Водоструйка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Водоструйка

Мнение от Kurtov » 29 Яну 2021, 20:39

Моджо написа:Ми ша замръзнат евентуално , сигур затова не работят ;) Ако не пият от кладанец с помпа....
Моята беше от лидъл , нещо 200 лв такова ми се върти в главата. Вършеше ми работа колко да не е без хич. Но аз все пак съм в къща и нямам проблеми с маркучи и кабели. Слабото място и се оказа пистолета. Два пъти се пука и го смнях по гаанция, накрая ми писна и я подарих. С гъба и маркуч си ги мия колите съвсем успешно. А и всеки ден минавам през такава автомивка с монети. 2-3 лв спред зависи и готово. Ма аз колите ги мия когато са наистина мръзни. Лятото може месец два да изкарат без миене ако не вали дъжд. То и зимата е същото де. Е, днес бях на 5 метр от ткава автомивка с монети...и не я измих. И по-добре. Влажен път, локви от топенето на снега..точно след 1 км щеше да изглежда така както си изглежда и сега :)


Тя водата не стои постоянно вътре във водоструйката, та да замръзне.
Плюс това днес примерно бяха плюсови температурите, ама пак не работят.
Мен гъба и маркуч не ме устройват, защото трябва да изхабя 5 пъти повече вода с маркуча и защото толкова много кал, както е при мен, с маркуча и гъбата ще стане по-зле. От опит го казвам.
Тъкмо мислех за Лидълска да попитам, 220 лв е в момента.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Водоструйка

Мнение от Моджо » 30 Яну 2021, 10:37

Вода има и по тръбите бре, да не е само у водоструйката.
Лидълската не е нещо кой знае какво, но да и свалиш калта става. Гъбата ще играе, няма как. По-рядко.
Моята я купувах педи 4-5 години и мисля, че сага са малко по-различни. Ако проблема със пукането на пистолета е решен зимай смело. Как ще разбереш ми не знам. Често минавам през лидъла ако видя ще го огледам.
Хм,хм...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Водоструйка

Мнение от Kroki » 30 Яну 2021, 11:11

просто се остава да пръска и няма грижи.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Водоструйка

Мнение от Jordana » 30 Яну 2021, 11:15

Тия малките водоструйки са слабички , но подобре е от гъбата и маркуча щото поне ръцете ти не мръзнат със студената вода и става много по бързо . Освен това дърпат много малко вода и разхода е никакъв . Обаче дори и така много зависи къде се ползва , мен два пъти са ме глобявали за миене с такава водоструйка пред сервиза на улицата . На тези автоматичните мивки с монетник не замръзва водата щото цялата автоматика и цистерните с прапаратите са вътре в помпеното . А там най често има климатик .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Водоструйка

Мнение от Kurtov » 30 Яну 2021, 12:09

При мен със замръзване проблем няма да има, но се чудя каква да избера, която да не е хептен слабичка.
Ясно е, че за хубаво измиване трябва микрофибърна гъба и автошампоан.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Водоструйка

Мнение от gromovich » 31 Яну 2021, 8:09

Аз преди няколко години си купих с доста добра отстъпка Керхер К5 обаче стария модел. 145 бара и 500 л/час. Аз и сега препоръчвам на приятели да вземат водоструйка с по-голям дебит на водата. Да налягането лесно се прави, но ме хващат нервите като е малък дебита и трябва да изплаквам половин час.
Въпросният модел не е лош, но да си призная предпочитам да отида на левчетат, тъй като там мия и после зарязвам всичко, докато моята след това трябва да я прибера и все пак да я обслужа. Всъщност моята доста често я ползвам за отпушване на канали - върши чудесна работа. За тази цел се продава специален маркуч със специална дюза отпред.
Аз пак бих заложил на някаква популярна марка предвид на това, че ако ти дотрябва някой аксесоар лесно се намира. Освен това ОЛХ е пълен с такива, ползвани по веднъж.
Задължително си купи и допълнителен филтър за входящата вода. На вградения му нямам доверие. Ще се очудиш колко пясък ще събере.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Водоструйка

Мнение от sub_eleven » 31 Яну 2021, 8:56

И аз имам К5, само че компакт. Не върши работа за хубаво измиване ако не хванеш гъба или четка. Взел съм си и един адаптер разпръсквач за пяна, както и един италиански препарат наливен го купих. Много трудно полепва мърсотията след като си измил с него, а и отделно колите изглеждат като нови.
При К5 е хубавото, че маркучът е много дълъг и машината като я сложиш до вратата на гаража, не е необходимо да я местиш всеки път, можеш да обиколиш колата от всички страни. Само сега зимата не знам да не стане проблем при някой пад на температурите да се спука нещо от остатъчна вода като е до вратата.

Сега зимно време си ходя на мивка на самообслужване, не си заслужава да търкаш с гъби. Някой с по-професионална водоструйка, предполагам над 1000лв, ще може и само със струя да си мие.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Водоструйка

Мнение от gromovich » 31 Яну 2021, 12:43

sub_eleven написа:Само сега зимата не знам да не стане проблем при някой пад на температурите да се спука нещо от остатъчна вода като е до вратата.

Пробвай следната схема. След като си свършиш работа изключи водоподаването към машината, натисни ръкохватката за 2-3 сек, като по този начин помпата ще изхвърли остатъчното количество вода вътре в нея. След като изключиш след това захранването натисни пак ръкохватката за да освободиш напрежението.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Водоструйка

Мнение от Kurtov » 31 Яну 2021, 13:43

gromovich написа:
sub_eleven написа:Само сега зимата не знам да не стане проблем при някой пад на температурите да се спука нещо от остатъчна вода като е до вратата.

Пробвай следната схема. След като си свършиш работа изключи водоподаването към машината, натисни ръкохватката за 2-3 сек, като по този начин помпата ще изхвърли остатъчното количество вода вътре в нея. След като изключиш след това захранването натисни пак ръкохватката за да освободиш напрежението.


По този начин няма ли да се развали помпата, като върти без вода в нея ?
Аз до колкото знам, при изключено захранване се натиска спусъка на пистолета и това е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Водоструйка

Мнение от gromovich » 31 Яну 2021, 14:32

Kurtov написа:
gromovich написа:
sub_eleven написа:Само сега зимата не знам да не стане проблем при някой пад на температурите да се спука нещо от остатъчна вода като е до вратата.

Пробвай следната схема. След като си свършиш работа изключи водоподаването към машината, натисни ръкохватката за 2-3 сек, като по този начин помпата ще изхвърли остатъчното количество вода вътре в нея. След като изключиш след това захранването натисни пак ръкохватката за да освободиш напрежението.


По този начин няма ли да се развали помпата, като върти без вода в нея ?
Аз до колкото знам, при изключено захранване се натиска спусъка на пистолета и това е.


За 2-3 секунди според теб дали ще се развали.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Водоструйка

Мнение от Kurtov » 09 Фев 2021, 11:04

BT9028BA написа:Преди 7 години се подлъгах да си купя водоструйка, за да може по лесно и бързо да си мия колата. Но от тогава до сега съм работил с нея 2-3 пъти. Нищо не мие, супер неудобно е с кабел и маркуч да се върви покрай колата, много е шумна.

Моята водоструйка е на БОШ като на снимката с тия преставки
Изображение

Като разбрах, че няма да стане с водоструйка си взех пистолет и маркуч и съм много доволен. По бързо си измивам колата по този начин :)

Ако решиш да си купиш пистолет и маркуч, гледай да са качествени. Пистолета ми е на karcher и вече 7-ма година го ползвам без да се е повредил, а на седмица го ползвам по 2-3 пъти. Маркуча също ми е на karcher и той 7-дем години го ползвам без никакви проблеми и напуквания.

Изображение

Изображение



Здравейте.
След четене и питане в други форуми ситгнах до извода, че качествена водоструйка до 250-300 лв няма как да купя.
Всичките са едни и същи грубо казано.
Търсих от Лидъл да си купя, защото там поне знам, че гаранцията е гаранция наистина и ще знам, че поне 3 години ще имам водоструйка, но в момента не предлагат.
Разгледах също, че доста хора като колегата над мен си мият колите с пистолет и пак се справят.
Ето едно видео - https://www.youtube.com/watch?v=_olw7rlNJYg&t=299s
От къде мога да намеря такъв пистолет на Керхер ?
До колкото разбирам и маркуча не можа да е обикновен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Водоструйка

Мнение от sub_eleven » 09 Фев 2021, 12:19

Идеята на водоструйката е да махне колкото може повече от грубата мърсотия и после с гъбата да не дереш лака като търкаш. Ако пръскаш с маркуч, той няма как да свали мърсотия и засъхналото. Трудно ще му е. Каквато и да е ще е по-добре от с маркуч. Да не говорим, че и отдолу е хубаво да се пръска под налягане да чисти шасито.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Водоструйка

Мнение от Kurtov » 09 Фев 2021, 12:33

Да, знам че водоструйката е по-хубава, но не обичам да купувам боклуци, а пари за хубава водоструйка нямам.
Все пак ще използвам и автошампоан и ако намеря пистолет, който да има възможност да пръска и препарат, мисля няма да е чак такъв проблем за лака, ако използвам микрофибърна гъба.
Предполагам това ще е доста здраво - https://karchermegashop.bg/%D0%BF%D1%80 ... r-premium/
Но ми се иска да има възможност да пръскам напръскам с препарат преди да трия, както по-горе в клипа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Водоструйка

Мнение от Don_Diego » 09 Фев 2021, 12:39

Дори най-обикновената водоструйка е по-добре от маркуч. С маркуч няма как да пръснеш препарат за предизмиване, най-малко ще ти трябва допълнителна пръскачка и препарат съобразен с факт, че няма се нанася с пянообразувател. Прилична такава пръскачка е 60-70лв., топ марките са х2. Аз от 4 или 5 години ползвам Керхер К2 за измиване на 2 автомобила поне веднъж седмично, отделно мия стълбище и ограда с нея и не умира, даже няма изгледи да се предава.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Водоструйка

Мнение от Kurtov » 09 Фев 2021, 13:09

Don_Diego написа:Дори най-обикновената водоструйка е по-добре от маркуч. С маркуч няма как да пръснеш препарат за предизмиване, най-малко ще ти трябва допълнителна пръскачка и препарат съобразен с факт, че няма се нанася с пянообразувател. Прилична такава пръскачка е 60-70лв., топ марките са х2. Аз от 4 или 5 години ползвам Керхер К2 за измиване на 2 автомобила поне веднъж седмично, отделно мия стълбище и ограда с нея и не умира, даже няма изгледи да се предава.


От къде си я купувал и колко и е гаранцията ?
Ние имаме 2 автомобила вкъщи и ще се мият средно 1 път в седмицата, а може и по-често.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook