Световни конспирации-chemitrails,9/11 и др.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: Chemtrails

Мнение от Flash » 05 Окт 2014, 21:48

Добре, де... малко съм скептичен към така наречените "Chemtrails", но пък...

Забелязвам, че големите лайнери (ех, как звучи тази дума) оставят много по-голям обем газови изпарения след тях - примерно Boeing 747, 757 (най-вече - те чадят като вартбурзи), 777 и Airbus А330, А340 и А380. Това може да се дължи на по-големите двигатели, по-големият разход на керосин вследствие по-голямата маса и въздушно съпротивление и други фактори, но как пък не съм видял Boeing 737 или Airbus A320 да оставят толкова гъсти изпарения след тях? Ами защото са по-малки, имат по-малко въздушно съпротивление и двигателите не се тормозят толкова много, нали? Но може и да е за това, че нямат толкова място в крилата (там са резервоарите) или някъде във фюзелажа и не могат да им се инсталират уредби за разпръскване на разни субстанции в небето. То сигурно може, но ще бъде разпръснато много по-малко количество от каквото и да е това там, за това такива системи се инсталират само на големите въздухоплавателни средства.

Преди няколко месеца пия бира в едно заведение в квартала и по едно време премина северно от София един Airbus A380, който оставяше 4 следи, които се простираха от край до край на хоризонта и по едно време те бааааааавно започнаха да се разнасят, без да се наруши много целостта им. След това премина и един 777, като следите бяха почти същите като цвят и гъстота, само че две (защото има два двигателя). След него се движеше един Airbus A320 или Boeing 737 (малките самолети не мога да ги разпознавам, когато са на високо) и... ами нищо. Две следи, които се разсейваха на около километър след самолета.

Е, как да не се замисли човек дали няма нещо гнило в цялата работа? Но пък при една проверка от правилните неподкупни лица и установяването на такава уредба със всичките шитни вътре и... сигурна трета световна... :dunno:
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Chemtrails

Мнение от bum_bum » 05 Окт 2014, 21:58

Ако приемем, че наистина се случва нещо подобно едва ли става без знанието на правителствата тъй че всякакви проверки са изключени.


drago_pavlov написа:Не.


Приятна почивка :wave:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Chemtrails

Мнение от Сондьора » 05 Окт 2014, 22:06

Как ги различаваш тия самолети бе дееба :shock:

И със стандартизирани горива става да вкараш квото си искаш, т.е. правителствата квото искат...демек за квото им трябва за климат ли ше е за изтребване ли, за радари, дронове ли ит.н...факт е че chemtrails е факт...като нло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Chemtrails

Мнение от b.bonev » 05 Окт 2014, 22:36

detail_a4508b1f4f18fdaaefcd87e3650bdbb8.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Chemtrails

Мнение от cod-cdbp » 05 Окт 2014, 22:47

Сондьора написа:Как ги различаваш тия самолети бе дееба :shock:

И със стандартизирани горива става да вкараш квото си искаш, т.е. правителствата квото искат...демек за квото им трябва за климат ли ше е за изтребване ли, за радари, дронове ли ит.н...факт е че chemtrails е факт...като нло.


Добре де, а замисляте ли се, че подобни да кажем метални частици директно биха увредили мотора.
Както и разните сребърни оскиди също биха навредили на мотора далеч преди да направят нещо на атмосферата.
Нямам против вашите твърдения, намирам ги за достоверни, просто си задавам подобни въпроси, разсъждавайки от гледна точка на наблюденията ми върху реактивни двигатели в детайли.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Chemtrails

Мнение от _galio_ » 06 Окт 2014, 8:08

bum_bum написа:Климата го давам просто като пример. Възможно е да е нещо съвсем друго. Може и да не могат да му влияят, но да си правят някакви други експерименти. Възможно е въпросните вещества да са нещо като катализатор за някакви други процеси.. :dunno:


Абе всъщност е доста комплесно.

Например: As a footnote - aluminum is a twentieth century metal and Alzheimer's disease is a twentieth century fact. In 1907, Dr. Alois Alzheimer, a German psychiatrist and neuropathologist, first described a new ailment now known as Alzheimer's Disease. Dr. Alzheimer's discovery occurred approximately twenty years after aluminum was introduced and became a widely used product.

Ето повече:

http://www.holmestead.ca/chemtrails/soiltest.html

Има много информация в американски, вероятно и други сайтове. Повечето единодушно посочват алуминий и барий. Това променя състава на почвата към по-киселинен, доколкото помня. Което пък има общо с ГМО-продукцията на Монсанто, понеже пък те случайно правят някакви нови ГМО-смески, устойчиви на алуминий: Coincidence that Monsanto will “come to the rescue” with aluminum resistance genes because normal plants die off in the presence of excess aluminum? Or opportunistic capitalism and planned corporate food monopoly courtesy of Monsanto and the Hegelian Dialectic based on insider information that a proposed “geo-engineering” scheme is already in place that is filling our atmosphere with chemtrails containing aluminum and barium?

http://www.stopsprayingcalifornia.com/Contaminated_Soil_&_Chemtrails.php

Има доста информация из нета.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Chemtrails

Мнение от _galio_ » 06 Окт 2014, 8:16

Flash написа:... сигурна трета световна... :dunno:


Не разбирам защо? Авиация ползват на практика само правителствата. Пръска се във всички западни държави. Кой според теб има проблем с тая работа?

Иначе и аз се позачетох след като започнах да забелязвам раличните дири зад самолетите, макар да не ги разпознавам. За мен лично няма начин една следа от водни пари да остане часове след като самолетът е минал, от единия хоризонт до другия и вятърът да го разнася като твърди частици.

Че се пръска - пръска се, ама защо и с какво - тук само сайтове с предположения и конспирации.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Chemtrails

Мнение от Convertible » 06 Окт 2014, 8:56

добре де няма ли някой, който се занимава с подръжка на въздухоплавателни средства да каже каква е тази инсталация дето пръска, колко са големи резервоарите, кога и къде се зарежда с въпросните химикали?
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Chemtrails

Мнение от stefanoff » 06 Окт 2014, 8:58

Vra4anin написа:По принцип ми харесва да чета разни теории на конспирацията, за кемтрейлс също ми е било любопитно... Обаче, съм питал за мнението на мой познат, дали има такива неща. Неговия отговор бе "глупости на търкалета, няма такива неща".

Въпросния познат е навътре с авиацията, по професия е механик на самолети/реактивни двигатели, през ръцете са му минали доста машини за ремонт, летял е с доста такива, констурира (по-точно казано сглобява) хеликоптери като хоби, обиколил е света и се е ръкувал с ключови фигури /лидери на близкия изток... един вид, не е "никой", а човек знаещ и видял това-онова. Та специално за тази теория съм склонен да му вярвам на него, от колкото на разни сайтове и теории.. Той накратко ми бе обяснил, че тези следи са най-общо и просто казано изпарения от изразходеното гориво на самолетите. Според зависимост височината на която летят самолетите, атмосферното налягане, дали има облаци/слънце и дори самия тип двигател/самолет, тези следи биват различни като форма/големина/дължина и съответно времето за което ги виждаме.

Но кой знае, току виж може и да има истина в тези неща... :dunno: Бум-Бум е прав, фармацевтичната индустрия е много печаливша, дори най-малкото звено (да си собствени на аптека) е много доходоносно и има логика да ни тровят и заразяват с всякаква гадост, само и само манифактурата да работи. Не просто да работи за "оборот", а направо да печели стотици (ако не и хиляди) проценти чиста печалба. Лично аз преди около месец мислих да пусна тема относно какви са реалните надценки на лекарствата по аптеките, след като един елементарен нищо и никакъв спрей за нос "Авамис" мога да го срещна по Врачански аптеки цени от 14лв до 25лв (разлика от над 70% в цената на дребно в различни аптеки), каква му е всъщност цената на която го дава дистрибутора на аптеката ? Ами на каква себестойност излиза от завода (сигурно левче :shock: :evil: :bang: ). Нещата са отвратителни ако човек се замисли в по-голям мащаб, как за едни неща като лекарства, цените/надценките са жестоки, продукти които за мен лично, държавата трябва да бъде по социално отговорна, например най-малкото трябва да се откаже от ДДС-то и/или акцизите, за да може лекарствата да са по-евтини и един болен и страдащ човек, да може да бъде облекчен по някакъв начин. Но за съжаление в тази идиотска държава се действа на принципа "болен се е%е на легло".


Едва ли са фармацефтичните компании. Те много лесно могат да пускат всякакви бацили, без да ръсят по небето бели следи, че да ги вижда сульо и пульо
Не Мы такие, Жизнь такая

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Chemtrails

Мнение от _galio_ » 06 Окт 2014, 9:31

Ще ми се да пусна малко конспиративни снимки аз :D

Ако някой има желание, да обяснява:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И малко контра-конспирации, за да се влиза във филма твърде тежко:

http://contrailscience.com/contrail-or-chemtrail/
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Chemtrails

Мнение от Jordana » 06 Окт 2014, 21:32

Клипчето от първия пост ....ами може да е всичко .От вода до гориво или технически флуиди кондензати и разни такива ,газове които сублимират от ниската температура ,изпарения и други газове от двигателите и куп други неща .Не съм запознат в подробности с авиацията но щом хора авиомеханици по горе се спомена че отричат съм склонен да вярвам на тях а не на някой болен мозък .За сравнение ето едно видео
http://vbox7.com/play:0c242827
Това също е супер яко
http://vbox7.com/play:b467e1d5
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Chemtrails

Мнение от Cyberloner » 07 Окт 2014, 8:44

Jordana написа:Клипчето от първия пост ....ами може да е всичко .От вода до гориво или технически флуиди кондензати и разни такива ,газове които сублимират от ниската температура ,изпарения и други газове от двигателите и куп други неща .Не съм запознат в подробности с авиацията но щом хора авиомеханици по горе се спомена че отричат съм склонен да вярвам на тях а не на някой болен мозък .За сравнение ето едно видео
http://vbox7.com/play:0c242827
Това също е супер яко
http://vbox7.com/play:b467e1d5

Първото клипче - изхвърля вода, няма такъв проектант, който да направи такава дюза за изхвърляне на гориво и то на майанта си отзад на самолета- дюзите на изхвърляне на гориво са на крилете - това, коеот изхвърля точно този самолет е вода - това е и единствения такъв 747 в света - пригоден за гасене на пожари. Просто клипчето е качено от някой, който е писал глупости :) за справка http://en.wikipedia.org/wiki/Evergreen_747_Supertanker

второто клипче кефи, смо не разбрах от какво се разбра че минава точно под 747, не че има значение, ама ми стана инетресно :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Chemtrails

Мнение от Jordana » 07 Окт 2014, 9:23

Така си е може да е вода ,но доверяваме се на написаното :dunno: В такъв случай в първото видео от началото на темата се появява въпроса - какъв е тоя проектант дето ще проектира дюза за кемтрейлс в края на крилото ? :kuku: И изобщо има ли такова нещо като Chemtrails ? Аз мисля че такова нещо не съществува по една много проста причина - атмосферата .На височината на която летят тия самолети въздушните течения биха разнесли въпросните Chemtrails в неопределена посока заради турбуленцията и постоянно променящите се въздушни потоци .Ако чисто теоретично предположим че нещо се "ръси" то би паднало на земята от непосредствено на мястотот до хиляди км от точката на пускане .Ако това е вещество което пада във твърда форма .За газообразни вещество не коментираме изобщо защото просто смешно някой да разрежда атмосферата с Chemtrails :mhihi:
Всъщност тука даже се изпада в параноичното твърдение че Chemtrails са маскирани в следата на двигателите ,тоест дори не ги виждаме но знаем че ги има - още по налудничава идея .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Chemtrails

Мнение от DiMIcha84 » 07 Окт 2014, 9:42

Мисля, че даже и да съществува кемтреилс, не го разпръскват с гражданска авиация. Просто е много трудно да се направи такава организация в световен мащаб в индустрия в която работят милиони служители, от които един доста голям процент трябва да участват, за да се получи цялата работа, и е невъзможно с толкова много участващи да няма изтичане на информация. Според мен кемтреилс е възможен, но осъществяването му да става с военна авиация, и то в определени държави.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Chemtrails

Мнение от _galio_ » 07 Окт 2014, 11:14

Добре, де, поведението на пара предполага ли тази картинка долу? Понеже едва ли самолетът ще си изпуска горивото десетки километри наред.

Изображение

Изображение

Каква е тази субстанция, която остава с часове в небето и се стели по този начин?
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook