказва много от клиентите в района в който продава.

Това всъщност е и основният проблем - времето за производство на истински кашкавал. Тези които са решили да продават нещо качествено произвеждат ХХХХ килограма, които узряват както трябва. Пускат продукта на пазара(често с ниска цена, за да привлекат клеинти), а хората виждат евтин и хубав кашкавал и тази добра първа партида свършва за норматив. След което има сериозно търсене, но производителя не може да смогне ако следва технологията. Сещате се какво следва.

Това което се продава по пазари от баби и дядовци като "домашен кашкавал" е точно такъв и няма нищо общо с истинския кашкавал. Има бърза рецепта за производсто на кашкавал в домашни условия и те точно нея ползват, но тя няма нищо общо с традиционната рецепта. Единствения плюс на този кашкавал е, че много често е 100% домашно мляко, но на вкус не става.

По темата(размислите на един зевзек) :mhihi: : https://www.youtube.com/watch?v=z_ZBXfe ... y&index=42

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от zAcK » 26 Яну 2022, 20:35

barty написа:Да не е стоял някъде на топло и да е омекнал?


Не. От хладилника още като го резнах и залепваше по пръстите, мек на ужас. Гризнах, яко лепи по зъбите. Помиярска история. 25 лева мисля му беше килото :kuku: Пълна помиярщина е всичко тук. Ядем вероятно най-големите боклуци в цяла Европа... :censored: :banghead:

Никой не контролира нищо :!: Парите ни за данъци отиват за едни държавни служители-паразити, които допринасят за всеощата мизерия :banghead: :banghead: :banghead: Иначе като излезна от нас и все едно съм на автоизложение в Дубай. Минали ден видях черен жип Ламбо, зад него Брабус, пак черен и зад него черен жип Бентли :help: Един след друг :censored: :banghead: :banghead: :banghead: Ей заради тия уроди ядем най-гнусните храни, живеем в долнопробни сгради и в мизерни градове. Щото от всичко се краде, а ние смотаняците си трайкаме... :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от barty » 26 Яну 2022, 20:45

Ясно, качеството е паднало. Шиши продаде Лакрима на някакъв иракчанин...
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от top » 26 Яну 2022, 20:45

От масовите производства съм най-доволен от кашкавала Родопчанка и то не знам дали си въобразявам, но има разлика във вкуса на различните разфасовки, примерно като купя 1кг. опаковка от Метро е най-хубав а например 200гр от други магазини и е по-гаден. Също и киселото им мляко е хубаво. Нямам представа колко са истински, но на вкус ми харесват.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от barty » 26 Яну 2022, 20:48

top написа:От масовите производства съм най-доволен от кашкавала Родопчанка и то не знам дали си въобразявам, но има разлика във вкуса на различните разфасовки, примерно като купя 1кг. опаковка от Метро е най-хубав а например 200гр от други магазини и е по-гаден. Също и киселото им мляко е хубаво. Нямам представа колко са истински, но на вкус ми харесват.


Преди две години бях по работа в мандрата на Родопчанка и видях че влизат камиони с мляко :mhihi: :mhihi: че някъде влизат само варели а излиза мляко, сирене...
:yes:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от zAcK » 26 Яну 2022, 21:46

top написа:От масовите производства съм най-доволен от кашкавала Родопчанка и то не знам дали си въобразявам, но има разлика във вкуса на различните разфасовки, примерно като купя 1кг. опаковка от Метро е най-хубав а например 200гр от други магазини и е по-гаден. Също и киселото им мляко е хубаво. Нямам представа колко са истински, но на вкус ми харесват.


На нас също ни допада. Поне е нямало изцепки с него до момента. А сме пробвали десетки кашкавали :banghead: Включително БИО и т.н. :mhihi: :help:

P.S. Голямо мазало е с тия кашкавали...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Exclusive89 » 26 Яну 2022, 21:56

Не съм голям фен на кашкавал, но това ми харесва много. Препоръчвам.
https://www.promobutler.be/fr/lidl/prom ... d=12267644
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Пинтев » 26 Яну 2022, 22:08

Живея в близост до мандра Боженци/ЕЛВИ/ТЕРТЕР
Мандрата отглежда 500 крави,и отделно по над 10тона мляко на ден изкупува,от цяла Северна България.
Не мога да кажа дали слагат палма,но със сигурност има и мляко :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от kiko » 26 Яну 2022, 22:24

Пинтев написа:Живея в близост до мандра Боженци/ЕЛВИ/ТЕРТЕР
Мандрата отглежда 500 крави,и отделно по над 10тона мляко на ден изкупува,от цяла Северна България.
Не мога да кажа дали слагат палма,но със сигурност има и мляко :)

Киселото мляко Боженци когато се появи преди години и го имаше само по вашия регион ми беше любимо.Като почнех да го ям но можех да спра!Сега е като всички останали :(

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от c04 » 27 Яну 2022, 0:27

Боженци поне са честни и си пишат на етикета, че има сухо мляко / това на киселото мляко/.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от cod-cdbp » 27 Яну 2022, 2:40

Като ще коментираме млеката:
- Чудно или там каквото е - пълна безвкусна боза...
- Боженците биват
- Прясното мляко на Олимпус бива, като има някакво Био което дори има вкус на мляко.
- Каймакани - това се намира трудно, но си струва - мляко, кисело, сирене и тн.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook