Водоструйка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 650
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: у нас
Пол: Мъж
Кара: e36 2.5I / е36 2.0I / е34 2.5IA

Водоструйка

Мнение от djoni82 » 15 Мар 2015, 15:32

Здравейте колеги.Предстои ми покупка на водоструйка и искам да ви попитам за мнения,марка,модел.Цена която бих дал е до 250лв и да ми върши що годе добра работа.
Машинката ще се ползва предимно 1-2 пъти седмично.
Изображение
В РАЯ има повече удобства,но в АДА компанията е по Готина!!!!

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Водоструйка

Мнение от Bavarcho » 15 Мар 2015, 15:43

От две години използваме Щил и сме изключително доволни. Преди това две години сме ползвали Керхер същия клас и мога да кажа, че Щил-а е много по-добър. Керхера едно от нещата които не му харесвах че е доста шумен. Ако вдигнеш още малко бюджета до към 280 - 300 лева ще вземеш Щил РЕ98 от които за твоите цели ще си повече от доволен и няма да имаш някакви проблеми.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Водоструйка

Мнение от pivanov » 15 Мар 2015, 16:42

Имам такава за 150лв, мих си колата един два пъти и ми омръзна да прекарвам кабели, а след това пак трябва търкане с гъбата. Та сега карам колата на село и 2 часа си играя и после блести :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Водоструйка

Мнение от BT9028BA » 15 Мар 2015, 17:31

Преди 7 години се подлъгах да си купя водоструйка, за да може по лесно и бързо да си мия колата. Но от тогава до сега съм работил с нея 2-3 пъти. Нищо не мие, супер неудобно е с кабел и маркуч да се върви покрай колата, много е шумна.

Моята водоструйка е на БОШ като на снимката с тия преставки
Изображение

Като разбрах, че няма да стане с водоструйка си взех пистолет и маркуч и съм много доволен. По бързо си измивам колата по този начин :)

Ако решиш да си купиш пистолет и маркуч, гледай да са качествени. Пистолета ми е на karcher и вече 7-ма година го ползвам без да се е повредил, а на седмица го ползвам по 2-3 пъти. Маркуча също ми е на karcher и той 7-дем години го ползвам без никакви проблеми и напуквания.

Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Водоструйка

Мнение от k.milanov » 15 Мар 2015, 17:43

Е това изказване, е все едно да кажеш, че на автомивките на безконтактното миене нищо не се измива. :shock:

Най-вероятно си ползвал кофти разтвор, защото аз с водоструйка и хубав препарат си я измивам доста добре :yes: Разбира се по-упорити петна като засъхнали лайна от птица или вкаменена кал си трябва малко с гъба. :yes:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Водоструйка

Мнение от Mollov » 15 Мар 2015, 17:56

Едно истинско миене на колата задължително минава през физически контакт т.е. през гъба и шампоан... всичко друго е алтернатива, която може по един или друг начин да е по-малко ефективна (повече или по-малко агресивна към лака на боята), по-ефективна от към време (но задължително по-агресивна, химически или не), и т.н.... водоструйката е полезна за намокряне и изплакване, и някои други възможности за употреба по автомобила, но определено не е основен измиващ агент.

Ако автомобила не е много мръсен, вариант е да се използва приставка "foam gun" (приставката с пластмасов резервоар, от снимката по-горе на BOSCH-а) с подходящ препарат, която да разхвърля гъста пяна по автомобила, която да свали мръсотията и да е нужно само последващо изплакване. Но подобно решение е подходящо само при леко замърсени автомобили, или да се използва за "pre-wash" т.е. предварително измиване, последващо от нормалното измиване с гъба и шампоана (в кофа с вода).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Водоструйка

Мнение от seimo » 15 Мар 2015, 18:20

Колеги на няколко автомивки съм бачкал и съм се убедил че кола се мие само с водоструйка. С маркуч няма как да свалиш всички песъчинки и прахоляк по колата просто не му стига налягане и след това като почнеш да търкаш с гъбата става все едно я минаваш с шкурка. Единия начин е пръскаш с безконтактно и без да търкаш нищо директно изпръскваш с водоструйката. Лично аз си я мия с автошампоан понеже безконтактното скапва лака. Изпръсквам колата добре да опадат всички песъчинки и след това с микрофибърна гъба я сапунисвам. После измивам. Аз преди година някъде си взех от тези евтините на Karcher и съм доволен. Мил съм колата около 20-30 пъти и няма проблеми. Изключително важно е след употреба да се изпусне налягането в пистолета иначе се развалят. Към автора щом е за любителска употреба взимай един кархер за 130-150лв и не се занимавай с по-скъпи които реално вършат същата работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Водоструйка

Мнение от bum_bum » 15 Мар 2015, 21:42

Тия водоструйки по мивките нямат нищо общо с тези, които се дискутират тук. Електрическите в този ценови диапазон нямат нито дебит, нито налягане за да измият сами качествено колата.

Ако не търкаш с гъбата в 90% от случаите нищо съществено не се получава с тия водоструйки. Още повече, че водата е студена.

Може да се пусне и топла на някои модели, май до 40 градуса понася помпата. С препарат за безконтактно сигурно ще е по-добре, но ще прецакаш боята и уплътненията.

Става за намокряне и изплакване защото спестява време и все пак заради налягането отмива по-добре и по-бързо, но нищо повече.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Водоструйка

Мнение от SPEED_GABROVO » 15 Мар 2015, 21:57

Много хубава тема сте отворили,че и аз на пролет ще трябва да си взема една,а и предвидения бюджет е същия 250-300.И аз съм на мнение,че със маркуч не се получават нещата,няма сила да се чисти колата в най-замърсените участъци и труднодостъпни,а именно праговете и под калниците,даже и за сваляне на прахоляка не е удачно,пак трябва да бутнеш с гъбата,ама то едно хубаво почистване без търкане не става,само на безконтактното,което си го позволявам,че моята кола ще я очакват интервенции по боята и тенекията,иначе не,макар и да не съм имал проблеми,но друго си е на спокойствие да си я лъсна във двора на вилата,а и друг няма да ми я очисти като мен .Затова ще се радвам да споделите мнения и да предложите техника,не знаех ,че Щил имат такива неща,определено ще ги разгледам,а и в Габрово има магазин и сервиз.
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Водоструйка

Мнение от Mollov » 15 Мар 2015, 22:43

bum_bum написа:Тия водоструйки по мивките нямат нищо общо с тези, които се дискутират тук. Електрическите в този ценови диапазон нямат нито дебит, нито налягане за да измият сами качествено колата.



Те и тия по автомивките не могат да измият сами колата... без безконтактно или гъба с шампоан... е, има вариант, ама са много малко колите в BG, дето имат нужното покритие за това. Но дори и тогава, ако колата е наистина мръсна, само с водоструйката няма да стане :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Водоструйка

Мнение от bum_bum » 15 Мар 2015, 22:52

Мойта я мажа с вакса доста често. Ако нямам време за вакса след всяко измиване я мажа с т.нар. бърза вакса- течна. В предвид че не я оставям и да стане на гъз и я мия доста често нямам проблем да я измия добре само с водоструйката на жетончетата.

Но става само на някои определени места, където слагат достатъчно препарат и водата е достатъчно топла. Има такива, които са със съвсем хладка вода и няма препарат и там не ми се получава добре. Ако няма вакса и е мръсна съм съгласен, няма начин да стане без търкане.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Водоструйка

Мнение от seimo » 15 Мар 2015, 22:57

Mollov написа:
bum_bum написа:Тия водоструйки по мивките нямат нищо общо с тези, които се дискутират тук. Електрическите в този ценови диапазон нямат нито дебит, нито налягане за да измият сами качествено колата.



Те и тия по автомивките не могат да измият сами колата... без безконтактно или гъба с шампоан... е, има вариант, ама са много малко колите в BG, дето имат нужното покритие за това. Но дори и тогава, ако колата е наистина мръсна, само с водоструйката няма да стане :)


Точно това исках да кажа и аз. Ако ще и с водоструйка за 1000лв да си пак си трябва сапунисване или безконтактно. Най-евтиния кархер има достатъчно налягане да измиеш перфектно колата :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M1

Re: Водоструйка

Мнение от peshobmw » 16 Мар 2015, 9:25

Пароструйка му е майката особено зимата, обаче цената е колко Golf GT-майка :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Водоструйка

Мнение от kener » 16 Мар 2015, 13:19

Като си избираш, гледай да е с метална помпа, и да се продават отделно аксесоари за нея. Намирането на един нов накрайник за пистолета, може да се окаже приключение за не добре разпространените марки. Важно е и захранването с вода. Хубаво е източника да е филтриран и с постоянно налягане. Незнам дали също не е необходимо да има и клапан за обратно налягане.

Иначе водоструйката е инструмент. Като такъв, той ти пести време и усилие, но не може да свърши работата сам. С водуструйка и полагане на вакса ще си намалиш наполовина времето за измиване на автомобила.

П.П Аз ползвам най-евтиния хоби модел на Лавор, и полагам вакса веднъж месечно.
40653

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 650
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: у нас
Пол: Мъж
Кара: e36 2.5I / е36 2.0I / е34 2.5IA

Re: Водоструйка

Мнение от djoni82 » 16 Мар 2015, 14:05

Определено не очаквам,че с водоструйката ще се случват чудеса.Просто искам с нея да мога да съборя по едрото от колата и най вече калниците от долу
Изображение
В РАЯ има повече удобства,но в АДА компанията е по Готина!!!!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook