Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от steeN » 09 Юли 2020, 10:21

Jordana написа:Твойта да не се е повредила че се вкючи така спонтанно и навреме ? :mhihi:


Кое по-точно да се повреди? Да се износи тъч скрийна от много натискане :mhihi: Или да ръждяса пластмасата :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 09 Юли 2020, 13:09

Jordana написа:Техниката няма тази градация на продукти като алкохол или храна , така че сравнението не е уместно . Много от съвременните продукти в тоя сегмент са просто едни и същи неща опаковани в различна форма и рекламирани по различен начин . Тия скъпарски машини като функционалност не са нещо извънземно , компонентите им са същите като на всички други . Говоря за това което е в търговската мрежа , не за някакви бутикови лимитирани серии . Викторианската епоха е отдавна отминала , вече никой не прави качествени неща да карат по 50 - 100 години , никой не влага съкпи и дефицитни суровини . Промишления дизайн е напълно подчинен на печалбата и ниските разходи . Така че ако има някакъв баланс между цена и функционалност то той е много под тия 3-4к за такава кафе машинка .

Ти Дачия ли имаш?

Има много неща, които не са евтини са търсени, даже със записване и чакане става и не говоря за Ролекс, а примерно за разни мелачки и други продукти в сектора на кафето, които се произвеждат от малки и дребни фирми. И ето говорим за индустриални неща, не за ядене.

И не бъди сигурен, че няма скъпи и супер надеждни неща, има, но не се виждат в Технополис.
Една читава ръкохватка с цедка струва колкото или повече от една обикновена кафе машина и това е масово.
Да, ръкохватката е 500гр или повече и ще изкара 50 год със сигурност. Сега дали ти искаш такава е друг въпрос, пиша го понеже има, а според теб никой не правел нищо здраво.
Всеки си взима каквото иска и не става дума за кафе, кола, уиски, ама теорията, че само тъпите или разни изхвърлячи си купуват скъпи неща, вместо най-евтините издиша сериозно, по-скоро е самоуспокоение, за тези които правят така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 09 Юли 2020, 19:35

Не знам що не искаш да разбереш основния момент в тая работа че кафемашината е просто уред който вари кафе а продукта който се оценява е кафето а не машината . А това е твърде субективен фактор за да го приписваш на разлика в цената . Ако смяташ че кафето от машинка за 3000 е по добро само заради това че е 3000...аз нищо не мога да променя и нямам намерение да го правя . Ако ти вече си изградил такава система за оценка която е базирана на цена , едва ли има вариант да харесаш кафе от евтина машина . Същото е като ония аудиофили дето чуват посоката на жицата , обаче като се правят сравнителни тестове не могат да познаят нито посоката на кабела за 300 долара нито на каква апаратура се пуска музиката . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 09 Юли 2020, 19:58

Както винаги, когато те обори някой-в случаят, че никой не прави масивни-здравни и надеждни неща-а то не е така, ти преминаваш на следващото ниво, все едно.
Аз поне не знам машина за 3000лв която да струва толкова само защото някой е решил, а тя да е както е тези за 200, че и на всичко отгоре да се продава. И не ми давай клип от тубата с бабата.

На 99% съм сигурен, че нямаш идея по темата, защото имаш и хвалиш автомат, но говориш за машини за хиляди левове и даваш мнения за тях. Това е малко като да имаш Дачия и да размишляваш за Ферари на база четено и слушано.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 09 Юли 2020, 20:21

Да де , само твойто хипотетично ферари има помпа същата ulka като на дачията , същите бойлери като на дачията , същите клапани и вентили като на дачията ...Разликата във скороста също няма , твойто ферари прави същото каквото и дачията ....образно казано . Ако ми говориш за кафета и мелници по мога да се съглася че са важни неща , обаче да ме убеждаваш като виждам с очите си какво има в една машина за 300 и какво в тази за 3000 :dunno: Ако твърдиш че твойто ферари за 3000 върви повече от дачията макар да има същия мотор ...аз нямам какво да добавя .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 09 Юли 2020, 20:40

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
И аз се предавам, няма друг логичен изход

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 09 Юли 2020, 20:47

На машинките за триста не са им масивни дръжките , и затова правят скапано кафе ...да добре :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 09 Юли 2020, 20:54

Предадох се, защото нямам нерви, нито някакви надежди, че може някога да се съгласиш с някой за каквото и да де, имам доста наблюдения.
Няма къде да те бутне човек.
Нарочно писах за дръжки или за различни несъществени неща и ти кълвеш като гладен шаран. Базови неща не знаеш, в гугъла не пише за тях. Жокер, помпата е като бензина, с един и същи бензин караш Дачия и хипотетично Ферари, ама резултата е различен. Ако ставаше само с помпа, китайците да бяха наводнили пазара за по 100лв

Това е да се спори с радио.

И забележи, аз поне никога не съм казал, че машинките от 200 или 300лв са скапани, те просто дават идентичен резултат, без значение каква марка са. Казвам, че от 200 и 3200 има съществена разлика, макара за теб да няма. Също ми е все едно кой за колко има, дали джезве за 10лв, машина за 100, 1000 или 3000, защото той си е преценил така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 09 Юли 2020, 21:18

Добре де , обясни като си навътре на какво се дължи такава "огромна" разлика според теб ? Аз го написах и по напред , евентуално двоен бойлер и PID контролер и то не при всички скъпи машинки го има . И не е нещо чак толкова фатално но е по добре определено . Ти ако смяташ че им слагат някакви страшни помпи на тия машини ...в грешка си . Същите са за 20 кинта щото производителите та тия помпички се броят на пръсти . Най ми е интересно като почнат едни дебати на какви барове били машинките ... :mhihi: Ако ще коментираш някакви факти добре , може пък да науча нещо за тия машинки дето не го знам . Ако обаче става въпрос за шаманство и повтаряне на мантри по добре да го приключваме тоя коментар :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 09 Юли 2020, 21:24

Дай да минем за мелачките, там поне каза, че имало съществена разлика между евтини и скъпи. Кои кафета са хубави за теб, сорт, страна и пр?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 09 Юли 2020, 22:00

Кои кафета ..кои кафета ...онова от слона и това другото от оня скункс , копи лувак не ми харесват . Никога не съм пил такива ...но знам че не ми харесват :mhihi:
Също и мразя лаваци във всякакви варианти . Мелачките какво за тях ? Има ли такива фрапиращи провали че да бяга човек от нещо определено ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 09 Юли 2020, 22:09

Кои кафета ти харесват питах, ама ти обясни кои не ти харесват само. Може пък да ти хареса Лувака, никога не се знае.
Не знам кои мелници са много зле, ти защо питаш, нали използваш автомат.
Питам за мелници, защото каза, че те вече влияели повече в качеството или поне има разлика в кафето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 09 Юли 2020, 22:47

Харесват ми средно изпечени кафета без горчилка . Около 45-50 мл доза , гледам там беше дал снимка на твой шот според мен около 30-35мл . Това за мен е доста по концентриран вкус отколкото ми допада . Нямам особени претенции към вид кафе , предпочитам да пробвам различни но от средно скъпите които ги има навсякъде кимбото като че ли ми допада повече .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 10 Юли 2020, 4:34

И аз съм така, обичам да пробвам различни кафета, 100% Арабики, по възможност от пекарни, светло или средно изпечени, горчиви в никакъв случай.

Когато са единични, варират около 25 мл от 8-9 гр кафе, много рядко пия 40-на мл от 18-19гр кафе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от TNT » 10 Юли 2020, 8:01

Военната тема се премести тук :ok: Джорданката - министър на кафето :ok:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook