Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Цените на горивата

Мнение от Don_Diego » 07 Дек 2020, 12:52

При бензина за V-Power 95 или Racing е промоцията?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата

Мнение от TNT » 07 Дек 2020, 12:53

V-power 95. То Racing дори няма навсякъде. И там промоцията ще стане много голяма :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Цените на горивата

Мнение от Leon » 07 Дек 2020, 14:00

Е.Димитров написа:А в Турция, горивата на шел , без значение VPower или не, са на една и съща цена, разлика 1-2 стотинки от техните пари, което е под стотинка от нашите пари.
п/п
и са малко по-евтини

Преди срива на лирата горивата в Турция бяха адски скъпи, сега политически ги държат евтини. Последно като ходих с кола разликата между ви пауъра и обикновения бензин беше по-сериозна, 20-30 куруша по спомен.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Цените на горивата

Мнение от Е.Димитров » 07 Дек 2020, 15:45

Leon написа:
Е.Димитров написа:А в Турция, горивата на шел , без значение VPower или не, са на една и съща цена, разлика 1-2 стотинки от техните пари, което е под стотинка от нашите пари.
п/п
и са малко по-евтини

Преди срива на лирата горивата в Турция бяха адски скъпи, сега политически ги държат евтини. Последно като ходих с кола разликата между ви пауъра и обикновения бензин беше по-сериозна, 20-30 куруша по спомен.

Последно бях миналата година месец 11. Карах бензининова кола. Спирам да зареждам и гледам , че цената беше с 20 стинки (по спомен) по-ниска от в България.
А по-сериозно впечатление ми направи, че почти нямаше разлика от обикновеният 95 и VPower95 .
Иначе като качество, ами веднага се усети разлика!
Лирата беше около 27-30 стотинки.
Преди години мисля, че 2-3 години, когато ходих с колата до Кушадъсъ, колата беше дизел и зареждах само VPower в България, в Турция отново заредих, тогава вярно беше по-скъп, с около 10-20 стотинки, но отново страхотно качество, веднага се усещаше.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Цените на горивата

Мнение от BaDxBoY » 09 Май 2021, 17:04

Ъп. Колеги къде зареждате ? Напоследък доста се вдигнаха цените

При Марешкия ли е най-евтино в момента ? Някъде другаде да знаете нещо ? Power OIL в София гледам, че е с 10-15 ст. по евтин дизела, някой сипвал ли е там ?
Също чувам от познати, че намирали дизел за по 1.40лв-1.50лв, ама все нямало вече или щели да ми се обадят и така си и остава .. От къде го взимат, ако взимат наистина ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Цените на горивата

Мнение от DigitalExile » 09 Май 2021, 20:16

BaDxBoY написа:Ъп. Колеги къде зареждате ? Напоследък доста се вдигнаха цените

При Марешкия ли е най-евтино в момента ? Някъде другаде да знаете нещо ? Power OIL в София гледам, че е с 10-15 ст. по евтин дизела, някой сипвал ли е там ?
Също чувам от познати, че намирали дизел за по 1.40лв-1.50лв, ама все нямало вече или щели да ми се обадят и така си и остава .. От къде го взимат, ако взимат наистина ?


Аз редувам Shell, OMV, Rompetrol - най-вече скъпата нафта. Тия евтините бензиностанции не си струват, горивото е гадно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Цените на горивата

Мнение от barty » 09 Май 2021, 20:18

Евтините са много скъпи :mhihi: Щом на бензин усещам разликата, то не ми се мисли за дизела :dunno:
Сипвам на Шел, ОМВ, Ромпетрол и много рядко на Петрол.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Цените на горивата

Мнение от streetz » 09 Май 2021, 20:24

Днес напълних А100 на 2.09 лв, онзи ден А95 на 1.95 лв. Ама не в София де, по провинцията това. А иначе нямало картел при големите вериги
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Цените на горивата

Мнение от r19 » 10 Май 2021, 0:28

Все още наливам бензин А95Н на 1.89лв/л ,но определено пак започват да вдигат цените след месечен застои....
До колко ли ще ги качат този път.. :bang: :roll:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Цените на горивата

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Май 2021, 5:50

BaDxBoY написа:Ъп. Колеги къде зареждате ? Напоследък доста се вдигнаха цените

При Марешкия ли е най-евтино в момента ? Някъде другаде да знаете нещо ? Power OIL в София гледам, че е с 10-15 ст. по евтин дизела, някой сипвал ли е там ?
Също чувам от познати, че намирали дизел за по 1.40лв-1.50лв, ама все нямало вече или щели да ми се обадят и така си и остава .. От къде го взимат, ако взимат наистина ?

Това за по 1.40 и 1.50 си е ок, понеже е крадено. Тираджията зарежда на Лукойл примерно и след това източва. Преди боклукджийските камиони правеха далавери също, но всичко умря или е сведено до минимум.
Короната взе да умира и темата се събуди. 100 октана беше паднал до близо 2, сега е ехейииии...това на нормалните бензиностанции де, най-евтините е малко по-нисък. Тъкмо минавам покрай Еко, 2.52. На Шела традиционно ще е доста повече, но там си е супер, екотата са едни франчайзи и само рекламите им остават. Лукойл е най-добре за 100 октана ако търсиш цена и д6а не е боклук. ОМВ също имат проблеми с тия франчайзи и 100 октана от там не слагам, а е винаги по-евтин. Някои колеги хвалеха преди 100-те на Газпром.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Цените на горивата

Мнение от Leon » 10 Май 2021, 10:49

Вече 2 резервоара карам с G-Drive 100 на Газпром покрай промоцията, има осезаема разлика в сравнение с 95 от там или от Шел, които зареждам обикновено. Стандартната му цена е 2.35, което е 10-12лв. на резервоар над 95. Дали си заслужава зависи от много фактори. По малки бензиностанции не зареждам, освен тази на стадион Герена от време на време, но там никога не съм имал оплаквания.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Цените на горивата

Мнение от b_u_b_o » 10 Май 2021, 11:02

Аз продължавам да не разбирам къв е проблема на марешките горива според всички, вече 80к км само там сипвам и дизеляка не се е оплакал :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на горивата

Мнение от steeN » 10 Май 2021, 11:04

Единствено Ромпетрол си цъкам аз все още. Имам карта за отстъпка от преди 1000 години.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата

Мнение от TNT » 03 Авг 2021, 8:15

Какво ви е мнението за новите слухове за горива над 3лв ? https://offnews.bg/ikonomika/skok-na-tc ... 56654.html Ще минаваме ли всички на 316д ? :lol: Това ще бъде грубо +50% в разхода за гориво. Грубо по още 1000-2000лв годишно за акцизи :bang: За най-хубавите горива в ЕС :lalala: На всеки 4-5 години се връзват едни пари... които сигурно са над средната себестойност на българският автомобил. Ще започне ли масово слизане от автомобилите ?

Вчера с приятел си говорех, в завода имат зарядно за електрички, ама никой не го ползва. Масовата заплата била около 900лв и малко трудно да си позволи някой електричка :lol:

В България има проблеми с обезлюдяване на райони. Едно такова драстично поскъпване в рамките на 1-2 години според мен още повече ще засили това. В градовете може и да слязат от колите, да се качат на рейса или на колело, ама останалите кво ги правим ? Още повече им намаляваме доходите :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Цените на горивата

Мнение от nxn » 03 Авг 2021, 9:34

Като гледам на месец скачат с 10 стотинки, та 3 лева въобще не ме съмняват, но помня като беше 2,80 преди 6-7-8 години пак беше пълно с коли, така че се съмнявам хората да слязат.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: zAcK

Последни теми
Facebook