Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от nickstorm » 02 Яну 2024, 17:57

В Германия само био яйца си взимах, от 3'99 Е до 5'20Е за десет бройки. Шест бройки са по около 2'70 някъде. Тия най-евтините, от Лидъл-Мидъл, с клетъчно отглежданите кокошки, като го счупиш някакви сополи вътре баце... Не се вижда ни жълтък ни белтък и на вкус са подобни, та резко спрях да ги взимам 2015-та някъде...

Е па вие колко искате да са десет ядливи яйца, при положение че едно капучино гони десетаче? :lol:

По темата- билет за връщане в България, не съм доволен че се върнах....
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от ildivvy » 02 Яну 2024, 19:48

Защо трябва да сравняваме цената на яйцата с тази на капучиното? Искаме, примерно, да са хубави и да са по 20ст...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Jordana » 02 Яну 2024, 20:16

А каква значи "био" яйца ? Има синтетични яйца от био отпадъци , и те са дори полезни ....без холестерол ! :dunno:
Американците, които вече са опитали синтетични бъркани яйца, бяха доволни и не забравиха да споделят това с други потребители в коментарите. Те твърдят, че аналоговото яйце не се различава по естествен вкус от натуралния продукт. Освен това "синтетиката" съдържа всички елементи на едно яйце, с изключение на холестерола, което означава, че получава още един допълнителен плюс в своя полза.

https://www.bgfermer.bg/Article/7322893
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от bum_bum » 02 Яну 2024, 20:28

Без холестерол няма тестостерон :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от ivanski_2 » 02 Яну 2024, 21:14

c04 написа:Абе я кажете вие откъде взимате читави яйца ( не става въпрос за в София)


Кажете и за София не го слушаите :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от c04 » 02 Яну 2024, 21:29

ivanski_2 написа:
c04 написа:Абе я кажете вие откъде взимате читави яйца ( не става въпрос за в София)


Кажете и за София не го слушаите :D
Ако излезе, че всички са в София, ще трябва да пращаш насам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от empar » 02 Яну 2024, 22:18

bum_bum написа:Какво не им е наред на яйцата? Аз взимам от време на време от тях и не съм видял нещо нередно.


Жълътъците бяха лимонено жълти. Първи и последен показател, даже го коментирахме наскоро. Достатъчно яйца съм изял при баба ми на село, лека ѝ пръст, правил съм си и експерименти с диетата на горките животни и съм достатъчно наясно как трябва да изглежда.
Изключително тънки черупки, супер течен белтък.
На вкус бяха меко казано отвратителни! Щом кучето не ги яде сварени след 3-4 часа гонене по горите, значи нещо са объркали био-мио химията много сериозно.

С цената нямам проблем аз, нито с шиацу масажът на кокошките, още по-малко с бибитката на петлите. 1,31лв. на яйце се падат, но поне да знам за какво ги давам. Дори с моите 100тина броя на месец съм ок на тая цена.
Нареждам се и аз за читави яйца около София, ако някой предлага/знае. Дори на по-далечна дестинация да се намерят, не пречи да се организира нещо групово. На боримечката сланината доказа на какви логистични схеми са способни хората тук. :mrgreen:
Последна промяна empar на 02 Яну 2024, 23:12, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Jordana » 02 Яну 2024, 22:39

Проблема определено идва от това че не е напълно ясно при тия яйца от лев и трийсе кое е първо - кокошката или яйцето ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от alx » 03 Яну 2024, 1:14

Jordana написа:Проблема определено идва от това че не е напълно ясно при тия яйца от лев и трийсе кое е първо - кокошката или яйцето ... :mhihi:


Джордана си изпълни квотата за готино мнение за 2024 (един брой) :mhihi: сега със чиста съвест можа да го блокирам до 31/12/2024 щото знам, само глупости ще пише :winky:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от ivanski_2 » 03 Яну 2024, 7:47

c04 написа:
ivanski_2 написа:
c04 написа:Абе я кажете вие откъде взимате читави яйца ( не става въпрос за в София)


Кажете и за София не го слушаите :D
Ако излезе, че всички са в София, ще трябва да пращаш насам


Нямаш проблеми :bchug:
Само да измислим как ще стане това пращане и да намерим яйца първо де :mhihi:
Иначе засега взимам не брей, с надежда но ... :mhihi:
Абе аз и от Чепеларе мога да взимам от приятели които гледат, свободни кокошки прибират ги само при голям сняг :mhihi:
ама как ще ги докарвам .....
Последна промяна ivanski_2 на 03 Яну 2024, 8:06, променена общо 1 път
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от ceco_kd » 03 Яну 2024, 7:59

Ей замислихте ме дали да не завъдя 100-тина кокошки на село и да ме знаете после като "яйцето". Аз си вземам яйца или от моето или от на баща ми селото и цената е 10 лева за картон(30 яйца). Яйцата са си като едно време, ама и кокошките си живуркат като едно време може да се каже. Тогава баща ми имаше един лаф: "лук-боклук, главичка-жълтичка". Сега ще трябва да мислим лаф за яйцето.....

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Е.Димитров » 03 Яну 2024, 8:27

Преди години направих експеримент, който до някъде беше успешен.
Няма да навлизам в детайли, ще споделя само идеята.
Просто...си "осиновявате" кокошарник някъде из селата, където смятате, че е чисто.
Уговаряте се със собствениците, които си гледат по принцип кокошки, взимате си или си поръчвате определени породи кокошки, поставяте 1-2 камери да си ги наблюдавате и поемате храненето на пилетата.
Вече според плановете може да направите различни схеми, от наем на мястото и някаква заплата на гледачите и само да ви пращат яйцата и евентуално пилешкото , като си поемате всички разходи по хранене или друга схема.
Мислех тази схема да я правя във вид на "компютърна игра" , но за сега се отлага , докато някой не го направи пръв или не намеря начин аз да го направя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от empar » 03 Яну 2024, 8:48

Е.Димитров написа:Преди години направих експеримент, който до някъде беше успешен.
Няма да навлизам в детайли, ще споделя само идеята.
Просто...си "осиновявате" кокошарник някъде из селата, където смятате, че е чисто.
Уговаряте се със собствениците, които си гледат по принцип кокошки, взимате си или си поръчвате определени породи кокошки, поставяте 1-2 камери да си ги наблюдавате и поемате храненето на пилетата.
Вече според плановете може да направите различни схеми, от наем на мястото и някаква заплата на гледачите и само да ви пращат яйцата и евентуално пилешкото , като си поемате всички разходи по хранене или друга схема.
Мислех тази схема да я правя във вид на "компютърна игра" , но за сега се отлага , докато някой не го направи пръв или не намеря начин аз да го направя.


На сходен принцип беше и моят канал до скоро. Хората, от които купувам мляко на абонамент им заръчах, гледаха ги хората супер кокошките, яйчицата бяха топ, но хората просто си остаряват и леко по леко свиват работата. Не им се сърдя! :bchug:

На идентична схема ми е и телешкото. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от bum_bum » 03 Яну 2024, 10:25

empar написа:
bum_bum написа:Какво не им е наред на яйцата? Аз взимам от време на време от тях и не съм видял нещо нередно.


Жълътъците бяха лимонено жълти. Първи и последен показател, даже го коментирахме наскоро. Достатъчно яйца съм изял при баба ми на село, лека ѝ пръст, правил съм си и експерименти с диетата на горките животни и съм достатъчно наясно как трябва да изглежда.
Изключително тънки черупки, супер течен белтък.
На вкус бяха меко казано отвратителни! Щом кучето не ги яде сварени след 3-4 часа гонене по горите, значи нещо са объркали био-мио химията много сериозно.

С цената нямам проблем аз, нито с шиацу масажът на кокошките, още по-малко с бибитката на петлите. 1,31лв. на яйце се падат, но поне да знам за какво ги давам. Дори с моите 100тина броя на месец съм ок на тая цена.
Нареждам се и аз за читави яйца около София, ако някой предлага/знае. Дори на по-далечна дестинация да се намерят, не пречи да се организира нещо групово. На боримечката сланината доказа на какви логистични схеми са способни хората тук. :mrgreen:


При отглеждането на носачки за био сертифицирани яйца в ЕС си има правила. Храната е ясна. Трябва да имат излаз навън и там пространство от 4кв.м. на всяка кокошка. Вътре пък са по 6 кокошки на кв.м.

Ако тия правила се спазват, всичко е наред. А не винаги е така. Някъде към 2013-та имаше скандал в ЕС, че много от фермите не спазват правилата. В Щатите пък масово кокошките не излизат навън, защото монтират огромни вентилатори в халетата и оставят малка дупка да излизат. И там става такова налягане, че всяка кокошка, която се приближи до изхода направо излита навън. Затова животните бързо се научават да стоят настрани от дупката.

В България био яйца вече се произвеждат от Органита и предполагам са далеч по-хубави от вносните, където е ясно, че се взима най-евтиното за да се продаде тук с максимална надценка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от TNT » 03 Яну 2024, 13:08

От СБА. Последния път за първи път взех златна карта, понеже бях предвидил няколко излизания от страната. Със златната карта трябва да има и абонамент за Авто Мото Свят. За 7 месеца не дойде нито веднъж. Писах им няколко пъти. "Ми ще проверим, ми ще питаме, ми не знам си кво". Днеска пак питам - "ми от бг пощи нямаме отговор, от 1 януари вече е дигитално". Демек отговор от класически българин "имало да става, байо" :banghead: Дано и ако се наложи пътна помощ не получа същия отговор. Отношението в пункта на СБА, където ходя последните години, също е под всякаква критика. Ако не е включено в картата, абсурд да отида там. От последните 3-4 години, само веднъж беше нормално.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook