Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Цените на горивата

Мнение от Rainbow » 03 Авг 2021, 10:06

Няма да се учудя да стане. И аз помня преди 10-на години 100 октана си беше 2.80-2.90.

Тези дни си заредих на 4 лева в Гърция, та покрай ЕС и еврото скоро и тук бих казал ;)

Както и все по ще се затяга с еко нормите и старите коли.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Цените на горивата

Мнение от E.5KOV » 03 Авг 2021, 12:05

Директивата е до 2030-та, горивата да минат 4,00 лв. Идеята е да се изхвърлят ДВГ и да се минава на електрички. До няколко години ще ни натиснат и с данъците за ДВГ, пак заради електричките...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Цените на горивата

Мнение от sub_eleven » 03 Авг 2021, 12:56

Rainbow написа:Няма да се учудя да стане. И аз помня преди 10-на години 100 октана си беше 2.80-2.90.

Не става въпрос за поскъпване продиктувано от икономиката, а за допълнително поскъпване заради увеличаване на акциза от ЕС. Горивата могат да си стигнат 2.90-3.00лв чисто икономически и отделно да праснеш и 1лв на литър акциз допълнително. Т.е. 4лв/литър без проблем може да стигне. 2023-та щяло да се случи.

п.п а и тези електрички толкова екологични са в производството и рециклирането, че на тях по-скоро акциз трябва да им се сложи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата

Мнение от TNT » 03 Авг 2021, 12:59

А с тези електрички да не стане режим на тока ? :bchug: Накрая да не си преотстъпим мястото в ЕС на македонците :lol: То на 4лв бензин, ще стане над 2лв акциза :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Цените на горивата

Мнение от nxn » 03 Авг 2021, 13:15

Да, ей сега като всички минат на електрички и дойде режимът на тока и ще я зареждам с нафтовият генератор.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Цените на горивата

Мнение от zAcK » 03 Авг 2021, 13:16

Май ние ще го ядем пак най-големия :mhihi: Другите поне имат разни стимули и кинти за нови електрички, а ние имаме един хОй :help:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Цените на горивата

Мнение от sub_eleven » 03 Авг 2021, 15:14

TNT написа:Накрая да не си преотстъпим мястото в ЕС на македонците :lol:

Направо. Аз не виждам нашата икономика как ще издържи подобна простотия. Виждам го дори като причина да напуснем ЕС за да се спасим.
nxn написа:Да, ей сега като всички минат на електрички и дойде режимът на тока и ще я зареждам с нафтовият генератор.

:lol: образно казано така седи въпросът с електричките...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Цените на горивата

Мнение от drifty » 03 Авг 2021, 17:40

Ако бензинът подмине 3, че стигне и 4лв, вече вероятно ще сложа газ на 39ката.. Не знам как е при вас обществения транспорт, но тук в Търново е под всякаква критика. Последната година автобусите оредяха, на доста линии минават по-рядко вече, на всичкото отгоре още съществуващите курсове често не минават въобще, или не минават в упоменатия час за всяка спирка /с разлика от 7-8 минути/ и да разчиташ на градски транспорт е смешно. Да не говорим, че при 40 градуса лято, автобусите все още са без климатици, а трябва и да си с маска вътре. Към околните населени места е още по-зле. Аз живея в краен квартал в Търново, както и имаме къща в градче на 5км от Търново, и за двете места след 20:00 общо взето няма редовен градски транспорт. С по-отдалечените села след 17-18 часа вече няма транспорт. Такситата са ужасно скъпи за мен.. Последния път като си сцепих пробката за обезвъздушаване на бмв-то и си хванах такси в 22:00 от къщата до апартамента, за 6-7км ми взеха 8.50. Като си сметна разходите за поддръжка, данъци, такси и гориво на 39ката, че то ми излиза по-евтино да карам 2.8 само на бензин, от колкото да се кача на такси...

А и все още е по-удобно, в Търново паркинг се намира не особено трудно, все още не съществува по-комфортен и удобен вариант за транспорт. Вероятно в София щях да ползвам градския транспорт, чувал съм, че е добре уреден, но тук, просто не става.

Не знам за вас, но аз като авто ентусиаст не искам да слизам от МПС-тата с вътрешно горене. Не е само начин на придвижване, за мен е огромно удоволствие да съм зад волана и да слушам мотора как пее. Сега си сглобявам и симсонката, надявам се идното лято да си джиткам и с нея, тъкмо гори 2.5 - 3 / 100, ще е икономична :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата

Мнение от TNT » 03 Авг 2021, 17:47

Ама 39-ките са на по 20+ години, а по-новите не се разбират толкова с газта. Аз имах и същото предвид с малките населени места. Дори и покрай големите градове. Сега нали е модерно да сме западняци, да живеем накрая/покрай града и да пътуваме. С 3,50-4лв гориво не виждам колко хора ще си го позволяват. Още повече ще се натъпчат в градовете, а кутийките от другата тема ще станат просторни апартаменти. Малките градове пък напълно ще замрат, щото там има един завод за 5 села и 2 градчета (примерно).
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Цените на горивата

Мнение от Моджо » 03 Авг 2021, 17:52

Прясно инфо от Гърция. 1.8, 1.90 евро литър бензин. Така че цените са си ок.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Цените на горивата

Мнение от drifty » 03 Авг 2021, 19:18

TNT написа:Сега нали е модерно да сме западняци, да живеем накрая/покрай града и да пътуваме.


Не знам дали е модерно, но при първа възможност бих направил същото. Със сегашните опции за хоум офис, да пътувам 2-3 пъти седмично до офиса и през другото време да си стоя на село на тишина и спокойствие и чист въздух, с голям двор - няма такъв кеф. Тегаво ще е с пътуването на високи цени. А ако по селата се напълни с електрички, съм почти убеден, че електрическите системи ще се претоварят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Цените на горивата

Мнение от peshehodetz » 03 Авг 2021, 20:17

TNT написа:Какво ви е мнението за новите слухове за горива над 3лв ? https://offnews.bg/ikonomika/skok-na-tc ... 56654.html Ще минаваме ли всички на 320д ? :lol: Това ще бъде грубо +50% в разхода за гориво. Грубо по още 1000-2000лв годишно за акцизи :bang: За най-хубавите горива в ЕС :lalala: На всеки 4-5 години се връзват едни пари... които сигурно са над средната себестойност на българският автомобил. Ще започне ли масово слизане от автомобилите ?


Добре де този акциз ли е какво ли някаква твърда ставка ли ще е или % щото ако е второто има много голямо значение дали цената на петрола е $30, $70 или $105.
Опсс, сега видях че това е от сайта на офф роуд форума, преди доста време ги четях, но поне едно 10 години не бях влизал. Ми беше ми направило впечатление че една част от пишещите там са някакви отявлени русофили, комунисти, бивши партизани, все възхваляващи съветската и руска бойна техника, от УАЗ-ката нямало по добро за офф роуд и всякакви подобни небивалици.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на горивата

Мнение от TheDriver » 03 Авг 2021, 23:06

Аз подробно прочетох всичко което са приели и за мен това ще е пагубно за европейската икономика и остатъците от средна класа.

Според мен ако опитат да го приложат както планират ще последват масови социални размирици. Цените на горивата ще са един от най-леките проблеми.

Подобна схема би вървяла, ако всички останали я приложат, но да се самобичуваш така докато "големите" не предприемат нищо е супер глупаво.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Цените на горивата

Мнение от c04 » 03 Авг 2021, 23:30

drifty написа:Ако бензинът подмине 3, че стигне и 4лв, вече вероятно ще сложа газ на 39ката..

Сакън :nono:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Цените на горивата

Мнение от ildivvy » 04 Авг 2021, 5:28

По селата ще се втурнат да купуват електрички точно толкова, колкото и сега се купуват по-нови коли! Т.е. няма! Причината се вижда и от космоса! Нямаме пари...(основно)! Не виждам как ще проработи подобна мярка в дългосрочен план... И също мисля, че това е поредната стъпка в посока разбунване на нови размирици в този 'объркан' ЕС. Нищо чудно и други страни (не ние) да го напуснат скоро... То, просто се вижда колко работи и каква е ползата от него в този му вид...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook