Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 8.12.2008

Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bmw_power_x5 » 09 Май 2014, 17:03

Колеги, ако може да ми препоръчате каква косачка да купя става вапрос за вила по чукараците, чийто двор е доста неравен.Разглеждах има някакви с корди се водят и такива с нож или комбинирани?!Каква да е електрическа или бензинова?!Каква марка, модел ?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от KPETEH » 09 Май 2014, 17:23

Вземи си най-евтината с метален нож.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bum_bum » 09 Май 2014, 18:17

Важен е размера на двора също. За каменист и обтасъл двор аз не бих взел нещо боклучаво.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 8.12.2008

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bmw_power_x5 » 09 Май 2014, 18:18

Размера е около 1 декар....Чак толкова каменисто не е но си има камъни, не е като да няма.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bum_bum » 09 Май 2014, 18:42

Не е малко. Не мисли изобщо за разни електрически тогава или поне не за такива за 2-300лв. Трябва ти някаква по-сериозна бензинова. Оглеждай се в МЕТРО, по това време понякога правят брутални намаления на бензинови косачки. Аз преди две години си взех Гардена със 150сс двигател Бригс & Стратън на половин цена.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от sean-john » 09 Май 2014, 19:10

Незнам за какво става дума точно,дали за ръчна косачка тип количка или за така наречените тримери,но ще те посъветвам едно...не си купувай такива неща на ток,това е едно от нещата за които най много съжалявам през живота си :mhihi: (макар да ми върши добра работа,говоря за тип количка) .Вземай на бензин да не размяташ кабели като луд...ако ставаше дума за 20-50м2...да,но така...При първа възможност и задържане в БГ си вземам бензинова,самоходна да ми е мирна главата...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bum_bum » 09 Май 2014, 19:52

Тия, дето им викат моторна коса, т.е. тримерите са за разни тесни места и оформяне. За голям двор си трябва нормална косачка. За такъв с денивилация- самоходна, ако си по-мързелив. Има и хубави електрически на батерии. Има и такива на които им задаваш периметър и сами косят .. ама струват колкото прилична кола :mhihi: Хубавата косачка се отплаща и с хубав двор после. На мен съседите ми се смяха, че толкова пари съм дал, а те си купиха едни по 70лв от Кауфланд. След половин година аз им се смеех.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от sean-john » 09 Май 2014, 20:11

Абе да ти кажа като не се прибирам по няколко месеца и на лято като си вляза е станала джунгла :mhihi: по 1 метър са станали храсти и какво ли не...там само бензиновата моторна косачка Stihl помага :mhihi: първо с нея и после с нормалната...но при мен е ясно,а при едно нормално поддържане си за нормална бутаща/самоходна.Но с кабели не бих се занимавал никога повече...виж зареждащите с li-ion може би,но там цените са... :D За роботите хептем :mhihi: . С това за хубавата косачка съм напълно съгласен :yes:

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от madpetio » 10 Май 2014, 6:24

Моята е AL-KO електрическа за 100м2 ми е идеална щом вчера ощраках джунглата :mhihi:
дразни ме кабела,но като се сетя ,че вече втора година си седи в двора вали я сняг,дъжд, слънце я пече и не ще да спре!
Второто което се сещам,че в Австрия един ме викна да му изчистя гаража от нея :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Djelebov » 10 Май 2014, 8:22

Най-добре цена-качество в момента е алко - казвам го от достатъчно голям опит ;) С моторна коса или тример няма как да изглежда идеално равна тревата, ще я изкосиш колкото да не е джунгла и наоколо всичко ще е в трева, както се прави с някой общински площи примерно - ако това ти е целта най-добре ще е да вземеш моторна коса с метален нож и корда (сменят се като приставки са). Хубава моторна коса е около 300-400 ;) Ако искаш да поддържаш хубава равна трева, една здрава бензинова косачка със самоход е около 800-900лв. Ако просто искаш да нямаш буренясал двор, и рядко го поддържаш, всеки китайски ел. тример ще ти свърши работа. Ел. косачка не препоръчвам - не заради площтта, просто прегряват, спират, топят се...изнервящо е.

Всичко зависи от целта, ако просто искаш да нямаш буренясал двор ще ти свърши работа и ефтин китайски тример с корда, ако искаш двор с трева по-горе съм написал ;) В Баумакс има хубави продукти, много от косачките им са от непрофесионална серия (каквато ти върши работа), по-качествени има в kosachki.com. С камъните трябва много да се внимава, щото и най хубавата косачка ако удари неподвижен голям камък или нещо здраво метално заковано в земята, двигателя може да стане за боклука за секунда ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от hell's angel » 10 Май 2014, 8:42

bum_bum написа:Трябва ти някаква по-сериозна бензинова. Аз преди две години си взех Гардена със 150сс двигател Бригс & Стратън на половин цена.

:yes:
Aз си взех 46vda за 400кв със задаващи се още 200. Не мога да се оплача, реже фиданки и арматура 3-4 мм :mhihi: :mhihi: :mhihi: Може да мулчира и се мие адски лесно. Тия електрическите покрай нея са като нокторезачки. Комшиите докато си заплетат и разплетат кабела аз вече съм я прибрал и е изстинала :lalala: Единственият минус е, че тегаво се сменя маслото :roll: и и е сравнително малък коша (в действителност по-голям не съм виждал). Само пича да внимава с по-едрите камънаци, че ножа е малко твърдо хванат за коляновия вал.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Chapai » 10 Май 2014, 9:22

До колко висока трева е приложима ?
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от hell's angel » 10 Май 2014, 11:03

Не знам, моята тревна смеска на повече от 30 см не съм я зарязвал ... :mrgreen: Но предполагам, че всичко по-късо от дължината на косачката (около 70 см.), за да не го застъпва-ще го засмуква и накълцва :dunno:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bum_bum » 10 Май 2014, 11:59

Аз на мойта коша никога не съм го ползвал. За две години не съм изхвърлил и една сламка от двора, също не съм и сложил един грам тор на тревата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от hell's angel » 10 Май 2014, 12:46

Аз я събирам за компост с разни листа и други боклуци, да расте зарзавата. А на скоро се открехнах, че става и за мулч щото ме мързи да копам :mhihi:
Явно косиш на време - аз кося, когато почне да ме дразни и ако го оставя цялото това отгоре гние и тревата не расте през него. И после чанч с аераторното гребло.... За да стане номера трябва да кося през ден :kuku:
Ubi dubium, ibi libertas

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook