Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от mr_petroff » 24 Апр 2021, 6:18

Аз ползвам тример на Щил ,то това е голямо куче ,4 години яко бой , без жал :mhihi: Пали без проблем и освен райграса режа и кастря тръни и ко ли не около къщата. Съседите с някакви китайки гледам 10 мин. косят ,30 мин. се молят и ремонтират . Аз още и свеща не съм сменял.Доволен съм от всичко на Щил,корави машини , ползвам тези дето им викат полупрофесионална серия.
А като погледна сега двора и градината ...какво ме чака :cry: :mhihi: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от hell's angel » 24 Апр 2021, 10:01

mr_petroff написа: А като погледна сега двора и градината ...какво ме чака :cry: :mhihi: :bchug:

"КУтУ 'жунгла е " - нЕма 'а се плашиш не си само ти :mrgreen: Даже и кучето си е направило пътеки, че иначе се губи :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Jordana » 24 Апр 2021, 10:02

Самохода на по дебела и висока трева почва да се катери отгоре , затъква се със трева и трябва да се минава многократно на едно място . Освен това наистина са тежки и тромави , контейнера се пълни и трябва често да се изсипва . Ръчните тримери пък вдигат всичките кърлежи и алергени от треволяка набива ги перфектно навсякъде после се чешеш като крастав . Косенето ми е едно от най омразните занятия и за мене най хубавата косачка е тази с която не се налага да кося :mhihi: Раундъпа и цимента са най доброто анти гюрлюк средство . :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от K_Ilkov » 26 Апр 2021, 11:56

Jordana написа:Самохода на по дебела и висока трева почва да се катери отгоре , затъква се със трева и трябва да се минава многократно на едно място . Освен това наистина са тежки и тромави , контейнера се пълни и трябва често да се изсипва .


Нещо ги омеша нещата …
Дебела и висока + контейнер … нема как , ако не си някакъв мазохист

Висока трева е за моторна коса или машина за висока трева - има и такива.

Косачката си е косачка и в комбинация с мулчиране си е екстра и за по-дива трева без да оставяш да расте твърде много
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Jordana » 26 Апр 2021, 12:19

Нищо не съм омешал , тия моторните косачки дето се бутат на колела е мъка на дебела и висока трева както казах . Ножовете се затъкват с корените а контейнера се пълни много бързо щото тревата е много и нарязоното става на топки отдолу . За камъчетата няма да споменавам как се отразяват . Мазохизъм е естествено , такива машини са за ниска ливада която се подържа . Това с мюлчирането много зависи къде и какво , имам доста ягоди мюлчирани са но става само с малката мотичка а като цъфнат изобщо не трябва да се пипат щото им падат цветовете . Вчера съм скубал един час трева на ръка , чесъна станал за скубане вече не се вижда от трева . И не е само при него така , земеделието си е тонове ръчен труд и черно под ноктите затова не ми допада особено като дейност . Тая година съм приготвил 50 корена домати , ако не станат повече нищо няма да садя .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от K_Ilkov » 26 Апр 2021, 22:06

Ще пробвам последно

Не е нужно да се ползва кош и да събираш трева.
Косиш , косачката дроби с функцията за мулчиране и не събираш с кош
Вдигаш на макс и няма камъни и корени дори и на неравен терен

Понеже не ми се спори с радиото ще приема че си прав и ще продължа да си кося декар трева така :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Jordana » 27 Апр 2021, 10:34

Понеже не ми се спори с радиото ще приема че си прав и ще продължа да си кося декар трева така :ok:

Въпрос на приоритет е , просто изброих някои недостатъци на тия инструменти . Не съм давал наклон на никой как да си коси райграса . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от 3186 » 27 Апр 2021, 21:04

Малко непопулярно мнение, но ако двора ще се коси редовно - електрическа ще свърши нелоша работа. С кабела е досадно но се свиква, обаче е много маневрена и след косене не се чувстваш все едно си се борил с мечка, и не ти кънти главата цяла вечер.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от K_Ilkov » 27 Апр 2021, 21:19

Jordana написа:райграса


3186 написа:двора


K_Ilkov написа:Всичко зависи от терена и големината му.

Нема смисъл да се надприказваме

Едно е 100кв райграс , друго декар ливада :bchug:

Аз казах кое е бързо и лесно :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от hell's angel » 28 Апр 2021, 8:17

А ве, някой знае ли дали ножовете на дъртите и новите Гардении са еднакви или поне дали са взаимозаменяеми ?
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bmwdriver » 28 Апр 2021, 22:08

13-та година ползвам много сериозен електрически италиански тример Oleo - Mak, 850 W. Перфектен е за неравни терени с неголеми камъни и разни остатъци от клони в тревата. Добре се справя с разни тръни и филизи и като цяло върши чудесна работа. Хубавото е, че има резервни части и като цяло не е придирчив към определена корда. Недостатъкът е кабела, но никак не ми се разправя всеки път с бензин, масло и т.н.
Та общо взето силно препоръчвам тази марка. Малко по-скъпи са, но си заслужават парите.
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3901
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Kroki » 29 Апр 2021, 10:37

bmwdriver написа:13-та година ползвам много сериозен електрически италиански тример Oleo - Mak, 850 W. Перфектен е за неравни терени с неголеми камъни и разни остатъци от клони в тревата. Добре се справя с разни тръни и филизи и като цяло върши чудесна работа. Хубавото е, че има резервни части и като цяло не е придирчив към определена корда. Недостатъкът е кабела, но никак не ми се разправя всеки път с бензин, масло и т.н.
Та общо взето силно препоръчвам тази марка. Малко по-скъпи са, но си заслужават парите.

Аз съм с такава косачка и е топ вече 6-та година
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Borymeckata » 29 Апр 2021, 11:18

3186 написа:Малко непопулярно мнение, но ако двора ще се коси редовно - електрическа ще свърши нелоша работа. С кабела е досадно но се свиква, обаче е много маневрена и след косене не се чувстваш все едно си се борил с мечка, и не ти кънти главата цяла вечер.

Аз бих добавил - и не си се надишал с изгорели газове...
Не знам вашите бензинови какви са, но със сигурност нямат катализатори... :mhihi: :mhihi:
Моята освен това и попипва и маслото, особено след като съм я наклонявал, за да я чистя отдолу. Та вместо косенето да ми някакво занимание на чист въздух, аз съм като след час в софийско задръстване... :mhihi: :mhihi:

Кося редовно овощната градина, която е около декар. За около час я оправям. Най-много ме бавят ивиците, които остават между дърветата.
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от MapkoB » 29 Апр 2021, 16:26

Чета как всеки се оплаква от кабел и се чудя... няма ли на батерии?! Една година, откакто съм къщовладелец, бутам такава на батерии и съм се зарекъл, че никога няма да се занимавам да смесвам масла и бензини, да чистя карбуратори и да тегля връзчици докато се моля да запали. Около 600 кв.м. е тревата и я оправям за 20-ина минути с две батерии и половина. Но това е, защото съм скръндза и взех 3ah батерии, които бяха на промоция. Има и по-големи. Отделно, че със същите батерии ползвам и хедж тримерче, да скастрям живия плет.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от c04 » 10 Май 2021, 13:18

Да дадете едно мнение за нещо електрическо, коси се пролетта 400-500кв. дива трева, не е райграс. Малко е неравно на места, но няма камънаци. Пари - колкото по-малко, по-добре :mhihi:
Загледах тези
https://www.home-max.bg/elektricheska-kosachka-raider-rd-lm30/
https://www.home-max.bg/elektricheska-kosachka-raider-rd-lm33/
https://praktiker.bg/bg/Elektricheski-kosachki/ELEKTRIChESKA-KOSAChKA-RAIDER-RD-LM31/p/123146

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook