Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от empar » 03 Яну 2024, 14:16

bum_bum написа:При отглеждането на носачки за био сертифицирани яйца в ЕС си има правила. Храната е ясна. Трябва да имат излаз навън и там пространство от 4кв.м. на всяка кокошка. Вътре пък са по 6 кокошки на кв.м.

Ако тия правила се спазват, всичко е наред. А не винаги е така. Някъде към 2013-та имаше скандал в ЕС, че много от фермите не спазват правилата. В Щатите пък масово кокошките не излизат навън, защото монтират огромни вентилатори в халетата и оставят малка дупка да излизат. И там става такова налягане, че всяка кокошка, която се приближи до изхода направо излита навън. Затова животните бързо се научават да стоят настрани от дупката.

В България био яйца вече се произвеждат от Органита и предполагам са далеч по-хубави от вносните, където е ясно, че се взима най-евтиното за да се продаде тук с максимална надценка.


Изисквания, писани от хора, които не са виждали кокошка и на картинка?
Същите, дето наляха милярди субсидии на лумпените, които блокираха половината държава преди няколко месеца с искане за още?
Същите като оня слабоумник румен порожанов(земеделски министър на буци, за който не помни), дето монтира три реда бодлива тел срещу 600лв на линеен метър по границата с Румъния, за да спре дивите прасета да минават?
Не, блогадоря!

Аз съм с твърде десни убеждения по всякакви теми и вярвам, че свободният пазар няма нужда от регулации и стандарти.
От човешкото небце и стомах по-добър регулаторен орган за читавата храна НЯМА!
Да ми произведе някой яйце от свободно шляеща се кокошка, която по цял ден кълве буболечки и червеи по поляната, пък нека струва и 2лв. А който бюрократичен цървул иска - да ходи с шублера да ѝ мери на кокошката трътката!
Последна промяна empar на 03 Яну 2024, 23:13, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни?

Мнение от bum_bum » 03 Яну 2024, 15:53

Няма как да няма регулация върху хранителните продукти.

Много хора обясняват какво било през комунизма по фабриките за пюре и мляко.. явно не са влизали в днешна фабрика за храна.

Опаковките са брутални. Обясненията върху тях каква грижа са положили за здравето ни също. Но който е влизал във фабрика за храна ще ме разбере..

Яйцата са много тегав продукт и там контрола е по-стриктен от по принцип. Иначе ще се нагледаме на тежки хранителни отравяния.

Регулациите за био производството не са лоши, въпроса е дали и доколко се спазват. Иначе спор няма, че пасищните са класа отгоре. Но там става съвсем скъпо, а и пазар няма. За 99% от хората яйцето си е яйце.

Виждам пробуждане се, преди 10 години като казвах, че ям яйца за 60ст, докато нормалните бяха 15 само ми се смееха. Сега вече няма много възмутени и за цена над левче :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от empar » 03 Яну 2024, 23:13

Те регулациите са направо чудесно нещо, но само на теория. На практика водят до един порочен кръг от административна тежест за бизнеса, постоянно заобикаляне и нарушения, корупция, рекет и пак отначало! В центъра на всичко изниква една къса, но мека пишка за крайния потребител и бизнеса, а бай станой с майбаха и плетените обувки отива на протест за още субсидии!
За хранителни отравяния не е като да не се чува редовно, пък да си чул някой да е понесъл истинска отговорност накрая? Леля Цонка опира пешкира, понеже се е подписала накриво на някой си там лист и керванът си продължава.

Ние сме си нация откровени лайнояди от едната страна и дребни тарикати от другата по въпроса с храните. Нито утопични стандарти, нито дива анархия, нито нещо по средата ще доведат до подобрение всъщност. Не живеем нито в пустиня, нито в хималайте! Има къде и как да се отгледат и произведат ЧУДЕСА! Нямам обяснение на тоя феномен. А като сравня с разни откровени нужници като Босна и Сърбия и направо вдигам кръвно.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от alx » 04 Яну 2024, 2:37

bum_bum написа:Иначе спор няма, че пасищните са класа отгоре. Но там става съвсем скъпо, а и пазар няма. :


В моя щат от началото на 2022 е забранена продажбата на яйца от кокошки които не са пасищни… смятай…
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от zazomazo » 04 Яну 2024, 21:26

alx написа:В моя щат .…


А в твоя щат овцете щастливо ли живеят? :mrgreen:

https://fb.watch/pmKwCdHU2a/
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от mr_petroff » 06 Яну 2024, 17:44

IMG_20240106_132843.jpg

Не съм го купувал, сина го донесе за мезе на виното. Блек ангъс за не знам колко си пари-безвкусно, че и жилаво. Може и аз да не съм достоен за невероятния супер дупер елегантен и неотразим вкус :dunno: След като го пробвахме обаче, сина вика - баща ми, я изкарай от твойта пастърма.. Ам тъй де, простолюдието не може да ги оценим тези неща, нека по изтънчените си ги ядът тези... боклуци :oops: :mhihi:
.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от alx » 06 Яну 2024, 19:41

mr_petroff написа:
IMG_20240106_132843.jpg

Не съм го купувал, сина го донесе за мезе на виното. Блек ангъс за не знам колко си пари-безвкусно, че и жилаво. Може и аз да не съм достоен за невероятния супер дупер елегантен и неотразим вкус :dunno: След като го пробвахме обаче, сина вика - баща ми, я изкарай от твойта пастърма.. Ам тъй де, простолюдието не може да ги оценим тези неща, нека по изтънчените си ги ядът тези... боклуци :oops: :mhihi:
.


блек ангъс пастърма малко ми звучи като хладилник с нагреватели... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от slatanic » 06 Яну 2024, 19:46

Всъщност на Вивенда си е много хубава. ;)
Аз отдавна не ям друга пастърма освен тази тъй като няма нищо освен сол като подправка.
Ей я:
IMG_20240106_194521.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от ildivvy » 06 Яну 2024, 20:04

Аз го разбрах, че не са харесали 'бляк ангъс'-а и са решили да си извадят просто пастърма, която не е 'бляк ангъс' ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от mr_petroff » 06 Яну 2024, 23:02

ildivvy написа:Аз го разбрах, че не са харесали 'бляк ангъс'-а и са решили да си извадят просто пастърма, която не е 'бляк ангъс' ...


Да , но и ''блек ангъс'' -а си беше пастърма , обаче е пълен тъ..ак :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от ARR_ » 13 Яну 2024, 1:05

Garmin Mini 2 dash cam - камерата като цяло е Ок, но апп-а е тотално дърво, всякакви преглеждания, рязания и експорти на видео могат да ти докарат нервна криза.
Жалко защото като цяло съм фен на марката :|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2024, 12:02

Уолтър Кирн: Преди около пет години купих стара сокоизстисквачка за седем долара от магазин втора ръка. Беше от онези малки, старовремски кухненски пособия, изглеждащи все едно са направени да устоят на взрив или удар с чук. Щом включих мотора с металното копче, задвижващият вал завъртя тежка керамична глава, създадена да изкормва вътрешността на разрязани наполовина лимони и портокали. Машината работеше прекрасно, почти като нова, затова погледнах серийния ѝ номер в интернет, за да разбера кога е произведена, предполагайки, че може да е почти на четиридесет години. Грешка. Произведена беше през 40-те години на ХХ век. Упоритото чудовище е на седемдесет и все още предоставя удовлетворение с всяко ползване.
Не мога да кажа същото за кафемелачките ми. Използвам множествено число, защото съм имал много кафемелачки, всички купени с оригиналните опаковки и счупени в рамките на година. Те би трябвало да са от качествените, с брус не с остриета, но отдавна спряха да изпълняват функциите си, завършвайки дълго пътешествие от далечните фабрики до безимените гробове на моето местно сметище. Имам цяла алтернативна кухня на същото сметище и скоро ще ми трябва допълнително място за още. За готиния мини-хладилник, който спря да изстудява след три години и никой не може да поправи. За яката прахосмукачка без торбички, която се запушва, щом мина с нея през килим. За комплекта измерителни чашки, които вече нямат числа и отметки за измерване. За остатъците от пирексовата тенджера, която се счупи, докато я вадя от фурната, и поръси пода с миниатюрни, остри парчета, толкова малки, че ще ги намеря чак когато се забият в нечий бос крак.
Казват ни, светът става дигитален, и някой ден ще има дигитално недвижимо имущество, населено от хора с дигитални дрехи, пиещи дигитален портокалов сок, изстискан от дигитални сокоизстисквачки. Хората ще играят животите, които някога са приемали насериозно, животи, които някога са имали значение и тежест. Съдържанието на сок в сока ще стане нула, а старата ми физическа изстисквачка ще продължава да работи, докато останалата ми кухненска апаратура – няма. Не и по-голямата част от нея.
Аз също може да не издържа. Опасявам се, че няма. Психологическият дан на стоките, които не устояват, е че човек губи вяра, че бъдещето изобщо ще дойде. След това губи и интерес бъдещето да дойде, защото му се струва, че малко от това, което ползва или цени, ще бъде с нас да го посрещне.
Започваш да се чудиш – чие излизане от употреба се планира, на нашите продукти или на нас самите?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от ildivvy » 13 Яну 2024, 14:06

Просто ... няма как да го кажем по-добре!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Моджо » 13 Яну 2024, 15:31

И кой по-точно е тоя Уолтър некъв си....
Офффф....не се издържа по някой път.
А Канадеца каза , че тая зима ще си еве мамата....
Същото е.
EDIT По стандартите на форума даже не е чичак, ами е дъртак тоз въпросния.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2024, 15:50

Де да знам, някакъв смешник написал 7-8 романа, един от тях екранизиран с участието на Джордж Клуни. Палячо със 150к последователи в Х да му слушат подобните на тази глупости, които говори. Иначе казано по стандартите на форума - господин никой.

Ама както и да е. Има ли нужда да бъде някой си за да каже някои вярни неща? Вярни по моите виждания, които разбира се не е задължително да важат и за теб.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook